MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Mekonoge imitacije

Ići dole 
+13
vlajkoni
brankoogi
panic
johnny
rancic
cicvara
GORAN R.
bogi
Zeka
dusan.momcilovic
bokac
Oholiver
100ka
17 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
rancic
Green drake
Green drake
rancic


Broj poruka : 171
Datum upisa : 02.04.2009

Mekonoge imitacije - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mekonoge imitacije   Mekonoge imitacije - Page 4 EmptyČet 4 Feb 2010 - 14:07

Ovu moravsku klenolovku je vezao "Sasats" (Saša iz Trstenika)
Nogice su fazansko vratno pero
URL=https://2img.net/r/ihimizer/i/sasatsu.jpg/]Mekonoge imitacije - Page 4 Sasatsu[/URL]
Na ovu sam prvo natrčao. Mrzelo me da tražim druge.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mekonoge imitacije - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mekonoge imitacije   Mekonoge imitacije - Page 4 EmptyČet 4 Feb 2010 - 16:25

Evo muve koja sadrži meko perce sa glave ili iz vrata fazana. Kao i uvek, ovo je varijanta...

Needle Fly (po redosledu vezivanja)

udica ..... #12
glava ..... par namotaja ispreaka iz repnog pera svrake (izdržljivija su od fazana, pauna...)
telo ....... bordo konac za telo ili floss ili...
rebra ..... konac za telo, upreden da dobije okrugli poprečni presek
nožice ... vratno pero fazana potpuno crne boje, par namotaja

Mekonoge imitacije - Page 4 Hpim4321c
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mekonoge imitacije - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mekonoge imitacije   Mekonoge imitacije - Page 4 EmptyČet 4 Feb 2010 - 18:58

Rančiću
Ova Sašina je zlo Twisted Evil
Pustiš niz struju pa polako zatežeš da krene da se izdiže Very Happy

Boki
Da se presliš ti malo u Vels, a?
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mekonoge imitacije - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mekonoge imitacije   Mekonoge imitacije - Page 4 EmptyČet 4 Feb 2010 - 20:16

100ka ::
Boki
Da se presliš ti malo u Vels, a?

Јоцо,
ако сам ако сам вам се попео на главу - па шта?!?
Качите и ви мало, па разредите...

До тада, из највећег талога сећања с муком покушавам да се сетим једне муве на коју је један Моравски чича чупао кленове, да то није било појмљиво (мени). Пошто сам тада био клинац, који се преко распуста увесељавао скакавцима и бамбусом, не могу ни да се сетим, нити да тврдим да је мува била оваква или онаква, али могу да слутим да је била мокра, на кривој удици (?!?), да је имала танко и рееетко тело од пауна (?!?) и још ређе црне ноге које су биле и дуже од целе удице.

Какаве везе све ово има са Велсом? Има све везе овог света, осим једне - овде се ретко ко бавио писанијем било чега, а камоли о мувама, што се за британске империјалисте не би могло кас'ти. У томе је главна разлика.

Да искористим прилику и да свима који се питају (међу ПАЦЕРима и осталима) шта ће нам Секција, кад можемо да пецамо и без ње? Одговор се може наслутити (у траговима) и међу горњим редовима.

Све оне који знају оно што ја знам да не знам, позивам да проговоре сад или бар некад... Smile
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mekonoge imitacije - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mekonoge imitacije   Mekonoge imitacije - Page 4 EmptyČet 4 Feb 2010 - 22:24

Ne znam da li si bio u G. kada sam jednom doneo neki stari broj Trofeja u kome je neki Makedonac pisao o nekom čiči koji je mušičario klenove kadaje on bio klinac. Doneo sam taj broj da pitam Grubića o čemu se radi. Naravno bila je crna mokra muva od petlovog/kokošinog pera na krivoj udici veličine 8 recimo.
Šteta što V.S. Karadžić nije bio mušičar, samo toliko da dodam No
Nazad na vrh Ići dole
cicvara
Green drake
Green drake
cicvara


Broj poruka : 183
Location : Lešnica
Datum upisa : 03.12.2009

Mekonoge imitacije - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mekonoge imitacije   Mekonoge imitacije - Page 4 EmptyČet 4 Feb 2010 - 22:52

-Bojane, al si usavršio ove mekonoge. Ove bordovuše obožavam.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mekonoge imitacije - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mekonoge imitacije   Mekonoge imitacije - Page 4 EmptyČet 4 Feb 2010 - 23:52

@Јоца
нисам био у Галовици, али се сећам тог чланка Сергеја Бангијевског (на чеми сам му немерљиво захвалан!!!). Све се слаже, осим што је "његов" чича цепао кленовину на Вардару, а горепоменути на В. Морави. Пази, то је савремено доба, крај '70тих (у мом случају).

@Цицвара
'Фала друже!

Увек бих свакоме почетнику препоручио да се, за сам почетак, игра овако простим мувама. Мени су убедљиво најлакше за мотање. Помажу при пецању кад се најмање надам. Smile
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Mekonoge imitacije - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mekonoge imitacije   Mekonoge imitacije - Page 4 EmptyPet 5 Feb 2010 - 0:40

Kad pomenuste klenove i tekstove, prilicno davno sam u jednom bugarskom casopisu citao tekst o dobroj musici za klenove i resio da je probam. Bila je izradjena na nekoj izduzenoj udici ali ni klasicni modeli za vlazne musice nisu smetali da odlicno lovi. Mi smo je nazvali Crni fazanov rep mada smo jedno vreme koristili i nimfu Crni fazanov rep kojom smo pokusavali da imitiramo krupne crno bordo narandzaste nimfe Oligoneuriela. Jerma i Nisava su ih pune a u Temskoj i Visicici ih nema. Vrlo zanimljive, gotovo fascinantne jednodnevke. Na nimfu su pale i dve male mrenice ali jake kao rakete, ispod samog sastava Jerme i Ginske.

Mekonoge imitacije - Page 4 Dscn60091
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mekonoge imitacije - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mekonoge imitacije   Mekonoge imitacije - Page 4 EmptyPet 5 Feb 2010 - 0:47

@Bokac
Isto su klenovi glupi i u Moravi i u Vardaru, isto su ljudi glupi (sa časnim izuzecima) i ovde i tamo. Nažalost na Balkanu koji je kolevka mušičarenja u Evropi postoje zapisi od pre nekoliko hiljada godina, a ne postoje od pre nekoliko desetina, o stotinama da i ne govorimo. Koliko je meni poznato najstarija knjiga vezana za mušičarenje na ovim prostorima je bila knjiga Jovče Petrovića koja je izdata 1990. ako se ne varam. Šteta što su mnoge stare muve otišle u zaborav bez pisanih tragova.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mekonoge imitacije - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mekonoge imitacije   Mekonoge imitacije - Page 4 EmptyPet 5 Feb 2010 - 2:10

@Панић
Да ли је то метална или пластична (стаклена?) перла?

@Јоца
Чини ми се да су Јовчине књиге излазиле у више наврата. Мој примерак "Риболов вештачком мушицом" је из 1987. Прва Јовчина књига је "Лов пастрмке и липљена" из 1971. Пре њега је постојала бар једна књига Рикарда Хафнера (чини ми се да је аутор из Осијека?) али не знам из које године. Подразумева се да помињем књиге којима не треба преводилац. Цензоре да не помињем...
Nazad na vrh Ići dole
cicvara
Green drake
Green drake
cicvara


Broj poruka : 183
Location : Lešnica
Datum upisa : 03.12.2009

Mekonoge imitacije - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mekonoge imitacije   Mekonoge imitacije - Page 4 EmptyPet 5 Feb 2010 - 6:50

[quote="panic"]Kad pomenuste klenove i tekstove, prilicno davno sam u jednom bugarskom casopisu citao tekst o dobroj musici za klenove i resio da je probam. Bila je izradjena na nekoj izduzenoj udici ali ni klasicni modeli za vlazne musice nisu smetali da odlicno lovi. Mi smo je nazvali Crni fazanov rep mada smo jedno vreme koristili i nimfu Crni fazanov rep kojom smo pokusavali da imitiramo krupne crno bordo narandzaste nimfe Oligoneuriela. Jerma i Nisava su ih pune a u Temskoj i Visicici ih nema. Vrlo zanimljive, gotovo fascinantne jednodnevke. Na nimfu su pale i dve male mrenice ali jake kao rakete, ispod samog sastava Jerme i Ginske.

-Jel subimago od ovih Oligoneurelia bele boje, i kolike su. a i Polymitarcis virgo me interesuje.
Nazad na vrh Ići dole
rancic
Green drake
Green drake
rancic


Broj poruka : 171
Datum upisa : 02.04.2009

Mekonoge imitacije - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mekonoge imitacije   Mekonoge imitacije - Page 4 EmptyPet 5 Feb 2010 - 8:29

100ka ::
Rančiću
Ova Sašina je zlo Twisted Evil
Pustiš niz struju pa polako zatežeš da krene da se izdiže Very Happy
Neznam da li Saša učestvuje ovde na forumu, ali je rođen i živi pored Morave u Trsteniku. Ako iko ima iskustva sa moravskim klenovima i mrenama, onda je to on.
Inače čovek vezuje fenomenalne mušice.
Mekonoge imitacije - Page 4 Mokrasasats
Mekonoge imitacije - Page 4 Sasats
Da ga hvalim. Ovo je po meni mušica - boli glava.
Nazad na vrh Ići dole
rancic
Green drake
Green drake
rancic


Broj poruka : 171
Datum upisa : 02.04.2009

Mekonoge imitacije - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mekonoge imitacije   Mekonoge imitacije - Page 4 EmptyPet 5 Feb 2010 - 8:46

Ili ova Sašina sa perima od misirke.
Mekonoge imitacije - Page 4 Sasatsmisirkan
Dooobra.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mekonoge imitacije - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mekonoge imitacije   Mekonoge imitacije - Page 4 EmptyPet 5 Feb 2010 - 12:02

Znao sam da je pero od misirke dobro za nešto Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mekonoge imitacije - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mekonoge imitacije   Mekonoge imitacije - Page 4 EmptyČet 18 Feb 2010 - 15:11

Bokac je par strana ispred u ovoj temi okačio sliku svoje verzije Gartsajdovog miša i opis i link do originala. Evo i moje verzije.
Udica za strimere #8, rep crveni dabing, nekoliko podpera jarebice, malo paun ledenog dabinga, opet nekolio podpera jarebice i jedno pero jarebice kod glave.
Mekonoge imitacije - Page 4 Rbrgwm
Nazad na vrh Ići dole
brankoogi
Woolly Bugger
Woolly Bugger
brankoogi


Broj poruka : 58
Datum upisa : 08.08.2008

Mekonoge imitacije - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mekonoge imitacije   Mekonoge imitacije - Page 4 EmptyČet 18 Feb 2010 - 15:27

100ka ::
Bokac je par strana ispred u ovoj temi okačio sliku svoje verzije Gartsajdovog miša i opis i link do originala. Evo i moje verzije.
Udica za strimere #8, rep crveni dabing, nekoliko podpera jarebice, malo paun ledenog dabinga, opet nekolio podpera jarebice i jedno pero jarebice kod glave.]

A ja podpera Jarebice bacam ! affraid geek
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mekonoge imitacije - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mekonoge imitacije   Mekonoge imitacije - Page 4 EmptyČet 18 Feb 2010 - 16:37

@Brankoogi
Raspikućo gde će ti duša Evil or Very Mad lol!

Za kaznu da pročitaš ovo
http://www.jackgartside.com/art_wet_mouse.htm
Nazad na vrh Ići dole
brankoogi
Woolly Bugger
Woolly Bugger
brankoogi


Broj poruka : 58
Datum upisa : 08.08.2008

Mekonoge imitacije - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mekonoge imitacije   Mekonoge imitacije - Page 4 EmptyČet 18 Feb 2010 - 17:08

100ka ::
@Brankoogi
Raspikućo gde će ti duša Evil or Very Mad lol!

Za kaznu da pročitaš ovo
http://www.jackgartside.com/art_wet_mouse.htm

Zahvalan na vašoj kazni, ooooo plemeniti .... lol!
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mekonoge imitacije - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mekonoge imitacije   Mekonoge imitacije - Page 4 EmptyČet 18 Feb 2010 - 19:01

@Бранкооги

Ко се извежба да намотава потпера (aftershaft) без кидања, тај никад неће покидати ни јаребичје, препеличје или неко друго пеце танке бадрљице - толико су нежна да пуцају од погледа. Тако да није чудо ако наставиш и даље да их бацаш! Smile

Шалу на страну, потпера можеш да одвајаш са стране и да покушаш да их убацујеш у репове Wooly Bugger-а. Бар мене није мрзело да покушам.
Nazad na vrh Ići dole
cicvara
Green drake
Green drake
cicvara


Broj poruka : 183
Location : Lešnica
Datum upisa : 03.12.2009

Mekonoge imitacije - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mekonoge imitacije   Mekonoge imitacije - Page 4 EmptyČet 18 Feb 2010 - 20:48

100ka ::
Bokac je par strana ispred u ovoj temi okačio sliku svoje verzije Gartsajdovog miša i opis i link do originala. Evo i moje verzije.
Udica za strimere #8, rep crveni dabing, nekoliko podpera jarebice, malo paun ledenog dabinga, opet nekolio podpera jarebice i jedno pero jarebice kod glave.
Mekonoge imitacije - Page 4 Rbrgwm

-Dobro ovo i dobro urađeno. El može sova umesto jarebice.
Nazad na vrh Ići dole
brankoogi
Woolly Bugger
Woolly Bugger
brankoogi


Broj poruka : 58
Datum upisa : 08.08.2008

Mekonoge imitacije - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mekonoge imitacije   Mekonoge imitacije - Page 4 EmptyČet 18 Feb 2010 - 22:09

bokac ::
@Бранкооги

Ко се извежба да намотава потпера (aftershaft) без кидања, тај никад неће покидати ни јаребичје, препеличје или неко друго пеце танке бадрљице - толико су нежна да пуцају од погледа. Тако да није чудо ако наставиш и даље да их бацаш! Smile

Шалу на страну, потпера можеш да одвајаш са стране и да покушаш да их убацујеш у репове Wooly Bugger-а. Бар мене није мрзело да покушам.

Prsti mi nisu kao u pijaniste, a živci mi nisu kao u neurohirurga, što znači da će potpera i dalje da lete u recycle bin. geek
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mekonoge imitacije - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mekonoge imitacije   Mekonoge imitacije - Page 4 EmptyČet 18 Feb 2010 - 22:18

brankoogi ::
Prsti mi nisu kao u pijaniste, a živci mi nisu kao u neurohirurga, što znači da će potpera i dalje da lete u recycle bin. geek


Одлично те разумем! Smile
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mekonoge imitacije - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mekonoge imitacije   Mekonoge imitacije - Page 4 EmptyČet 18 Feb 2010 - 23:21

@Cicvara
Hvala.
Trebalo bi da može, koliko sam ja shvatio sve ptice imaju ova podpera. Mislim da je u originalu Džek Gartsajd koristio podpera fazana. Izguglaj malo "aftershaft feather" Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
cicvara
Green drake
Green drake
cicvara


Broj poruka : 183
Location : Lešnica
Datum upisa : 03.12.2009

Mekonoge imitacije - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mekonoge imitacije   Mekonoge imitacije - Page 4 EmptyČet 25 Feb 2010 - 6:12

-Udica:14
-telo:konac orang&black
-grudi:bizam dubing
-noge:kokoš


Mekonoge imitacije - Page 4 D20c


Mekonoge imitacije - Page 4 D24jg
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mekonoge imitacije - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mekonoge imitacije   Mekonoge imitacije - Page 4 EmptyČet 25 Feb 2010 - 8:47

Opasno pogotovu ova žuta.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mekonoge imitacije - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mekonoge imitacije   Mekonoge imitacije - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mekonoge imitacije
Nazad na vrh 
Strana 4 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Imitacije glodara

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mušice :: Mokre mušice-
Skoči na: