MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Fly Tying Produkcija

Ići dole 
+4
cori
Zeka
Vukman
pedjabg
8 posters
AutorPoruka
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Fly Tying Produkcija Empty
PočaljiNaslov: Fly Tying Produkcija   Fly Tying Produkcija EmptySub 19 Jan 2008 - 11:23

Da li vezujete musice bez obzira na potrebu ili samo po potrebi?
Kad sam pocinjao da musicarim imao sam, kao i svi pocetnici, grdan problem da nadjem sve sto za to treba, tim grdniji sto sam pocetnicki ocajavao da nikad do toga necu doci (a sve se vremenom lagano nadje, ali ko cee kao pocetnik tome poverovati, pa biti jos i strpljiv!). Tad mi je pomogao jedan ugledni Ivanjicanin poklonivci mi probrana pera (koja i danas trosim, ali pazljivo) i nasavsi mi moje prve cipele za prvi kombinezon. O srece moje, skoro kao prvo dete (da ne vide deca, sad su velika i skoro jaca od mene)!
Tada se secam da mi je rekao da s vremenom dodje i vezacka vestina i da ima na hiljade muva, ali malo vremena da izadje na vodu od svakodnevnih sto poslovnih, sto privatnih, sto drustvenih obaveza, a u svima je sigurno jako angazovan i savestan.
Od tad sam stalno u malom mozgu drzao tu za mene sokantnu sliku: hiljade muva u kutijicama koje su sa posvecenoscu napravljene, i pazio sam (mada mi ni vreme ne dozvoljava previse) da ne pravim vise muva nego sto mi treba u datom vremenu za kutijice koje imam. Cesto popravljam (menjam noge, kad su od perja druge klase) vec uradjene, ali nove ugavnom pravim kad upropastim stare i tad i odlucim da li dopunjavam kutiju istim tipom, ma koliko lovan bio, ili radim neku novu vrstu muve, dotle nekoriscenu.
Tako za ovu sezonu u kutijicu krupnih jednodnevki ulaze Gindger Quill, Royal Coachman i H&L Variant. Srecom, ima mesta, racionalizacija prostora. Ako se ne pokaze dobro, iz te kutijice dogodine bi mogao da "izleti" Blue Dun.
Dakle, pitanje: imate li pull (fond) muva uradjen u slobodno vreme iz kog odabirate dobitnu kombinaciju za svaku priliku, ili stalni stajaci se koji je uvek u upotrebi i samo se povremeno azurira?
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Fly Tying Produkcija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Produkcija   Fly Tying Produkcija EmptyNed 20 Jan 2008 - 10:07

Musice vezujem iskljucivo zimi, iskljucivo one koje koristim i iskljucivo u kolicini za koju znam da ce mi trebati. Ponekad, doduse, navezem poneku koja mi nije u stalnoj postavci, cisto znatizelje radi, ili ako me neki prijatelj zamoli. Inace, hiperprodukciju ne radim, jedva zadovoljam potrebe proste reprodukcije.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Fly Tying Produkcija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Produkcija   Fly Tying Produkcija EmptyNed 20 Jan 2008 - 16:51

Blago vama.Ja još uvijek kupujem.Tako da o hiperprodukciji ne bih divanio.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Fly Tying Produkcija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Produkcija   Fly Tying Produkcija EmptyNed 20 Jan 2008 - 18:10

Mad
Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Fly Tying Produkcija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Produkcija   Fly Tying Produkcija EmptyNed 20 Jan 2008 - 22:50

Pa što me vičeš?

Neman ni vremena ni mogućnosti.Al zato imam livadu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Fly Tying Produkcija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Produkcija   Fly Tying Produkcija EmptyNed 20 Jan 2008 - 23:09

Zeka ::
Pa što me vičeš?

Neman ni vremena ni mogućnosti.Al zato imam livadu Very Happy

Pravi si ZEKA!
Nazad na vrh Ići dole
cori
Green drake
Green drake
cori


Broj poruka : 200
Godina : 69
Location : Novi Sad
Datum upisa : 09.01.2008

Fly Tying Produkcija Empty
PočaljiNaslov: o muhama   Fly Tying Produkcija EmptyPon 21 Jan 2008 - 0:44

Neko staro pravilo kaže da onaj koji sam vezuje muhe ili ih je nekada vezivao je dobar mušičar praktičar. Ima vezača koji su se malo pogubili u kontaktu sa prirodom, pa to što prave ni ne iznesu na vodu. No to je već posao. Pravi zaljubljenici će sami sebi napraviti muhe, koje možda nisu za izložbe, ali ih ribe rado uzimaju. Znam mušičare koji nisu lovili na nijednu muhu koju nisu sami napravili. Apsurd. Jedan čovek ne može sve znati. Lovim na svoje muhe, ali i na muhe prijatelja, mada nekad muhe i kupim.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.corivans.com
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Fly Tying Produkcija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Produkcija   Fly Tying Produkcija EmptyPon 21 Jan 2008 - 9:28

Slazem se, apsolutno. Niko nezna sve, puno ljudi puno zna. Pecam iskljucivo mojim muvama, jer ih pravim bas onako kakve meni odgovaraju, svako ima svoj stil i svoje favorite, sa skoro nevidljivim nijansama. Ponekad probam i neku drugu muvu, ali mi se rijetko desava da ostane duze u kutijici, sem ako je nesto ja ne doradim.

Uglavnom, kutija mi je uvijek dovoljno puna za moje potrebe.
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 66
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Fly Tying Produkcija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Produkcija   Fly Tying Produkcija EmptyUto 12 Feb 2008 - 2:47

Odužila mi se zima pa pravim i ono što mi netreba ... Surprised
Svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujem a srećom pa imam prijatelje koji imaju dve leve ruke pa će biti i za njih Wink
Nazad na vrh Ići dole
cori
Green drake
Green drake
cori


Broj poruka : 200
Godina : 69
Location : Novi Sad
Datum upisa : 09.01.2008

Fly Tying Produkcija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Produkcija   Fly Tying Produkcija EmptyPon 14 Apr 2008 - 22:39

Za one koji kupuju muhe, a ne prave ih ili se ne snabdevaju kod prijatelja, domaci sajt preko koga se muhe mogu kupiti.
Pogledajte www.buythefly.com


Poslednji izmenio cori dana Pon 14 Apr 2008 - 22:54, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.corivans.com
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Fly Tying Produkcija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Produkcija   Fly Tying Produkcija EmptyPon 14 Apr 2008 - 22:45

Aj ponovo,Ivane.Nešto ne valja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Djole Nis
Green drake
Green drake
Djole Nis


Broj poruka : 216
Godina : 52
Location : Niš, Srbija
Datum upisa : 28.01.2008

Fly Tying Produkcija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Produkcija   Fly Tying Produkcija EmptyPon 14 Apr 2008 - 22:53

Pravim i pecam na svoje.U poslednje vreme ide nesto kao menjanje sa slicicama. Evo imam ovu duplu ili dajem ovu jednu za tri tvoje Very Happy Vracamo se u period robne razmene. Dragi su mi pokloni musice mojih prijatelja. Prvo sto gledam je da ih odmah bucnem u vodu i proverim lovnost. Estetici ne pridodajem toliku paznju kao na lovnost.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.rs
Djole Nis
Green drake
Green drake
Djole Nis


Broj poruka : 216
Godina : 52
Location : Niš, Srbija
Datum upisa : 28.01.2008

Fly Tying Produkcija Empty
PočaljiNaslov: Djole Nis   Fly Tying Produkcija EmptyPon 14 Apr 2008 - 22:54

Zeka ::
Aj ponovo,Ivane.Nešto ne valja.

http://www.buythefly.com/
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.rs
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Fly Tying Produkcija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Produkcija   Fly Tying Produkcija EmptyPon 14 Apr 2008 - 22:56

Djole Nis ::
Pravim i pecam na svoje.U poslednje vreme ide nesto kao menjanje sa slicicama. Evo imam ovu duplu ili dajem ovu jednu za tri tvoje Very Happy Vracamo se u period robne razmene. Dragi su mi pokloni musice mojih prijatelja. Prvo sto gledam je da ih odmah bucnem u vodu i proverim lovnost. Estetici ne pridodajem toliku paznju kao na lovnost.

U potpunosti se slažem s Đole.I ja volim kad mi prijatelji namotaju muve.Kompenziram tako što ih smaram na livadi.Jednom će oni da koriste to što tamo nauče na vodi,a ja ću na toj istoj vodi da lovim s njihovim muvama.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Fly Tying Produkcija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Produkcija   Fly Tying Produkcija EmptyPon 14 Apr 2008 - 22:59

Zeka ::
Djole Nis ::
Pravim i pecam na svoje.U poslednje vreme ide nesto kao menjanje sa slicicama. Evo imam ovu duplu ili dajem ovu jednu za tri tvoje Very Happy Vracamo se u period robne razmene. Dragi su mi pokloni musice mojih prijatelja. Prvo sto gledam je da ih odmah bucnem u vodu i proverim lovnost. Estetici ne pridodajem toliku paznju kao na lovnost.

U potpunosti se slažem s Đole.I ja volim kad mi prijatelji namotaju muve.Kompenziram tako što ih smaram na livadi.Jednom će oni da koriste to što tamo nauče na vodi,a ja ću na toj istoj vodi da lovim s njihovim muvama.
Ovo kod Zeke je viši nivo robne razmene, on menje uslugu za materijalna dobra lol!
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Fly Tying Produkcija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Produkcija   Fly Tying Produkcija EmptyPon 14 Apr 2008 - 23:28

Citat :
Jednom će oni da koriste to što tamo nauče na vodi,a ja ću na toj istoj vodi da lovim s njihovim muvama.

... 'oces, 'oces.... Razz
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Fly Tying Produkcija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Produkcija   Fly Tying Produkcija EmptySre 16 Apr 2008 - 11:04

Ma nema tih musica koje mu necemo namotati samo za ono malo edukacije/ljuta praksa....vredi cheers
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Fly Tying Produkcija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Produkcija   Fly Tying Produkcija EmptySre 16 Apr 2008 - 11:17

E Vucino,stvarno si nepoverljiv.Nego...kad stizu te tvoje?Gledaj da bude do maja,odosmo Prota i ja na Ribnik.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Sponsored content





Fly Tying Produkcija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly Tying Produkcija   Fly Tying Produkcija Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Fly Tying Produkcija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Fly Tying Tjose
» FLY TYING WORLD
» Fly tying + fly casting = FLY FISHING
» Double-Hitch Fly-Tying Knot
» Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Slobodni sastavi :: Ozbiljne stvari-
Skoči na: