MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
rancic
Green drake
Green drake
rancic

Broj poruka : 171
Datum upisa : 02.04.2009

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 2 EmptySre 20 Jan 2010 - 13:39

Zoki,
".....kupovinom univerzalnih 10 komada Gradačkih godišnjih dozvola po punoj ceni koje bi važile na donosioca (trenutnog korisnika) ili kupovini (recimo) 30 dozvola na ime po povlašćenoj ceni......."

Hipotetično - učipili ste se svi po 3000 i uzeli ste 10 dozvola na donosioca.
Otvor 1. mart - hoće da idu 20, al' fali 10 dozvola.
Ko ide ?. Ko odlučuje o tome ko ide ? Svi su dali pare i svi hoće na otvaranje na Gradac.
Lepa prilika da se svi lepo ispičkaraju, posvađaju i ...
Nema više Galovice, ni Pacera....adio svatovi.
Samo fosilni ostatci nekad lepog druženja.
Ne daj bože...
PS
Da li grešim ili već imaš podosta zamerki na društvo. Ili se zezaš, a ja to nisam ukapirao.
PS 1
Ne može se kupiti nikakva doplatna dozvola bez godišnje dozvole izdate u mestu prebivališta.
Ako nemaš godišnju ne možeš kupiti ni Gradačku.
Izgleda da nema mesta za pregovaranje.
Nazad na vrh Ići dole
rancic
Green drake
Green drake
rancic

PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 2 EmptySre 20 Jan 2010 - 14:36

G. Paniću,
niste razmaženi, već blagosloveni, sa te četiri reke i još ponekom vodom pride.
Da znate da Vam debelo zavidim. Počeću i da vas mrzim zbog toga. Laughing
Planiramo, mi iz Kragujevca, da ovog leta dođemo malo u taj kraj. Moj tast ima u Sukovu kuću na 50m od Jerme, a tašta nasledila od brata kuću u Beloj Palanci.
Smeštaj i prevoz nije problem.
Nadam se da možemo da Vam se javimo i gnjavimo nekoliko dana ukoliko budete bili slobodni.
Vas i i još neke ljude iz tog kraja, sa kojima sam u kontaktu.
Izvinjavam se svima za skretanje sa teme.
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.

Broj poruka : 820
Godina : 61
Datum upisa : 27.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 2 EmptySre 20 Jan 2010 - 14:55

Rančiću,

Ako bude „rankovače“ neće biti svađe, taman posla!

Otvaranje sezone i gacanje po vodi koja je (netom) iznad nule uz povetarac od -10 stepeni Celzijusa? Hvala lepo, jednom sam posle takvog pecanja završio u bolnici – velikodušno ustupam svoje pravo korišćenja jedne od tih deset dozvola kome god trebala avantura! A i nešto mislim: nema pravog sex-a u grupnjacima – nešto petljaš, nešto ti petljaju pa se posle ne zna jesi li bi j...n ili su te j....i! Isto važi i za pecanje, što je veća gužva to je manje pecanja! Ovo sa ustupanjem dozvole važi i nadalje, posle 01.03., kad god bude bilo OGROMNO interesovanje, povlačim se u nečiju korist, nema problema (valjda ću bar dva - tri puta otići za godinu dana?). Uostalom, nisu svi kao ja spali na to da budu „vikend pecaroši“ pa ćemo se razrediti, valjda, nekako.

Ljudi, promašujemo poentu cele (moje) priče! Poenta je da je krajnje vreme DA postanemo AKTIVNI UČESNICI PROCESA: ČUVANJE VODA, PORIBLJAVANJE ISTIH I PECANJA NA ISTIM! Idea

AKO SVOJIM NOVCEM KOJI ODVAJAMO ZA DOZVOLE I OSTALE PRINADLEŽNOSTI POTPOMAŽEMO PRVE DVE AKTIVNOSTI MISLIM DA IMAMO PRAVO DA ODLUČUJEMO KOLIKO ĆEMO ZA TAJ UŽITAK PECANJA PLATITI! (Poređenja radi, ima par hiljada pekara u gradu: kupićemo burek a) u najbližoj, b) u onoj gde je najbolji burek c) u onoj gde je najbolji burek u odnosu na ponuđeni kvalitet – POENTA JE DA KUPAC ODLUČUJE GDE ĆE I ČIJU ĆE ROBU KUPITI, po toj šemi i dalje truli stari, dobri „truli Zapad“!)
AKO MI SE PECA I AKO TREBA DA PLATIM 1.800 ILI VEĆ, DINARA ZA PECANJE NA VODI GDE IMA 10 RIBA NA KVADRATNOM KILOMETRU ONDA ĆU RADIJE DA PLATIM DESET PUTA VIŠE AKO TREBA I DA ODEM NA VRELO KOD SENE DA PECAM GDE IMA 10 RIBA NA KVADRATNOM METRU! TO JE POENTA PRIČE – AKO ČOVEK ULAŽE NOVAC I VREME DA BI VODA BILA (PRE)BOGATA RIBOM ONDA TO VREDI PLATITI! A NA GRADAC I SLIČNE VODE, SIROMAŠNE VODE RIBOM ĆU IĆI BEZ ŠTAPA, U ŠETNJU, DA UŽIVAM U PRIRODI – DOK I TO NE POČNE DA SE NAPLAĆUJE!

Ne zameram nikome, živimo godinama (decenijama!) u društvu u kome te niko ništa ne pita („ne spuštajte ruke ima još da se glasa!“) nego kako se kaže tako se mora i gotovo! Hajde da nešto pokušamo da promenimo u našem, ribolovačkom, mikro-okruženju, barem!
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic

Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 2 EmptySre 20 Jan 2010 - 18:09

Rancicu, ne mogu da obecam unapred zajednicko pecanje (pogotovo visednevno) ali da se vidimo i posedimo svakako moze. Javite se kad budete u Sukovu, vikendica mi je na par km odatle.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Broj poruka : 6804
Godina : 36
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 2 EmptyČet 21 Jan 2010 - 0:03

Zoki ta informacija za dnevne dozvole za Gradac od 1800din (skoro 19€) je neproverena, niko još nije potvrdio šta je i kako je tačno. Iako je Gradac prelepa rečica, iako sam tamo upecao svoju prvu pastrmku ne bih dao 1800din (sa mojom sadašnjom platom) ni u ludilu da pecam jedna dan tamo. Mislim da je to stvarno previše. Ne znam da li si čuo šta je Buda pričao za revire u BiH koje su cene i koliko i kolike ribe ima tamo.

Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.

PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 2 EmptyČet 21 Jan 2010 - 9:00

Joco,

POTPUNO JE NEBITNO koliko košta dozvola! Pročitaj još jednom ovo prethodno što sam pisao. Bitno je da na neku čudnu foru postanemo AKTIVNI učesnici celog procesa.
Pri čemu treba ići i do Olivera Dulića (ako je još „in the charge“).

Razumem ja Gradčane, donekle, treba podeliti plate čuvarima (funkcionerima?), ubaciti koju kofu ribica sporadično a sve to košta. Recimo da imaju 4 čuvara i još (barem) jedno plaćeno lice. To je 5 x 45.000 = 225.000 dinara mesečno sa socijalnim i ostalim davanjima. treba to navabiti nekako...

Zašto spomenuh Olivera D.? Zato što te cifre ne mogu izfinansirati samo pecaroši već država Srbija (i šire) treba debelo da zalegne za celu stvar i to u šuštavim novčanicama! A zašto bi pomenuta to radila?

Zato što putem čistih voda, vazduha, zemlje (pored ostalog) država Srbija dobija zdrave podanike (čitaj: poreske obveznike) i na taj način opstaje mnogo duže nego da produkuje bogalje, nakaze i mutante! A državi (državnom aparatu) je u interesu da opstane kako bi imala čime i kime da vlada i živi lagodno (misli se na državni aparat). (Digresija: imam drugaricu u nekim državnim organima koju nikako da „navatam“ u BG-u – non-stop je na nekim „savetovanjima“ po Kopaonicima, Zlatiborima...)

Svi ovo znamo, naravno, ali mora se priznati da ima logike u tome da je državi mnogo isplativije da ima što zdravije podanike kako bi im sve više i više produživala radni staž UMESTO DA IZDVAJA ZA PENZIJE, INVALIDNINE I TSL..

Znači, pecaroši treba, manje - više simbolično da doprinose ekologiji što se izdvajanja para (direktnog) tiče a DA IMAJU KRUCIJALNU ULOGU U OČUVANJU VODA I RIBLJEG FONDA kao dodatni KONTROLORI NA VODAMA! No pošto se na svest ljudi ne može previše računati, MORAJU POSTOJATI ZVANIČNI KONTROLORI kao plaćena funkcija. Ali, njihove plate, kao što rekoh, prvenstveno mora DRŽAVA da obezbedi.

Sad ću drugu Oliveru da napišem pismo, dok još imam mastila na peru!
Nazad na vrh Ići dole
rancic
Green drake
Green drake
rancic

PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 2 EmptyČet 21 Jan 2010 - 12:23

Zorane,
"......DA IMAJU KRUCIJALNU ULOGU U OČUVANJU VODA I RIBLJEG FONDA kao dodatni KONTROLORI NA VODAMA!"
Zabole me da ja iz KG čuvam negde oko Valjeva, Ivanjice, Užica - vodu. Ima ko je plaćen za to.
Kad registruješ auto jel odlučuješ koju džadu će da asfaltiraju ?.
Jel kontrolišeš saobraćaj i kažnjavaš za prekršaje ?
Malko se zajebavam, ali tako je.
Pravila određuje onaj ko gazduje vodom, kom se sviđa ok, kome ne - doviđenja.
Ne ulazim u to ko kako gazduje vodom.
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.

PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 2 EmptyČet 21 Jan 2010 - 14:06

Rančiću, Rančiću,

Pa zar „stara garda“ da bude tako „kratkovida“? Obično sa godinama dolazi dalekovidost... Very Happy

Strahovito me zanima u Beogradu da li će neko da baci (pu, pu, daleko bilo) atomsku bombu na Valjevo!

Moram koristiti augmentative kako bi pojasnio i skratio priču, pošto sam dosadio i bogu i mušičarima!

Čuvanje ribljeg fonda je čuvanje i prirode istovremeno (isti stepen svesti je potreban) pa gde god se to radi – POZDRAVLJAM TOPLO! Ne bi ja insistirao na tome – neću još (pre)dugo boraviti na majčici Zemljici ali... Imam klinca, kumovi, prijatelji, poznanici imaju klince, njihovi poznanici imaju klince...

1. Registracija auta?
– Hajde da niko ne registruje auto!
Rezultat: SVI PUTEVI ĆE BITI NEASFALTIRANI!

2. Kontrolisanje saobraćaja i kažnjavanje za prekršaje?
– Hajde da ukinemo kontrolisanje saobraćaja i kažnjavanje prekršaja!
Rezultat: GINULI BI LJUDI NA PUTEVIMA KAO MUVE (što i nije tako loše rešenje, preživeli bi najjači, čisti survival...!

3. Pravila određuje onaj ko gazduje vodama?
– Hajde da ukinemo gazdovanje vodama!

Rezultat: RIBE BI BILE ISTREBLJENE U VRLO KRATKOM ROKU, VODE BI POSTALE SKLADIŠTA OTPADA... ALI (seti se onoga o devojačkoj sreći...) NAČIN GAZDOVANJA MORA BITI STRIKTNO DEFINISAN NA NIVOU DRŽAVE! MORA SE TAKSATIVNO NAVESTI ŠTA SE PODRAZUMEVA „GAZDOVANJEM“ (sa ili bez navodnika!) SA SVIM PRAVIMA I OBAVEZAMA „GAZDA“!

Barem pecaroši ODLIČNO znaju kako se „gazduje“ (sa navodnicima!) našim vodama! Budeš srećan ako te neki ribokradica ne upuca dok ribočuvar pije domaću koju je lično pekao ribokradica itd.! Lično sam par puta prisustvovao KONGRESU ribokradica na radnim dogovorima kako izloviti što više ribe za što kraće vreme pred Sv. Nikolu (ne kao učesnik kongresa, naravno!). Odlično znamo koliko ribe ima (bolje rečeno – nema!) u našim vodama, koja je (ne)čistoća voda – jednom rečju, KAKO SE GAZDUJE ISTIMA!

Ok, dok ovo pišem, znam da je to pokušaj mrava da pojede slona ali MILION MRAVA ĆE POJESTI SLONA!

Do „rankovače“ – BISTRO!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 2 EmptyČet 21 Jan 2010 - 15:57

rancic ::
Zorane,
"......DA IMAJU KRUCIJALNU ULOGU U OČUVANJU VODA I RIBLJEG FONDA kao dodatni KONTROLORI NA VODAMA!"
Zabole me da ja iz KG čuvam negde oko Valjeva, Ivanjice, Užica - vodu.
Rančiću alal ti tastatura! Ovo se 101% slažem. Mada recimo kada bih video negde ribokradice, a znam da na toj vodi ima revnosnih ribočuvara pozvao bih njih. Njihov posao je da čuvaju vode, ali ipak nisu oni supermeni i nemogu da budu svuda u isto vreme. Mi treba da im pomognemo u tome pošto je to u našem interesu.

Royal coachman
Royal coachman
bokac

Broj poruka : 2463

PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 2 EmptyČet 21 Jan 2010 - 20:23

Зашто сваки пут кад загребемо дубље у било који проблем који укључује више од једне особе, дођемо до промене закона, владе и система у Србији? Мислим да чике са Моторолама и остали сарадници с правом треба да чувају ову напаћену земљицу и од нас(?!?), само зарад себе&влас'. Један од разлога зашто ни не покушавам да одговорим Зокију, је и тај што захтева промену закона. Верујем да је боље оштрити зубе на некој "освојивој" ветрењачи.

Што се заболе ме чувања вода тиче - тај филм смо већ одгледали, кол'ко пута 'оћете. Крај знате и без следећег наставка. Како сви врло добро знамо да садашњи систем газдовања водама (у најпростачкијем смислу) није уопште намењен водама нити чувању, остаје нам да схватимо за живота, да смо САМО МИ - РИБОЛОВЦИ - заитересовани за побољшање стања на водама. Нема никог другог осим нас. Наравно да међу нас рачунам и Ранчића и Јоцу; и вама је стало да вода, само се правите, јер сте и ви кивни на као систем за извлачење кинте, познатији као "дозвола" и "доплатна дозвола".
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 2 EmptyPet 22 Jan 2010 - 1:40

Ljudi, a čemu će koj đavo da služi komunalna policija koja se od ove godine uvodi kod nas Question
Da jure klince koji šaraju grafite ili da jure penzionere koji zapišavaju drveće po parkovima zato što nigde nema javnih toaleta, a da li bi mogli po urbanim sredinama da budu i ribočuvari?

Royal coachman
Royal coachman
bokac

PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 2 EmptyPet 22 Jan 2010 - 2:26

Што се мене тиче могли би да буду и рибочувари...
Такође, не би ми сметало да они што чешљају паркинг-зоне наплаћују и пролазак кроз црвено и пљување по улицама и пецање без дозволе (у граду)... само да има неко ко ради. До тада (или док се нешто суштински не промени) биће нам као до сада, а то ми се не свиђа...
Nazad na vrh Ići dole
cicvara
Green drake
Green drake
cicvara

Broj poruka : 183
Datum upisa : 03.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 2 EmptyPet 22 Jan 2010 - 7:52

-Zna li neko da mi odgovori na sledeće pitanjce:"Ko uopšte kontroliše rad "Ribolovačkih udruženja", nemislim na skupštinu i članove nego iz države, šta kontrolišu i dali uopšte to neko radi.
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.

PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 2 EmptyPet 22 Jan 2010 - 10:01

Bravo za Poparu (tako se ovde kaže „Cicvara“)! Very Happy

VEROVATNO NIKO NE KONTROLIŠE! A i kako bi kontrolisali? Novim ribočuvarima? Ekološke patrole? Policija? Ihtiolozi? (Svesni) ribolovci? Vodoprivredna inspekcija?

Mislim da bi trebali svi zajedno da učestvuju u tom lancu!

Evo jednog primera iz života o ekologiji.
Moj drugar radio u Nemčkoja (normalno „na crno“). Radio u blizini reke, pored koje je voleo da prošeta u slobodnim trenucima iako nije pecaroš. Stalno je na istom mestu viđao tipa u odelu, sa kravatom i nekim koferčetom u ruci i dvogledom oko vrata – prilično neobičan prizor za reku! Zainteresovao ga je lik ali se nije upuštao u razgovor pošto je od nemačkog znao par reči i to poglavito onih neophodnih za snalaženje u javnoj kući... Počeo je da prati šta ovaj radi... Tip je imao i neku sklopivu stoličicu, montira se pored reke, sedi i gleda i naoko, NIŠTA NE RADI... Povremeno podigne dvogled, gleda po reci... U TAČNO ODREĐENIM VREMENSKIM RAZMACIMA (to je kasnije drugar ukapirao) otvara koferče, vadi neku epruveticu, zahvata malo vode u nju, zatvara je i stavlja u koferče, zapisujući nešto u neke papire... I tako danima... Jednog dana je IZ ČISTA MIRA SKOČIO IZ ONE STOLIČICE SA SVE DVOGLEDOM NA OČIMA, DOČEPAO SE NEKE MOTOROLE ILI VEĆ, I POČEO PANIČNO DA BLEBEĆE U ISTU! Drugar mi se presekao kao siroče, nije pričao sa tipom ali da nije ovaj „provalio“ da tu ima „ilegalnih imigranata“?! Malo se izmakao iza nekog grmlja i nastavio da gleda – prokleta srpska ljubopitljivost, bilo mu mnogo čudno što je tip iz totalne nirvane postao kolerik... U roku od 20 minuta došla su dva pandurska vozila i dva sa nekim natpisima koje drugar, normalno, nije razumeo. Tu poče opšta frka! Urlanje po obali, pumpanje gumenih čamaca, isplovljavanje do sredine reke gde su zahvatali vodu i pakovali je u neke posude. Jedan pandurski patrolni brod je došao do tih u gumenim čamcima i odmah potom nastavio uzvodno!
Tu više ovaj moj drugar nije imao živaca da bude „mečki na rupi“ pa je zapalio u nepoznatom pravcu. Pošto je radio kod našeg čoveka sa stalnim boravištem i znanjem nemačkog, čim ga je video ispričao mu šta je sve ovih dana gledao i šta se taj dan desilo. Ovaj mu kaže da je sve to najnormalnije, da je u pitanju ekološka kontrola.
Sutradan u vodećim dnevnim novinama na prvim stranama je glavna vest bila o EKOLOŠKOJ KATASTROFI – MOTORNOM ULJU U RECI!
Da skratim priču, idući po reci uzvodno, pa sa RONIOCIMA kroz kolektor, došli su do slivnika u koji je ispušteno motorno ulje!
SLIVNIK JE BIO U DVORIŠTU SRBINA KOJI JE U NEMAČKOJ (DO TAD) BIO 20 GODINA NA RADU...

Epilog: ZEMLJAK JE MORAO DA PRODA KUĆU I SVU OSTALU POKRETNU I NEPOKRETNU IMOVINU DA POPLAĆA KAZNE I TROŠKOVE A ZATVOR JE IZBEGAO TAKO ŠTO JE, BUKVALNO, POBEGAO U SRBIJU – „GO KO PIŠTOLJ“!

Zašto navodim primer iz sfere ekologije? Zato što bez čistih voda nema ni ribe! (Pogledati u najnovijem „Ribolovu“ na str. 28 o pomoru 10 tona ribe na Lugomiru na potesu od kolektora u koji Jagodinska pivara ispušta otrove do Velike Morave!)

Znači, ako vodimo računa SAMO O PORIBLJAVANJU I SPREČAVANJU RIBOKRAĐE – „DŽABA SMO KREČILI“! O tome će najviše ihtiolozi imati šta da kažu (ima li Peđe negde?), ali kao amateru u toj oblasti mi je potpuno jasno da:

1. Izručivanje par kofa riba pokupljenih ko zna gde i ko zna sa kojim boljkama u nasumično izabranu vodu na nasumično izabrano mesto i još pomešanih vrsta ima efekta kao i ubacivanje prezervativa iz aviona u samostan među kaluđerice!
Poseban problem je pompezno najavljivanje „poribljavanja“ a posle ti isti koji su poribljavali dođu i povade tu istu ribu i odnesu kući. Naime, riba izručena na neko mesto u vodi se još nekoliko dana vrti u uskom krugu gde je i puštena (dok se ne aklimatizuje). (Drugari iz Guče gde često odlazim su mi ispričali kako je proteklo „poribljavanje“ rečice Belice pastrmkom. Doveli ljudi novinare, televiziju, slikali izručivanje pastrmki u vodu, sve lepo i krasno... Za nedelju dana su ti isti što su izručivali pastrmke u vodu i slikali se za medije došli i u roku od nekoliko dana popecali sve pastrmke, normalno na gliste i slične prirodne mamce! Tako da ko ide na Belicu na pecanje mora znati da je „propao pokušaj poribljavanja pastrmkom pošto ista nije preživela“ – nije preživela zato što je povađena!)

2. Izručivanje napred pomenutih riba UZ SVE MOGUĆE ANALIZE I KONTROLE IHTIOLOGA u „SUMPORNU KISELINU“ (sa ili bez navodnika) je, logično, bespredmetno.

Zato je JAKO BITNO DA SVI SHVATIMO DA SMO SVI ŠRAFOVI U MAŠINERIJI ZVANOJ ZEMLJINA KUGLA I DA I OD NAJMANJEG ŠRAFA ZAVISI KAKO ĆE TA MAŠINA – ZEMLJINA KUGLA, FUNKCIONISATI!

Apropo nečijih ranijih pisanja: STRAHOVITO ME ZANIMA (PLAŠI) ŠTO JE Šan Dung (ili već negde u Kini) najzagađeniji grad na planeti zemlji pošto će to zagađenje, KAD – TAD i meni da se sruči na glavu (čitaj: pluća, jetru, kosti i ostale vitalne organčiće)! Ako treba da očekujem, kao nešto sasvim normalno, UNUČIĆE SA DVE GLAVE (pu, pu...) normalno je da sam strašno ogorčen i ljut!

BISTRO! (?)
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 2 EmptyPet 22 Jan 2010 - 12:23

ZORAN R. ::
Zašto navodim primer iz sfere ekologije? Zato što bez čistih voda nema ni ribe! (Pogledati u najnovijem „Ribolovu“ na str. 28 o pomoru 10 tona ribe na Lugomiru na potesu od kolektora u koji Jagodinska pivara ispušta otrove do Velike Morave!)
Znam nekog ko će biti strašno ljut zbog ovoga affraid

Green drake
Green drake
cicvara

PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 2 EmptyPet 22 Jan 2010 - 12:48

-Prvo,popara je sa hlebom vodom, solju i malo sira,a cicvara sa kukuruznim brašnom vodom solju i kajmakom i sirom, kad smo kod specijaliteta.
-Drugo, moje pitanje se odnosilo konkretno na rad ribolovačkih udruženja. MIslio sam ima li neka kontrola od strane države, mislim ministarstva koje je dalo nekome vodu na gazdovanje.
-Jednostavno kome polažu račun, neračunajući skupštine i ostale gluposti(sami sebi).
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.

PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 2 EmptyPet 22 Jan 2010 - 13:35

Mljac!

Osobito se izvinjavam zbog gastronomske greške!

Poparu pravim na sledeći način:

Sipa se voda u šerpicu (šerpu, zavisi od količine), posoli se (umereno), doda se ulje ili, još bolje, mast i pusti se da provri. U međuvremenu, dok se voda greje, pripremi se hleb sečenjem na komade, recimo, 3 x 3 cm (ne valja manje) a može i da se kida rukom ko nema živaca da secka. Kad provri voda sa sastojcima, smanji se „vatra“, ubaci se hleb i ukrčka se 5 - 10 min i gotov doručak (ručak, večera)! Iskustveno treba doći do potrebne količine hleba za određenu količinu vode. Lično, pravim da bude gušće pošto posle to jedem sa mlekom, jogurtom a sir dodajem u mleko i jogurt ili odvojeno. Najčešće počnem jedenje sa jogurtom pa onda dodam mleko, pa i kad njega počne da nestaje, onda dodajem sir...! Nažalost(?) beli hleb se pokazao kao bolji, mada može da prođe i sa „crnpurastim“ varijantama! Mljac!
A baš se nešto čudim odakle mi ovih 125 kg...

Očekujem HITNO recept za cicvaru! Ako je to kačamak, onda znam, nije problem.
Nazad na vrh Ići dole
rancic
Green drake
Green drake
rancic

PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 2 EmptyPet 22 Jan 2010 - 14:28

He, he, he....
Ja znam recept za mas' i leba i paradajz.
Ček bre ljudi malo ozbiljno.
Ribolovačko udruženje je udruženje građana na dobrovoljnoj osnovi - kao pčelari, štiglicari, golubari....
Moraju da se registruju kod nadležnih i bla, bla.... i da uđu u sistem tih društava gde su pravila već određena.
Društvo plaća samo kontrolore vode (ribočuvare) koji samo kontrolišu osnovno - da li imaš dozvolu i da li pecaš u skladu sa propisima za određenu vodu - broj štapova, udica, vrsta mamaca, lovostaj, mere .... znači radnik kod onoga koji nije gazda.
I to ako gazda dozvoli da neko društvo ima pored gazdinih i svoje kontrolore. Ako gazda ne da - amin.
I da kupiš dozvolu jer u prodavnici nema. Za to služi društvo.
To je za 100 dinara po dozvoli.
Pre toga ministarstvo raspiše konkurs za gazdovanje vodama i onda se vidi ko je jače mudo gore - njegovi dobiju gazdovanje.
Ko dobije gazdovanje njima ide deo para od dozvola, oni odlučuju kad, gde, kako i čime će da se poribi (bog prvo sebi stvorio bradu).....ostale ko jebe.
Ko gazduje beogradskim vodama. Galovica ??? Koliko društava ima u Bg.
Kako sam čuo - Valjevo.
Kragujevačkim vodama pored 7 (sedam) društava gazduju Jagodina i Kraljevo.
Šta će te vi da odlučite. Samo da li hoćete ili nećete na pecanje i ništa više. Isto kao i mi.
Sad je državni budžet prazan i mora da se popuni manjak. Seli i pretresli sve.
Ima 200 000 ribolovaca u Srbiji x 5 100 dinara = 10 miliona jevrića. Malo li je.
Zato je i jedinstvena dozvola za Srbiju - stavila država pare u džep.
Nama ostaje popara i mas i leba. Ovi bogatiji ima da jedu cicvaru. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.

PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 2 EmptyPet 22 Jan 2010 - 15:18

Pa gde je taj recept za cicvaru više?!
Teče mi voda na usta satima!

Recept za mast na leba:
Mast se DEBELO namaže na leba, pa se posoli a odozgo mlevena (crvena, naravno) aleva paprika i to u dve varijante:
1. samo posuta onako sa dva prsta da bude prhko (pa kad prineseš ustima a ono ako izdišeš kroz nos – poleti na sve strane a ako (u tom trenutku) udišeš, onda je ušmrkneš pa kijaš) i
2. pospeš alevom paprikom kao što je napred navedeno pa umljeckaš papriku nožem, kružnim pokretima u mast i so i to je to!
Za neverovati je, ali ove dve varijante daju potpuno drugačiji ukus!
A, da, umalo da zaboravim! Hleb MORA BITI OD „PRIVATNIKA“ I TO NAJBELJI MOGUĆ (tako se to nekad zvalo, pre pedesetak godina) i to onaj od dve kile, pa kad odsečeš krišku kao slonovo uvo NAJMANJE DVA PRSTA DEBELU – SVE PUCA!

Naravno, posle toga ide desert:

Mast na isti onakav leba a odozgo KRISTAL šećer, debelo posut! Mora da bude kristal šećer jer ako ne krcka pod zubima to nije to...

Jako je važno da se u svim varijantama mast DEBELO namaže, pošto kad padne komad na zemlju, naravno, padne na mast, pa se onda samo malo skine gornji sloj a ostaje dovoljno za klopu...!

Može i vegeterijanska varijanta:

Namaže se DEBELO mast, posoli, stavi aleva paprika standardno pa se odozgo stave kolutovi paradajza (a može i paprike)...

Ima i perverznija varijanta:

Mast na hleb, posoli se malo manje pa se namrvi stari sir, pa aleva paprika pa paradajz i kolutovi sveže paprike i malo peršunovog lista – šumadijski BIG (Š)MEK!

Uh, ugojio sam se od pukog kuckanja jedno dve kile!
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac

PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 2 EmptyPet 22 Jan 2010 - 15:27

Без жеље да потпаљујем ватру за попару, ево само мало да засолим (Цицавара, биће и за тебе! Smile):

• Лугомир је поток (речица) која се улива јужно од Јагодине у Велики Мораву. Последљих дана, због високог водостаја Мораве, риба се природно склонила у Лугомир и то у огромним јатима. Онда су дивни људи Јагодинске Пиваре потровали све у последњих 5.4 км тока, рачунајући од ушћа. Процена инспектора са увиђаја је да је страдало 8 тона рибе. Наравно, љубитељи несреће и поклоници култа жтрве међу Српским слугерањама су одма' раструбили да је поцркало 125,37 тона рибе - није ни чудо, с обзиром да сваки дан срећете такве ликове којима је 8 тона побијене рибе мало; с обзиром колики су то "јунаци" мора да им буде побијено бар 250 тона рибе! Колико год, дивни људи Јагодинске Пиваре су очистили све. Иначе, Лугомир је у последљих 10ак километара каналисаног тока, и то у пар последњих година поново "уређен" тако да личи на канал усечен кроз паркинг у изградњи. Настаје од Жупањеваче и Дуленске реке (потоци су у питању, барем последњих 30 година; народ који толико пува потоке у реке или се боји дављења или обожава воду или му је вода негде исцурела па су остала само имена). Изразитог је бујичавог карактера. Типична је кленарошка вода, уз поточну мрену и беовицу, нарочито у горњем току. Лета 2008. је готово пресушио, односно остао без видљивог протока. Целим током пролази кроз села у Левчу, одувек насељена од неолита на овамо. Од Фабрике каблова па узводно, нема индустријских загађивача. Не памти се да је икада било пастрмке, што је готово сигурно јер је летња температура превисока. Како било, риба која је потрована је Моравска; о резултатима тровања низводно се и не размишља.

• Контролоре нико не контролише, јер и није систем смишљен тако - циљ је само и искључиво наплатити дозволе; све остало служи да сами замаже очи повременим порибљавањима. Суштина и јесте у томе да је систем постављен тако да ради у прилог рибо-феудалцима (Ранчић их зове ГАЗДАМА). Е, док буде ГАЗДА међу рибо-феудалцима, не надајте се бољем. Искористићу прилику да један делић мозаика (који зовем систем за управљање водама и који сам, безуспешно покушао да покренем на вараличарском форуму) поменм и овог пута: Влајкони је поменуо (смислио?) да се дозвола купи увек из два дела - пола се плати на почетку године, док се друга половина плаћа сваким изласком на воду са неких 100 дин. (Само техничко решење треба да искључује готовину и има више начина за то; да не скрећемо превише у детаље.) На тај начин би било контролисани контролори, јер ако не донесу на крају дана потврде о "наплаћивању" дневних доплатних карата значи да нису ни излазили на воду. Додатно, на тај начин би праведније у очувању рибљег фонда учествовали они са 100 и они са 10 излазака на воду, у току године. Пример: годишња од 2500 дин. + 25 пецања по 100 дин. = 5000 дин. за годину. Услов да се воде (са)чувају је да се из корена промени систем - нема ништа природније да најмасовнија и најзаинтересиванија популација то чини у највећем броју случајева, баш као што то Зоки каже. Е, али Зоки живи у Сервији и треба га стрељати за пример осталима зато што гласно размишља и шири смрд-истину.

• Бити ПАЦЕР је стање духа; не власништво на чланском картом Галовице.
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.

PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 2 EmptyPet 22 Jan 2010 - 16:15

Boki,

Ako te niko nije usvojio do sada – JA ĆU! Posebno zbog neverovatnog poznavanja geografije (koja je meni bila jedan od najgorih i najmrskijih predmeta pa sam tim više fasciniran)!

Hmm... Mala digresija: DOBRO je što se piše da je pobijeno VIŠE ribe, ne bi valjalo da se piše da je pobijeno MANJE! Što se veća buka digne – to bolje!
Naravno, svi znamo da će svu tu frku i buku pokriti „ruzmarin i šaš“, da će se direktor pivare javno politi pivom i pokušati da se spali! A pošto neće uspeti (pivo nije baš ludo zapaljivo) onda će, onako pokajnički, zajedno sa četom pionira sa crvenim maramama (obavezan modni detalj!) i revolucionarnom muzikom u background-u prosuti kofu - dve nekih ribica u taj (nepostojeći?) potok, rečicu ili reku... A posle toga će u radničkom restoranu organizovati „Lepu Brenu za n osoba“ uz OBAVEZNO prisustvo predstavnika lokalnih ekoloških društava i viđenijih ljudi iz grada pri čemu će par prasića platiti glavom ali ne od sopstvenog gripa... UMALO DA ZABORAVIM! I pioniri će dobiti pomorandže, i to svako po jednu da se ne svađaju... Tako su se uvek kod nas završavali i završavaće se ekološki i ostali problemi. A narod, narod još drži podignute ruke (seti se, ima još da se glasa). Pri čemu je sad mnogo zajebanija situacija, ima (pre)više partija pa nema vremena da se, bar na trenurak, spusti ruka... A nekad je bilo dovoljno držati je podignutom pola sata, onda spustiš, odaplaudiraš drugu Starome još pola sata i do sutra (barem) si miran...

Uh, ne valja kad se omatori, mnogo se pamti...

By the way, nemoj previše glorifikovati moje napise pošto će nas obojicu „banovati“ iz Galovice a onda ćemo morati, siroti, sami da se mučimo i bazamo po vodama Srbije i šire... Šmrc... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
(Ovo sa dozvolama je interesantno, možda i kasice prasice uvesti ispred revira pa ljudi koji dođu na vodu sami ubace kintu i idu da pecaju. To bi u Austriji funkcionisalo, kao oni sandučići sa novinama – otvoriš, uzmeš novine i ostaviš kintu. No, svest se formira kaznama! Ne bi oni to radili da se ne plaše kazne! Primer: boravio drugar moga brata kod njega u Beču. Ponudio se, dobrovoljno, da svako jutro donosi novine, cigare... Burazer mu objasni sistem za novine i sve OK. Posle nekih petnaest dana, burazer primeti da ovaj, odjednom(?), ima kintu u džepu a došao je bez „prebijenog“ šilinga! Drugar jednostavno mažnjavao novine a nije ostavljao kintu! Burazer ga iznapušava najstrašnije pošto je scenario sledeći: kada oni što skupljaju lovu i menjaju novine primete da u nekom kvartu redovno fali lova, postave kontrolora koji uhvati nesavesnog i odrapi kaznu koja je astronomska! Zato, tamo u tim sandučićima ne fale pare... Pazi, pušimo ispred Galovice, OK. Uveo sam „revolucionaran sistem“ iznošenja piksle napolje. Kad god je JA iznesem napolje, većina ostalih narkomana gasi u toj piksli. NIKOME ne pada na pamet da iznese pikslu napolje osim mene nego svi frljaju pikavce naokolo. Kao „šlag na tortu“ još ovo: I KAD IZNESEM PIKSLU NAPOLJE, UVEK ISTI LJUDI NAMERNO ZAFRLJAČUJU PIKAVCE PREKO OGRADE, VEROVATNO PO SISTEMU – TI ĆEŠ MENI...!. Zašto ovo pišem? Kad bi postojala neka komunalna inspekcija i kad bi primetila da se petkom uveče pojavljuju neuobičajene količine pikavaca ispred Bul. Đinđića 166 i kad bi sačekali prvog koji isti zafrljači u petak veče i takvo ponašanje sankcionisali sa, recimo, 100-tinjak eura – DA VIDIM KO BI POSLE TOGA BACIO PIKAVAC!)

P.S.
Bolje da kuckamo recepte, to će biti opšte prihvaćeno!
(Još se sećam nekih (imaginarnih) pihtija...! Smile Very Happy Mad Crying or Very sad Evil or Very Mad Embarassed Sad
Nazad na vrh Ići dole
cicvara
Green drake
Green drake
cicvara

PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 2 EmptyPet 22 Jan 2010 - 18:20

-Ma pusti cicvaru, mas i leb su zakon, sa malo aleve.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 2 EmptySub 23 Jan 2010 - 2:12

cicvara ::
-Ma pusti cicvaru, mas i leb su zakon, sa malo aleve.
I crnim lukom obavezno cheers

Za pihtije Zoki pitaj Bokca. U ovoj državi ne funkcionišu ni mnogo bitnije stvari za život, od kontrole ribokrađe i ostalog gore navedenog. Dok država ne počne da kažnjava ASTRONOMSKI ništa nismo uradili narod je stoka, a stoka se goni toljagom (u ovom slučaju toljaga ima oblik novčanica sa puno nula).

P.S. ja sam 100ka nisam stoka flower

Royal coachman
Royal coachman
bokac

PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 2 EmptySub 23 Jan 2010 - 2:43

100ka ::
... stoka se goni toljagom (u ovom slučaju toljaga ima oblik novčanica sa puno nula).

Потписујем.
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.

PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 2 EmptyPon 25 Jan 2010 - 7:50

Hmm...

Joco, ovo za pihtije mora da si se dogovorio sa Bokijem da me zezate?!?!!!!!
Neka, neka, „umreće i meni majka pa ću se i ja najesti kolača“!

Boki, kaži mu da mi ne staje na muku pošto ću, inače, u idući petak doći u Galovicu opasan dinamitom!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...
Nazad na vrh 
Strana 2 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Slobodni sastavi :: Ozbiljne stvari-
Skoči na: