MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 moj prepravljeni alat za dabing

Ići dole 
+3
ZORAN R.
100ka
muzicar
7 posters
AutorPoruka
muzicar
Gola udica
Gola udica
avatar


Broj poruka : 13
Godina : 71
Datum upisa : 26.09.2010

moj prepravljeni alat za dabing Empty
PočaljiNaslov: moj prepravljeni alat za dabing   moj prepravljeni alat za dabing EmptyPon 4 Okt 2010 - 23:04

Pored moje nove stege koja kao vreteno savrseno dabinguje sve materijale evo kako sam ja prepravio alat za dabing koji sam kupio pre 20-tak godina.Naime posto je to najobicnija indijska varijanta sa dve tanke zice a u svojoj prvobitnoj izvedbi je izgledala kao i ona koju je Administrator prikazao ispod natpisa;SPINNING LOOP TOOL .
Ja sam Zice savio po svom i ubacio sam preko njih oprugu koja zakljucava ceo ssisitem odnosno kada ubacim sve elemente za dabovanje jednostavno oprugu povucem gore kao na slici i konci ostaj spojeni (zarobljeni)tako da ceo sistem mogu da pustim iz ruku bez bojazni da ce se elementi pomeriti.Tako zakljucan ceo sistem sam vrteo oko udice bez problema.
Ovo psem da bih olaksao stvar onima kojima nedostaje bas ova varijanta.
Nesto sam slicno video i kod M.Petetijena ali moja varijanta za razliku od njegove kosta 1,5 Evro a radi potpuno isto.E sad on je mlad decko i to je patentirao a ja se susrecem sa mojim alaltom vise od 20godina koliko ima da sam ga kupio i odmah i prepravio ali to kod nas nije nikoga zanimalo.
Ako mislite da je ovo korisno slobodno prepravite svoje zicane nastavke bez bojazni od pucanja zice.Ona bi trebalo da izdrzi bar 2-3 zestoka savijanja pre pucanja.
Samo da uslikam alatic u obe pozicije i postavicu ga na forum.
Nazad na vrh Ići dole
muzicar
Gola udica
Gola udica
avatar


Broj poruka : 13
Godina : 71
Datum upisa : 26.09.2010

moj prepravljeni alat za dabing Empty
PočaljiNaslov: Re: moj prepravljeni alat za dabing   moj prepravljeni alat za dabing EmptyPon 4 Okt 2010 - 23:38

Evo stizu i fotke:

moj prepravljeni alat za dabing Slika1zb

Uploaded with ImageShack.us
moj prepravljeni alat za dabing Slika2o

Uploaded with ImageShack.us
moj prepravljeni alat za dabing Slika3p
[/URL]


Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

moj prepravljeni alat za dabing Empty
PočaljiNaslov: Re: moj prepravljeni alat za dabing   moj prepravljeni alat za dabing EmptyPon 4 Okt 2010 - 23:40

HHHaahah
Kako dobra fora Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

moj prepravljeni alat za dabing Empty
PočaljiNaslov: Re: moj prepravljeni alat za dabing   moj prepravljeni alat za dabing EmptyUto 5 Okt 2010 - 8:20

Svaka čast Good Vibes! cheers
Proka Pronalazač se upravo poliva benzinom i spaljuje! Very Happy
Jednostavno a genijalno - kao i sve genijalne stvari!
Jedino me buni prva slika - tu opruga deluje daleko manja nego na druge dve? Je li u pitanju optička varka, rastegnuta opruga na druge dve ili je varijanta osnovnog modela?
Nazad na vrh Ići dole
bugitrs
Green drake
Green drake
bugitrs


Broj poruka : 105
Godina : 51
Location : Trstenik
Datum upisa : 08.08.2010

moj prepravljeni alat za dabing Empty
PočaljiNaslov: Re: moj prepravljeni alat za dabing   moj prepravljeni alat za dabing EmptyUto 5 Okt 2010 - 10:53

Veoma, prosto i jednostavno a veoma funkcionalno,
Cestitke pronalazacu i majstoru cheers
Nazad na vrh Ići dole
muzicar
Gola udica
Gola udica
avatar


Broj poruka : 13
Godina : 71
Datum upisa : 26.09.2010

moj prepravljeni alat za dabing Empty
PočaljiNaslov: Re: moj prepravljeni alat za dabing   moj prepravljeni alat za dabing EmptyUto 5 Okt 2010 - 11:41

Alat je na sve tri slike isti ali je na prvoj slici uslikan ceo sa ruckom - znaci bio sam vise udaljen od objekta slikanja pa zato opruga izgleda manja. Namerno sam slikao ceo alat za dabingovanje da se vidi da je to obican indijski proizvod a na druge dve slike sam hteo da istaknem detalje , sta se desava sa zicama i kako se preklapaju i hvataju (zarobljavaju) konac kada se opruga povlaci prema kukicama za prihvat konca.
E da nas drugar Vlada imace isti ovakav alatic posto sam vec sve odradio sto se tice krivljenja ali mi nedostaje opruga no za koji dan cu pribaviti i nju tako da ce sve biti u funkciji.Smile
Evo da vidite kako da odradite oprugu a i da uporedite moju oprugu sa oprugo od hemijske olovke.
https://2img.net/r/ihimizer/i/91288115.jpg/
https://2img.net/r/ihimizer/i/79761788.jpg/
https://2img.net/r/ihimizer/i/12628805.jpg/

Ako ima jos nekih nejasnoca slobodno pitajte.Pozdrav


Poslednji put izmenio muzicar dana Uto 5 Okt 2010 - 17:31, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

moj prepravljeni alat za dabing Empty
PočaljiNaslov: Re: moj prepravljeni alat za dabing   moj prepravljeni alat za dabing EmptyUto 5 Okt 2010 - 12:05

Bravo, još jednom!
Jbg, neko bi ovo na trulom zapadu patentirao i zgrnuo pare...
Još da nađem feder (mislim da je onaj iz hemijske olovke preslab?) i da smislim kako da ga navučem na originalnog "indijca"...
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

moj prepravljeni alat za dabing Empty
PočaljiNaslov: Re: moj prepravljeni alat za dabing   moj prepravljeni alat za dabing EmptyUto 5 Okt 2010 - 13:23

Stisni krake alata i navrni feder Wink
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

moj prepravljeni alat za dabing Empty
PočaljiNaslov: Re: moj prepravljeni alat za dabing   moj prepravljeni alat za dabing EmptyUto 5 Okt 2010 - 13:46

Neke da može, one kuke na vrhu su šire od federa...
Nazad na vrh Ići dole
bugitrs
Green drake
Green drake
bugitrs


Broj poruka : 105
Godina : 51
Location : Trstenik
Datum upisa : 08.08.2010

moj prepravljeni alat za dabing Empty
PočaljiNaslov: Re: moj prepravljeni alat za dabing   moj prepravljeni alat za dabing EmptyUto 5 Okt 2010 - 15:01

Lepo covek kaze, navrni feder bre,

kao navoj, uhvatis obe zice i navijes ga a ne navlacis kako si mislio cheers
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

moj prepravljeni alat za dabing Empty
PočaljiNaslov: Re: moj prepravljeni alat za dabing   moj prepravljeni alat za dabing EmptyUto 5 Okt 2010 - 23:41

E nek si mu reko Bugi Very Happy
Kakav is ti indžinir Zorane kad ovo ne umeš da zbudžneš geek
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

moj prepravljeni alat za dabing Empty
PočaljiNaslov: Re: moj prepravljeni alat za dabing   moj prepravljeni alat za dabing EmptySre 6 Okt 2010 - 9:07

Ja sam sofisticirani inženjer a ne "budž" majstor! Very Happy Sve mora da bude na strogo naučnoj bazi! Very Happy Very Happy Very Happy
P.S.
Evo jedne proste a efikasne alatke! Naravno, budževina!
Dešava li vam se da pri vezivanju završnog čvora zahvatite (neželjeno) i malo hekla ili već nečega kod okca udice?
Sada je to prošlost! (Protoni, gde si da me ubaciš u marketing "Tele Shop-a"? cheers )
Prikupite slamčice raznih prečnika...
Odsecite komadiće, koje ćete raseći uzduž...
Uradite muvu i došlo vreme za završni čvor...
Navučete slamčicu kroz prorez preko konca pa je navučete na muvu (da se hekl ili već nešto, da prostite, zaguli)...
Zavežete završni čvor, skinete komadić slamčice i voila!
Uredno vezana muva, bez "zarobljenih" sastavnih elemenata u završnom čvoru!

Dr Very Zbudž
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

moj prepravljeni alat za dabing Empty
PočaljiNaslov: Re: moj prepravljeni alat za dabing   moj prepravljeni alat za dabing EmptySre 6 Okt 2010 - 15:47

Dr Very Zbudz....vec je izmisljeno, izvini sto ti rusim snove o top shopu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
muzicar
Gola udica
Gola udica
avatar


Broj poruka : 13
Godina : 71
Datum upisa : 26.09.2010

moj prepravljeni alat za dabing Empty
PočaljiNaslov: Re: moj prepravljeni alat za dabing   moj prepravljeni alat za dabing EmptySre 6 Okt 2010 - 16:53

Zorane,mnogo bolja varijanta su buziri od silikona razlicitoga promera koji se pre pocetka rada navuku na vrat bobine a kada zatrebaju onda odrade posao savrseno i ne samo za privat kod zavrsnog cvora nego i kada se radi zavrsna glava musice od dabinga ili vec od bilo cega drugog.
Evo jako lep primer kako to radi Norlener: Smile

https://www.youtube.com/watch?v=EadJzv8bI8A&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

moj prepravljeni alat za dabing Empty
PočaljiNaslov: Re: moj prepravljeni alat za dabing   moj prepravljeni alat za dabing EmptyČet 7 Okt 2010 - 8:29

Nije loša fora, probao sam i to ali sa cevčicom pa mi "mrda" po šipci bobine pa me nerviralo. Onda sam pročitao u nekoj knjizi ovu foru sa presečenom cevčicom i to mi deluje funkcionalno pa k'o velim da podelim "znanja i saznanja" sa mušičarskom bratijom... Moram da nađem negde silikonski bužir pa da probam ponovo ovu foru.

P.S.
A oni oholog karaktera koji su već znali foru, mogli su baš i da prenesu ostalima a ne "posle bitke" da se prave pametni... Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

moj prepravljeni alat za dabing Empty
PočaljiNaslov: Re: moj prepravljeni alat za dabing   moj prepravljeni alat za dabing EmptyČet 7 Okt 2010 - 11:50

da sam mislioda je bitno i korisno rekao bih ti,ja sam naucio bez toga i tomi nije potrebno
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

moj prepravljeni alat za dabing Empty
PočaljiNaslov: Re: moj prepravljeni alat za dabing   moj prepravljeni alat za dabing EmptyČet 7 Okt 2010 - 11:54

Kako nije bitno?!? Mnogo dobra fora!
Neka te neka, sad ću da sednem i da smišljam tajne fore i nikada ti ih neću reči! Utata!
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

moj prepravljeni alat za dabing Empty
PočaljiNaslov: Re: moj prepravljeni alat za dabing   moj prepravljeni alat za dabing EmptyPet 23 Sep 2011 - 19:31

Evo kako sam ja od aku bušilice zbuđžio svoj prvi alat za dabing:



moj prepravljeni alat za dabing P9210034copy
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

moj prepravljeni alat za dabing Empty
PočaljiNaslov: Re: moj prepravljeni alat za dabing   moj prepravljeni alat za dabing EmptySub 24 Sep 2011 - 13:44

Do jaja Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

moj prepravljeni alat za dabing Empty
PočaljiNaslov: Re: moj prepravljeni alat za dabing   moj prepravljeni alat za dabing EmptyUto 27 Sep 2011 - 9:33

Nisam baš pretjerano zadovoljan ishodom,valja to usavršiti.Ovdje sam stavljao kraće dlake pa sam imao problem sa ispadanjem,te se odrazilo na neravnomjernu raspoređenost na trakicama:



moj prepravljeni alat za dabing P9240014copy
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

moj prepravljeni alat za dabing Empty
PočaljiNaslov: Re: moj prepravljeni alat za dabing   moj prepravljeni alat za dabing EmptyUto 27 Sep 2011 - 10:47

Da dlake ne bi ispadale, probaj da namažeš žicu nekim voskom za dabiranje ili (po Aci Paniću) nekim providnim lakom na nokte koji je ispario i zgusnuo se kao med. Posle toga samo "lepiš" dlaku na dodir (touch dabbing), pre upredanja.

Kada dobiješ mestimično čupavu dabing-četku, sa mestimično skroz upredenim dabingom (koji nije čupav; kao na gornjoj slici, srednja i donja četka) - najverovatnije se radi o orijentaciji dlačica pre upredanja. Da bi četka posle upredanja bila čupava, potrebno je da orijentacija dlačica bude upravna na žicu. Tamo gde budu jače dlake koje su pod oštrim uglom u odnosu na žicu, prilikom upredanja one "obore" svu dlaku uz žicu, pa četka tu nije čupava. Postoji trik da pre nego dabiraš žicu, promeniš orijentaciju dlačica, koja ne postoji u svakom dobrom dabingu, jer su razbacane na sve strane, ali je muka za opisati rečima. je*i ga - ako nađem neki video na YouTube, okačiću...
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

moj prepravljeni alat za dabing Empty
PočaljiNaslov: Re: moj prepravljeni alat za dabing   moj prepravljeni alat za dabing EmptyUto 27 Sep 2011 - 11:08

Ma svaka sugestija je dobro došla,da malo mozgam i ja ću se baciti u potragu.

A rekoh opet neka i drugi vide zato služe forumi.

Bokac hvala ti na tudu.
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
Sponsored content





moj prepravljeni alat za dabing Empty
PočaljiNaslov: Re: moj prepravljeni alat za dabing   moj prepravljeni alat za dabing Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
moj prepravljeni alat za dabing
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Dabing igla
» ALATI ZA DABING (Dubbing tools)
» STEGA
» GEDZETI...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Pribor, alat i ostalo potrebno za vezivanje muva :: Pribor i alat-
Skoči na: