MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 PACER's Oligoneuriella Selection

Ići dole 
+8
ZORAN R.
bokac
Superfly
milance
100ka
Oholiver
cicvara
panic
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACER's Oligoneuriella Selection   PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 EmptyNed 18 Jul 2010 - 20:36

Jutros sabajle sam bio na Jermi, riba se javljala dok nije Sunce obasjalo klisuru a toliko je i dosta. Uzimale su zeceve a iskoristio sam priliku da slikam nimfe Oligoneurie. Pastrmke su jele lutke sitnih tularasa i po nekog kopnenog insekta od tog jutra. Zavlacio sam se svuda ali nisam mogao da vidim ni jednu mrtvu jednodnevku mada je sigurno da gore visoko njena rojenja jos uvek nisu tako masovna. Pokusacemo da ih sa Goranom uslikamo krajem jula ili u avgustu a takodje i da ciljano pecamo vlaznim Fazanovim repovima i Sivim mekonogim nimfama ako nas na Jermi zatekne mrak.
PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 Dscn63361

PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 Dscn63481
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACER's Oligoneuriella Selection   PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 EmptyPon 19 Jul 2010 - 3:25

Gadnih li gmazova Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACER's Oligoneuriella Selection   PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 EmptyPon 26 Jul 2010 - 1:02

mali doprinos temi.... slikano sad u subotu na rzavu, nasao sam ih u paukovoj mrezi

PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 P7190002j
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACER's Oligoneuriella Selection   PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 EmptyPon 26 Jul 2010 - 19:10

Da Vlado, to su baš one!
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACER's Oligoneuriella Selection   PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 EmptyPon 26 Jul 2010 - 20:55

Predpostavio sam Aco, tesko je pomesati ih Smile
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACER's Oligoneuriella Selection   PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 EmptyČet 29 Jul 2010 - 23:22

Veceras smo opet imali priliku da osmotrimo jedno rojenje Oligoneuriella ali i hranjenje par riba i to bas njima. Nakon slabog ribolova nimfama u rano popodne, u nastavku ima malo aktivnosti, naravno na Zecje uvo #14. Sa produzivanjem senki pocinje nekoliko paralelnih rojenja nad svom delovima reke ali nad brzacima dominira Oligoneuriella. Najpre samo par primeraka pa sve vise i vise. Jasno se vidi kako se odvajaju od sve tamnije vode i u pocetku rojenja lete prilicno nisko. Tu se i desava, par riba skace iz vode ali jedva se odvajajuci od povrsine tako da to na prvi pogled deluje kao prevrtanje za tularasima koji izlecu. Tularas nema jer posmatram sa jedva pet metra daljine. Poneo sma samo nimfe pa mogu samo i da gledam. Cim se rojenje privrsilo i ceo roj poceo svoj let na metar-dva iznad vode i aktivnost riba prestaje. Ne verujem da su gladovale jer je celo popodne voda nosila lutke tularasa i nimfe BWO. Ja sam nabrojao sedam ribljih skokova na razlicitim mestima sto je za Jermu rekord koji jos nisam doziveo. Koliko je to cudna voda... samo pola kilometra uzvodno moj je sin presao takodje oko jedan kilometar uzvodnijeg dela revira i nije video ni jednu ribu na povrsini dok su se na ZU javljale bolje nego kod mene.
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACER's Oligoneuriella Selection   PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 EmptyUto 7 Sep 2010 - 21:42

Oligoneuriella (MnogoNervozna)
Živa je šteta što je Goran propustio rojenje gore pomenutih na Gradcu u avgustu (branio je "Tidru" sa Dekijem... Very Happy)! On bi nam to na licu mesta stručno objasnio, tj., meni pošto je Boki ukapirao o čemu se radi a bili smo udaljeni jedan od drugog kada je počeo "hepening". Ja sam bio totalno zatečen rojevima pomenutih, mahom nad brzacima. Desilo se u sam sumrak i vrlo kratko trajalo (odnosno, možda je i potrajalo ali je bio mrak pa...). Dok sam se snašao, samo sam jednu uspeo da zakačim ali vredelo je ono videti! To mi je bilo prvi put da vidim tako nešto na vodi uopšte (ne računajući komarce, naravno)!

Još veće iznenađenje od gomile insekata (VrloNervoznih i po ponašanju) su bile ribe! Naime, iz naoko "mrtve" vode, bez (vidljivih) naznaka života su, odjednom, počele da iskaču ribe, kao da su se, odjednom, materijalizovale tamo gde ih "nije" bilo"! Pre pojave rojenja sam isti potez detaljno ispitivao (doduše samo suvim varijantama) uz poneki napad dvoprugastih a kad je počelo rojenje - nastade "ludilo" na istom potesu od dvadesetak metara.
Mahom su insekti bili nad brzacima, predpostavljam da su tu i polagali jaja - nisu valjda uzalud kopulirali (to, mahom, samo ljudi rade)... Very Happy Verovatno na taj način veći deo jajašaca bude dispergovan na sve moguće strane pa ih tako više preživi napade predatora. Kada bi polagale jajašca samo na mirnim delovima, veći deo bi bio pojeden što je evoluciono nedopustivo...

Svi odlasci na Gradac su se isplatili, ako ništa drugo, zbog ovog jednog odlaska i tog rojenja od, maksimalno, pola sata!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACER's Oligoneuriella Selection   PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 EmptyUto 7 Sep 2010 - 22:50

Ufa takve stvari se ne zaboravljaju, pogotovu kad to vidiš po prvi put.
Zoki kad bi ti znao kakva smo složena rojenja (2-3 vrste ineskata) doživeli Boki i ja prošle godine na B.Timoku tri večeri za redom i ništa ne upecasmo Sad
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACER's Oligoneuriella Selection   PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 EmptyUto 7 Sep 2010 - 22:55

Ako smem da dopunim i objasnim to što Zoki piše..?

Tog dana sam do 4 ili 5 popodne pecao samo klenove. Dobro, bilo je i dosta dvoprugastih, ali pastrmki nije bilo. Prva se javila na Sawyer-ov fazanov rep (i to dobra), da bi Goran uskoro potvrdio da su prešle na tu muvu...

Posle svođenja utisaka na brifingu u kafiću na plaži, priču je potvrdila i jedna kalifa, koja očigledno voli Bajagu (muzika u pozadini je zaista svirala u pozadini i to live, 20tak metara iza snimatelja...) :


(snimak Gorana Grubića)

Razilazimo se u strelce, da zakačimo malo večernjeg cuga. Ribe se sve više dižu za (inače lakom nimficom #12) i u sumrak prelazim na šapicu sa telom od fazana. Neposredno ispod kaskade i brzaka, uzletale su Oligoneurele u prilično gustom oblaku. U jednom aru površine izgledalo je kao da veje sneg i to prilično mećavno. Još 4 ili 5 pastrmi za 20tak minuta su se prevarile na "fazanovu šapicu", kada je mećava naglo utihnula. Uzvodno i nizvodno, koliko se daleko moglo videti u sumrak, nije bilo ni Oligoneurele ni pljuskanja pastrmki.

Posle bitke je lako bilo generalski zakljkučiti da su dva sata pre rojenja pastrmke kenule da jure za nimfama boje fazanovog repa, prvo u kanalima brzaka i matice, ne bi li prešle na emerdžere u filmu kako se probližavao sumrak.

Zokija ćete bolje razumeti ako uračunate da mu je ovo prvi sumrak koji ga je upoznao sa pojmom "večernji cug". Da stvar bude još bolja, tom prilikom Zoki se odlepio od masnoće i krenuo put titravca, ostavivši duboku vodu da čami čekajući...
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACER's Oligoneuriella Selection   PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 EmptyUto 7 Sep 2010 - 23:44

bokac ::
Zoki se odlepio od masnoće i krenuo put titravca, ostavivši duboku vodu da čami čekajući...

Ćetri sata, da predpsotavim?
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACER's Oligoneuriella Selection   PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 EmptySre 8 Sep 2010 - 8:11

100ka ::
bokac ::
Zoki se odlepio od masnoće i krenuo put titravca, ostavivši duboku vodu da čami čekajući...

Ćetri sata, da predpsotavim?
Ne, u sam sumrak su počele, možda pola sata, 45 minuta pre mraka.
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACER's Oligoneuriella Selection   PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 EmptySre 8 Sep 2010 - 8:28

100ka ::
Ufa takve stvari se ne zaboravljaju, pogotovu kad to vidiš po prvi put.
Zoki kad bi ti znao kakva smo složena rojenja (2-3 vrste ineskata) doživeli Boki i ja prošle godine na B.Timoku tri večeri za redom i ništa ne upecasmo Sad
Pa kad n'umete... Very Happy Very Happy Very Happy
Šalu na stranu, jednu sam zakačio ispred nogu u brzaku na nešto "heklovano", pojma nemam šta je trebalo da predstavlja ali posle toga je nastala drama... Znači ta upecana je došla desetak metara posle plaže na prvom brzaku, ne na prelivu napera na kraju plaže... Počinje dobrano da hvata mrak... Na kraju zajaženog dela plaže kod samog preliva na masnoći ludački je nastavilo da se izbacuje nekoliko riba pod suprotnom obalom mada je rojenje tu bilo znatno slabije nego nad brzakom gde je u tom momentu "ohanulo". Aha, tu ste, pomislih, premestim se tamo i natempriram dužinu kanapa da tačno mušica pada u zonu od pola kvadratnog metra gde se dešavalo iskakanje (nije bilo reči o nekom "mlaćenju" pošto je već bilo prilično mračno - otkinuo bih muvu na prvi zabačaj). Ribe iskaču i iskaču ja bacam stalno na isto mesto ali bez ikakvog rezultata! I tako sam mlatio jedno 15 minuta dok se potpuno nije smrklo a nastavio bih i dalje da nije Boki došao i odvukao me na "Tidrenje"...

Pazi, bacao sam im u usta direktno, praktično, barem tridesetak puta ali ništa... No, hajde, možda se nešto i dešavalo ali je to bilo nemoguće videti pošto sam pokušavao, faktički, "na pec" da neku zakačim - ništa nisam video. Selektivna "gamad" ili slabovida, nešto jeste od toga bilo ali šta... Ili je pak bila drljava imitacija (mušica) a bacano na "masnoću", ko bi ga znao...
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACER's Oligoneuriella Selection   PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 EmptySre 8 Sep 2010 - 11:02

ZORAN R. ::
Ili je pak bila drljava imitacija (mušica) a bacano na "masnoću", ko bi ga znao...
Najteže, ali najbolje se uči na sopstvenim greškama Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACER's Oligoneuriella Selection   PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 EmptySre 8 Sep 2010 - 11:21

100ka ::
ZORAN R. ::
Ili je pak bila drljava imitacija (mušica) a bacano na "masnoću", ko bi ga znao...
Najteže, ali najbolje se uči na sopstvenim greškama Very Happy
Tačno, ali gde je greška?
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACER's Oligoneuriella Selection   PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 EmptySre 8 Sep 2010 - 13:00

velicina, silueta.....boja verovatno nijetoliko bitna po mraku
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACER's Oligoneuriella Selection   PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 EmptySre 8 Sep 2010 - 22:01

Evo Dr. Oholi ti je odgovorio umesto mene.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACER's Oligoneuriella Selection   PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 EmptySre 8 Sep 2010 - 22:33

Zoki, ma kako se činilo uzaludno, evo predloga (još samo sad i nikad više, časna PACERska PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 Icon_geek ):

  1. zaobići mesta na kojima dvoprugaste skaču na muvu. Jeste da su Tvorcu sva bića podjednako mila&draga, ali kako niko od nas nije Tvorac (izvinjavam se onima koji su umislili drugačije) dozvoljavamo sebi da nam je pastrmka zanimljivija za pecanje od dvoprugaste, ako ni zbog čega drugog a ono zato što je napad pastrmke ređi događaj, time i dragoceniji.
  2. ako riba ignoriše muvu posle mnogo prolazaka, menjati muvu ili menjati način prolaska. Možda se upravo dešava neki selektivan trenutak pastrmkinog izvoljevanja, pa treba promeniti muvu. Iskustvo i poznavanje prirode pomažu u izboru. Ako je dragiša u pitanju, vidi pod 3.
  3. amputirati cigaru iz leve ruke, i time je učiniti korisnom i za pecanje. Pridržavanje strune levom rukom pomaže pre i posle zabačaja, a ume da posluži i prilikom kontriranja.
  4. priuštiti sebi cokule za mušičarenje; jeste da time izgled mušičara dramatično postaje pristojan, za razliku od nas, smrtnika u dupetarama, ali je kretanje u njima lakše, a zdravlje i štapovi služe duže.
  5. sve ovo zaboraviti i poslušati Jocu: "Najteže, ali najbolje se uči na sopstvenim greškama Very Happy"


Poslednji put izmenio bokac dana Sre 8 Sep 2010 - 22:56, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACER's Oligoneuriella Selection   PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 EmptySre 8 Sep 2010 - 22:41

Bokac imaš tepsiju piva od mene cheers
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACER's Oligoneuriella Selection   PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 EmptySre 8 Sep 2010 - 23:12

Bokac,hmmmmmmm.............primetio si,ma daj....nasi smo...Izaberi koji ces red!!!!Mnogo je tepsija Laughing Very Happy cheers

PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 07092010l

Domace,najbolje...

cheers drunken

p.s. ponavljam se sa slicicom al situacija je iskala to od mene!!!!! lol!
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACER's Oligoneuriella Selection   PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 EmptySre 8 Sep 2010 - 23:55

zoki, ima jedna stvar, treba dobra tehnika pecanja da bi se pecalo u sumrak i delimicno po mraku, to je zbog prezentacije, ako mozda i ne vidi sve na muvi,boju,broj rebara i slicne gluposti koje ponekad mozda i imaju znacaja, ribe po mraku,po danu...ma uvek vide kako se nasa muva ponasa. naime, i najmanji neprirodan pokret muve je cesto katastrofalna greska.

zamislite gomilu muva,bilo koje vrste, kako mirno plutaju povrsinom....nasa muva medju njima pluta,struja je malo dohvati i ona blago krene...mi tone vidimo,cak ni danju ponekad,a nocu tek. e ribi to smeta,i to bas..... opet, roje se sedzevi, non stop igraju po vodi,"trce po njoj"....a nasa muva mirno pliva....ribe je ignorisu....opet neka struja pokrene muvu i tras, riba za ribom.....

druga stvar,velicina i silueta muve, sunce przi po reci riba tesko da vidi boju tela jednog sedza jer telo je u senci krila...kod jednodnevkije drugacije, telo je izlozeno pogledu ribe mnogo vise...takodje kontrast muve u odnosu na nebo stvara siluetu koja je relativno ista kod insekata koji se roje u tom momentu i ta silueta je jasna, poput sablona, velicina je isto ocigledna......

e sad probaj sve uklopiti z vreme tog rojenja....izgleda tesko mozda ali i nije toliko.

sve gorenavedeno je malomanje izrazeno sa porastom uzburkanosti vode na kojoj se lovi,sto je voda titravija muva moze biti sa nekim odstupanjima,prvo bih ignoisao boju, pa siluetu pa tek na kraju velicinu muve...u bas jakim vodama obicno su najneuglednije,cupave i velike imitacije najbolje....kako objasniti da lipac na rzavu jede muve i na 10kama cak i leti dok na drini on skoro da bezi od njih? naravno,nista od ovoga nije neko pravilo,tako da najbitnije je znati prilagoditi se situaciji koju zateknemo
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACER's Oligoneuriella Selection   PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 EmptyČet 9 Sep 2010 - 0:20

Proto ne baklave nego PIVA tepsija!
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACER's Oligoneuriella Selection   PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 EmptyČet 9 Sep 2010 - 14:38

...i gajba bureka! Smile)
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACER's Oligoneuriella Selection   PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 EmptyČet 9 Sep 2010 - 15:05

bokac ::
...i gajba bureka! Smile)
Jel' kod naše pekarke?
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACER's Oligoneuriella Selection   PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 EmptyČet 9 Sep 2010 - 15:35


ZORAN R. ::
bokac ::
...i gajba bureka! Smile)
Jel' kod naše pekarke?


Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Misliš TVOOOOOOOOOJEEEEEE!!!!
Šuuuut bolan,dobro te nije oplakala.......kad je videh onako bez šminke i u crniniiiiiiiiii....Laki šta si sve propustio Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACER's Oligoneuriella Selection   PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 EmptyČet 9 Sep 2010 - 18:42

ZORAN R. ::
Jel' kod naše pekarke?

NE! ...kod TVOJE pekarke.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACER's Oligoneuriella Selection   PACER's Oligoneuriella Selection - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
PACER's Oligoneuriella Selection
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mušice :: Sve ostalo-
Skoči na: