MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Zapadna Morava

Ići dole 
+11
grozny
bugitrs
tommylee
Pepsis
dusan.momcilovic
vlajkoni
Prota71
Trn
perafly
ZORAN R.
aca-laki
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 9 EmptyČet 27 Avg 2020 - 20:54

прво излажење од задњег јављања јер вода била велика и мутна , два лепа клена ту око 40 цм, надам се лепој јесени, на мокру зулу и полицелонку са гуменим ножицама, видим да се слабо ко јавља да пеца
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 9 EmptyNed 6 Sep 2020 - 15:18

први пут у животу да видим расцветану траву, прво је запазих у устима риба али помислих да једу неку мрцину, од беле до црвенкастее боје, одвајају се парчићи и преко пола кила самуна и плове-плутају. рибе мање, али намерно дотерах до 100 комада-међу њима једна беовица а остало кленови, лепо преподне, једно од неколико могућих пецања ове гадне године, мушице 10-ке, углавном бамбула, мој доручак тек на крају пецања.наравно, треба наћи место!
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 9 EmptySub 24 Okt 2020 - 16:41

у међувремену, а видим нико се не јавља, кленови задња два месеца радили невероватно, прекјуче преко 100 комада, једва сам издржао од потезања, углавном водени забачај на  највише 15 метара а 2м од обале, мушице моје бамбуле. полицелонке, па и кафица,највише ударају после 12 сати по сунчаном времену, док данас закачих три килаша од којих 2 извукох, мушица  зулу са  оловним телом. сазнао сам о трави из предње поруке-у селу стубал ради нека сириштара и испушта отпадну воду канализационом цеви у реку, само 250 м од мог омиљеног места, ујутру се мало осећа  мирис сурутке. ето и једне новости о новом кинеском штапуод 8000д., појеле се алке за ових тридесетак излазака, по 5 сати јаког риболова, набавићу нове и  заменити.
излази ли ко још, очигледно сувишно питање.
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

Zapadna Morava - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 9 EmptyPon 26 Okt 2020 - 22:07

Bravo Rade.Ja izašao ovaj vikend.Išli ja i drug.Nosili izdefinisan pribor.Sve nam je bilo TOP!
Odlučili smo se za male strimere.Pokrivaju sve slojeve.Imao dva čekrka.Dvije strune plivajuću i tonuću.
Pretresli sve moguće terene,ćoškove ma svaki cm kvadratni ni udarca.Potpuno razočarenje smo doživjeli.
Posle ovoliko godina ribolova ovo mi je najveći šamar!Definitivno mrtva voda Sad
Razlog su nove HE koje se grade nemilice.U dva navrata nađoh mrtve ribe.Nešto ispuštaju,dosta mulja ima a u tom mulju ko zna čega sve?!?
U pitanju je Drinjača,a Drina ove godien u haosu,2m konstatno ide.Ako malo popusti bude kraatkog vremenskog perioda.Par lokacija ima za veliku vodu no ja na njih gadljiv.Vidjećemo,ima još malo za mušičarenje u ovoj 2020.Dogodine ne očekujem ništa bolje,čak još goru situaciju.Bageri kopaju Drinu nemilice.Tereni su unakaženi...
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 9 EmptyUto 27 Okt 2020 - 16:06

Bravo Rade.Ja izašao ovaj vikend.Išli ja i drug.Nosili izdefinisan pribor.Sve nam je bilo TOP!
Odlučili smo se za male strimere.Pokrivaju sve slojeve.Imao dva čekrka.Dvije strune plivajuću i tonuću.
Pretresli sve moguće terene,ćoškove ma svaki cm kvadratni ni udarca.Potpuno razočarenje smo doživjeli.
Posle ovoliko godina ribolova ovo mi je najveći šamar!Definitivno mrtva voda Zapadna Morava - Page 9 C:\Users\WIN7\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image001
Razlog su nove HE koje se grade nemilice.U dva navrata nađoh mrtve ribe.Nešto ispuštaju,dosta mulja ima a u tom mulju ko zna čega sve?!?
U pitanju je Drinjača,a Drina ove godien u haosu,2m konstatno ide.Ako malo popusti bude kraatkog vremenskog perioda.Par lokacija ima za veliku vodu no ja na njih gadljiv.Vidjećemo,ima još malo za mušičarenje u ovoj 2020.Dogodine ne očekujem ništa bolje,čak još goru situaciju.Bageri kopaju Drinu nemilice.Tereni su unakaženi.

 
И на морави ако ниси стално присутан тешко је пронаћи рибу, ето данас и јуче опет уживање по прелепом времену,пре неки дан кленови килци на зулу-више је била стример јер је урађена најмање на  шестици а морава је прогутала(на том месту данас били суперопремљени крагујевчани са храном и печењацима  за кленове али ни комад нису закачили), тек да мало променим ове пливајуће и било баш лепо, у недељу помислих ето да мало изађем на друге  терене, но ветровито и хладно па улов беше слабији, све сама сића.
Од река које сам посећивао или  пролазио  твоја дрињача(добро памтим ту 1976.), градац , расина и нишава  су ми остале баш у успомени. Као пензионер неколико година сам се баш напецао, посебно у јесен,али, тврдим, треба чешће бити на води што је  углавном радном човеку  често недоступно.
Исправићеш ти ту вашу лошу, сада успомену, и поздрав са западне/данас неколико сати била и мутна па замишљам како ће тек бити кад се буде овде радио аутопут/.пре неку годину и овде код моста у селу била планирана проточна електрана , нисам сигуран шта ће даље испасти.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 9 EmptyNed 1 Nov 2020 - 22:20

Данас 20 кленчића за 2.5 сати. Једно кидање у контри, за ово доба године и прилично низак водостај - ихај!
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 9 EmptyPon 2 Nov 2020 - 15:59

водостај заиста низак, бистраста вода/задња 3 дана била као креч јер раде багери у подунавцима/, ја без кидања а око 35-просек 25 цм- за  непуна два сата/-заситих се пецања и кленова, ово не памтим, све близу обале!
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 9 EmptyČet 17 Dec 2020 - 16:13

после месец дана  коначно леп дан, са мало сунца а без ветра, 4 мања клена, неколико и спало,плус три велике беовице, задовољан сам, јесте да је ова маска добра за ветар али данас скроз непотребна.
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 9 EmptySre 23 Dec 2020 - 15:52

данас услови као и летос и леп провод  определио сам  се за тешку, оловну, зулу, тридесет кленова/више нисам хтео да хватам/, до 25 цм , сутра да мокре заменим сувим и видим исход.
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 9 EmptyČet 7 Jan 2021 - 16:19

данас  на божић  за сат ипо изласка 4 напада кленова на суву полицелонку  са црвеним затком-удица 10, два уловљена, ту око 25 цм, сасвим сам задовољан, једина нелагодност што још не дају риболовне дозволе/и даље тешка неорганизованост државе деценијама/, мирна вода у заливу начињеном од рада машина летос, на 15-так минута избаци се или запара воду клен и онда  бацам у правцу активности, наравно и кад овога нема нема стајања са забачајима.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 9 EmptyPon 18 Jan 2021 - 11:26

Rade za tebe nema odmora.
Da li ti se dešava u ovo zimsko doba da dobijaš bucove na muve namenjen klenu?
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 9 EmptyPon 18 Jan 2021 - 13:03

ето не идем сад јер не дају дозволе а за ово што ме питаш да кажем да избегавам буцове-види и моју насловницу, рођен сам на малој, новоселској, реци и полако сам се прилагођавао морави али ове разбојнике избегавао, волим да не газим у воду па су улови буцова тиме ређи, једино кад, и зими, има слободног места за дуже забачаје и ненаменски, дакле неколико комада случајних за 60 година, такође засад избегавам штуке, поздрав.
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 9 EmptyPet 26 Feb 2021 - 16:33

леп летњи дан на западној, али велика -5 оних јесењих, не може да се пеца али на једној притоки 12 лепих кленова од којих 3 око 30 цм. а почело је  2. фебруара са сефте једним, сећам се да је  још један кокоња  дуго пратио мушицу. ето и предности у односу на оне који само чекају отвор за пастрмку.
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 9 EmptyNed 25 Apr 2021 - 17:56

на гочу без снега а видим столови и равна планина се беле, морава велика цело пролеће па одох на баре крај мораве, само неколико  црвенперки и беовица
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 9 EmptySub 3 Jul 2021 - 14:04

задња три изласка 5-6 лепих кленова и 1-2 скобаља, суве и мокре подједнако. а где су и шта раде омладинци, додуше и овамо сам сам самцит, на сајту скоро никог!!!вода мутљикава.

100ka likes this post

Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 9 EmptyPon 9 Avg 2021 - 11:07

месец и мало више морава бистраста или бистра, пуно кленова да ме рука боли, велике мушице и до бр. 6, најчешће полицелонке, забачаји и до 20м-пуно килаша, скобаљи на мокре-нимфе, преподневни изласци, са доручком у природи на крају,  поподне је  далеко слабије, риболовци скоро и да не излазе осим ретких вараличара
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 9 EmptyPon 9 Avg 2021 - 11:45

Svaka čast Rade.
Kako pecaš skobalja na mokre i nimfe? Koliko velike su te mušice?
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 9 EmptyUto 10 Avg 2021 - 13:40

скобаљи су ми рибе за одмор, обично кад завршим са кленовима, нпр. око 10 сати у августу по сунчаном дану а уз мали хладић  се скобаљчићи или скобаљи приближе обали каменитој и нпр 10-30 цм дубокој води  мотају 0-5м од краја обале, тад станем 15-так м више тог њиховог окупљања,они заузму 10-так метара исопод тих 15-так метара и ту траже храну, примећују се ривења када излазе изван воде и тад се могу видети, или наслутити, и колико су велики,према томе и бирам удицу-мушицу, нпр. 10-ку отежану за веће(разуме се да мењам ако сам се прешао или нисам погодио али обично веће мушице за веће скобаље-ономад по плиткој води и неоубичајено близу приближен на малу мушицу сам убацивао међу виђено јаташце 12- тицу и уобичајено повлачио ка себи, дакле узводно и виђено закачио скобаљчића који се залеће кад ми мушица вођено иде близу дна и паралелно са дном/то је уобичајено на оваквим теренима/, ово кретање треба али је тешко постићи увек због услова на води и наше среће и успешности. колега благоје са орга је показао те мушице а и ја то  подржао, може ту и отешана зулу, принц, неке фазанке и зечеви, пожељно златноглаво отежање за јаче воде али мушица скобаљу не сме  да стане тј. он је мора јурити. ето моје једно  искуство са мораве између краљева и крушевца, поздрав.
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 9 EmptySub 18 Dec 2021 - 13:33

нека ова порука буде само статистичка за оне који лове на овој реци за овогодишње јесење  мушичарење  у пределима испод краљева а пред трстеником, највише за део изнад моста у селу стубал, нарочито у лову крупним  полицелонкама на величинама 4-10 са великим ножицама или  без икаквих /због слабог  вида  овакве користим-69 година/и неким зулу изведбама/мокре на 10-кама/, мислим да ако бих мерио уловљене рибе да је било знатно изнад пола тоне/!/, дакле изузетни улови, ипак кленова мало испод  50 цм само неколико но ја  сам презадовољан, углавном сам био сам на делу где пецам а са друге стране неколико пута је солидно пролазио  млађани риболовац на тонуће р. паче. неколико дана, а услови су били углавном ниска вода,  лепо су радиле оне са  мало већом тежином које су , могуће је, улазиле и целе у воду и тако плутале, сва  забацивања где мушица прва удари о површину воде.  надам се да ово неком помогне иако видим да су мале посете овог  сајта на коме сам се  прво придружио.
                                     сад само сређујем прибор(за пола године страдала вршна алка  а ни огреботине на чекрку),мушичари-бистро!

100ka likes this post

Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 9 EmptySub 22 Jan 2022 - 12:02

Rade prvo srećna nova godina i da bude bolja po ulovima od prošle.

Na žalost većina nas koji smo se najviše angažovali ranije oko foruma smo u obavezama pa ne stižemo ljudski ni da pecamo, a forum je na žalost otišao u zapećak.
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 9 EmptySre 23 Mar 2022 - 19:04

данас  поподне лепо време те сефте ове године покушах да пробам лов кленова иако је велики снег на оближњем гочу и другим већим околним планинама, није баш било како сам очекивао али на речици 13 кленова, 1 на барама а морава  ме мало разочарала иако није лоша вода што се бистрине тиче, преварих тачно 5 беовица.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 9 EmptySre 23 Mar 2022 - 22:06

А муве?
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 9 EmptyČet 24 Mar 2022 - 16:26

Наравно да ћу рећи, али ово можда  трећи пут пишем, стално ми недоступпан телеком интернет, не качим поруку, те је ово текст из ворда. Једва стигох путем, бицикла тешко иде по кликерној основи пута којим језде велики камиони  и трактори, дува ветар  па велика прашина а за кидишем од кривине до кривине да се мало склоним. Дакле прво на реци 100 м од улива у мораву, нигде да се наслути клен а вода баш лепушкаста, на гочу  још се помало отапа снег, после 30 метара изнад први клен/мушица полицелонка остала од децембра прошле године, горе попут осице а доле црна-најсигурнија боја, десетка-нисам можда писао али ево проверено , за 80-так излазака пало око 500 кг кленова, и до 2 кг највећи/, потом још 3 комада и премештам се на баре, пуно поље , од дечице па до људи мојих година, сви у послу, на две баре површински по 4-5 ари клен и два три танка ударца на исту суву, надошла вода на барама,на морави без оних који су ту донедавно грабуљали пробам у лепом забарку али нигде клена, сиђем ниже и  где се меша вода из забарка и главног тока на привезану црну нимфицу на 14-ци ловим   5 беовица од којих су две биле оно врх, испод је био риболовац са  широко заузетом површином  и одлучих се поново на реку,ту где сам започео риболов и одлучим се за најраширенију мушицу која увек пали, зулу на 10-ки , ту сам за двадесетак минута закачио  9, сви кленови 15-19 цм/отприлике/, све у свему шетња  пријатна, лепо време те сам лизнуо и мало воде коју обавезно носим, пробана и нова корпа пролетос изконструисана.

100ka likes this post

Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 9 EmptyČet 24 Mar 2022 - 18:13

Баш лепо, БИСТРО
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 9 EmptySub 26 Mar 2022 - 14:22

Bistro Rade, ti izglčeda jedini ozbiljno pecaš od svih nas Smile

Šta ima sve od ribe u tim moravskim barama?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zapadna Morava - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 9 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zapadna Morava
Nazad na vrh 
Strana 9 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Reke-
Skoči na: