MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Zapadna Morava

Ići dole 
+11
grozny
bugitrs
tommylee
Pepsis
dusan.momcilovic
vlajkoni
Prota71
Trn
perafly
ZORAN R.
aca-laki
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 5 EmptyPon 13 Okt 2014 - 18:04

Odlišno, kad je leto zakazalo, makar da jesen popravi situaciju Smile
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 5 EmptyPon 13 Okt 2014 - 18:54

daj nam boze svima koji letu vajde ne vidosmo!
i jos za oblik policelonke, samo spljosteni elipsoid, kao kad zene prave kiflicu , ako je kome razumljivo, jer neku telo, vrat, glava-klen to nije zagledao,posto  je bilo potrebno razbiti povrsinu vode/posledice konfiguracije terena, vetra,.../ a da dodju u vidokrug zaposlenog klena-bambule, kafice ili skakavci sa jelenjom dlakom to mi nisu mogli, tako se pogodilo , ali drugi put cemo da vidimo. teren-stubalski most , iznad 150 m, leva strana reke kraj zabarka ako je kome poznato.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 5 EmptyUto 14 Okt 2014 - 17:20

Mislim da Bokac zna o kom obliku policelonki govoriš  Wink
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 5 EmptyUto 14 Okt 2014 - 18:39

Siguran sam da od znadije, ta policelonka je imala crni trbuh od isperaka pauna, drecavo  naradzasta-to je nebitno.
A danas, iz znatizelje i uporedjenja radi, namerno sam isto, na istom mestu, pokusavao sa  velikom crnom bambulom, ishod je takodje dobri i u vecem broju, no samo za  nijansu sitniji klenovi. Sve dok na kraju ne udari ogroman belun i odnese mi musicu sa delom  najlona, 3-4 kila kako sam delimicno primetio. Malo sam ostao duze samo da ga izazovem, i nije mi zao. Pre toga  verovatno taj isti se jos jednom ustremljavao ali sam mu ja povukao nesto ranije i odustade od napada pa se ja dakle zainatih da mu dodatno bacam. 
A Morava  je sada kao leti  ona Velika, ogromna reka pa je tesko pronaci povoljno mesto , gde ribe ima i trazi hranu(za dva santimetra jaca nego juce, nikada se nije odrzavala ovako dugo da je mnogi ne prepoznaju).
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

Zapadna Morava - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 5 EmptyPet 17 Okt 2014 - 15:09

Blago Vama kod mene Drina i dalje mutna,Još uvjek traju sanacije od poplava pa mute vodu.
Ja klena ne vidjeh ove godine,prosto nevjerovatno zvuči!
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 5 EmptyPet 17 Okt 2014 - 18:20

nije ni ovamo mnogo bolje, tek ako sam 5-6 puta imao lepe dane kada se mozes radovati, prosto i ne poznajem vodu koliko se toga promenilo od ovih grdnih poplava, svaka poplava novi teren stvara. zahvaljujuci lepim ulovima u janaru i februaur i ovih 4-5 kilasa, to je bilans i mislim da se nece mnogo promeniti. evo danas podjem na vodu i vidim moja seoska recica se zamutila, pa nazad kuci.

lose slikane ali ovo su te od musica ovih dana koricscene, najbolja je bila ova sa crvenim pokrovom , donja, ili slicnog oblika

Zapadna Morava - Page 5 10s81vs
pozdrav i nadam se da ce se i na drini izbistriti. ova godina nema nikakvih pravila, uh!
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

Zapadna Morava - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 5 EmptyPon 20 Okt 2014 - 22:55

Lepe muve prave radne.Gornja lijeva po meni obećava,neznam koji je materijal,ali mi se sviđa kada se napije vode,dobije neku novu dimenziju-prosto oživi!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 5 EmptyUto 21 Okt 2014 - 19:37

слажем се томи, но то што мислимо не мора бити тако, а и не може се све проверити, више ми личи на летњу бубу-нека врста гундеља/фоамац/, врањанци имају и своју бубу попут ове-балиџа 2, такође убитачну у своје време а посебно код мене када је пустим да уће полако међу врбе у дубину воде до пола метра и која трајеее метрима. 
И данас се на тог мог црвеног фаворита залетео леп буцов, није тражио да му додатно отпустим канап за оне преко мере али  рука ми је била благо одузета/перајима сече воду као ајкула/,  незадовољан што је он а не неки кленчуга то одмах дођох  кући.
По мени треба погодити код ових ЕКСПЛОДИРАЈУЋИХ мушица/буба/ како и где је убацити, којом брзином и типом ударца о воду, важно је проценити  интензитет таласа на брзаку, учинак ветра, јачину  светлости у води/бистрина и локална облачност/, брзину воде,типове мува на које риба искаче ..., па сложити са својим искуством/ наравно користити и туђа/.  у ово доба никако не улазим у воду. и коначно, треба бити упоран, где процениш повољне услове  ту остани пола сата најмање.
Ретко имам прилику да сликам муве па  ону за коју си питао/дао коментар/ горе описујем.
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

Zapadna Morava - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 5 EmptyUto 21 Okt 2014 - 22:47

Nemam iskustvo sa Morave tako da ne mogu da pravim poređenja.
Kod mene na Drini mrka kapa sa suvim muvama,jednostavno nema vremena da se podiže ka njoj.Ono što se tako lovi je beznačajno sitno.Samo na pritokama dolazi suva do izražaja.Ljeti gdje se sunča nema od pecanja ništa ni da pogleda,samo žive mamce na dno,a dubine i po više metara,rupe u sedrama.
Ne da mi se da ga lociram,planirao ove godine,ali voda mutna 24h.Nikada ovo nisam doživjeo!
Hvala na fotografiji,volim da vidim tuđe muve.
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 5 EmptySre 22 Okt 2014 - 8:44

z.morava, kao i drina, imaju razlicitu kolicinu vode duz toka,kod mene je morava ovde sa 95 posto protoka kako se moze naci na internetu, ovih dana je bila i jeste dosta velika, kao v. morava  u letnjem periodu, dakle nepogodna za musicarenje, ovo mesto koje sam pronasao je jedno od retko dobrih. ima kod mene vir/rupa/ od 9 m dubine, a skoro su posle poplava izmerili sonarom 12 m na tom terenu, u takvim  vrtlljagama i ne pomisljam da pridjem vodi, eto za mene je ideal pecanja na moravi  onaj cacanski kraj. a drinu poznajem samo sa proputovanja.
uglavnom musicarim na mokre, tada se vise krecem, ali su me pritisle godine te sve vise prelazim na suve. odrzavam na godisnjem nivou  zalihu od 700 do 1200 musica,  tri cetvrtine su mokre i nimfe, zanimam se lovom musicom i barskih riba. manje recice i potoci me posebno odusevljavaju. pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 5 EmptySub 8 Nov 2014 - 23:07

danas klen strahovito dobro radio na zapadnoj moravi /neki i znaju gde/ po prilicno jakom vetru, policelonke i kafene sa pokrovom od policelona-brojevi  min. 8, za nepun sat osam klenova. od pola kila do tri frtalja, no javljam se zbog jednog detalja, gde je i jedan varalicar bio svedok, malo smetao ali  ce  posle ovoga mozda biti buduci musicar, naime uhvatim jednog klena na policelonskog gundelja od kubnog centimetra-onog na koga mi je tommylee ukazao i bas mu hvala posto ga danas ubacih u kutiju/inace sve su moje musice radjene tako da nikad ne ponovim iste detalje, uvek nesto izmenim/ , na sledecem ugrizu klena mi ode ta mucica, promenim drugu,  neku crvenu policelonku, i  za nepuna tri minuta imao sam  novog klena na obali, pogledam pazljivije a u ustima taj gundelj sa 40 cm podveza a cak ubola udica ovu crvenu tako da sam prilicno vremena utrosio da izvadim sve ovo klenu iz usta - ovo da uhvatim ponovo ribu koja je progutala i u ustima zadrzala musicumi nije prvi put ali je ovaj klen bio izuzetno nestrpljiv i  halapljiv.zabacaji do 20 m na otvorenoj void.
a juce tu mi dosadjivali bucovi kilasi, nikako da se prilagodim da malo uzivam onom ledjnom peraju kao u ajkule. neki bucova zovu moravskim klenom ali mi se to nimalo ne svidja, vredjaju mi klena.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 5 EmptyNed 9 Nov 2014 - 18:47

Interesantna priča Rade Very Happy

Želim ti da ovaj prolećni novembar potraje još malo pa da bude još ovakvih pecanja ove godine.
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

Zapadna Morava - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 5 EmptyPon 10 Nov 2014 - 0:04

Zaboravih da je tema Z.Morava,sorry!
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 5 EmptyPon 10 Nov 2014 - 19:13

Ne brini Tomi pebacih ja u temu Drinjača Wink

https://musicarenje.serbianforum.info/t1199p75-drinjaea-bih
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 5 EmptySre 12 Nov 2014 - 0:34

hvala 100ka, ali vec zapocese dani kada se kod nas skupljaju grabuljasi/zimski  ribolovci/ kojih ima na svakih 50 m pa kad vide da vadis ribu to dolaze, kao danas, i vrte se oko tebe te moras da se pomeras! moracu da potrazim zalive gde nikoga nema.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 5 EmptySre 12 Nov 2014 - 1:31

E Srbijo među šljivama i Moravama. Umesto da se grabuljaši kriju od ribolovaca, ribolovci beže od njih No
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 5 EmptyČet 13 Nov 2014 - 0:52

to ti je zapadna morava, poseno kraj mostova gde najcesce idem, puno ovakvih  ribo i obicnih lovaca, kriomice ulazim u vrbake pa jos ako se desi neki neprimeren dogadjaj, moram priznati da su mladji mozda i bolji u ponasanju.
Nazad na vrh Ići dole
grozny
Mali mrav
Mali mrav
grozny


Broj poruka : 32
Godina : 60
Location : Jasika, Zapadna Morava
Datum upisa : 24.11.2013

Zapadna Morava - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 5 EmptySre 20 Maj 2015 - 14:17

Klen ante portas !
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 5 EmptyČet 21 Maj 2015 - 0:36

Je l' pao neki dobar?
Nazad na vrh Ići dole
grozny
Mali mrav
Mali mrav
grozny


Broj poruka : 32
Godina : 60
Location : Jasika, Zapadna Morava
Datum upisa : 24.11.2013

Zapadna Morava - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 5 EmptyČet 21 Maj 2015 - 21:18

Ne pre 1. juna.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 5 EmptyČet 21 Maj 2015 - 21:29

A da, sve mislim da je do 15.5. Sad
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 5 EmptyNed 14 Jun 2015 - 21:49

evo danas samo jedan ozbiljniji klen , u vreme kad voda bese bistrasta,kasnije nadodje i zamuti se, pri prvom zabacaju na 6-7m, jos sam se razigravao pecajuci iz gustog vrbovog granja, a iz dubine pravo na crnu policelonku se dize bucov, preko 50 cm, a ja se nadao da je klen. i prvi put upotrebih, novi, pean, bucov srecno odsetao u mutez; kasnije nista a bilo je i podne.
 juce kolegi na strimera udario kapitalni bucov, kaza da takvu ribu dosad nije imao  na stapu, i pokida mu  podvez za  sekundu, ocajan je  do zla boga, i danas otisao ali nije mi ostavio poruku/to je takodje bilo po mutnoj vodi/.
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

Zapadna Morava - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 5 EmptyPon 15 Jun 2015 - 8:46

Ja ovih dana tražim bucova ali šipak!
A tako to bude kada si spreman Sad
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 5 EmptyPon 15 Jun 2015 - 8:57

nisam ljubitelj bucova i to je to, gorepomenuti kolega se i juce zatrcao na vodu ali mu se pokvario motorcic pa ga ostavio kod mene, a nameracio se na bucove, pogledah mu i stap, neka sestica poput sage one ali kucna izrada. a sto se tice borbenosti ovaj se zaista borio, moj xp  je bio spreman iako je bio mali manevarski prostor-morao sam brzo da ga privucem pred noge. a i jos danas je bucov u zabrani pa mi i to ocekivanje da mi on ne udari malo odvlacili paznju. retko se dogadja kod mene da ovako iz dubine iskoci ka musici, obicno su to pracenja iz daljine i onda napad.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 5 EmptyPon 15 Jun 2015 - 23:10

Bucov pometraš na suvu Very Happy
Blago tebi Rade!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zapadna Morava - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zapadna Morava
Nazad na vrh 
Strana 5 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Reke-
Skoči na: