MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Zapadna Morava

Ići dole 
+11
grozny
bugitrs
tommylee
Pepsis
dusan.momcilovic
vlajkoni
Prota71
Trn
perafly
ZORAN R.
aca-laki
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
AutorPoruka
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 10 EmptySub 26 Mar 2022 - 19:20

ето.1960-80-их новоселска река и помало морава, 80-90 расина и оближње пастрмске реке према морави 80/20 посто, 2000-2010 морава и расина 80/20, 2010 до данас  морава са барама према расини 95/5 посто, то је  историја мојег пецања са тим да сам сада   најслободнији, пензионер тако да сам задњих година на морави био  више него сви остали овде на мојим теренима, ради мушичарења  и тренинга бициклом  због  болова у колену(хвала ти на оном леку-управо користим кожетин)/да не помињем моја истраживања и скупљања чињеница  око писања књиге о родном селу-завршена 2013, 43 године рада на њој, од мораве па до гоча има  преко 13 км и сваки кутак сам прошао небројено пута, од те границе мог села  до расине има 3 км па стога ови моји чести излети  око 80-90-тих година, сада више немам снаге за то, разуме се да сам  до расине често као средњошколац одлазио и аутобусом/. помињање бара везано је за бивше отоке-разливке мораве и оне настале ископавањем шљунка, у околини тј на 10-так километара   од познатијих су   подунавачке баре са 4-5 оних хектарских али се то често мења јер машине непрекидно грабе нове површине те се  често мењају а и прилази риболовним местима    су знак питања ако ниси  на лицу места. за нас нису баш повољни услови, има штука, белуна, црвенперки,  бабушки/ караша нисам видео задњих 40 година/, сунчица,  беовица, амер. патуљастог сомића, бодорки, лињака, гргеча, ... али ту пецам кад нема услова на другим теренима, пожељни су чамци  јер су негде  дубине и  2-3м , пуно растиња које онемогућава   забачаје, бирам мање баре вам поменутих-површине 1-10 ари, било је година кад си цео јануар и фебруар могао да уживаш пецајући на њима. и за крај-има много оних прљавих које избегавам, једном сам писао и о шкољкама али бојан тада  написа да то није одраз  незагађења.
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 10 EmptySre 23 Avg 2023 - 15:19

на западној је код мене тек од половине године могло да се пеца иако први пут како памтим да у јулу и августу није било замућивања од великих врућина, хватао сам од 0 па до неких десетак пристојних кленова/један и  килац/, на полицелонке/није хтео никако раније коришшћене светлије нијансе!!!/и бамбуле/највише само голо тело, дрводељина/ те једном на мокре/баш велике на 6-ици/, углавном преподне јер поподне ни да пипне/можда треба газити па забацивати на средину у брзаке!/, иако печењаци актуелни  тих сталних риболоваца нигде. покоји варалицар са ситнијим кленом, сомчићем или  ређе и кострежом. на речице такође слабије излазих иако  сам имао времена, на барама ништа, посматрам редовно  напоре  грађевинара на аутопуту, најљубазнији азијати?па сам,бициклиста, сав  натопљен прашином од  силних машина.
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 10 EmptySre 18 Okt 2023 - 14:32

ових дана, тачније од пре 5 изузетно риба ради али ипак треба искуства пронаћи је , дотада  што кажу ни пивуљак, данас на полицелонку улових прву рибу ове године да није клен, буцов од 60-так сантима са све реп, као бициклиста због радова око аутопута морам да носим маску.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zapadna Morava - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 10 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zapadna Morava
Nazad na vrh 
Strana 10 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Reke-
Skoči na: