MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 lutke dvokrilaca

Ići dole 
+4
dusan.momcilovic
100ka
GORAN R.
bokac
8 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

lutke dvokrilaca Empty
PočaljiNaslov: lutke dvokrilaca   lutke dvokrilaca EmptySre 28 Jan 2009 - 0:57

Evo malo muvica za stajaćice. Larve dvokrilaca (diptere) su na njima vrlo prisutne... pa neka se nađu, za svaki slučaj... Nikad se ne zna... Wink

Sve su na udici #16, 3X heavy,
neotežane,
i tanko namotanih tela od konca za telo crne, bordo, braon... boje (ili od fazanovog isperka),
rebra su od flashabu-a (ili od bakarne žice),
grudi su od pauna,
"škrge" su od flosa ili grubih isperaka iz fazanovog repa.
(sve ove "škrge" su vezane pod lošim uglom, treba da krenu sa bokova thorax-a pa ka glavi i leđima, a ne samo ka glavi - kao na ovim slikama...). Dakle, ovako ne treba. Smile

lutke dvokrilaca Hpim3553ju5

lutke dvokrilaca Hpim3554bc9

lutke dvokrilaca Hpim3556zm9

Imitacije lutki (pupa) dvokrilaca u narednom broju...


Poslednji izmenio bokac dana Čet 29 Jan 2009 - 12:51, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.


Broj poruka : 426
Godina : 58
Location : Borca, BEOGRAD
Datum upisa : 07.09.2008

lutke dvokrilaca Empty
PočaljiNaslov: LARVE DVOKRILACA   lutke dvokrilaca EmptySre 28 Jan 2009 - 15:44

Ova muva koju je izlozio uvazeni kolega je odlicna i rec je o BAZERIMA.Inace veoma popularna u U.K. za lov na stajacim vodama.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

lutke dvokrilaca Empty
PočaljiNaslov: Re: lutke dvokrilaca   lutke dvokrilaca EmptySre 28 Jan 2009 - 15:53

@Bokac
E tu sam te čeko 'tico Wink
Nisam baš razumeo šta kod ovih ne valja, al' nema veze pokazaćeš mi preksutra naživo.
Možda bih ja sa ovim mogao da peckam skobalje na mirnijim delovima reke na Timoku scratch


@Goran
Bazer je anglosaksonski naziv za larve dvokrilaca, koje su koda nas prilično zapostavljene. Kakva su tvoja iskustva sa njima pošto znam da što se mušičarenja tiče "voliš da se praviš Englez" (mislim u pogledu pribora i pristupa mušičarenju, bez negativne konotacije) Question
Nazad na vrh Ići dole
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.


Broj poruka : 426
Godina : 58
Location : Borca, BEOGRAD
Datum upisa : 07.09.2008

lutke dvokrilaca Empty
PočaljiNaslov: larve dvokrilaca   lutke dvokrilaca EmptySre 28 Jan 2009 - 16:02

Jocko veoma lose veruj mi tako reci nikako jer sam vise pobornik,plivajucih i shodno momentima koji vladaju u datim okolnostima, nimfa ili katkad mokra u filmu opet uslovljeno okolnostima koji trenutno vladaju. Mada sam upoznat sa cinjenicom da se ova muva jako dobro kotira u U.K -iz razgovora sa drugarima i ljudima sa kojim saradjujem, desavalo se recimo da se na vodi promijeni odredjeni br, muva i nijedna ne daje efekat dobroga i u vecini situacija se izlazilo sa BAZEROM.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

lutke dvokrilaca Empty
PočaljiNaslov: Re: lutke dvokrilaca   lutke dvokrilaca EmptyČet 29 Jan 2009 - 0:11

@Goran
Hvala! Kada neko tvog iskustva tako oceni... onda moram da verujem da su muve OK. Smile
Britanci imitaciju larvi dvokrilaca ("komaraca") zovu buzzer, Amerikanci chironomid a ja larva dvokrilca ili larva komarca.

@Joca
Pokazaću ti uživo, to za škrge. Mada su mnogi "okačili" slična uputstva za ove larvice i nisu obraćali previše pažnje na taj detalj... Da naslutiš - klikni na PUPA ovde: http://www.westfly.com/entomology/midges/midges.shtml
Kažu da je važno je jedino to, da se peca muvicom na jako dugom u tankom predvezu, da se propušta da potone do dna i da se laganim trzajima malom skokovima podiže, te opet pušta da propada do dna. Sve vreme muva treba da bude glavom gore, a dupetom na dole okrenuta. Može se koristiti neka plivajuća muva za indikator, a dužunu predveza treba prilagoditi sloju u kome su larve. Eto, tako kažu, a ja im, naivan verujem...
Nazad na vrh Ići dole
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.


Broj poruka : 426
Godina : 58
Location : Borca, BEOGRAD
Datum upisa : 07.09.2008

lutke dvokrilaca Empty
PočaljiNaslov: Re: lutke dvokrilaca   lutke dvokrilaca EmptyČet 29 Jan 2009 - 8:09

Muve tipa larvi komaraca se dobro lovi bijela riba, opste je poznato da je larva ovog dosadnog insekta jako dobar mamac kod nasih kolega koji to love na plovak.U f,f se cak i otislo korak dalje tako da se bazeri rade u nekoliko varijateta boja, o tome mozete i da pogledate na reklamnom dijelu koji izlazi u listu musicar sa jednim dijelom muva a medju njima i bazzer.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

lutke dvokrilaca Empty
PočaljiNaslov: Re: lutke dvokrilaca   lutke dvokrilaca EmptyČet 23 Sep 2010 - 12:39

Варијанта лутке двокрилца, по узору на Bow Tie Buzzer, Frenk Sawyer-a. Овде А.Панић помиње и објашњава употребу поменутог узора: https://musicarenje.serbianforum.info/sve-ostalo-f21/skindikator-skakavac-indikator-p20622.htm .

удица ...... за рачиће 3Х дебела, #16
ребра ...... бакарна жица
подтело ... седефаста ламета (флашабу); у оригиналу сребрна ламета
тело ......... пар исперака из фазановог репа, упредени па намотани "са проредом"
груди ....... исперци фазана, намотани без прореда па враћени као покрив груди
образи ..... наранџасти флос или дебљи конац

lutke dvokrilaca Hpim5134



...а ево и варинате Bow Tie Buzzer-a:

удица ...... за нимфе 3Х дебела, #14
ребра ...... бакарна жица
реп .......... исперци из фазановог репа
подтело ... седефаста ламета (флашабу); у оригиналу сребрна ламета
тело ......... пар исперака из фазановог репа, упредени па намотани "са проредом"
груди ....... исперци фазана, намотани без прореда па враћени као покрив груди

lutke dvokrilaca Hpim5133l
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

lutke dvokrilaca Empty
PočaljiNaslov: Re: lutke dvokrilaca   lutke dvokrilaca EmptyČet 23 Sep 2010 - 12:50

Baboshkeeeeee cheers
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

lutke dvokrilaca Empty
PočaljiNaslov: Re: lutke dvokrilaca   lutke dvokrilaca EmptyČet 23 Sep 2010 - 14:41

MRAK!
Nazad na vrh Ići dole
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.


Broj poruka : 426
Godina : 58
Location : Borca, BEOGRAD
Datum upisa : 07.09.2008

lutke dvokrilaca Empty
PočaljiNaslov: Re: lutke dvokrilaca   lutke dvokrilaca EmptyPet 24 Sep 2010 - 9:24

Boki na ove i slicne njima lovim kod mene na kanalu i dobro prolazim sa babuskama i kad kad se zaleti koja crvenperka i deverika.
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

lutke dvokrilaca Empty
PočaljiNaslov: Re: lutke dvokrilaca   lutke dvokrilaca EmptyPet 24 Sep 2010 - 16:23

GORANHardy ::
Boki na ove i slicne njima lovim kod mene na kanalu i dobro prolazim sa babuskama i kad kad se zaleti koja crvenperka i deverika.

Kači slike cheers
Nazad na vrh Ići dole
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.


Broj poruka : 426
Godina : 58
Location : Borca, BEOGRAD
Datum upisa : 07.09.2008

lutke dvokrilaca Empty
PočaljiNaslov: Re: lutke dvokrilaca   lutke dvokrilaca EmptyPet 24 Sep 2010 - 19:48

Imam problema sa hostovanjem -prebacio sam se na 7-Dok ne provalim kako i sta bice fotki svakako.Pozd...
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

lutke dvokrilaca Empty
PočaljiNaslov: Re: lutke dvokrilaca   lutke dvokrilaca EmptySub 8 Jan 2011 - 19:20

Ne znam gde da turim ovu muvicu, pa ajd' ovde... Ne znam ni šta je ovo, ni kako se koristi osim da sam namenio Zokiju Elevator Tajgeru da bocka dvoprugaste, kad postanu izuzetno selektvine.

  • udica ... #16, za suve, kratkog vrata
  • glava ... plastična perla, ćilibar-sedefasta
  • rebra ... traka flashabou-a
  • telo ..... prvi sloj je navošten smeđi konac od perle do luka, drugi sloj je u razdvojeni konac dabirana zečija dlaka pa u retkim namotajima preko sve do perle, zatim porebrano
lutke dvokrilaca Hpim5318
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

lutke dvokrilaca Empty
PočaljiNaslov: Re: lutke dvokrilaca   lutke dvokrilaca EmptySub 8 Jan 2011 - 19:46

Bojane, jos jedan primer kako ljudi dodju do slicnih ako ne i istovetnih zakljucaka bez da imaju neki prevelik kontakt. Ustovetnu ali istovetnu muvu vezao je u seriji koju je nazvao "Iskrice", Andrija Urban sredinom osamdesetih. Namenjena je bila (cela serija) lovu bele ribe i klenova. Tu su na udicama izmedju velicina 14-10 bile vezane trzalice u crvenoj, crnoj, maslinastoj, zutoj i boji zeca, sve sa ovakvom siluetom kao na tvojoj slici. Tanko telo sa plasticnim perlama koje su se utapale u opstu boju tela ukoliko nije hteo da perlom imitira grudi larve. Zecja je bila vezana sa cilibarnom.
Sa ovom larvom i sa fazanovim repom koji na vrhu ima siroku crnu perlu i crne noge od mekog pera izmedju tela i perle, odlicno smo lovili klenove po Nisavi. Danas na tom delu reke caruju pastrmke, pitajte Gocija on ih obilazi s' proleca.
Tehnika lova nije bila neka posebna, zabacaj popreko i samo sacekas da sve prevesla na tvoju stranu. U to vreme nismo imali jezera u okolini ali je kasnije na nesto ovakvo samo mnogo manje (14-16) odlicno lovljen klenic i belica po Zavojskom jezeru.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

lutke dvokrilaca Empty
PočaljiNaslov: Re: lutke dvokrilaca   lutke dvokrilaca EmptySub 8 Jan 2011 - 22:19

...i ćorava koka neko zrno nađe! Smile

Kad pročita ovo Zoki, pa kad se naoštri na beovice, ostadosmo bez šofera za Gradac...
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

lutke dvokrilaca Empty
PočaljiNaslov: Re: lutke dvokrilaca   lutke dvokrilaca EmptySub 8 Jan 2011 - 23:42

ima beovica i tamo Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

lutke dvokrilaca Empty
PočaljiNaslov: Re: lutke dvokrilaca   lutke dvokrilaca EmptySub 8 Jan 2011 - 23:44

I to dvoprugastih Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

lutke dvokrilaca Empty
PočaljiNaslov: Re: lutke dvokrilaca   lutke dvokrilaca EmptySub 8 Jan 2011 - 23:46

Ama Bokile,drajvera ima sad koliko Ti srce iste cheers
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

lutke dvokrilaca Empty
PočaljiNaslov: Re: lutke dvokrilaca   lutke dvokrilaca EmptySub 8 Jan 2011 - 23:58

Vaistinu, komšo! cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

lutke dvokrilaca Empty
PočaljiNaslov: Re: lutke dvokrilaca   lutke dvokrilaca EmptyUto 11 Jan 2011 - 17:36

Prošla muva (na prethodnoj strani) je bila čist user...

Ova je zaigrala na sigurno - uzorak A.Panića je ovde:
https://musicarenje.serbianforum.info/t586p75-mekonoge-imitacije#18638

...a moja varijanta je malo prostija:

udica ... #10, za nimfe i mokre
glava ... plastična perla, crna
rebra ... bakarna žica 0.20 mm
telo ..... isperci iz fazanovog repa
noge ... par namotaja mekog kormoranovog pera; jedna strana pera je očišćena od isperaka

lutke dvokrilaca Hpim5328b

Ako muva nasledi bar malo kormoranove magije u tamanjenju riba... ...i-haj!!! king
Nazad na vrh Ići dole
Sale Župa
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 220
Godina : 52
Datum upisa : 22.04.2008

lutke dvokrilaca Empty
PočaljiNaslov: Re: lutke dvokrilaca   lutke dvokrilaca EmptyUto 11 Jan 2011 - 21:05

Uradi i druge dve varijante: za pastrmku sa zlatnom perlom,a za lipljana sa srebrnom.Mislim da će imati mnogo više efekta,ali probaj.

Inače,korektno urađeno
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

lutke dvokrilaca Empty
PočaljiNaslov: Re: lutke dvokrilaca   lutke dvokrilaca EmptySre 12 Jan 2011 - 9:00

Ja bi' napravio ovak'u, al' nemam perlu, udicu, kormorana...
... ce nabavimo Very Happy
lutke dvokrilaca 89239041

Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

lutke dvokrilaca Empty
PočaljiNaslov: Re: lutke dvokrilaca   lutke dvokrilaca EmptySre 12 Jan 2011 - 11:23

Dušane, 'de da nađem fazana-plavušana (za telo)?!? Smile

Za noge je je verovatno najbolje rešenje čvorak, ja sam se dovijao fazanovim perom sa vrata (crno, metalik odsjaj) u ostalim prilikama.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

lutke dvokrilaca Empty
PočaljiNaslov: Re: lutke dvokrilaca   lutke dvokrilaca EmptyPet 14 Jan 2011 - 15:03

udica ... #12, za nimfe i mokre
glava ... plastična perla, crvena
rebra ... bakarna žica 0.20 mm
telo ..... isperci iz fazanovog repa
grudi ... crni dabing
noge ... par namotaja liskinog pera; jedna strana pera je očišćena od isperaka

lutke dvokrilaca Hpim5345b
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

lutke dvokrilaca Empty
PočaljiNaslov: Re: lutke dvokrilaca   lutke dvokrilaca EmptyPet 14 Jan 2011 - 16:15

Za selektivne dvoprugaste?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





lutke dvokrilaca Empty
PočaljiNaslov: Re: lutke dvokrilaca   lutke dvokrilaca Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
lutke dvokrilaca
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mušice :: Sve ostalo-
Skoči na: