MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...

Ići dole 
+9
panic
vlajkoni
ekoljuba
pedjabg
Zeka
bokac
rancic
100ka
ZORAN R.
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 EmptyČet 4 Feb 2010 - 13:07

Naravno!
Dakle, šnenokle se nikad ne jedu u SOLO varijanti: OBAVEZNO uz svaku pojedenu šnenoklu konzumirati i jednu GRČKU BAKLAVU (one trouglaste) po sistemu „ČAŠA MEDA IŠTE ČAŠU ŠEĆERA!“! Naravno, uz to se pije „špricer“ – pola - pola limunade i boze!
...

P.S.

JA TEMU NIKAD I NE NAPUŠTAM – ONA NAPUŠTA MENE!
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 EmptyČet 4 Feb 2010 - 13:33

Bile dozvole?

Video sam da neke papiriće pazare kod Neše ali sam mislio da su to Galovičke članske karte? Možda je Neša odštampao koju dozvolicu za svoju (i našu) dušu čisto da zadovolji neutoljivu tražnju? Very Happy

By the way, hoće li pasti neka „колективнаја разваљотка“, tj., masovno i organizovano učlanjavanje Fensi Pacera (PBBP-ovaca) u napred pomenutu, Galovicu? Ili je bilo a ja sam (nezainteresovan po običaju i sa isključenom produženom moždinom) nešto propustio? Ili se, pak, stvar učlanjavanja u Galovicu prepušta ličnoj inicijativi pojedinčića?

A, da, da li je boravak u Galovici petkom uslovljen uzimanjem članske karte Galovice? Mislim, da li se ja sve vreme švercujem, a da toga nisam svestan?!?
Ako je tako, duboko se izvinjavam i obećavam da ću kupiti najmanje DVE članske karte kao znak iskrenog kajanja!

Strašno, pocrveneo sam – pa da se to ne bi primetilo, evo: posipam se benzinom i palim šibicu!
Nazad na vrh Ići dole
brankoogi
Woolly Bugger
Woolly Bugger
brankoogi


Broj poruka : 58
Datum upisa : 08.08.2008

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 EmptyČet 4 Feb 2010 - 16:22

ZORAN R. ::
Naravno!
Dakle, šnenokle se nikad ne jedu u SOLO varijanti: OBAVEZNO uz svaku pojedenu šnenoklu konzumirati i jednu GRČKU BAKLAVU (one trouglaste) po sistemu „ČAŠA MEDA IŠTE ČAŠU ŠEĆERA!“! Naravno, uz to se pije „špricer“ – pola - pola limunade i boze!
...

P.S.

JA TEMU NIKAD I NE NAPUŠTAM – ONA NAPUŠTA MENE!

E jesi kralj lol! cheers .
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 EmptyČet 4 Feb 2010 - 18:55

Zoki ako ćeš da budeš punopravni Pacer (član mušičarske sekcije-da biraš i budeš biran) kupi dozvolu, ako nećeš niko te ne tera. Dolaze u Galovicu i neki koji tamo nisu platili piće (svoje) pa nikom ništa.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 EmptyČet 4 Feb 2010 - 20:05

ZORAN R. ::
Strašno, pocrveneo sam – pa da se to ne bi primetilo, evo: posipam se benzinom i palim šibicu!

...и замоли Буду да ти препусти пепељару, већ једном... Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 Icon_geek
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 EmptyČet 4 Feb 2010 - 22:20

Bogme koliki je trebaće nam pepeljara od kotla T.E. Nikola Tesla lol!
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 EmptyPet 5 Feb 2010 - 8:57

„Dolaze u Galovicu i neki koji tamo nisu platili piće (svoje) pa nikom ništa.“
(Kako li pravite ono prozorče u kome je nečiji tekst, pa ga onda prokomentarišete, numem?)

Joco,
Znam ovo za piće (iskusio više puta, na sopstvenoj koži, tj., po džepu...), ali ne treba biti na kraj srca, možda ljudi nemaju para a nije „lepo jesti pred gladnima“ kao što sam već parafrazirao nekog pametnijeg!
No, stvari se popravljaju, jedan od tih je primećen kako ničim izazvan plaća svoje piće! Preti opasnost i da „vikne“ turu u nekoj od sledećih iteracija ili reinkarnacija (štagod se prvo desilo)...! Very Happy E sad, ako se pojedinci ne „otvaraju“ iz čistog bezobrazluka – računajući da će se naći neka „budala“ koja će se „istrčati“ TO VEĆ NIJE LEPO (BLAGO REČENO)! No, život je samousluga, na kraju MORAŠ doći na kasu i PLATITI šta si dužan...
Dozvole: Sad sam još više pocrveneo! Udari me čim stignem u Galovicu nečim teškim – oma kupujem!

„...и замоли Буду да ти препусти пепељару, већ једном...“
Boki,
Potpuno si u pravu: počela je da vlada nestašica piksli! Buda je jednu zašrafio za rukav na jakni i ne odvaja se od nje! Odnese je i kući, opere, pa dođe sa njom idući put...! Very Happy To onda Neši pravi problem: kad u ponoć pravi inventar – fale piksle!
Imam novu ideju: dovući ću jedan od onih kontejnera ispred zgrade pa ćemo da vežbamo ubacivanje, a budući da smo košarkaški talentovana nacija neće biti problema. Čak može da bude i dupla korist: po teoriji verovatnoće je sasvim moguće da će se posle pedesetak pikavaca zapaliti sadržaj kante što će doprineti ugodnijem fiksanju pred zgradom!
Zamisli samo: tinja vatrica u kontejneru, grejucka, oblaci dima formiraju razne šare u vazduhu (po Hajzenbergovom principu neodređenosti) pa je jako lako vizualizovati gigantske pastrmke (i ostale ribetine!) od pramenova dima...! Ma, ima svi da izađu iz Galovice da uživaju sa narkomanima napolju!

brankoogi,
Da li je neko spomenuo riblju čorbu?
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 EmptyPet 5 Feb 2010 - 12:01

ZORAN R. ::
„Dolaze u Galovicu i neki koji tamo nisu platili piće (svoje) pa nikom ništa.“
(Kako li pravite ono prozorče u kome je nečiji tekst, pa ga onda prokomentarišete, numem?)

Imaš u gornjem desnom uglu svakog posta "dugme" QUOTE onda on lepo ubaci ceo taj tekst u tvoj naredni post, ako ne želiš da citiraš sve što je onaj koga citiraš napisao ostaviš u postu samo taj deo teksta samo je bitno da ti se ispred teksta nalazi ovo [quote="ZORAN R." ] (naravno u zavsnosti kog člana forum a citiraš pisaće njegovo ime), a iza teksta ovo [/quote].


Postoji i druga opcija ako citiraš nečiji post iz recimo 2 posta onda ne možeš svaki post da ideš na quote, nego prekopiraš tekst koji želiš da citiraš u svoj post, selektuješ ga, klikneš na dugme koje izgleda kao oblačić teksta u stripu (kad prineseš miša iznad njega piše citirati). To onda izgleda ovako.

Citat :
„Dolaze u Galovicu i neki koji tamo nisu platili piće (svoje) pa nikom ništa.“
(Kako li pravite ono prozorče u kome je nečiji tekst, pa ga onda prokomentarišete, numem?)

Sad da se vratim na tvoje pitanje, na koga se odnosilo ovo. Nije se sigurno odnosilo na nekog ko nema da plati piće, već na one ili onog koji bi da se prošvercuje. Ali ti to nije ni bitno za našu priču.
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 EmptyPet 5 Feb 2010 - 16:34

OGREJALO SUNCE, VREME JE DA SE RADI!

Evo nekih interesantnih linkova! Ribnica zanimljiva rečica ali pretopla za pastrmku... Grrrr! Ima klenova (ili je bar bilo).
KAD SMO VEĆ KOD „PRETOPLE VODE“, HITNO ANGAŽOVATI NAŠE IHTIOLOGE DA PROIZVEDU NEKE J...E PASTRMKE KOJE UŽIVAJU U PROKLJUČALOJ VODI! Više su mi dosadile ove smrzotine, poraste temperatura vode, vazduha, kosmosa za 0,005 C i one pocrkaju! Mislim, stvarno! Daj da svakoj ugradimo po jedan kuler na solarnu energiju ili već tako nešto, stvar postaje ozbiljna!

http://www.psc.ac.yu/bilten19/07.html
http://www.mionica.org.rs/mionica/index.php?option=com_content&view=article&id=45&Itemid=55
http://www.serbia-tourism.org/srpski/tekst.php?podaci=priroda.txt&gde=gra
http://www.valjevoturizam.info/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=38&lang=serbian_lat

EKO nomsko društvo Gradac!:
http://www.ekke.gr/estia/Youg_pages/Serbia_Pages/NGO/6.htm
Lele, konačno sam se dočepao adrese Gradčana (koju niko nije hteo da mi kaže!)!
Mole se Predsjednik, Zamenik Predsjednika, Sekretar, Blagajnik, PR, POČASNI PREDSJEDNIK kao i ostali funkcioneri Fensi Pacera (PBBP-ovaca) Galovice da osmisle večeras nastup pred pomenutim društvom u ime svih nas!
U suprotnom, biću prinuđen da im se LIČNO I PERSONALNO obratim a to će biti pogibeljno pošto će ljudi izvršiti masovno samoubistvo i to iz više navrata kako bi se sigurno i neopozivo samoubili!

(BAR ČITATELJI OVIH REDOVA ZNAJU KAKO TO IZGLEDA KADA JA OPLJUNEM TASTATURU I POČNEM DA ŠALJEM ELEKTRONE U (V)ETAR!)

Budite humani prema sirotim Valjevcima, preduzmite nešto HITNO! Izdržaću, nekako, do ponedeljka...!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 EmptySub 6 Feb 2010 - 2:16

ZORANEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Stani bre malo čoveče, za sad još nije potvrđeno da li će biti doplate za Gradac i kolika će biti. Informacija koju smo čuli o doplatnoj dozvoli je neproverena niko iz EKOD Gradac je nije potvrdio. Da u ovom trenutku nije lovostaj ti bi mogao mrtav ladan da odeš i da pecaš na Gradcu sa republičkom dozvolom. Smiri se izbroj do 10 idi pecaj babuške do 1 marta ima još 23 dana affraid
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 EmptySub 6 Feb 2010 - 2:21

Zoki, ima jos jedan nacin, srpski, tradicionalan Smile)))

Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 EmptyPon 8 Feb 2010 - 8:35

Oholiver ::
Zoki, ima jos jedan nacin, srpski, tradicionalan Smile)))
Ali, mora se voditi računa da klanje bude po EUROPSKIM STANDARDIMA! Ne može više ko nekad pokojni Vojislav Rajačić da se, na pitanje sudije: „Kako ste ga...?“ odgovara prosto: „Tu druže sudija!“ pokazujući na neodređeno mesto u predelu vrata i tako 47 puta...! Mora se tačno znati zašto, gde i kako uz zapisnik sačinjen i potpisan od strane (najmanje) tri svedoka...
Isto će važiti i za svinjčiće i ostale vegetarijance – ko ih krkne „bez razumevanja“ dobija krstareću u dvorište!

JOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!
(Ura! Otkrio sam kako se prave velika slova i kako se boje! Biće od mene pravi Forumaš jednog dana! Polako, mlad sam...)
To su samo linkovi, nije problem, čisto da ima za „ne daj Darvine“, ne treba se uzbuđivati. Dobro, znam da bi bili prihvaćeniji linkovi ka Pameli u akciji ali biće i toga, nije problem...
Opušteno uz dozu opreza: dani brzo prolaze tako da će pravljenje Sneška Belića na Gradcu vrlo brzo doći...
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 EmptyPon 8 Feb 2010 - 11:20

Ima li neko neke informacije o Rzavu?
Šta i kako se peca i pod kojim uslovima?
Blizu je Guči pa mi deluje zanimljivo...
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 EmptyPon 8 Feb 2010 - 12:40

odes i pecas, svuda osim na bosoj nozi, jer je revir, oko sela roge su jedni od boljih terena a imas i lipljea dosta, relativno krupnog, mada je on pod stalnom zabranom, ali posto ima i pastrmke to te ne zanima, nego pecas i vracas redom
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 EmptyPon 8 Feb 2010 - 13:12

Oholiver ::
odes i pecas, svuda osim na bosoj nozi, jer je revir, oko sela roge su jedni od boljih terena a imas i lipljea dosta, relativno krupnog, mada je on pod stalnom zabranom, ali posto ima i pastrmke to te ne zanima, nego pecas i vracas redom
Daj, molim te malo preciznije! Kakva „bosa noga“, šta je „roge“ (je li to ime sela, ili su oko sela te „roge“ – šta god to bilo)?
Prilazni putevi, udaljenost od mesta ostavljanja auta do mesta pecanja, kako se prepoznaje j....i revir (ta reč mi sve više ide na jetru i na ostale vitalne organe i organčiće!)...?
Trebalo bi da je Rzav 20-tak km od Guče (negde pre Lučana se skrene sa puta Guča - Lučani), tako su mi preliminarno objasnili.
Ako je bolje od Gradca – eto rešenja! U Guči mogu da nađem (nadam se) povoljno smeštaj a ja ću da se pomučim kod tasta i tašte Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 Icon_sad (šala, divna žena)... Ponudio bi ja kod njih smeštaj ali, kad su oni tamo (a stalno su tamo) – i kad ja dođem (sam ili porodično, svejedno) puna je kuća, nažalost. Ali mislim da može da se nađe povoljno okolo smeštaj u komšiluku (osim kad je „truba“, naravno, pošto je tada nemoguć život u Guči). Znači „radni pecaroški vikend“ na Rzavu se da organizovati veoma jednostavno!
Eto rešeeeeeeeeenjaaaaaaaaaaa!
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 EmptyPon 8 Feb 2010 - 13:21

Joco,
Kad spomenu babuške, IMA LI IH NEGDE I OĆE LI DA JEDU?
Mlogo volem da ih pecam, naročito one ogromantnije, šta ću...!
BABUŠKARI SVIH ZEMALJA, UJEDINITE SE!
(Predlažem osnivanje BABUŠKARSKE SEKCIJE SRD GALOVICA i sebe kao predsjednika!)
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 EmptyPon 8 Feb 2010 - 21:25

Šta bi rekao Bole,kad ga gazda Čeda pita;Kako možeš,BRE Bole,da kolješ te jadne Turke"?"Nemož' to svako da radi,gazda čedo.To mora da se voli..."
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 EmptyPon 8 Feb 2010 - 23:40

ZORAN R. ::
Joco,
Kad spomenu babuške, IMA LI IH NEGDE I OĆE LI DA JEDU?
Mlogo volem da ih pecam, naročito one ogromantnije, šta ću...!
BABUŠKARI SVIH ZEMALJA, UJEDINITE SE!
(Predlažem osnivanje BABUŠKARSKE SEKCIJE SRD GALOVICA i sebe kao predsjednika!)

Ima jedan kanal relativno blizu, jedno 30 km od BG-a. Bistar ko suza. Ima bele kol'ko oćeš nisam video ništa manje od 20-25cm. Dušu dao za nimfarenje babuške i crvenperke. U njemu ima i štuke i bandara. Taman u aprilu kad štuja izađe iz zabrane idemo da pecamo štuje na strimere i babe na nimfe. U stvari belu ribu možemo i ranije samo da malo otopli. Mada se meni ne cima 30 km da pecam belu ribu može to i na Adi. Sad imamo dozvole za Savsko jezero.
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 EmptyUto 9 Feb 2010 - 9:49


Joco,

Znam za kanal od Insajdera! Deluje malo naučno - fantastično videti ribe u ravničarskim vodama. Nikad nisam video ribe a pecao sam ih, naravno... To bih (sic.!) voleo da vidim! No, tu postoji opasnost da postanem i varaličar a to onda više gubi svaki smisao Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 Icon_biggrin ...
Dozvola (pravih!) još nema. Neša Galovica je kad je nekom prodavao dozvolu u prošli petak napomenuo da se „može slobodno pecati na to kartonče, a kad stignu prave dozvole, biće podeljene negde i nekako i nekome...“. Tako da su ljudi iz „Ribolova“ ipak u pravu, donekle... Može da bude problem na pecanju sredinom godine kad neki nadobudni ribočuvar zatraži pravu dozvolu... No, dozvole ionako ne vadim (barem nisam dosad – totalno ćete me iskvariti!)...
Bela riba na Adi? Hmm.. To bih voleo da vidim (i upecam) – to mi je „ispred kuće“ ali mislim da bi možda nešto i moglo da se upeca ali na stare, dobre, „odvratne“ mamce: crvić, glista i ostale mušičarsko - varaličarski bogohulne načine... Ok, „proslavio sam se“ tamo štuketinom od 100 gr i kapitalnom cverglančinom ali, avaj, kedera (belicu) nisam video ni u tragovima uprkos pokušajima varanja sa bacanjem hleba i mušica na isto mesto...
P.S.
Nadam se da ste svi gledali „Avatara“, kad smo kod naučne fantastike? Fantastičan dojam u 3D tehnici! OBAVEZNO GLEDATI! Eh, kad se izmisli kombinacija polarizacionih i 3D naočara ALA ĆE DA SE PECA...!
A film se uklapa i u moja večna lamentiranja o ekologiji i ljudima kao grešci eolucije...
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 EmptyUto 9 Feb 2010 - 15:11

E pa to za dozvolu neko od nas dvojce izgleda nije dobro čuo. Meni Neša reče, da je to to što se tiče dozvole, da će možda jednio Tamiš imati doplatu nekih 400-500din.
Što se tiče populacije ribe na Adi, znam da ima štuka, cverglana, sunčica, somova, šarana, smuđa, grgeča i amura. Najverovatnije ima i druge bele ribe i bucova. Beovicu nisam nikad video na Adi, a pecao sam tamo kao klinac pošto mi je bilo blizu. Kao klinici smo tamo ubijali sunčice u plićaku uz obalu. Najbolje je bilo uz betonske odseke kod sudijskog tornja i okruglog kupatila. Nažalost ribolov je zabranjen na tom delu sada. Možda bi trebali da napravimo peticiju da se dozvoli pecanje na celoj Adi, makar da jezero bude u potpunosti C&R, sem naravno za cverglana, sunčice i babuške.
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 EmptyUto 9 Feb 2010 - 15:46

Tako je! Živele peticije! Moj čovek!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 EmptyUto 9 Feb 2010 - 17:03

Zoki ako ćemo da pravimo takvu peticiju, to je ozbiljna stvar, treba da se konsultujemo sa riblovcima iz drugih udruženja da nastupimo svi zajedno. Mislim da je to u interesu mnogih naših sugrađana koji vole da pecaju.
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 EmptySre 10 Feb 2010 - 10:56

Naravno Joco, naravno!


Znam da delujem neozbiljno ali sam, u stvari, smrtno ozbiljan samo to pokušavam da umotam u neke „oblande“ kvazi šale ili već!

Elem:
Što se Ade tiče, logično je da su odgovorni ograničili pecanje pošto je ljudska stoka (blag izraz!) za dva-tri dana povadila par tona šarana koji su ubacivani radi Svetskog prvenstva. Svi se sećate snimaka nesrećnika koji su trpali šarane u torbe i kese. Objavljivano na TV-u a fotke po dnevnoj i ribolovačkoj štampi. E, da su ti snimci i fotke bili propraćeni snimcima tih nesrećnika dok im odsecaju ruke na panju, sve bi bilo drugačije (vidi pod: „Dušanov zakonik“)... No prošlo je kako je prošlo, pa je i zabrana logična.
Ok, da se pojačaju kontrole, da se prekršiteljima odsecaju organi na licu mesta i nema problema! Peticiju za Adu nije problem napraviti: pusti se cirkularna emajlirana poruka po svim mogućim i nemogućim Forumima u kojoj će se glasati za dozvolu pecanja na celoj Adi. U toj poruci će oni koji su za dokucavati imena, prezimena, e-mail adresu, broj mobilnog, fiksnog telefona (maksimum podataka sa minimumom ugrožavanja privatnosti). Naravno, podaci moraju biti validni pošto se može desiti da budu proveravani. Kad se prikupi dovoljan broj potpisa ZA, prosledi se emajlirana Peticija Oliveru Duliću ili već kome treba a može i na više adresa. Nije nikakakav problem i odštampati to i poslati svima redom.
No, stvari nisu tako jednostavne...
Mislim da je novoproklamovana „univerzalna dozvola“ za celu teritoriju Srbije mnogo lepa IDEJA ali da će u praksi to biti malo (mnogo) drugačije...
Biće sve više i više „revira“, privatnih ili zakupljenih voda (bilo kog tipa) tako da od „univerzalnih dozvola“ neće ni „u“ ostati. Ne bunim se protiv posebnih uslova pecanja na pojedinim vodama (C&R, kontra-kuke i tsl) ali se bunim protiv posebnog naplaćivanja (uzmi Gradac kao primer)!
Zasad, deluje da se sa „univerzalnim dozvolama“ može pecati na puno voda ali garantujem da će polako, ali neumitno, kako se kome bude nadizao... štap, da se uvode doplatne dozvole za sve više i više voda a to će na kraju rezultirati da će „univerzalna dozvola“ važiti (eventualno!) bez doplata raznoraznih, na ulivima kanalizacija u reke i to u vrlo ograničenom pojasu oko izliva kolektora.
Ovo je, nažalost, Srbija a u Srbiji je normalno da svaka dobre i pozitivna ideja bude izvrnuta u svoju suprotnost i da će oni koji kupe „univerzalnu dozvolu“ na kraju da ispadnu „slikari naivci“ i da će tokom godine doplatiti još desetak ili više hiljada da bi iole mogli da pecaju na izglednim (a možda i čistim!) vodama!
Po meni, POSEBNE DOPLATNE DOZVOLE smeju da budu izdavane samo za PRIVATNE (PRIVATIZOVANE, ZAKUPLJENE) VODE (Rajićevo jezero, Jezero „Joca“ i tsl.) a NIKAKO za „DRUŠTVENE VODE“ (sa ili bez navodnika) – tipa Gradac i tsl.
Čuvanje, poribljavanje i ostalo neophodno na vodama koje su nekom „date na UPRAVLJANJE“ mora biti finansirano od sredstava koja se prikupljaju od prodaje „univerzalnih dozvola“ kao i iz budžetskih fondova namenjenih ribarstvu, vovoprivredi, ekologiji i tsl. a nikako putem POSEBNIH DOPLATNIH DOZVOLA!
Ovako kako se sve odvija, izgleda mi da će najizgledniji biti odlazak do Novog Sada, produbljivanje dobro poznatog bazenčića, zapaćivanje nekih ribica tamo pa da se peca na miru „sve na divanu sedeći i duvan pušeći“!
Ili, krajnje lično viđenje stvari: pecaću kao i do sada, BEZ IKAKVE DOZVOLE, pa kad dođu kontrolori, kupim dnevnu ili godišnju dozvolu i mirna Bačka! Naravno, uz poštovanje sopstvenih moralnih ograničenja kao i zakonskih odredbi po pitanju dimenzija i vrste uhvaćenih riba (ako ih nosim sa vode)...
Ima o ovoj (ovim) temi puno da se priča i piše samo je pitanje koliko je ko spreman da se „smara“ na „polzu i dobrobit čovečanstva (ribolovaca)“...
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 EmptySre 10 Feb 2010 - 15:31

Zoki ta priča sa izlovljenih 30 tona ribe ne da ne pije vodu nego to nije normalno. Prvo te godine je Savsko jezero poribljeno sa 11t šaran prosečne veličine 1-3kg. Što će reći
11000kg/2kg(2 je zlatna sredina izmeđi 1 i 3)=6500šarana. Drugo na SP 2007 je uhvaćeno 3.190kg za 100 sati neprekidnog pecanja od strane 197 šarandžija. Što znači da je u proseku svaki takmičar upecao približno 16,2kg. E sad zamisli šta se dešava sa papanima koji pecaju sa germinama na prevreo kukuruz ili kačamak, kakvih je većina kod nas. Ako su oni uspeli da za 72 sata upecaju 3t ribe ja pojedem sopstvene čizme dupetare sa sve gradačkim blatom na njima od prošle godine.
Koristio sam podatke s ovog linka
http://www.zov.rs/code/navigate.php?Id=164
Mislim da je u pitanju nešto drugo, barem sam ja načuo da neki moćnici žele da naprave od Savskog jezera svoj privatni "revir" i da se samo čeka pogodan trenutak (tj. zakon koji bi im to omogućio), a do tada se riba u jezeru nesmetano tovi Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 EmptySre 10 Feb 2010 - 17:15

За језеро на Ади Циганлији постоји оствариво, добро и рибама угодно решење - потпуни Ухвати&Пусти режим, осим за бабушку, цверглана, сунч(ан)ицу и "пастрмског гргеча".
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...
Nazad na vrh 
Strana 5 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Snizenje cene knjiga
» Problem
» Vi kako ocete!
» Kako preracunati mjere
» Kako sto pre doci do vode????

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Slobodni sastavi :: Ozbiljne stvari-
Skoči na: