MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Zapadna Morava

Ići dole 
+11
grozny
bugitrs
tommylee
Pepsis
dusan.momcilovic
vlajkoni
Prota71
Trn
perafly
ZORAN R.
aca-laki
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 8 EmptySub 17 Avg 2019 - 20:20

данас скобаљ килац и један мало мањи,штета што морам сат пред мрак да завршим риболов, вода-идеална
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 8 EmptyPet 11 Okt 2019 - 20:29

занимљив риболов по лепом времену, од риба-беовице, кленови, буцов,гргеч и, најзанимљивије  као редак улов дебела  бодорка од  24 цм, река  мала али кленове је тешко пронаћи и уловити
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 8 EmptyPet 11 Okt 2019 - 21:17

Je l na mrava ili imitaciju smrdibube?
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 8 EmptySub 12 Okt 2019 - 8:35

ево овако,претходних дана на том месту, преграђеном делу мораве која се ту сада рачва, хватао сам беовице и кленове - просек  од  25 цм на исту мушицу  бр.18 јер је било ветрића и опазио сам рад кленова у горњим слојевима воде, те сутрадан мало и из знатижеље а мало да послушам тебе и бојана за две мушице, навежем још и   зулу на 12, дакле зулица је била јуче срећница, за бодорку сам прво мислио да је шаран а и лепо се борила, вода 45 цм са рупама од  машина које ваде шљунак, али  кад си поменуо смрдибубу случајност је да  касније, задовољан уловом  тог дана  навежем жуту полицелонску  смрдибубу, почнем да пецам али наиђе један досадан рођак који тражи у ово доба кедере и ја се спакујем, толико.
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 8 EmptyNed 13 Okt 2019 - 20:39

а данас  и три гргеча на полицелонског свица, удица 8, што ме зачудило
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 8 EmptySub 19 Okt 2019 - 18:24

ево овако,јуче слабо а данас сигурно преко десет кила кленова, један 48 цм, други 43цм итд , полицелонска буба на 8-ци по малом ветрићу
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 8 EmptySub 19 Okt 2019 - 20:08

Pa kad je vreme kao da je leto, pa i klenovi pobrljavili.
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 8 EmptyNed 20 Okt 2019 - 7:05

јесу побрљавили али полицелонке највише управо у јесен бирају, десетак година како их користим на морави
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 8 EmptySub 9 Nov 2019 - 14:47

јуче килаш на полицелонку а данас исти такав и један близу два кила-попут шарана жут, данас лепо време са већим ветром,ухваћени 5 минута један за другим, а мушица јелења, неги годар на удици 8, плус мањи и најмањи, задовољио сам се ове године у овом  јесењем раздобљу/лоше је бивало једино  по малој води без ветра/. тешко за прихватање јер немам мередов али сам се снашао, терени где раде багери и камиони, лева обала, 10км изнад трстеника.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 8 EmptySub 9 Nov 2019 - 19:27

Bogme Rade svaka čast.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 8 EmptyPon 11 Nov 2019 - 21:03

Danas sam zatvorio flyersku sezonu, 18 klenčića za sat-i-po.
Zanimljivo - ni udarac na crnu bubu, ali zato CDC&Elk i udri... Milina.
Vodostaji su svi očajno niski. Seljaci iz jednog sela zahvate vodu iz vira da napoje stoku i onda čekaju da se preko noću napuni vir. Da im se sada namesti neki dvocevni MHE, 'ladno bi ga prošetali po ražnju.

PS: imam bagrem, neokresan. šifra: SVE ZA BORBU SPROĆU MHE.
PPS: dvocevni je nadimak B0Ta sa *.orga koji je minirao pokušaj da se pokaže ljudima krađa Resave i sprovođenje u cevku.
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 8 EmptyUto 12 Nov 2019 - 14:03

lep zavrsetak,kod mene na moravi-velikoj reci  musice sa cdc-om  jedino pale po maloj vodi u samu zimu na prolece.
taj  .....  iz ja  se valjda sam odrekao ucestvovanja na org-u a bio je dosadno uporan po meni

јуче радили и ситнији гргечи, мања мутеж настала у дубини шљункаре од багера који су додатно правили  широке таласе, бацим полицелонку која бупне па   пресечем воду, они јуре уз кленчиће до изнемоглости, посебно занимљиво јер заједно са закаченим  са  дебелим пленом у устима  до мојих ногу упливава  групица од 5-6 упорних и ваљда глупих шарених  разбојника
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 8 EmptyUto 12 Nov 2019 - 20:55

...i da dodam - svi klenčići su juče bilo na ispaši, svi si povratili o-ho-ho dok sam ih skidao s udice. Prekjuče, po vetru, ni udarca.

@Rade
Da, voda je jako niska, bistra u 3lpm.
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 8 EmptySre 8 Jan 2020 - 15:57

ко о чему ја о морави, ето пре подне купих дозволу па на реку, предвидели сунце а оно  цело поподне облачно, на суву наравно без успеха а на мокру зулу клен мало испод мере, задовољан и окрепљен делом чеснице пођох кући, биће  и боље, уз пут видим наши криволове а цигани купе пластику у камион, дакле на божић се и ради и пеца,док се могло због залеђивања алки, или краде, вода мала и бистраста а у забарцима ледић
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 8 EmptySre 8 Jan 2020 - 21:04

Znači, otvorena sezona? Bravo.
Ja juče kupao varkice za klena na akumulaciji ali ni r od ribe ni u jezeru8 ni u potoku.
Leda skoro da nema na jezeru, mada je obala skroz smrzla. Vodostaj je nikad niži, 8 m ispod nivoa punog jezera.
Kanali u okolini BGa zaleili poodavno, taman toliko da se ne može pecati.
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 8 EmptyPet 10 Jan 2020 - 16:29

ето лед се данас овде отапа и по заливима  па по лепом дану, какав се  само сања или доживљава на тим чувеним нама  далеким острвима,  пријатним  сунцем и без трунке ветра са  поморанџом у  џепу као надокнадом  ако ожедним, заиграх се са мојим зимским штапом/2,55 м минус  три-четири скраћивања од ломова/   и  јуче полираном вођицом  графитног чекрка на коме је струна толико лоша да верујем да нико никад овако нешто није видео а  таква је има   десетак година, четири клена на зулу и два мања на  бамбулицу, презадовољан риболовац и шетач крај воде
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 8 EmptyPet 10 Jan 2020 - 20:45

Rade šestitke na uspešno otvorenoj sezoni 2020. Trebalo je i Bokac i ja danas da otvorimo doduše na varke ali iskrsnuše neke neodložne stvari.
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 8 EmptySub 11 Jan 2020 - 9:10

благодарим, и бистро обома.
ја сам доконији -издржаван житељ па ми је то остало, по повратку трудим се да на малој реци у селу уочим неког кленчића у ракијски бистрој води и затворим круг бициклом око 15 км што ми добро дође за  колено, увече  навежем највише једну мушицу и чекам  лепе наредне дане.
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 8 EmptyPet 24 Jan 2020 - 18:36

занивљив призор данас на морави, ја једини, мушичар, на десној страни мораве код моста на морави са ове стране, преко мене музичари, галамџије са црвеним пловковима, који урлају, кад један ухвати скобаља они се јаве као на некој енглеској утакмици, овамо рибе чувају краљевачки а онамо крушевачки  плаћени људи којих у стварности нема, мали ветрић и моје стрпљење дали су три лепа клена,  25-30 цм а три-четири већих нисам успео да закачим, значи атак на пола сата али је леп зимски дан и није ми жао што сам изашао из топле собе. мушице, досадан сам, опет оне велике, од црног полицелона, са трбухом-покровом  од  сјајкастих нити и гуменим ногама,гамакатсу  за суве величина 8, само у деловима где је промена дубине и грање у води, на сред реке има избацивања рибе али је далеко да дотле добаце риболовци на скобаља, од 100 бацања погодили би једном, много далеко и од мојих могућности поготово што су летос великим киперима утврћивали  обалу, правдали се припремама за моравски  ауто пут и начинили  обалу да је немогуће њом ићи тј. права мала брда.
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 8 EmptyNed 14 Jun 2020 - 15:07

20-так до 22цм и један  равно 50 цм са репом мерен-дебео попут шарана , на полицелонку, у забарку јер морава велика и мутна
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 8 EmptyNed 14 Jun 2020 - 15:34

Odlično Rade, barem neko da peca.
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 8 EmptyUto 16 Jun 2020 - 14:21

занимљива  је била припрема, пошао сам на црвенперке, и опремио се са  око 1,5 кг прекрасних трешања, пуна два џепа, успут сам појео то све за 7,5 км ,само две мале рибице  а изађох и до мораве која није била за пецање али рекох за сваки случај да забацим, у заливу се после  десетак минута испробавања забачаја јер давно нисам био на води, удари клен и не успех да га закачим, ту неколико десетина метара почињу забарци од извађеног шодера које  сад могу нешто да дају, и кренем полако, на трећини пута прегладнех јер ме  оне трешње испрале те се сит наједох кавурме од зимушње пастрме, славио сам  супругу, још проја уз то. а забачаји у том делу, стрма обрасла обала и пуна врба и растиња, су могли бити само котрљајући и то сваки други пут са качењем за траву, прођоше и обични кленароши, ето и првог клена, сад видим шетају и разигравају се на средини тих забарака, отприлике око 15 м али ни то не могу да досегнем. још два три ситнија и  решим да заобиђем баре и  уђем у део  ближе до мораве, гажење кукуруза у трави који се једва разликује од сирка, сад потешкоћа да станем на тврдо тло и зато  се пентрах на од старости напукле попадале врбе, и у цокулама стигох на циљ, да не пишем даље  јер одох- на трешњу!
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 8 EmptyPon 13 Jul 2020 - 14:14

сад видим да горња порука недоречена, клен од 53 цм, у плиткој води. у међувремену после поплава два изласка на оближње речице на уливима у мораву, по десетак кленчића, задња два изласка на велику воду по два-три  мања комада  а данас по великом ветру један од 25 сантима и нигде да се јави клен иако бистраста вода,  беовице нигде да  се јаве, неки ваљевци, бањски гости ,заузели пуно места - никад нису видели мушичара.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 8 EmptyPon 13 Jul 2020 - 15:48

Valjevci koji nikad nisu videli mušičara, 100% lažu nisu iz Valjeva😂
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 8 EmptyUto 14 Jul 2020 - 14:57

кажу да јесу а и ауто таблице говоре, наравно да ми било чудно-ту 45 година просек, ваљевски говор 100%-ал ајде, да сам из тог краја не бих видео мораву!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zapadna Morava - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 8 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zapadna Morava
Nazad na vrh 
Strana 8 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Reke-
Skoči na: