MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Fly Tying Tjose

Ići dole 
+2
Vukman
pedjabg
6 posters
AutorPoruka
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Fly Tying Tjose Empty
PočaljiNaslov: Fly Tying Tjose   Fly Tying Tjose EmptyUto 15 Jan 2008 - 12:10

Verujem da ima (kao, uostalom, i u svemu ostalom) ljudi koji su teritorijalni i "zapishavaju" svoje vezacko cose, kao i onih drugih, koji nemaju potrebu (ili, opet, na zalost, nemaju mogucnost) da organizuju takvo svoje cose u toplom domu svom.
To narocito mesto u kuci cca 1.65 m2 koje je ustanovljeno kao moj radni prostor (zli jezici ce reci "Ubi se radeci!") polako je evoluiralo u sve radniji i radniji i trenutno je na vrhuncu, iznedrivsi sam sebe u moj vezacki radni prostor, koji i dalje mora da evoluira. Trenutno, izgleda nekako ovako:

Fly Tying Tjose Workin10

Nekako mi nedostaje nacin da na tom stolu slozim i uskladistim kutijice sa materijalima i priborom.
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Fly Tying Tjose Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Tjose   Fly Tying Tjose EmptyUto 15 Jan 2008 - 12:20

Nije lose, mada malo klaustrofobicno za moj ukus. Eeee.... da! Fali ti slika Lepe Brene! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Fly Tying Tjose Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Tjose   Fly Tying Tjose EmptyUto 15 Jan 2008 - 12:28

To mi je u novcaniku, na poledjini povlastice za prevoz, al' nemoj da siris dalje! Cool
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Fly Tying Tjose Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Tjose   Fly Tying Tjose EmptyNed 27 Jan 2008 - 2:37

I ja počeh sa skromnim prostorom a kako je "umeće" postajalo sve veće tako se materijal i alat nagomilavao i do skro mi je radni sto koristio za kompjuter a danas, od prilike izgleda ovako affraid

Fly Tying Tjose Th_Nikola012

Bojim se da ću uskoro morati da se pozabavim i stolarijom jer sam video jedan lep radni sto iz Orvisa koji mi se jaaaaako dopao Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Fly Tying Tjose Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Tjose   Fly Tying Tjose EmptyNed 27 Jan 2008 - 19:32

Pa kako...Ništa bez Orvisa...

(a ni ne plaćaju me No )


Poslednji izmenio dana Pon 28 Jan 2008 - 19:47, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Fly Tying Tjose Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Tjose   Fly Tying Tjose EmptyNed 27 Jan 2008 - 22:51

Zeka ::
Pa kako...Ništa bez Orvisa...

(a ni ne plaćaju me)

Ma opusti se! Bolje da si orvisovac nego scott Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Fly Tying Tjose Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Tjose   Fly Tying Tjose EmptyPon 28 Jan 2008 - 1:25

Nisam baš razumeo šta si hteo da kažeš Zox scratch Wink
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Fly Tying Tjose Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Tjose   Fly Tying Tjose EmptyPon 28 Jan 2008 - 19:46

Razumio sam ja,a tebe se i ne tiče.I ne provociraj više da te ne bih stresov'o.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Fly Tying Tjose Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Tjose   Fly Tying Tjose EmptyČet 31 Jan 2008 - 10:00

Jel to onaj SCOTT koji pravi opremu za skijanje???
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Fly Tying Tjose Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Tjose   Fly Tying Tjose EmptyČet 31 Jan 2008 - 14:49

Vukman ::
Jel to onaj SCOTT koji pravi opremu za skijanje???

Jok, ovaj pravi muharske palice What a Face
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Fly Tying Tjose Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Tjose   Fly Tying Tjose EmptyČet 31 Jan 2008 - 18:21

Pa cini mi se da je to isti taj Scott, a? I kazu da je ODLICAN, a toliko i kosta, pa nije za srpskog odlikasa. Bar ne pravog.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Fly Tying Tjose Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Tjose   Fly Tying Tjose EmptyČet 31 Jan 2008 - 19:11

Za mene definitivnonisu tae shick palice,ja sam tradicionalista.Probao sam jednog SCOTTa,i osim što je lagan,za razliku od mog omiljenog Orvisa,nije mi se ama ič dopao.Tako da ostajem Orvisovac. tongue
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Fly Tying Tjose Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Tjose   Fly Tying Tjose EmptyČet 31 Jan 2008 - 19:30

Zeka ::
Za mene definitivnonisu tae shick palice,ja sam tradicionalista.Probao sam jednog SCOTTa,i osim što je lagan,za razliku od mog omiljenog Orvisa,nije mi se ama ič dopao.Tako da ostajem Orvisovac. tongue

'Ajde Zeko, ljubi te cika-Pedja, napisi o njemu jos nesto, sto ti se nije dopao, jel' kruci od tvog, ili je meksi od mog, jel zanosi... Tek "meni ne valja, Orvis je zakon" i GOTOVO!

Scott jeste veliki fetish po ceni, ali nemoguce je da samo cenom lovi budale, ne bi se odrzao.
Kazi nam kakv je u poredjenju s Orvisom sigurno si bacao i nekim Sage-om, pa nekim drugim sire poznatim stapom...Loomis-om?
Zivo me zanima sto toliko kostaju, a da su lepi - lepi su.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Fly Tying Tjose Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Tjose   Fly Tying Tjose EmptyČet 31 Jan 2008 - 19:51

Eh profo...Ti baš navalio.Ali ajde.Scotta nisam apsolvirao.Malo sam ga probao na Adi,u trenutcima slabostiMeđutim,kraj njega je bio T&T LPS,meni nikad prežaljena močuga.Lego mi ko budali šamar.Al to je druga priča.Glede Scotta,obožavam njihove bajkove,ali štap koji sam imao u ruci i bacao s njim mi nije legao jer mi je nedefinisam.Scott je fetiš firma,plaća se porez na glupost i naravno ime,bar ja tako mislim.A na stranu da je preskup.Jednom rječju,nije za mene,a za tebe pogotovo.

Što se tiče Sage,pa imam ja jednog al nerado govorim o tome.Ko cura kad je sprči neki majstor pa nikad više,tako je meni uletio Sage VT2,#3 a dužine 7'9''.Štapić je extra,ali extra.Jedno vrijeme su me na com prozivali(dok smo se posjećivali) zbog njegove boje.A štap vrh.Iz 4 dijela je,za TLT izmišljen.I za "one" vode.Ne bih ga sad dao za dva Scotta,al za Orvisa,ne garantujem.

E sad me nešto spopalo,pa bih jednog Loomisa.Treba mi za livadu,al tu sam tanak.Neznam da ti kažem ništa o njima.Sem da sam 3 slomio.Aj nek bude 4 sreća.A valčjda sam i nešto naučio od tada.


Poslednji izmenio dana Sub 2 Feb 2008 - 1:31, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Fly Tying Tjose Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Tjose   Fly Tying Tjose EmptyČet 31 Jan 2008 - 20:42

Za one neupucene, a forumi i to dozvoljavaju, Scott je starija firma od Sage i daleko je od fetisha. Od samog pocetka spada u red 5 najvecih rame uz rame sa Orvis-om, Winston-om, T&T i Sage. To koliki je fetish govori i cena, jer je gledajuci top modele ubedljivo najeftiniji od svih gore nabrojanih.
Model o kom se ovde diskutuje (G2 serija)je jedini grafitni tradicionalni i predstavlja reper za prefinjenu akciju grafitnog stapa. Nesto poput legendi Orvisa superfine (stari), Winston IM6/WT, Sage LL ili T&T Paradigm. Radi se o pravom medium stapu sa dovoljno rezervne snage, alatu koji se koristi od 2-25m bez ikakvih problema. Neopterecen kozmetikom predstavlja jedan od "ruznijih" grafitnih stapova danasnjice. Ali savrseno kontrolise i 30cm strune+predvez i 20+m, a radi se o "trojci" 8'4"
Sama firma ostaje u istoriji fly fishing pribora kao prvi proizvodjac koji je napravio stap klase 4 a duzine 9' za koji su tada svi tvrdili da je nemoguce napraviti. Koncept tankih zidova i "jaceg" tapera, i pametna politika povratka na legendarne modele (uz blage izmene) izbacili su Scott u prvi plan danas. Ko skapira tu filozofiju vezuje se za ovu firmu trajno i uz puno poverenje.
I na kraju samo da napomenem da ovaj proizvodjac fly fishing stapova ima veze sa skijama i biciklima isto koliko i sa Scott hotelima. Nemaju dodirne tacke.
Svima koji su zainteresovani nudim na probu G2 da se i sami uvere u moje reci bez bilo kave pristrasnosti. Takodje, kada mi stigne S4 nudim probu jedan od najboljih brzih stapova svih vremena. U tom trenutku (kada mi stigne), dajem i sve moje ostale stapove na prodaju sa svim papirima, racunima i garancijama sa popustom od 35% u odnosu na cene u USA bez dazbina.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Fly Tying Tjose Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Tjose   Fly Tying Tjose EmptyČet 31 Jan 2008 - 21:16

HE,vidi,stvarno sam onda neupućen.Bez uvrede,al meni se nije svidio,znaš i sam da sam ga bacio i uzeo nikad prežaljeni T&T.Nije za mene,jer i dalje mislim da je fetiš i nepotreban.A pravi se isto gdje i najpoznatiji brdski bicikli,čak i od ostog materijala.Mislim na one takmičarske bajkove.I logo im je isti.

Reci mi dal' ti s njim kontrolišeš 20+ m strune u vazduhu?

Ja sam inače zainteresiran za svaku probu,pa ću probati i taj S4 kad ti stigne,ali...ostajem pri svome.Čist fetiš koji ništa revolucionarno nije donio u FF.

Moš da se ljutiš koliko oćeš,al to je moje mišljenje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Fly Tying Tjose Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Tjose   Fly Tying Tjose EmptyČet 31 Jan 2008 - 22:17

Da bi neko dao izjavu "nista revolucionarno u FF" trebalo bi da je probao neki stap bas u tim uslovima FF a ne na livadi na 3 min. Svaka aplikacija snage na medium stapu daje naopake rezultate u fly castingu. G2 je zaista sofisticiran stap u svakom smislu sem kozmetickom (mada meni ima smek).
Na zalost, proizvoljne izjave iza kojih ne stoji ni jedan jedini argument, su deo nase svakodnevnice i sve se svodi na "narodnjaci su zakon".
A koliko je logo isti moze se videti iz prilozenih slika, pa proizvoljno naklapanje ostaje i dalje u skladu sa mojim generalnim misljenjem o forumima.
Fly Tying Tjose Scottrodslogo400bx9

Fly Tying Tjose Mscottlogont8


O kakvom stapu se radi mozete procitati na jednom simpaticnom "testu" gde je G2 zauzeo visoko cetvrto mesto. Iako u samom Scott-u tvrde da je njihova G2 petica optimalna u duzini 8'8", na ovom testu je prikazana petica od 9'. Rangiran je iza "placene reklame" Z-Axis-a, super brzog GLX-a i uzas skupog Tom Morgan-a. Takodje je nerealno ovaj stap "testirati" sa otezanim SA GPX-om koji lezi iskljucivo brzim stapovima. Duzi stap od optimalnog po tvrdnji proizvodjaca+ teza struna, lako je izvuci zakljucak.
http://www.yellowstoneangler.com/Photo%20Gallery/compareflyrodscomparisonevaluationtests.htm

U svakom slucaju, direktna proba stapa se namece kao optimalno resenje pre bilo kakve ozbinije price.
Imao sam prilike da probam mnogo stapova, posedujem u vlasnistvu stapove svih 5 proizvodjaca, fast, medium fast i medium, i zaista nemam ni jedan razlog da budem pristrasan. Moje licno opredeljenje je Scott i to "svega" 3 komada. G2 koji vec posedujem, jos jedan G2 ali cetvorka (ili E2 cetvorka) i S4 petica od 9'. Sa ta tri, imam "pokriveno" svo pecanje koje me zanima na teritoriji bivse SFRJ. Tri stapa predstavljaju svakako veliku investiciju za bilo koga, ali Fly Fishing je moj jedini "porok" (cigare tu ne svrstavam), a i jeftinije mi je da imam 3 stapa nego sa sadasnjih 8.Fly Tying Tjose My.php?image=mscottlogobi2
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Fly Tying Tjose Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Tjose   Fly Tying Tjose EmptyČet 31 Jan 2008 - 22:42

simpson H ::
Da bi neko dao izjavu "nista revolucionarno u FF" trebalo bi da je probao neki stap bas u tim uslovima FF a ne na livadi na 3 min. Svaka aplikacija snage na medium stapu daje naopake rezultate u fly castingu. G2 je zaista sofisticiran stap u svakom smislu sem kozmetickom (mada meni ima smek).
Na zalost, proizvoljne izjave iza kojih ne stoji ni jedan jedini argument, su deo nase svakodnevnice i sve se svodi na "narodnjaci su zakon".
A koliko je logo isti moze se videti iz prilozenih slika, pa proizvoljno naklapanje ostaje i dalje u skladu sa mojim generalnim misljenjem o forumima.
Fly Tying Tjose Scottrodslogo400bx9

Fly Tying Tjose Mscottlogont8


O kakvom stapu se radi mozete procitati na jednom simpaticnom "testu" gde je G2 zauzeo visoko cetvrto mesto. Iako u samom Scott-u tvrde da je njihova G2 petica optimalna u duzini 8'8", na ovom testu je prikazana petica od 9'. Rangiran je iza "placene reklame" Z-Axis-a, super brzog GLX-a i uzas skupog Tom Morgan-a. Takodje je nerealno ovaj stap "testirati" sa otezanim SA GPX-om koji lezi iskljucivo brzim stapovima. Duzi stap od optimalnog po tvrdnji proizvodjaca+ teza struna, lako je izvuci zakljucak.
http://www.yellowstoneangler.com/Photo%20Gallery/compareflyrodscomparisonevaluationtests.htm

U svakom slucaju, direktna proba stapa se namece kao optimalno resenje pre bilo kakve ozbinije price.
Imao sam prilike da probam mnogo stapova, posedujem u vlasnistvu stapove svih 5 proizvodjaca, fast, medium fast i medium, i zaista nemam ni jedan razlog da budem pristrasan. Moje licno opredeljenje je Scott i to "svega" 3 komada. G2 koji vec posedujem, jos jedan G2 ali cetvorka (ili E2 cetvorka) i S4 petica od 9'. Sa ta tri, imam "pokriveno" svo pecanje koje me zanima na teritoriji bivse SFRJ. Tri stapa predstavljaju svakako veliku investiciju za bilo koga, ali Fly Fishing je moj jedini "porok" (cigare tu ne svrstavam), a i jeftinije mi je da imam 3 stapa nego sa sadasnjih 8.Fly Tying Tjose My.php?image=mscottlogobi2

To sto je stap duzi od optimalnog kako kaze proizvodjac je njegov problem i nije nikakav izgovor za cetvrto mesto na testiranju ako je ono vrseno pod istim uslovima, ili u tekstu koji je citiran nije napisano sta je trebalo da bude napisano. Takodje, nekonzistentno je cetvrto mesto proglasavati visokim kao pohvalu i pouzdanost testa, a onda opljuvati prva tri - da li to treba da posluzi kao pohvala cetvrtom, ili kao nepouzdanost testa na kome je i Scott stap bio cetvrti?
Da skratim: gore nema nijedne informacije koja je pouzdana, sem da pisac posta ima Scott stapovima pokriveno pecanje. Da nije mozda vreme da se oni menjaju? ALi to je vec za temu "Trend ili klasika" u okviru "Ozbiljne stvari".
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Fly Tying Tjose Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Tjose   Fly Tying Tjose EmptyČet 31 Jan 2008 - 23:09

O ovim stvarima mogu da diskutujem sa onima koji su makar procitali test sa linka i pokusali sami da izvuku zakljucke, jer nisu isti arsini primenjeni na svim stapovima. Sem prvog niko nije napljuvan samo su iznete realne cinjenice. Svi ostali stapovi na testu su uzimani u optimalnim duzinama za klasu cak i u slucaju Tom Morgana koji je 8'6" medium. Jedino su Tom Morgan i TFO probani sa pravom strunom za medium stapove SA Trout, sto nije uradjeno ni sa Orvisom ni sa Scott-om. Cetvrto mesto je fascinantno i pored neregularnih uslova jer se radi o stapu dizajniranom pre 20 godina. Uostalom probao sam licno 50% prikazanih stapova i izveo svoje zakljucke. Meni sasvim dovoljno a nije obaveza da se poklapaju misljenja. Sto se tice pribora ovo je moja poslednja diskusija sasvim sigurno. Mogao bi "strucnjak" da kaze svoja iskustva sa sa proizvodjacima Winston, Scott, Orvis, Sage i T&T i sasvim sigurno ce vam biti pravo uzivanje da to citate.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Fly Tying Tjose Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Tjose   Fly Tying Tjose EmptyČet 31 Jan 2008 - 23:15

Stučnjak će i da kaže,al stručnjak sa stažom u mušičarenju koji je malo duži nego tvoj.To što si imao i probao sve te silne štapove pokazuje samo koliki si ti stručnjak kad od njih ,ja znam bar 20,ni jedan nije ostao.Tako da o tvojoj stručnosti,stečenoj pod pančevačkim mostom i na Adi,uz isforsirano mišljenej koje "moraš" da prenosiš,ne bih diskutovao.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Fly Tying Tjose Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Tjose   Fly Tying Tjose EmptyČet 31 Jan 2008 - 23:20

Neko za 3 godine nauci vise nego drugi za ceo zivot, tako da staz nije merilo znanja niti ce ikada biti. Voleo bih da nabrojis tih 20 stapova koje znas, to bi stvarno bilo interesantno. U suprotnom se uklapas u profil lazova, a sa takvima ja ne diskutujem.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Fly Tying Tjose Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Tjose   Fly Tying Tjose EmptyČet 31 Jan 2008 - 23:28

Mozda ne bi bilo lose da se malo manje maliciozno oslovljava. Rec iz poslednjeg posta koja je vrlo ruzna i sigurno netacna kvalifikacija ne prilici dosta jasnoj i istinitoj diskusiji s druge strane. Zeka je poznat kao musicar narocitog imidza i vrlo otvorenog i iskrenog pristupa, a o musicarskom stazu obojice dovoljno znamo, pa mozemo proceniti obojicu. Nema potrebe da cak i vrlo odresite stvari ne izreknemo pristojno.
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Fly Tying Tjose Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Tjose   Fly Tying Tjose EmptyČet 31 Jan 2008 - 23:39

Ako neko kaze laz, onda se uklapa u profil koji? Prihvatam samo argumentovanu diskusiju sa bilo kim pa cak i sa tobom, i pored cinjenice da o ovoj temi znas koliko i ja o ihtiologiji, tj. NISTA! Samo sto ja sasvim dobro znam u koje price se ne upustam.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Fly Tying Tjose Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Tjose   Fly Tying Tjose EmptyČet 31 Jan 2008 - 23:51

Odavno smo prestali da budemo per tu, pa cu se drzati toga.
Niti je u Zekinom postu bilo neistine o musicarskom stazu, niti o strucnosti; nju ocenjuju kolege i svako ko izadje na javnu scenu bilo koje struke ili oblasti izlozen je i pohvali i kritici kao oceni svog rada.
Citanje napisa i probanje stapova doprinose informisanosti i sticanju utiska o pogodnosti da se za neki stap (ili bilo koji drugi proizvod) opredeli, ali na osnovu toga tvrditi da je neko strucnjak ili nije krajnje je arbitrarno bez sertifikata ovlascene ustanove o tome ili priznanja na dostignute tehnoloske, proizvodne ili "know-how" domete od strane relevantnih strukovnih institucija. Tu paralelu sledim i u svojoj delatnosti, pa je ocekujem i od drugih. To je jedina validna argumentacija, a sve ostalo licnost i proizvoljnost prosudjivanja, bilo da je pisana sa ili bez raznoraznih znakova interpunkcije ili ponudjenih smajlija.
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Fly Tying Tjose Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Tjose   Fly Tying Tjose EmptyPet 1 Feb 2008 - 0:14

Drzi se ti cega pozelis, nema problema.

Rec "strucnjak" ni jednog trenutka nije upucena Zeki, a ako ti je tesko da shvatis to nije moj problem zaista. Posto vidim da se ti odlicno razumes u problematiku, ostavicu te da forumu preneses svoja iskustva sa proizvodjacima FF opreme.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Sponsored content





Fly Tying Tjose Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Tjose   Fly Tying Tjose Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Fly Tying Tjose
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» FLY TYING WORLD
» Fly Tying Produkcija
» Fly tying + fly casting = FLY FISHING
» Double-Hitch Fly-Tying Knot
» Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Pribor, alat i ostalo potrebno za vezivanje muva :: Pribor i alat-
Skoči na: