MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Flextec štapovi

Ići dole 
+4
simpson H
ekoljuba
100ka
Amel
8 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis
avatar


Broj poruka : 461
Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Flextec štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flextec štapovi   Flextec štapovi - Page 4 EmptyPet 4 Sep 2009 - 15:23

Ma znao sam da si ga sam obrisao ali mozda nisi trebao. Prastam, prastam ipak je to nas drugar
Nazad na vrh Ići dole
Amel
Green drake
Green drake
Amel


Broj poruka : 107
Datum upisa : 25.07.2009

Flextec štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flextec štapovi   Flextec štapovi - Page 4 EmptyPet 4 Sep 2009 - 15:40

Bokac jutros sam ispushio na aukciji za 3 zone, ipak je protiv mene bila veca postarina koju sam morao kompezirati kroz cijenu na aukciji , isao sam do one cijene po kojoj se i kod nas moze naci polovan 3 zone, ovaj je imao na drsci najlon sto ne znaci da ga lik nije maltretiro cijelu sezonu pa ga prodavao skoro kao nov, sad se okrecem Grxiu u toku dana bi trebao poslati ponudu ako ne nestane zaliha:)
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Flextec štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flextec štapovi   Flextec štapovi - Page 4 EmptyPet 4 Sep 2009 - 15:48

vlajkoni ::
...Prastam, prastam ipak je to nas drugar

Vaistinu!



@Amel
Vidim da tebe svrbi novčanik... Ili ti se baš peca? Smile
Ne znam kolliko ti je daleko ovdašnje crno, belo i sivo tržište..? Launch, nov, ovde košta do 100€, polovnjak i manje.
Inače, da mi ne bude zamereno, ovo nije reklama, samo da pomognemo čoveku kad već pita: kod Simpsona je Ross FC oko 135€, a FW oko 165€. Legalno, uz sve papire, k'o rasno kuče da kupuješ. Ovo samo da shvatiš kako se kreću cene.

Ne verujem da ćeš se zajebati, šta god da uradiš.
Nazad na vrh Ići dole
Amel
Green drake
Green drake
Amel


Broj poruka : 107
Datum upisa : 25.07.2009

Flextec štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flextec štapovi   Flextec štapovi - Page 4 EmptyPet 4 Sep 2009 - 16:27

bokac ::
vlajkoni ::
...Prastam, prastam ipak je to nas drugar

Vaistinu!



@Amel
Vidim da tebe svrbi novčanik... Ili ti se baš peca? Smile
Ne znam kolliko ti je daleko ovdašnje crno, belo i sivo tržište..? Launch, nov, ovde košta do 100€, polovnjak i manje.
Inače, da mi ne bude zamereno, ovo nije reklama, samo da pomognemo čoveku kad već pita: kod Simpsona je Ross FC oko 135€, a FW oko 165€. Legalno, uz sve papire, k'o rasno kuče da kupuješ. Ovo samo da shvatiš kako se kreću cene.

Ne verujem da ćeš se zajebati, šta god da uradiš.

sve pomalo Smile al jednostavno ide mi se na vodu , samo nek se mashe pa i s vunicom:) cuj lanch 100€, et gledao sam te ross stapove ne znam i nemam neki sud o njima, vidim da ih raja u Srbiji gotivi u BiH je to slabije il nisam primjetio, za koji satak bi trebao jedan greys buy it now pa nek gori:) uz ovaj greys se spominje takodje i garancija, sto znaci ako dobijem kakav papir da se to treba verifikovati na njihovoj oficijelnoj stranici??? izgleda komplikovano al isto me dodje mozda i bolje neg da cekam lokalne BH dealere da ispostuju tu garanciju ako nedo bog dodje do toga:)
Bistro
Nazad na vrh Ići dole
ekoljuba
Gola udica
Gola udica
ekoljuba


Broj poruka : 23
Datum upisa : 15.01.2009

Flextec štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flextec štapovi   Flextec štapovi - Page 4 EmptyPet 4 Sep 2009 - 17:09

Ross stapovi su odlicni! Nisu skupi a puno toga dobijes za te pare sve legalno dozivotna garancija koja je lako ostvarljiva. Drugar je skoro slomio ross stap negde u transportu i dobice potpuno nov stap!!!
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Flextec štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flextec štapovi   Flextec štapovi - Page 4 EmptyPet 4 Sep 2009 - 17:10

Ako, ako... sve ti je oprošteno ako je zbog pecanja!

BISTRO!
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Flextec štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flextec štapovi   Flextec štapovi - Page 4 EmptySub 5 Sep 2009 - 0:06

Jes ti kupio šta bajo,na kraju???
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Amel
Green drake
Green drake
Amel


Broj poruka : 107
Datum upisa : 25.07.2009

Flextec štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flextec štapovi   Flextec štapovi - Page 4 EmptySub 5 Sep 2009 - 2:16

zeka meni kazes? danas mi je promako na aukciji vision, lik upalio asisten bidera ko i ja al on je bio u boljoj startnoj poziciji ,vjerovatno free postage tako da sma odustao kad je preslo u izivljavanje:) sad me buraz trznu rece mi da ce mi opalit carinu zestoku na uvoz iz usa pa sam malo zastao da poslozim kockice bemu misa Smile
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Flextec štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flextec štapovi   Flextec štapovi - Page 4 EmptySub 5 Sep 2009 - 10:27

Prolazi ti sezona za 100 maraka maximum.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Amel
Green drake
Green drake
Amel


Broj poruka : 107
Datum upisa : 25.07.2009

Flextec štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flextec štapovi   Flextec štapovi - Page 4 EmptySre 23 Sep 2009 - 20:00

10 fita klasa #5, jel ovo predugacko za Vrbasa i ''manjih'' voda? dal treba da izbjegnem ovu duzinu ???
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Flextec štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flextec štapovi   Flextec štapovi - Page 4 EmptySre 23 Sep 2009 - 23:13

10 stopa je predugo za male reke, traži 8'6" ili 9'
Nazad na vrh Ići dole
Amel
Green drake
Green drake
Amel


Broj poruka : 107
Datum upisa : 25.07.2009

Flextec štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flextec štapovi   Flextec štapovi - Page 4 EmptySre 23 Sep 2009 - 23:27

aa nemos nikako ukomponovat:) jel u pitanju cijena, klasa , pa sad i duzina:)
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Flextec štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flextec štapovi   Flextec štapovi - Page 4 EmptyČet 24 Sep 2009 - 1:32

Amele,
kombinacija 9' #5 je all around, prema svim paramertima. Dakle, univerzalno rešenje... (Alternativna dužina 8' 6". Altrenativna klasa #4.)

E sad, ako jedan tip vode čini 90% tvog pecanja, onda možeš i da suziš izbor po pitanju dužine i/ili klase.

Kraći štap je (meni) dobar za džunglaste terene (šiblje, žbunje pa i drveće), ali je duži štap (meni) bolji kod vođenja nimfe. Uostalom, nisi ti bez iskustva!

Jednoručni 10' #5 nije mnogo veće mase od 9', ali poluga čini svoje. Ako je štap vrhunski (po balansu i po ceni), onda to produženje nije od prevelikog značaja. Kako god okreneš, ima tu previše subjektivnog, tako da se sve svodi na tvoje potrebe i tvoju odluku..
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Flextec štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flextec štapovi   Flextec štapovi - Page 4 EmptyČet 24 Sep 2009 - 1:52

Amele mislim da ti je najbitnije da ukomponuješ dužinu i klasu štapa. Nešto što je mediokritet među mušičarskim štapovima bi bio štap od 270cm(9 stopa) klase 5, eventualno 255cm (8stopa 6 inča). Štap 9' #5, će ti možda na nekim baš malim rekama biti pregrub, ali će ti omogućiti da pokriješ veliku većinu voda, moći ćeš sa njim uspešno da bacaš suve muve, teške nimfe i strimere. I što je najbitnije njegova dužina ti omogućava da dobro vodiš nimfu. Pošto si varaličario da uporedim nimfarenje sa džigovanjem. Dužina štapa ti je bitna da bi nimfu(džig) kontrolisao na zategnutom sistemu u svakom trenutku, da znaš kad je poskočila od kamen, a kad je riba ponela. Mislim da ti je zato bitno da uzmeš štap koji nije previše kratak. Ako pak uzmeš štap koji je previše dug (10 stopa) imaćeš problema prilikom mahanja na zaraslim terenima. Ovo je moj stav, nisam dugo mušičar pa se nadam se da će i neko od iskusnijih kolega reći nešto na ovu temu.
E da umalo da zaboravim treći faktor vezan za kupovinu štapa je cena, ona treba da bude prilagođena isključivo jednoj stvari, a to je tvoj budžet. Ako si spreman da platiš dosta za štap i to ti je merak samo napred. Moj ti je predlog da kupiš neki štap niže srednje klase, ili ako nađeš neki ispao iz kamiona, a nisi na to gadljiv što da ne i tako nešto. U principu štap ti je alat, ali pošto se učiš budi spreman na to da ćeš taj alat možda i oštetiti scratch

Dok sam ja kuckao Bokac ti je već odgovorio Smile
Nazad na vrh Ići dole
Amel
Green drake
Green drake
Amel


Broj poruka : 107
Datum upisa : 25.07.2009

Flextec štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flextec štapovi   Flextec štapovi - Page 4 EmptyČet 24 Sep 2009 - 12:23

Bokac 100ka hvala na odgovorima, gdje bih ja najvise lovio i gdje lovim voda nije velika tako da ta 10ka bi stvarno bila preduga, znaci 9 stopa najduzi stap a 8,6 bi cini mi se bio najidealniji. Za taj izraz ispao iz kamiona sad cuo ovde cini mi se hehehe al u mom blizem okruzenju ne bih rekao da ima toga ili se to fino ushminka cjenovno tako i da ne primjetis da je ''ispo iz kamiona'' Very Happy uglavnom da znam te neke parametre koje traziti od shtapa a kvalitet pokusati skladno s situacijom sto vise podignuti Smile))
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Flextec štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flextec štapovi   Flextec štapovi - Page 4 EmptyČet 24 Sep 2009 - 12:43

Nema na čemu. Što se tiče tih ispalih iz kamiona čuo sam da je njaveća koncetracija takvog pribora u Srbiji u podrinju, tako da može da se desi da i sa vaše strane Drine ima toga.

Citat :
a kvalitet pokusati skladno s situacijom sto vise podignuti
Baš tako Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Flextec štapovi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Flextec štapovi   Flextec štapovi - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Flextec štapovi
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarski pribor :: Štapovi-
Skoči na: