MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Dabing igla

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Dabing igla Empty
PočaljiNaslov: Dabing igla   Dabing igla EmptyPon 28 Dec 2009 - 1:46

Kao i svi mušičarski alati postoje i razne dabing igle bolje i lošije, skuplje i jeftinije, lepše i one ružne.
Prvo malo za šta služi ovaj alat, za one koji ne znaju. Dabing igla služi da isčeprkate dabing i druge materijale kada se zarobe porebravanjem, palemrovanjem ili jednostavno ako želite da dobijete čupaviju muvu.
Takođe služi da razdvojite konac kada želite da stavite dabing između razdvojenih niti, a ne uz pomoć dabing petlje ili upredanjem oko niti. Ovo možete videti na slici ispod. Slika je linkovana sa sajta Marca Petitjeana www.petitjean.ch .
Dabing igla SplitSecondThreadInUse
Treća stvar za koju možete koristiti dabing iglu je da nakapljete lak na glavu muve. Najbolje da imate jednu iglu koju koristite samo za ovo pošto će se desiti da ostane malo stvrdnutog laka na njoj, pa može da pokida konac ako je koristite za razdvajanje niti.

Marc Petitjean prodaje jednu od možda najbolje osmišljenih igala za dabiranje. Ova igla nije baš jeftina mislim da košta oko 10€. Ovde možete videti kako ona izgleda http://www.petitjean.ch/eng/TyingAccessories/dubbingNeedle.asp
Ova igla je specifična po tome što njen vrh nije okruglog preseka već je oblika mača (bočno spljošten), što se vidi na sličici iznad. Zato ova igla lakše razdvaja konac.
Ovako nešto možete napraviti u kućnoj radinosti. Potreban vam je jedna igla za šivaću mašinu (isto ima bočno spljošten vrh) i neki valjčić za koji ćete je zalepiti da napravite dršku. Igla za šivaću mašinu izgleda kao ova sa slike ispod. Postoje razne debljine. Probao sam sa najtanjom ona je debljine 60 (šta god značila ta oznaka). Cena po komadu je najviše 20-30din. Pa ko voli (da budži) nek izvoli.
Dabing igla Ivaaigla
By yoca_100ka
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Dabing igla Empty
PočaljiNaslov: Re: Dabing igla   Dabing igla EmptyPon 28 Dec 2009 - 15:08

Dobra fora to sa sivacom iglom.
Medjutim, meni takva igla sluzi i da "razvrcam" glavu (muve, naravno Rolling Eyes ) i raspredem muvu kad pozelim, sto trazi i malo jacu iglu i malo jacu drsku.
DObra igla je vrlo, vrlo korisna stvar.
A cesto se zanemaruje i previdja.
Bravo, Jocko
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Dabing igla Empty
PočaljiNaslov: Re: Dabing igla   Dabing igla EmptyPon 28 Dec 2009 - 19:16

Dobra ideja, Joco!

Još kad bi postavio "šifru" za najdeblju iglu za šivaće mašine (da znam šta da tražim) mislim da bi bilo super...

Inače, što se tiče drške, čini mi se da je Željko rešio taj problem jebitačno:
zabiješ deblji kraj igle u pampur, ostatak igle u bušilicu ili automatski odvijač ili slično, i onda šmirglom isteraš oblik po želji. Preferiram asimetričnu cigaru.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Dabing igla Empty
PočaljiNaslov: Re: Dabing igla   Dabing igla EmptyPon 28 Dec 2009 - 23:45

@Peđa
Zato sam i napisao da je najbolje imati još jednu rezervnu iglu. Ja ih imam nekoliko, imam jednu veliku od 6-7cm (15din) koja mi služi za te teže rasplete i za nakapavanje laka. Imam jednu tanku sa plutanom drškom od naših dobročinitelja stolara Slavka i Željka, ova je dobra i za deljenje konca i za čeprkanje. Sad imam i treću ovu mašinsku samo da joj napravim držalju. Inače ona jeste tanka i sklona lomljenju, ali kad je koristiš za čeprkanje dabinga okreneš je bočno tad je veći presek pa je jača Wink

@Boki
Ako se dobro sećam keva je imala igle debljine 90, pitaću je sutra sad spava. Ona je meni predložila da kupim iglu za šivenje kože pošto je ona još oštrija na vrhu. Rekla mi je da je vrh te za kožu baš kao nož pošto ona faktički proseca kožu.
Za drške ćemo lako Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dabing igla Empty
PočaljiNaslov: Re: Dabing igla   Dabing igla Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dabing igla
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» moj prepravljeni alat za dabing
» ALATI ZA DABING (Dubbing tools)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Pribor, alat i ostalo potrebno za vezivanje muva :: Pribor i alat-
Skoči na: