MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Zapadna Morava

Ići dole 
+11
grozny
bugitrs
tommylee
Pepsis
dusan.momcilovic
vlajkoni
Prota71
Trn
perafly
ZORAN R.
aca-laki
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 289
Godina : 71
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 7 EmptySub 21 Jul 2018 - 21:24

у августу код мене само 3 дана са сунцем а температура  максимум 30 целзијусових/предвиђа нам интернет/, те данас некако преварих 3 испод мере по полумутној и великој води, ишао сам са намером да преварим неког још на мојој  реци а оно машине ме зезнуле - код моје куће река бистра. тако пецајући сетих се да сам после забране једном био на води јер сам имао неко кидање, мислим да је био белун, ипак да се као риболовци надамо доброј сезони.
иако имам подоста година имам једног старијег суграђанина који ме често поздравља са бистро али  се не виђамо одавно , да ли је то  неки знак ове мутне воде не знам/то је особа која је у три- четири села, после пензионисања а био је потпуковник  и настрадао од зрачења но ипак претекао, поправио на хиљаде веш машина,ел. шпорета, бојлера и других електро уређаја, без икакве надокнаде, без иједне попијене чаше пића осим воде, није везано за тему али нека знају људи да и  ово постоји-кад њега видим знам  за   право људско БИСТРО, дакле мој колега бициклиста; да додам да спремања  ђака и студената за испите било које врсте не наплаћује,  а и ово -његов отац,ратни заробљеник и месни богомољац,  био је особен човек, нпр.на свакодневно кошење је носио по 6 откованих коса, од рибе јео само сарагу-да се мало извадим за ову рибу јер одох предалеко/.
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 289
Godina : 71
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 7 EmptySub 27 Okt 2018 - 18:35

ова година међу оним слабијим што се улова тиче а био сам упоран, јуче и данас по клен килаш, тако зовемо оне од 40+, иначе пре неки дан сам имао незгоду јер  закачих мушицу за длан, помоћ је био брат који је слично страдао пре 50-ак година. колико је морава била са високим водостајем услед великих и дуготрајних киша и ово је нека повољност, ни остали риболовци боље не пролазе. јуче црвени реп а данас полицелонски гундељ, ето толико.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6836
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 7 EmptySub 27 Okt 2018 - 18:40

Ti hvatas veće klenove nego mi shtuke. Naredni dani će biti topli pa će sigurno aktivnost klena biti dobra. Bistro

Sent from Topic'it App
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 289
Godina : 71
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 7 EmptySub 27 Okt 2018 - 18:57

није ваљда тако, иначе-благодарим тј. бистро и вама. малих кленова ових дана безброј али избегавам таква места, посебно су  ту  активни по ветрићу.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Zapadna Morava - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 7 EmptyPon 29 Okt 2018 - 9:29

Rade ti si jedan od retkih koji izbegava sitnog klena... ljudi love one of 15cm i slikaju non stop
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 289
Godina : 71
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 7 EmptyPon 29 Okt 2018 - 19:46

првог од ова два било је тешко издвојити ударце ситних,ту сам ухватио преко стотину таквих, на 50 метара је стајао други риболовац који је у торбу ставио много мање, наравно малих, дословно сваки забац је био клен али сам био онемогућен да бирам, и ту паде један средњак. другог дана ми је пропао дан јер немадох у прслуку још резервног најлона пошто сам откинуо  трипут целокупан предвез-подвез. тог другог килаша сам ухватио брзинском  техником јер морам за неки минут између доласка следећег камиона/висока каросерија метар!/ отрчим на места уласка трећине протока мораве у ону  већу, забацим крупну полицелонку са подтелом које опонаша гундеља, и тако неколико забаца, јер у првом  одласку на такво место мушицу је промашио један главоња, морао сам да га савладам брзо а он је вукао силнички  у тој јакој води, иначе тим пролазом може проћи само камион и има резерве по 30 цм са обе стране-ужас за услове пецања и мораву и ономе шта се на њој чини или допушта.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6836
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 7 EmptyPon 29 Okt 2018 - 20:17

Kopaju pesak iz korita?

Sent from Topic'it App
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 289
Godina : 71
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 7 EmptyUto 30 Okt 2018 - 8:43

тако је,копају по морави, од шљунка одвајају песак па је још већи дар-мар. за дан су у стању да промене ток да човек то не може да прати, једино да посматра из хеликоптера, силују нас, да не кажем већину гласача! доскора су узимали њиве где се власницима плаћа а сад имају тактику да радњама мењају  ток и  зараћују из тог мувања,по кобајаги новом моравском кориту. верујем да нова магистрала, западноморавска, буде нешто за све добро изузев тим клановима. просечно једна породица из два-три села овог поморавља бави се тим пословима. ето и из врњачке бање свакодневно дотерују неке бетонске громаде са  шиповима искривљеног гвожђа, недавно сам планинарио по једној таквој стази неби ли стигао до  места где сам прошле године закачио двокилаша,тамо сасвим други терен па се вратим али сад престрашен где сам све до малопре пролазио, ако оно не среде нико у том делу не може прићи обали-риболовном месту, ето и  ја толико упорни-одустајем.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6836
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 7 EmptyUto 30 Okt 2018 - 11:44

Užas.
Srbija ubija.

Sent from Topic'it App
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 289
Godina : 71
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 7 EmptyPon 5 Nov 2018 - 18:00

задњих дана стање улова  на реци се поправило, ономад  поменути килаши а данас тачно 15 комада,25-32цм-прошарано, али ме уби јак
источни ветар, моја мушица коју зовем радчик, од сржи чичка, била је убитачна. прекјуче и један буцовчић, гледам у дозволу  где није одређена најмања ловна мера за ову рибу/подручје  спорт плус-краљево/, можда сам требао да пробам и на крупније мокре, посебно зулу у облику мање потезанке,  али то је сада касно. један риболовац месари изнад мене, качи мрене за тело а рибочувара сада нигде, други јуче пеца са моравског моста,то је  забрањено и још горе-опасно/опасно је било и прошле године када су биле  мрсне јесење славе, двапут ми се десило да ме отпад и црева оних   несмотрених бацача умало не убију!!!/.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6836
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 7 EmptyPon 5 Nov 2018 - 23:16

Trebalo bi da je na teritoriji cele Srbije minimalna mera za bucova 30cm. Od one poslednje promene zakona pre 4-5 godina.

Sent from Topic'it App
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 289
Godina : 71
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 7 EmptyUto 6 Nov 2018 - 8:26

такође тако мислим. али ови моји кафенисти не знају ни да препишу, мутно им од дима, мали доказ, уз многе које не наводим, приказани су на нажалост слабо снимљеном узорку моје дозволе-нисам сигуран како ће се видети:
Zapadna Morava - Page 7 Img_2011
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 289
Godina : 71
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 7 EmptySre 7 Nov 2018 - 16:44

данас седам средњих на зулу, површинске без успеха, ветар и даље јак
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Zapadna Morava - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 7 EmptyPet 9 Nov 2018 - 0:45

Morava je ubedlhivo najbolja klenaroska reka.... a i bucovska
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 289
Godina : 71
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 7 EmptyPet 9 Nov 2018 - 6:15

mozda, eto juce opet lepi  ali sad na kaficu i moj radcik,da se malo manje javljam pa da vidim sta ce biti  ovih lepih dana
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 289
Godina : 71
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 7 EmptyUto 13 Nov 2018 - 17:21

да буде занимљиво, неком и корисно, јесен је, вода мала и бистра/ водостаница јасика 32 кубика у секунди/, данас по ветру на жуту полицелонку са трбухом од вуненог дабинга коју од слојева лака начиних да буде мало претешка, величина десетка, кленови 25-35цм на свака 5-10 минута,много комада да ме и рука заболела, једино што ми је било непријато је то што  само ја од присутних риболоваца хватао рибе, на том месту близу моста  ми је најближе а и мало заклоњено од великог ветра, смањих величину мушице од претходних дана и ето уживања,густе ножице изгледа да  су данас биле како риба тражи. и даље   одрасли и деца са моста грабуљају, када сам шефу рибочуварске службе ономад напоменуо о таквом пецању, додоше није био у униформи, одговор му је био-да ли хватају, мајко моја ко смо и какви смо, не иде ми се више тамо јер ћу да сазнам да је неко пао под точкове аутомомила и стално присутних тешких камиона!велики ветар пре неки дан је био, наравно не једини,кривац што сломих и штап на саставу прва два дела, али сам га одмах и поправио, концем и двокомпонентним  епоксијем направио чврст спој-стари сеџ већ ломљен.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6836
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 7 EmptySre 14 Nov 2018 - 23:35

Ja sam mog starog sejdža polomio pre 3-4 godine na dva mesta. Okrpio mi ga majstor proletos za medalju.
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 289
Godina : 71
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 7 EmptyPet 16 Nov 2018 - 14:47

има добрих мајстора и овде/нпр. у крушевцу-пеђа/ али нисам хтео ни да размишљам о новим  поправкама, наиме овде се ради о томе да је напукнуће на другом делу/отпало парче 4 пута 4 мм/  тачно где долази трн првог, нпр. у листу мушичар нема такав случај па сам се одлучио да  концем обмотам  оба дела и  учврстим епоксијем тако да сам добио  сада дводелни штап, за бициклу не смета а пошто ми се увртао и  четврти део у односу на прва три ових дана састављам и  вршне делове. у резерви је икс пе  8,6 , класа 5/овај је шестица/. ето данас разговарах са једним дечкићем што се петљао по мосту, чврсто обећао да то више неће да чини-доста од мене за ђурђиц.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6836
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 7 EmptyPet 16 Nov 2018 - 16:35

Jedno dobro delo na crveno slovo.

Sent from Topic'it App
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 289
Godina : 71
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 7 EmptyČet 29 Nov 2018 - 13:01

данас се уз јак ветар који са воде тера  већину риболоваца ледиле алке, али пуно кленова од нпр. 17 до 25цм, мушица моја кинеска,нека из зулу изведби са којом после кидања за грану окончах риболов . хоћу рећи да  могу сада и суве и мокре само морате пронаћи део воде где има препрека у близини,пањеви и запреге или мале промене дубине, ветрић је скоро увек велики савезник у зимским условима.
слабо се ко јавља али  нека остане забележено, временски и географски, читаће некад млађи нараштаји како се пецало, данас мали снег на гочу и гледићким планинама а путеви проходни у долини реке, изазован сунчани дан
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 289
Godina : 71
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 7 EmptyNed 9 Dec 2018 - 15:24

користим још ове лепе дане,  данас је  клен више радио на мокре, само неколико на суву, најбољи на црну бамбулу на удици број 12 са мало израженијим дупетом-таква се нашла у кутији, мањи комади на суву са зечијом шапом
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6836
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 7 EmptyNed 9 Dec 2018 - 16:34

Svaka čast Rade, po ovom vremenu mene mrzi da izađem do prodavnice.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 7 EmptyNed 9 Dec 2018 - 22:45

radezamora ::
...мањи комади на суву са зечијом шапом
 
Ovo je lepo pročitati...


Ja za Mitrovdan, hopper-dropper. Dole bila Sawyer-ova fazanova nimfa #14, bez perle, svi su došli samo na nju. Ni udarca na površini.
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 289
Godina : 71
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 7 EmptyPon 10 Dec 2018 - 13:59

аха, зекан, или великоморавски или источносрбијански, одмарао се неку годину, рашчешљан али се крио у кутијици па  изненада наишао на моје дубоко децембарско  размишљање, наравно да претерујем. а ово за двоструке муве, видим да обојица пишете о томе али сам  то ја можда и неоправдано  запоставио, има могуће је и два десетљећа,опет  може бити  да би улов био и значајнији да нисам био лењ и променио подвез, пецао сам са парчетом од 40 цм фи 0,20 а мушица бр. 12 или 14?како би била доле навезана моја фазанка са огромним црвеним репом  и овај зекоња, да ли би један другог удавили. или као што често бива један другоме помогли, на моју радост-можда и то није радост кад посматрам лење гледаоце који врте главом што РИБЕ ПУШТАДОХ!

... кад главу и ноге сачуваш, није то нека зима
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 289
Godina : 71
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 7 EmptyPet 16 Avg 2019 - 13:15

морава код мене мења водостај и по 20 цм дневно што је много за ову реку при  стабилним летњим условима/који у ствари то и нису/, тако да је један дан широка 40 м а другог чак   60 на појединим местима, зато гледам стално у водостај ибра и мораве али ни то не помаже, данас 4 клена на полицелонку нешто већих од 25 цм, и у коповима грађевинара/а скоро се овде спрема и изградња аутопута/на продужену кинеску зулу кленчина  близу 40цм-засигурно килаш како ми то просто моравци  описујемо
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zapadna Morava - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 7 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zapadna Morava
Nazad na vrh 
Strana 7 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Reke-
Skoči na: