MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Zapadna Morava

Ići dole 
+11
grozny
bugitrs
tommylee
Pepsis
dusan.momcilovic
vlajkoni
Prota71
Trn
perafly
ZORAN R.
aca-laki
15 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Zapadna Morava Empty
PočaljiNaslov: Zapadna Morava   Zapadna Morava EmptyPon 4 Okt 2010 - 13:15

Reka mog detinjstva, klen, bucov, som, stuka.... reka je odlicna i nudi dosta sirok spektar riba za musicarenje....

za pocetak samo...

Zapadna Morava Imgp0941c

Zapadna Morava Imgp0942e

Zapadna Morava Imgp0944t

Zapadna Morava Imgp0938x

ovo je bilo brzinsko pecanje sad u subotu....primetio sam i nekoliko komada od oko 2kg ali nisam ih prevario Very Happy bitno je da ih ima
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava EmptyPon 4 Okt 2010 - 23:42

Lep klendžov Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Zapadna Morava Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava EmptyPon 4 Okt 2010 - 23:49

Klen nije nikakav,em mali,em mrsav em depresivan (vidi mu pogled)...sala naravno

Reka mi deluje ko stvorena za klena,nmogo lepo deluje,svidja mi se ova sirina za promenu
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Zapadna Morava Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava EmptyUto 5 Okt 2010 - 0:41

ovo je nekad bio sitan klen, mada sad za vikend je bilo i par malo manjih i jedno ispravljanje udice, varivas krivi -za klinkhamere me prodao. ipak je klen malo ludji i prvi mah od patrmki i lipljena slicne velicine....nije udica losa, samo je teren gadan, mora da se siluje da ne uleti u travuljinu jer ako uleti ode on.......
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Zapadna Morava Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava EmptyUto 5 Okt 2010 - 18:21

Klenu samo dok glavu ne izvuces da udahne vazduha,to ga smiri i osamuti,onda ide lako...Ja kad udarim kontru svi do oko 300gr izlecu kao ispaljeni iz skad rakete,odmah preleti u back cast Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Zapadna Morava Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava EmptyUto 5 Okt 2010 - 22:28

Zapadna Morava Imgp0935y

Morava u cacku, najcesce se lovi po rupama u travi, i zbog toga treba malo silovati da ne uleti u travu, kad je rupa manja riba se bukvalno vuce po travi, manje vise po suvom Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Zapadna Morava Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava EmptySre 6 Okt 2010 - 8:33

? Morava u Čačku?!?
Da nije neka greška? Ova voda deluje providno? Očekivao bih neki mutljag? Ili su Čačani udarili po ekologiji? Ili je slikano negde pre izliva kanalizacije?
Nazad na vrh Ići dole
perafly
Green drake
Green drake
perafly


Broj poruka : 119
Godina : 53
Location : Valjevo
Datum upisa : 28.04.2010

Zapadna Morava Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava EmptySre 6 Okt 2010 - 12:00

Ili nije Morava nego neka CG reka king
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Zapadna Morava Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava EmptySre 6 Okt 2010 - 15:54

Morava u centru, voda se filtrira kroz travu, nije bilo jacih kisa....zato je bistra, mada ovakva boja nije retkost, a kad se ide preko mostova kolima cak i ovakva voda ume zbog svetlosti da izgleda mutno, zbog algi Very Happy a morava iznad cacka je dosta cista voda
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Zapadna Morava Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava EmptyČet 7 Okt 2010 - 8:48

Bio sam tamo, pamtim je kao "oranje"!
Mora da sam promašio doba godine, 'će proverimo!
Uostalom ja sam "odande" pošto mi je žena iz Guče poreklom... Twisted Evil
Hmmm... Moglo bi da se skokne jednog vikenda... Doduše, vreme je standardno: preko nedelje sunce a za vikend padaju mlevene fekalije, sitnije i krupnije sekirice sa temperaturom bliskom nuli...
Nazad na vrh Ići dole
Trn
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Trn


Broj poruka : 62
Location : Cacak
Datum upisa : 02.02.2010

Zapadna Morava Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava EmptyČet 7 Okt 2010 - 19:15

celo leto i zimu bude ovako bistra, kad je standardno vreme za ta godisnja doba. Zimi je malo lepsa i zelenija, jer je veci nivo. Logicno, u prolece je najveca i najmutnija.


Oholi, jesi li hvatao sta?
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Zapadna Morava Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava EmptyČet 7 Okt 2010 - 19:59

pa imas klena iznad na slici, bilo je dobro skroz, imao sam mnogo promasaja lepih klendzova
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Zapadna Morava Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava EmptyPet 8 Okt 2010 - 8:41

Mora da su oni najveći pobegli, kao što obično biva... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Trn
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Trn


Broj poruka : 62
Location : Cacak
Datum upisa : 02.02.2010

Zapadna Morava Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava EmptySub 9 Okt 2010 - 11:44

Oholiver ::
Reka mog detinjstva, klen, bucov, som, stuka.... reka je odlicna i nudi dosta sirok spektar riba za musicarenje....

za pocetak samo...

Zapadna Morava Imgp0941c

Zapadna Morava Imgp0942e

Zapadna Morava Imgp0944t

Zapadna Morava Imgp0938x

ovo je bilo brzinsko pecanje sad u subotu....primetio sam i nekoliko komada od oko 2kg ali nisam ih prevario Very Happy bitno je da ih ima

Nisam provalio da su ovo slike od pre par dana. Ovi tereni su vrh. Pravi klenovski, a ima i skobalja cheers . 500m iznad gradske brane, jel???
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Zapadna Morava Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava EmptySub 9 Okt 2010 - 12:38

AHA Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Zapadna Morava Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava EmptySub 9 Okt 2010 - 13:45

Oholiver ::
AHA Very Happy

Ahaaaaaaaaa......... cheers
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava EmptyPon 16 Jul 2012 - 11:37

греота је ово не објавити, за реку на којој сам одрастао, и пратим је-бележим основне податке- пуних 50 година. ево задњих десетак дана као да је живи свет у њој нестао!/онај фенол као да је био играчка за ово, пре месец дана видех и огромног рака коме је вероватно сом одгризао део за штројење/, вода је мењала боју од прелива отворенобраон до мрке,све у неким ваљајућим слојевима а што се најбоље уочавало по великом сунцу;приметио сам велики број угинулих рибица а кажу ми поверљиви риболовци да су пронашли и два сомића двокилаша. јуче је пред ноћ вода добила боју црвено црне кафе са обилатом пеном којаиначе мења интезитет у току дана. пре овог периода сам газио и хватао клена на бамбулу и полицелонке/успешно/ а онда је река замртвела, оштра трава / алге/ ми је направила ране на ногама. занимљиво да се прича да је ибар код краљева пун пливача и бистар као суза, иначе он је и проточно већи од мораве у коју се испод краљева улива. ово пишем за мораву 20-30 км испод улива ибра-ретко који сомарош остаје да га лови на варалицу али нема резултата. шта ово би и тешко нама !!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava EmptyPon 16 Jul 2012 - 15:51

Da li na Moravi ili nekoj pritoci postoji neka brana?
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava EmptyPon 16 Jul 2012 - 22:42

хвала на интересовању.

изнад чачка/око 50-так км од улива ибра/ је у овчарско-кабларској клисури брана МЕЂУВРШЈЕ а можда постоји и још једна/ али сам недавно чуо да је ту морава бистра/мислим да је то на неком сајту писао неки мушичар и давао опис своје мораве отприлике како ја пишем сада/, испод краљева се улива речица гружа, на којој је додуше такође језеро/гружанско или книћко/. на морави су пре овога кленови кидисали и на класичне суве, углавном мали комади, на мог омиљеног зулуа скоро се не уписах.Најчешћа риба која се борила за живот је била кркуша-говедар/gobio gobio/,наравно уочена у плићацима. Ето, морадох у недељу на баре, но само двадесетак црвенперчица. Како трају ове врућине мораћемо да сачекамо боље дане, али природа сама удешава и ту смо немпћни.
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis
avatar


Broj poruka : 461
Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava EmptyUto 17 Jul 2012 - 9:26

Rade,

nije mi jasno jel to neko zagadjuje Moravu ili je to povezano sa ovim visokim temperaturama? Ako mislis da je u pitanju neko zagadjenje trebalo bi da kontaktiras ministarstvo da oni utvrde o cemu je rec. U subotu sam bio u Kraljevu, Morava kod Adrana je po meni normalne boje cak ni vodostaj nije los. Ibar u Kraljevu je bistar i ima lep protok.
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava EmptyUto 17 Jul 2012 - 11:44

vlajkoni, lep predlog imas ali danas na nas Vir/sastajaliste ribolovaca, 9 m dubine, ima i kucicu sa bastom/ dolazi ribolovac i ribocuvar zoran/iz istog smo sela/ pa ce on kao kolega i neko zvanicno lice-pripada tzv. Vidrama-DA PREDUZME...../a kobajagi odrzavaju vodu kako se zovu .... ne mogu da se setim pravog naziva-sediste te sluzbe SPORT PLUS KRALJEVO- im je upravo u pomenutim adranima-tri ostala ribocuvara stalno obilaze ovaj kraj-nije valjda zbog prasetine i paprikasa i piva na pomenutom Viru/, osim toga ovde je i reon zimovnika/Sibacki vir/ na kome se i u ovakva leta najvise krade, neka se mrdnu malo, inace ovde ispod sela i u selo dolaze i ribolovci i gosti susednog mesta-Vrnjacke Banje pa i zbog toga ovo valja isterati na cistinu, mada znam da dokazi i mrtve ribe odlaze svakim minutom. okolne recice su presusile , osim Vrnjacke reke koju nasilno VLAST puni vodom IZ DRUGIH VODOTOKOVA-bas tih recica u gornjem toku, da namire goste/ili misli da su im gosti samo ovi sto na lokalnom Karnevalu slusaju Boru Corbu ili Bilkica/ove uzeh kao neke primere/.

kao neki hronicar sela i kraja da kazem da su ovde cesti i bageri sa eksploatacijom sljunka/pre neki dan tu se na tako obojenoj moravi udavio njihov radnik, jedan deckic-bio je i jedan kombi sa dosta ljudi a to su mozda bili neki gnjurci ili spasioci/ da oni , vise njih niz moravu, ukupno ne daju dodatni doprinos ovome.

na kraju Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis
avatar


Broj poruka : 461
Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava EmptyUto 17 Jul 2012 - 11:59

Ma to sa bagerima je cist kriminal na najvisem nivou. Znam pre par godina u samom centru Kraljeva su vadili sljunak kao za ono parce keja koje su napravili. Koliko su sljunka povadili ja sam mislio da ce kej da ide bar do Usca ako ne i do Raske.
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava EmptySre 18 Jul 2012 - 21:15

sa bagerima ne znamo sta cemo.

2009. -te na 6.8 km toka kroz selo, sa jedne i druge strane, zabelezio sam bagere sa ogromnom masinerijom na svakih 500-600 m. primera radi pre 1.5 meseci mocnik se usudio da vadi sljunak 50 m vise mosta koji preko sela povezuje vrnjacku banju sa sumadijom/dug 153m i sagradjen 1994/ i posle sat iskopa oteran,mozga je samo hteo da pokaze moc.Zapadna Morava Dscn1198

juce morava ista, danas takodje, kao domanovicevo mrtvo more, samo sam primetio jedan atak soma u plicaku, isprecili neki gosti stapove i samo gundjaju. ne bih se ni javio da danas na moravskim barama /20 m od toka/ nisam imao neobican ulov , koga predstavljam slikom koju mi je cerka snimila, dogodilo se oko sedam predvece/ne nosim ni sat ni mobilni nikad i evo opisa kad se desilo da bude jasnije, -na pola metra od mojih ociju sunce i ostatak horizonta zasenio sam samo sakom/,dug zabacaj za klena koga sam primetio u granju vrbe ali se ispilio ovaj malecki-americko patuljasto somce, u ovim krajevima od 1972, dojezdilo poribljavanjem tadasnjih celnika sportske vrnjacke organizacije-poribljavanje barskih terena tamo gde je vadjen sljunak.

ne znam cemu sam se vise obradovao-ovom ulovu somceta ili sto u presusujucim barama u samom toku-koritu- najvise stradaju bas ovi dosljaci/neka mi za ovo zadnje bog oprosti/
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava EmptyČet 19 Jul 2012 - 21:03

evo danas informacija sa vode od nekih ribolovaca koji su ovde razgovarali sa ribocuvarima-kao oko raske se pere ugalj(cudno je sto je vlajkoni govorio o cistom ibru-naravno da mu verujem, musicar iz trstenika tvrdi da je od nedelje ibar zaista mutan i od njega ovo pocimje), ili ti u tom preduzecu iskoriste raspadanje algi i nastave svoje godisnje obaveze , i bas kad je ovolicni vodostaj
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis
avatar


Broj poruka : 461
Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava EmptyPet 20 Jul 2012 - 8:52

Kazem ti u subotu je Ibar bio bistar, mozda su pravili pauzu za vikend, ko zna? Trebalo bi videti da li oni to smeju da rade. Valjda ti tzv ribocuvari treba to da provere. Mislim posle prasecine i pivca mogu malo da se razrade
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zapadna Morava Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zapadna Morava
Nazad na vrh 
Strana 1 od 10Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Reke-
Skoči na: