MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Musicarenje u reviru ili na divljaka

Ići dole 
+12
Goci
Oholiver
tolefly
Zox
Superfly
simpson H
bokac
100ka
Prota71
Vukman
Bogdan
Zeka
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Superfly
Admin
Admin
Superfly


Broj poruka : 201
Location : Na krilima Ephemera danica
Datum upisa : 08.01.2008

Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje u reviru ili na divljaka   Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 EmptyUto 25 Mar 2008 - 2:39

Divljina cheers
Nazad na vrh Ići dole
https://musicarenje.serbianforum.info
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje u reviru ili na divljaka   Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 EmptyUto 25 Mar 2008 - 7:06

Superfly ::
Divljina cheers

Divljina divljacima.... geek
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje u reviru ili na divljaka   Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 EmptyUto 25 Mar 2008 - 11:17

Ko je bre ovaj Supermuvac?

I ti,Vucino naravno,i ti.Kako bez tebe?Ko da nam m ota muve tamo?Nemere bez ttebe.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje u reviru ili na divljaka   Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 EmptyUto 25 Mar 2008 - 11:20

Jes.... ja da motam muve, a vi da cupate ribe... Pa bre, nisam ja rast'o u saksiji!
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje u reviru ili na divljaka   Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 EmptyUto 25 Mar 2008 - 11:23

E sad jos i biras!???
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje u reviru ili na divljaka   Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 EmptyUto 25 Mar 2008 - 11:24

Pa mora malo!
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje u reviru ili na divljaka   Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 EmptyUto 25 Mar 2008 - 11:31

Tebi je dozvoljeno,posto si dopisni clan Pacera.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje u reviru ili na divljaka   Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 EmptySre 26 Mar 2008 - 8:15

Zeka ::
Tebi je dozvoljeno,posto si dopisni clan Pacera.

cheers cheers cheers cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje u reviru ili na divljaka   Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 EmptyUto 1 Apr 2008 - 14:59

Stigoh i ja sa "podivljele" vode ali ova je poludela od kiša i snegova pa da se uključim u temu Wink
Moji počeci ribolova bili su tamo još u prošlom veku. Lude 60-te i veeeeeelika Juga bogata radnim akcijama a bogami i čistim vodama i velikim ribama. Tada sam putovao sa ocem u jednom starom Ford karavanu, kampovao u nedođiji i bestragiji a ribe je svuda bilo...Dobri ljudi, bez obzira gde se zaustavili i ulogorili su dolazili a razgovori su vrlo često bili do duboko u noć a tada nije bilo bitno dali si srbin, hrvat, musliman, šiptar...Upoznao sam mnoge reke i zavoleo brdoviti Balkan. Desilo se što se desilo, ludilo je bilo i prošlo (dali je?) a ostalo je malo onoga što se može nazvati "divljom" vodom ako ne računamo podivljale (ljude).
Na jednom forumu sam napisao da je moja omiljena (pitanje je bilo vrsta ribe) ona koja živi tamo gde se do nje dolazi posle 20 sati avionom a potom nedelju dana veslajući kanuom. Tamo gde je vuk domaća životinja a medved poštu nosi, gde je Grizli-Adams prvi komšija . A zašto? Pa evo i objašnjenja...
Pre nekih 5-6 godina sam kampovao sa grupom prijatelja na jednoj reci u dragoj na Srbiji (namernu neću pomenuti njeno ime). Priroda netaknuta, voda kao iz Loop-ovog kataloga a mi na straži. Ma kakva aluzija na vojsku, mada sam tada poželeo da sam bolje naoružan i opremljen jer su nam meštani bili vrlo ljudožderski naklonjeni Crying or Very sad Bliska asocijacija mi je bila film "Oslobađanje" kada se grupa zaljubljenika u prirodu spušta kanuima niz reku koja umire zbog gradnje nekakve brane.
Nažalost to je bila moja prekretnica da svoj glas dam reviru ili bar kako-tako CIVILIZOVANOM delu gde se može kampovati par dana bez straha da ti neko neće poharati logor dok si ti pored reke.
U međuvremenu sam imao priliku da obiđem i neke revire u Sloveniji i nakon toga sam stvarno u nedoumici dali većina zna kako pravi revir treba da izgleda. Nakon toga sam siguran da nikada neću platiti da pecam uz muzičku pratnju Stoje ili Sinana Sakića. Čast "estradnim umetnicima" ali takvu atmosveru vezujem samo za kafanu i popriličnu količinu maligana Cool
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje u reviru ili na divljaka   Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 EmptyUto 1 Apr 2008 - 15:07

HEHEHE
Jeste vidli kako pametno zbori covijek kad se vrati sa "terena"?Moj covijek.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje u reviru ili na divljaka   Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 EmptyUto 1 Apr 2008 - 17:23

Zox ::
Nakon toga sam siguran da nikada neću platiti da pecam uz muzičku pratnju Stoje ili Sinana Sakića. Čast "estradnim umetnicima" ali takvu atmosveru vezujem samo za kafanu i popriličnu količinu maligana Cool

Gde si Zox kuco stara ni na telefon se ne javljas. Very Happy

Nego sta sam ovde hteo da kazem, obisao sam mnogo terena sem samog juga Srbije i samo jednom sam imao priliku da vidim i na zalost cujem ovo o cemu pricas. Na jezeru Gruza u Knicu, babuskari otvore vrata od kola i do daske. I nikad mi nece biti jasno zasto se ovo sa kafanama i narodnjacima vezuje za revire, pa na kom reviru to ima? Nabroj mi jedan jedini Zox?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje u reviru ili na divljaka   Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 EmptyUto 1 Apr 2008 - 17:44

"Crni vir","Ždrelo"... a mogu bar još 10 da nabrojim...
Tu sam Bokile Very Happy . Izvini što se nisam javio ali sam bio zauzet policijom Shocked Komišiji obili kuću dok je on sedeo kod mene na kafi (dobro de i na rakiji) Wink

[quote] I nikad mi nece biti jasno zasto se ovo sa kafanama i narodnjacima vezuje za revire,.. [quote]
Prvo ja nisam vezivao narodnjake sa revirima već sa kafanama i nikada mi neće biti jasno zašto kafedžije misle da želim da sluđam baš tu vrstu muzike ili bilo koju drugu na takvim mestima.
Dali ću imati priliku da ručam ili popijem piće u bilo kakvoj kafani, u prirodi, slušajući samo zvuke prirode ?


Poslednji izmenio Zox dana Uto 1 Apr 2008 - 17:53, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje u reviru ili na divljaka   Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 EmptyUto 1 Apr 2008 - 17:51

A ja ti prolazio Ibarskom i hteo da te pokupim za na Gradac, bio radni dan i zive duse nije bilo a voda sjajna.

Zdrelo na Mlavi? Prosao sam tuda makar 200x i nikad nikakve narodnjake nisam video. Ako si na Mlavu mislio?
A koji su to reviri?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje u reviru ili na divljaka   Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 EmptyUto 1 Apr 2008 - 17:58

Crni vir je šaranski revir kod Novog Sada a Peca koji drži kafanče na Ždrelu je fan Karleuše a ne Stoje Shocked (ili je to njegova žena zadužena za izbor muzike Very Happy )
Žao mi je što se nismo čuli jer sam baš loše prošao na Peštanu pa i na Cvetovcu...ali ima vremena sezona je tek počela Wink
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje u reviru ili na divljaka   Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 EmptyUto 1 Apr 2008 - 17:59

Ama gde je Zdrelo? Za Crni vir znam!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje u reviru ili na divljaka   Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 EmptyUto 1 Apr 2008 - 18:01

Od Petrovca prema Homolju bre...sa desne strane !
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje u reviru ili na divljaka   Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 EmptyUto 1 Apr 2008 - 18:07

Pa to nije nikakav revir znam ja 300 kafana na rekama, i sam taj deo Mlave nije uopste interesantan za pecanje sem skobaljasima i mozda klenarosima.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
tolefly
Green drake
Green drake
tolefly


Broj poruka : 156
Datum upisa : 01.11.2008

Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje u reviru ili na divljaka   Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 EmptySub 22 Nov 2008 - 22:16

Pristalica sam pecanja na divljim i nepristupacnim rekama, cak slobodno mogu reci, da za organizovanim revirima nisam imao nikad interesovanje.Neke reke koje posecujem na Kosovu i Metohiji prestavljaju pravi ukras netaknute prirode, ali na zalost pecanje na ovakvim rekama zbog politicko- bezbednosne situacije je prava ludost, medjutim, ljubav za fijukanjem strune posebno u ekstremnoj prirodi je jace od svega.Prestavljam fotku jedne takve reke- Radike, koja se nalazi na Makedonsko - Albansko-Srpskoj granici( nadam se da cu uskoro ovu reku prestaviti u delu o rekama). Ovo je njen gornji tok , prava Mongolija , Fly fishing na 1600m /nv. .Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 ThpixMusicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 Zaforumradikaaf4.th</A></A>
</A></A>
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje u reviru ili na divljaka   Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 EmptySub 22 Nov 2008 - 22:37

prelepo brate bas,
Nazad na vrh Ići dole
tolefly
Green drake
Green drake
tolefly


Broj poruka : 156
Datum upisa : 01.11.2008

Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje u reviru ili na divljaka   Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 EmptySub 22 Nov 2008 - 22:40

Drago mi je da ti se dopada.
Nazad na vrh Ići dole
Goci
Elk hair caddis
Elk hair caddis
Goci


Broj poruka : 299
Godina : 45
Location : Niš
Datum upisa : 11.10.2008

Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje u reviru ili na divljaka   Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 EmptyNed 23 Nov 2008 - 0:46

Veliki pozdrav Tole!

Evo Radike predstavljene na varke forumu. Smile

Imaš li koju sliku pastrmke iz ove rečice?

Još nešto, jel si pecao nekad na rečicama jadranskog sliva u Metohiji koje imaju glavaticu? Valjda se jedna od njih zove Miruša.
Nazad na vrh Ići dole
tolefly
Green drake
Green drake
tolefly


Broj poruka : 156
Datum upisa : 01.11.2008

Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje u reviru ili na divljaka   Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 EmptyNed 23 Nov 2008 - 16:07

Ovo je gornji tok reke Radike ,ispod izvorista deo Sar planine poznat kao Vraca ovde je Radika manja reka dok na tvojim fotkama je oformljena i velika na putu prema Debarskom jezeru( ponavljam ovih dana cu ovaj deo malo bolje da prestavim u delu o rekama).U rekama Metohijskog dela nisam pecao, sem Prizrenske bistrice ( sa pritokama), kao i veci broj reka vezanih za Goru , opstina Dragas to je takodje Jadranski sliv.Cuo sam za reku Mirusu , ako budem prikupio neku informaciju javicu se . Pozdrav i tebi! Evo ti fotke pastrmke iz Radike i Prizrenske bistrice.Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 Zaforumradikaribaxz1.thMusicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 Thpix Riba iz Radike.[img=https://2img.net/r/ihimizer/img357/4016/zaforumprizbistricaribahv2.th.jpg][img=https://2img.net/r/ihimizer/images/thpix.gif]Riba iz Prizrenske Bistrice.
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje u reviru ili na divljaka   Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 EmptyNed 23 Nov 2008 - 16:33

Prelepe pastrmke druze,reka tek.......A ozbiljnija strana ove teme,otvaraj sto pre tu pricu o rekama tvog kraja!Pozdravljam ideju i samo tako nastavite....fale nam na forumu nove informacije o nasim juznijim vodama bogatim pastrmkom.....Na forumu ima nekoliko clanova koji su rodom iz juzne nam pokrajine i to iz Peckog kraja,puno su pricali o rekama bogatim pastrmkama,nadam se da ce i oni uzeti ucesce uz nove fotografije...... lol!
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje u reviru ili na divljaka   Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 EmptyUto 6 Jan 2009 - 10:30

Ja bi u reviru, ili: "patuljci vole rode zbog uticaja mode!"
Nazad na vrh Ići dole
johnny
Woolly Bugger
Woolly Bugger
johnny


Broj poruka : 91
Godina : 40
Location : Knin
Datum upisa : 11.06.2009

Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje u reviru ili na divljaka   Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 EmptyUto 21 Jul 2009 - 14:04

Bio sam i na revirima,mada sam u glavnom u divljini-i prednost bez razmišljanja dajem divljini.Najljepše se osjećam među poskocima i divljim svinjama jer znam da nema šanse(ili je ona stvarno minimalna)da na svom putu naiđem na čovjeka a prednost dajem terenima na kojima nema ni signala za telefon...Samo,kao početnik u mušičarenju,na takvim terenima nailazim na problem s grančinama,grmljem i svim ostalim što mi otežava bacanje i nakon nekog vremena znam početi gubiti živce-pogotovo što mi najbolja riba uvjek stoji na najgorim mjestima.E tu malu prednost dajem revirima-tamo se razmašem kao nenormalan i bacam gdje me je volja-ali ne odustajem od divljine,naučiću i ja valjda bacati u džungli a da mi svako malo negdje ne zapne muva...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje u reviru ili na divljaka   Musicarenje u reviru ili na divljaka - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Musicarenje u reviru ili na divljaka
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Zasto MUSICARENJE?
» Nije bas za musicarenje..
» musicarenje iz camca
» Musicarenje crvenperke
» Musicarenje u Srbiji

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Uvod u mušičarenje - stil, potreba, moda :: Zašto baš mušičarenje?-
Skoči na: