MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite

Zapadna Morava

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutorPoruka
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Broj poruka : 6798
Godina : 36
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 8 EmptyNed 7 Jul 2019 - 14:36

Rade ne znam da li sam te pitao ranije. Da li pecaš na takozvanu hopper dropper montažu, odnosno dobro plivajuću muvu (tipa bambula, papučarka ili neka velika od jelenske dlake) koja ujedno služi kao indikator i mokru ili nimfu ispod nje?
Moj stric koji je tu negde generacija sa tobom, na Belom Timoku često peca na takav sistem. On čak kao donju muvu često koristi klasične mokre neotežane muve, pa mu nije neophodno da baca mnogo veliku suvu muvu.

Green drake
Green drake
radezamora

Broj poruka : 219
Godina : 65
Datum upisa : 02.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 8 EmptyNed 7 Jul 2019 - 21:39

не пецам тај систем, пецао сам  пре, можда 20-так година отприлике на тако нешто, на морави ми се није показало али морава овде и нпр. код чачка је сасвим други тип воде, тамо бих покушао то као твој чико. иначе пуно у сезони користим мокре подразумевајући ту и нимфе. данашњи риболов је морао овако јер је видљивост скоро  нула али наслућујем бистрење, бамбула је морала да разбије површину воде и привуче овог великог, био је један од 25 цм и десетак малих, јуче баш ниједан, бацао сам и крупне папучарке, наравно црне бубе  са  много ногу.мушице од јелење длаке ретко пробам, сећам се баш крупног клена на једној отоци-краку негде пред рат, опонашала скакавца  а који је јездио  дугачким преливом/да не лажем може бити и урбанов узорак/.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac

Broj poruka : 2464
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 8 EmptyJuče u 18:24

Dobro je da je krenulo, ja u subotu pre kiše šmugnuo, jedva se upisah, sve sića...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 8 Empty

Nazad na vrh Ići dole

Zapadna Morava
Nazad na vrh 
Strana 8 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Reke-
Skoči na: