MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Fly tying + fly casting = FLY FISHING

Ići dole 
+3
pedjabg
Vukman
Admin
7 posters
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin
avatar


Broj poruka : 91
Datum upisa : 08.01.2008

Fly tying + fly casting = FLY FISHING Empty
PočaljiNaslov: Fly tying + fly casting = FLY FISHING   Fly tying + fly casting = FLY FISHING EmptySre 16 Jan 2008 - 9:03

Naravno, sinteza fly tyinga i fly castinga je u stvari ideja da se dodje do FLY FISHINGA. Sve ono što učimo o vezivanju mušica, tehnikama izbačaja i prezentacije ima u stvari za cilj lov ribe: koju mušicu staviti kao mamac, kako se kretati kroz vodu, kako plasirati mušicu, gde je plasirati, kad kontrirati, kako privući ribu sebi, kako je osloboditi udice, i konačno: slikati se s njom ili je staviti u mrežicu. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
https://musicarenje.serbianforum.info
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Fly tying + fly casting = FLY FISHING Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly tying + fly casting = FLY FISHING   Fly tying + fly casting = FLY FISHING EmptySre 16 Jan 2008 - 10:26

Aha!! Znaci, uputstvo za upotrebu musice, cizama, stapa i kanapa u real time i na real areas.

Dooobro, da znam! Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Fly tying + fly casting = FLY FISHING Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly tying + fly casting = FLY FISHING   Fly tying + fly casting = FLY FISHING EmptySre 16 Jan 2008 - 13:58

Shocked Uuuu, ovo je bas zahtevno!
Mislim da je tema jako kompleksna.
Nacelno (da ne promasim temu), za zadovoljstvo u ribolovu (a kad pecam to je osnovno) potrebni su lepa i cista voda pristojnog fonda pastrmke, pristojna i ugodna, a svrsishodna, vodi i dobu godine primerena pouzdana oprema, pozeljno malo odabrano dobro drustvo (1-2), set raznovrsnih (suve, mokre, nimfe, strimeri), ali ne preterano brojnih muva (po 2-3 komada od svake od 5-6 vrsta) i ono najteze za naci, slobodno vreme.
Ako sam promasio temu Embarassed , brisite me.
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin
avatar


Broj poruka : 91
Datum upisa : 08.01.2008

Fly tying + fly casting = FLY FISHING Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly tying + fly casting = FLY FISHING   Fly tying + fly casting = FLY FISHING EmptySre 16 Jan 2008 - 14:03

Jos nisi! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
https://musicarenje.serbianforum.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Fly tying + fly casting = FLY FISHING Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly tying + fly casting = FLY FISHING   Fly tying + fly casting = FLY FISHING EmptySre 16 Jan 2008 - 16:56

Evo ja da pitam nešto baš vezano za kretanje kroz vodu što je Admin naveo kao jedan od činilaca uspešnosti u mušičarenju. Svi mušičari će reći krećite se uzvodno, a pre neki dan sam video gledajući DVD O. Edvardasa o mušičarenju pastrmke strimerima kako čovek ide nizvodno.
Čemu ova "jeres" doajena britanskog mušičarenja?
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Fly tying + fly casting = FLY FISHING Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly tying + fly casting = FLY FISHING   Fly tying + fly casting = FLY FISHING EmptySre 16 Jan 2008 - 17:44

Ko je Admin,želim da ga upoznam ako je moguće.

Zeka 063566620
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Fly tying + fly casting = FLY FISHING Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly tying + fly casting = FLY FISHING   Fly tying + fly casting = FLY FISHING EmptySre 16 Jan 2008 - 21:35

100ka ::
Evo ja da pitam nešto baš vezano za kretanje kroz vodu što je Admin naveo kao jedan od činilaca uspešnosti u mušičarenju. Svi mušičari će reći krećite se uzvodno, a pre neki dan sam video gledajući DVD O. Edvardasa o mušičarenju pastrmke strimerima kako čovek ide nizvodno.
Čemu ova "jeres" doajena britanskog mušičarenja?

Hm. Ako mislimo na iste sccene sa DVDja, a treba da jesu... Smile Možda malo grešiš..?!?
Verzija 1:
Pazi, Oliver se kreće "globalno" nizvodno - to je sasvim jasno.
ALI... ako bolje obratiš pažnju na to kroz koje slojeve vode prolazi njegov strimer - e to često uopšte nije nizvodno, naprotiv! Ako se dobro sećam, prve dve izgledne lokacije je birao baš tako da je ciljna zona potezanja bila baš tamo gde kontra-matica polako prelazi u dominantnu, nizvodnu maticu. Ako neko baca nizvodno, a provlači niz kontra-tok, potpuno je jasno da u stvaro vodi mamac nizvodno.

Uzgred da napomenem, da Oliver relativno brzo provlači strimere kroz ciljne poteze, te da ne pokušava previše puta isto. Dakle, relativno brzo se kreće niz vodu i baca kad god naidje na izgledan potez. Ne sećam se svih detalja, ali strogo govoreći ni jedno mesto gde je snimao scene nije bez kontra-toka, bilo u horizontalnoj ravni (dakle matica i kontra-matica koja je bliže obali), bilo u vertikalnoj ravni (tamo gde matica prelazi preko izražene promene u dubini - odsek/brežina/bair/kosina/stena...) pa se ispod mase voda koja preliva formira "džep" kontra-toka uz samo dno...

I još jedna sitnica. Smile
Verzija 2:
Za razliku od muva koje kakve god da su, sve od reda voda nosi li nosi... nizvodno, je 'l... strimeri su skoro pa varalice (manje bitno) i imitiraju sasvim drugu klopu (više bitno). E sad, koliko se sećam, ribice su uvek očima&nosom okrenute tamo otkud voda duva, pa ako je čiča Oliver 'teo da imitira ribice - onda je pogodio. A ti bata-Joco biraj koja ti verzija više odgovara, jer kako god da izabereš - ja sam u pravu! Smile

Među nama - ja biram prvu. Varaličarenje je teška navika... Smile
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Fly tying + fly casting = FLY FISHING Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly tying + fly casting = FLY FISHING   Fly tying + fly casting = FLY FISHING EmptyČet 17 Jan 2008 - 7:24

Vodjenje strimera uz struju u brzoj vodi, cak i ako je jako otezan, uglavnom vodi ka tome da on vise glumi popera, a to bas ne pali preterano pastrmke. Stuke i bucovi, pa basovi, to je vec drugo, i po analogiji sa varalicom, mozda i funkcionise. Stoga se kod lova na brzim vodama uvek prostor koristi da se strimer povede niz struju, cak i ako se baci popreko i uzvodno, a to je zgodno za pretrazivanje terena sve dok ide nizvodno; kad pridje skroz istoj obali gde stojis, nezno ali odlucno ga privuci sebi da ne gubis vreme, osim ako ne vuces kroz mirnu i duboku vodu, kad mozes probati da ga malo "oddzigujes" npr. kroz ivicu dubljeg vira, ako je strimer otezan.
Vise puta sam probao da provucem kroz mirne prelive i virove otezan strimer uzvodno, slicno kao vobler, ali se nikad nista nije desilo. Ali, iskreno, nisam do sada strimer mnogo ni forsirao...
Jedini sigurno efikasan "uz struju" efekat bacajuci nizvodno mozes postici sa nimfom, koja ce nakon sto je pretrazila dno na podrucju duzine strune koju si joj dao krenuti da zateze strunu i da se dize ka povrsini (kao emerger). Eeeee, tad je "tup" najsladji! Ali i to nije vodjenje uzvodno, samo zaustavljanje u struji.
Jos nepunih mesec ipo dana pa "tup-tup"!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Fly tying + fly casting = FLY FISHING Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly tying + fly casting = FLY FISHING   Fly tying + fly casting = FLY FISHING EmptyČet 17 Jan 2008 - 14:52

Hehe, a šta ako budu visoke vode?
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Fly tying + fly casting = FLY FISHING Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly tying + fly casting = FLY FISHING   Fly tying + fly casting = FLY FISHING EmptyČet 17 Jan 2008 - 15:53

Sto se mene tice, nek' budu!
A ti dovedi opet roditelje u skolu pocetkom nedelje! Mad
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Fly tying + fly casting = FLY FISHING Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly tying + fly casting = FLY FISHING   Fly tying + fly casting = FLY FISHING EmptyČet 17 Jan 2008 - 16:14

A š'o b'e PedjO?
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Fly tying + fly casting = FLY FISHING Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly tying + fly casting = FLY FISHING   Fly tying + fly casting = FLY FISHING EmptyČet 17 Jan 2008 - 16:38

Pa kako ti nije zao bre nas starijih, pet meseci mrsimo dlake cekajuci da prodje lovostaj, a ti: "He, he, a ako budu visoke vode?"
I kucni ljubimac cat da ti dodje! Kraj diskusije!!!
Ako ne dodje, pisem te pig , znas vec ko je to! Pa ce on da te dovodi u red, a ne mi!
(Malo kucne atmosfere, da se razgalis Laughing Laughing Laughing Laughing ).
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Fly tying + fly casting = FLY FISHING Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly tying + fly casting = FLY FISHING   Fly tying + fly casting = FLY FISHING EmptyPet 18 Jan 2008 - 0:36

pig da me dovodi u red scratch
Pa di toj ima? One su obično fuj-bljak prljave, i posle izlaganja visokim temperaturama uz permanentnu rotaciju u smeru kazaljke na satu vrlo ukusne rendeer
Nazad na vrh Ići dole
Bambula
Mali mrav
Mali mrav
Bambula


Broj poruka : 25
Godina : 74
Datum upisa : 08.01.2008

Fly tying + fly casting = FLY FISHING Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly tying + fly casting = FLY FISHING   Fly tying + fly casting = FLY FISHING EmptyPet 18 Jan 2008 - 1:48

Bez flytyinga i flycastinga nema flyfishing ko što reče Admin. S obzirom da sam ja tek počo da se bavim ovim načinom pecanja pre par godina ne znam kolko je moje mišljnenje dobro.
Ja mislim da ako neko dobro vezuje muve ali neume da ih zabaci na pravi način to mu ništa ne znači, kao što mu ništa ne znači ni ako dobro zabacuje da pogodi klena u usta direkt ako muva nije prava. Sad će sigurno neki da kaže, jes al ja mogu da kupim dobru muvu pa da je ubacim klenu usta, al šta ako odeš negde de klen neće da udari ni na jednu koju ti imaš u kutiju, a najbliži prodavac muve na 50km. Pa moraš da je vezuješ na lice mesta e tu se poznaje koj je pravi mušičar, a koj je maneken na vodu.
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Fly tying + fly casting = FLY FISHING Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly tying + fly casting = FLY FISHING   Fly tying + fly casting = FLY FISHING EmptyPet 18 Jan 2008 - 7:54

Joco, Mr. Piggy je konkretni radnik elektrodistribucije koji se brine o bezbednosti musicarskih skupova i napasa neistomishljenike i tome cemo te teslimiti ako ne mo'sh se disciplinujesh lepim!

Bambolo, vidim da vuces nesto od svog tvorca (koren reci je "tvor"), genetika je to.
Bez da vredjam, ali NIKAD nisam vezivao nista sem pertli na cipelama i uckura na gacama na vodi. AKo bi bio neki revir, pa usluzna stega odmah na plazici, malo materijala pride i oshtrijeh udica, mozda bih i probao, al' da se iz vukojebine (Ima li tako nesto, o Vujo?) pentram do kola i da na svetlu prvih zvezda motam neki "match-the-hatch" artefakt nisam lud, vec uzmem nesto generalno da varam, ako hoce - dobro, ako nece tog dana - opet dobro, meni lepo na oba nacina jer sam uzivao ionako. A nemam jos toliko para ni dara da pazarim i koristim instant-levirijajuci fly-tying field guide komplet koji ce, javlja mi se, najaviti uskoro na godisnjim kongresima FF instruktora.
Te price o motanju na vodi slusao sam, a i gledao g. Ranka kako u Galovici mota iz ruke.
Ja ne smem, posle bih morao pravo kod hirurga, ako mi i uspe.
Jedino ako se vazi udica, uhvacena muva i cijanofix.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Fly tying + fly casting = FLY FISHING Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly tying + fly casting = FLY FISHING   Fly tying + fly casting = FLY FISHING EmptyPet 18 Jan 2008 - 11:35

Da nećeš na toj plažici i dve meleskinje koje te lade palminim lišćem?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Fly tying + fly casting = FLY FISHING Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly tying + fly casting = FLY FISHING   Fly tying + fly casting = FLY FISHING EmptyPet 18 Jan 2008 - 13:06

Laughing
Necu, nego nesto drugo da mi rade dok vezujem.
Da me dekoncentrisu.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Fly tying + fly casting = FLY FISHING Empty
PočaljiNaslov: Re: Fly tying + fly casting = FLY FISHING   Fly tying + fly casting = FLY FISHING Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Fly tying + fly casting = FLY FISHING
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
»  Fishing Adventurer
» Serbian Fly Fishing Association
» Fly Fishing only Tara-Kolasin a new beginning
» fly fishing rods - tvoj favorit
» Fly Tying Tjose

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarenje - ribolov veštačkom mušicom :: Kako mušičariti?-
Skoči na: