MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Retro ili fensi...

Ići dole 
+12
Superfly
Zoki
Fishkiller
bokac
Prota71
pedjabg
100ka
simpson H
Vukman
Komanchero
Zeka
Zox
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Retro ili fensi... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Retro ili fensi... - Page 8 EmptySre 2 Apr 2008 - 17:35

Što bi reko onaj Švaba zet gospon Marića iz Novog Sada: "Sve je relativno" Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Retro ili fensi... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Retro ili fensi... - Page 8 EmptySre 2 Apr 2008 - 17:44

izvinjavam se za los snimak..... Embarassed
Retro ili fensi... - Page 8 02042010
retro....
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Retro ili fensi... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Retro ili fensi... - Page 8 EmptySre 2 Apr 2008 - 22:45

Dobra značka.Šmekerska.Fensi
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Retro ili fensi... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Retro ili fensi... - Page 8 EmptySre 2 Apr 2008 - 23:14

Ali je čekrk na njoj skroz retro Wink
Nazad na vrh Ići dole
oldsurehand
Gola udica
Gola udica
avatar


Broj poruka : 10
Datum upisa : 10.04.2008

Retro ili fensi... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Retro ili fensi... - Page 8 EmptyPet 25 Apr 2008 - 5:10

Pozdrav svima,...evo da napisem par reci jer se radi o jednoj od mojih omiljenih tema.

Pitanje je retro ili fancy...mozda je bolje reci retro ili trendy (znaci ono sto je popularno, ono sto vam nalazu reklame, drustvo, industrija).

I jedan i drugi izbor su stvar pojedinca. Na oba se moze potrositi neograniceno mnogo para.

Ja koristim retro/vintage pribor kada se radi o jednom vidu musicarenja, a to je musicarenje pastrmke. Najcesce musicarim na tipu voda koje su manje do srednje velicine. Lovi se divlja riba, nema poribljavanja, znaci najcesce potocara kojoj je "radar" uvek ukljucen. U poredjenju sa nekim drugim slatkovodnim ili morskim ribama, pastrmka iz tipicne krecnjacke vode je pristojan borac, ali ne takav koji se lovi zabacajima od 25m i cekrcima koji imaju snagu da zaustave morsku ribu od 10kila. Prema tome, biram pribor koji dozvoljava ribi da se maksimalno pokaze i dajem joj vecu sansu da me pobedi. Ako pecam tvrdim grafitom 6-te generacije i LA cekrkom sa ultrahitec kocnicom, osecam da je izmedju mene i ribe previse "tampon zona". Volim direktan dodir role koja rotira, duboko savijeni stap- uzbudjuje me taj izazov! Kocnica je nepotrebna-vrhovi prstiju ili dlan su tu za "palming" i kontrolu. Volim glass stapove za ovakav lov-oni mogu da bace daleko ako treba,mada nisu takve hi-tec bacacke alatke kao savremene generacije grafita. S druge strane, sjajne su alatke za lov ribe i za tipicne slack line zabacaje kakvi se u ovom lovu najvise koriste. Low-tec nostalgija ih cini primamljivim u mojim ocima. Savremeni trend u pastrmskim stapovima ide ka hi tec dizajnu koji je pomalo prazan, sterilan i dosadan. Svi bacaju izvrsno, ali su dosadni za hvatanje ribe. Ja volim "personality"... Ako bi umetnost iskljucivo bazirali na matematici, ne bi bilo Renoara, Pikasa, Jejtsa, Mocarta...Za neki drugi ribolov to mi zaista nije bitno, ali jeste za ovakve vode, lomljive ekosisteme koje je covek vekovima unistavao.

Jedna bitna stvar u musicarenju salmonida je estetika, ona tu nekako najvise dolazi do izrazaja. Neki su vec pominjali i tradiciju koja nije mala stvar. Predeli su nestvarni, vode ciste i zivopisne, ribe su lepe, musice i oprema prate tu estetiku. Musicarenje je ionako mentalna igra... Grafitom je cesto neuporedivo lakse izvoditi neke zabacaje (gledano sa tehnicke/bacacke/ pa i dizajnerske strane), ali je glass po meni veci izazov-jednostavno, vrlo je zabavno loviti ribu njime u mnogim situacijama! Bambusom takodje...Nisu "mainstream", tako da odgovaraju mojoj buntovnickoj prirodi. Zabavno je i raditi na blanku i poboljsati neke njegove karakteristike. Vintage cekrci traze neke detalje kada je u pitanju odrzavanje i stelovanje. Stariji stapovi takodje... Na vama je da odlucite da li je to zamor/napor ili ljubav/izazov.

S druge strane, grafitnih stapova i savremenih cekrka se nisam odrekao, koristim ih za neke druge musicarske situacije, za koje smatram da su neophodni i nezamenjivi.

Prema tome, moj savet (onima koji bi se upustili u "vintage trip") je da slede svoj unutrasnji glas... Pecajte onim sto vas cini srecnim!
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Retro ili fensi... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Retro ili fensi... - Page 8 EmptyPet 25 Apr 2008 - 9:53

oldsurehand ::
Pozdrav svima,...evo da napisem par reci jer se radi o jednoj od mojih omiljenih tema.

Pitanje je retro ili fancy...mozda je bolje reci retro ili trendy (znaci ono sto je popularno, ono sto vam nalazu reklame, drustvo, industrija).

I jedan i drugi izbor su stvar pojedinca. Na oba se moze potrositi neograniceno mnogo para.

Ja koristim retro/vintage pribor kada se radi o jednom vidu musicarenja, a to je musicarenje pastrmke. Najcesce musicarim na tipu voda koje su manje do srednje velicine. Lovi se divlja riba, nema poribljavanja, znaci najcesce potocara kojoj je "radar" uvek ukljucen. U poredjenju sa nekim drugim slatkovodnim ili morskim ribama, pastrmka iz tipicne krecnjacke vode je pristojan borac, ali ne takav koji se lovi zabacajima od 25m i cekrcima koji imaju snagu da zaustave morsku ribu od 10kila. Prema tome, biram pribor koji dozvoljava ribi da se maksimalno pokaze i dajem joj vecu sansu da me pobedi. Ako pecam tvrdim grafitom 6-te generacije i LA cekrkom sa ultrahitec kocnicom, osecam da je izmedju mene i ribe previse "tampon zona". Volim direktan dodir role koja rotira, duboko savijeni stap- uzbudjuje me taj izazov! Kocnica je nepotrebna-vrhovi prstiju ili dlan su tu za "palming" i kontrolu. Volim glass stapove za ovakav lov-oni mogu da bace daleko ako treba,mada nisu takve hi-tec bacacke alatke kao savremene generacije grafita. S druge strane, sjajne su alatke za lov ribe i za tipicne slack line zabacaje kakvi se u ovom lovu najvise koriste. Low-tec nostalgija ih cini primamljivim u mojim ocima. Savremeni trend u pastrmskim stapovima ide ka hi tec dizajnu koji je pomalo prazan, sterilan i dosadan. Svi bacaju izvrsno, ali su dosadni za hvatanje ribe. Ja volim "personality"... Ako bi umetnost iskljucivo bazirali na matematici, ne bi bilo Renoara, Pikasa, Jejtsa, Mocarta...Za neki drugi ribolov to mi zaista nije bitno, ali jeste za ovakve vode, lomljive ekosisteme koje je covek vekovima unistavao.

Jedna bitna stvar u musicarenju salmonida je estetika, ona tu nekako najvise dolazi do izrazaja. Neki su vec pominjali i tradiciju koja nije mala stvar. Predeli su nestvarni, vode ciste i zivopisne, ribe su lepe, musice i oprema prate tu estetiku. Musicarenje je ionako mentalna igra... Grafitom je cesto neuporedivo lakse izvoditi neke zabacaje (gledano sa tehnicke/bacacke/ pa i dizajnerske strane), ali je glass po meni veci izazov-jednostavno, vrlo je zabavno loviti ribu njime u mnogim situacijama! Bambusom takodje...Nisu "mainstream", tako da odgovaraju mojoj buntovnickoj prirodi. Zabavno je i raditi na blanku i poboljsati neke njegove karakteristike. Vintage cekrci traze neke detalje kada je u pitanju odrzavanje i stelovanje. Stariji stapovi takodje... Na vama je da odlucite da li je to zamor/napor ili ljubav/izazov.

S druge strane, grafitnih stapova i savremenih cekrka se nisam odrekao, koristim ih za neke druge musicarske situacije, za koje smatram da su neophodni i nezamenjivi.

Prema tome, moj savet (onima koji bi se upustili u "vintage trip") je da slede svoj unutrasnji glas... Pecajte onim sto vas cini srecnim!
sunny sunny sunny sunny sunny

Sta reci posle ovakvog teksta Very Happy ,osmeh sa lica nemoze da nestane...EEEEEEEEHHHHHHHHHH.....VRH BRATEEEEEE!!!!!
To je to,dal moze neko da se protivi ovako napisanoj poeziji....milina za oci,usi i sivim celijama....Prave reci,zdrave misli,recene u pravom trenutku!!!Sportski na vodu,mesari OFF.......

lol! lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Retro ili fensi... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Retro ili fensi... - Page 8 EmptyPet 25 Apr 2008 - 12:19

Topla dobro došlica Vladanu i zadovoljstvo čitati sve što on napiše Very Happy
Najlepše štapove sam video na njegovim postovima a izašli su sa njegovog stola i čovek koji je umnogome uticao na moje opredeljenje za tradiciju i taj famozni retro...
Vladane, dobro došao mada smo se lepo družili i na drugim forumima sunny
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Retro ili fensi... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Retro ili fensi... - Page 8 EmptyPet 25 Apr 2008 - 16:39

Veliki pozdrav Vladane i dobrodosao cheers
Mislim da je tvoja ispravka da bi bilo bolje da se tema zove "Retro ili trendy" apsolutno na mestu, jedino što je fora što u našem žargonu fensi ima otprilike isto značenje kao i trendy scratch
Nazad na vrh Ići dole
murino
Mali mrav
Mali mrav
murino


Broj poruka : 39
Datum upisa : 25.03.2008

Retro ili fensi... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Retro ili fensi... - Page 8 EmptyPet 25 Apr 2008 - 16:46

Odlican text kolege "oldsurehand" koji sam primetio tek danas, iz prostog razloga sto ovu temu sugestivno izbegavam zbog samog naziva "retro ili fensi" affraid jer imam osecaj da je namenjena mojoj cerkici i njenom vokabularu a ne jednom musicarskom sajtu.Nemam nameru da ja uredjujem bilo sto na forumu ali mi se cini da se moglo naci nesto prikladnije kao recimo musicarenje nekad i sad ili musicarenje i moderne tehnologije za i protiv itd.

sunny
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Retro ili fensi... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Retro ili fensi... - Page 8 EmptyPet 25 Apr 2008 - 16:56

Murino vidiš da u podnaslovu sajta piše da je ovo forum o "free-stile" mušičarenju Wink, zato nemoj da te čudi ovaj "moderni" vokabular. Nemoj nikad o knizi da sudiš po koricama Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
murino
Mali mrav
Mali mrav
murino


Broj poruka : 39
Datum upisa : 25.03.2008

Retro ili fensi... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Retro ili fensi... - Page 8 EmptyPet 25 Apr 2008 - 17:01

100ka ::
Murino vidiš da u podnaslovu sajta piše da je ovo forum o "free-stile" mušičarenju Wink, zato nemoj da te čudi ovaj "moderni" vokabular. Nemoj nikad o knizi da sudiš po koricama Very Happy

Very Happy to mu dodje kao slobodni stil, a ja pricam o grcko-rimskom bounce


I'm sorry. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Retro ili fensi... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Retro ili fensi... - Page 8 EmptyPet 25 Apr 2008 - 20:41

E ako pričaš o grčko-rimskom stilu našao si sagovornika.nekadašnji dvostruki šampion SFRJ i reprezentativni kandidat.JBG,ostarilo se više za taj sport.A i nemam ništa više da slomim.Sad sam u nekim nježnijim varijantama,kao AIKIDO.

@OSH Mislim šta reći.Genijalno.A i uticajno.Mada čisto sumnjam da ću sebi ikad priuštiti neki glas,imat ću sigurno prilike da probam nrkoliko preko zajedničkog prijatelja.

Vladane,WELCOME
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
oldsurehand
Gola udica
Gola udica
avatar


Broj poruka : 10
Datum upisa : 10.04.2008

Retro ili fensi... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Retro ili fensi... - Page 8 EmptySub 26 Apr 2008 - 1:19

Zahvaljujem svima na dobrodoslici i lepim recima! Kazu da slika vredi vise od reci... Zato evo i jednog malog foto eseja, koji, nadam se, makar malcice docarava sta se krije iza ove price...

Reka je mutna od prolecnih kisa i uopste ne izgleda privlacno-ko zna kakav ce biti ribolov?

Retro ili fensi... - Page 8 Murkywat

Oko podneva postaje toplije i na povrsini se desava cudna zurka-masa insekata se pojavljuje na povrsini i pocinje luckasti ples...

Retro ili fensi... - Page 8 Hatch

Jos uvek se nista ne desava (riba se hrani pod povrsinom), ali..hmmm...uz obalu se pomalja prvi stidljivi prsten na povrsini

Retro ili fensi... - Page 8 Rise

Vadim imitaciju iz kutije jer ocekujem Mr. Hendricksona (jednodnevku koja se roji)... Hendrickson je pravi dzentlmen jer uopste ne kasni, iako je prozirnost vode slaba... Moja verzija musice potencira crvenkastu nijansu koja nije previse upadljiva na insektu...

Retro ili fensi... - Page 8 Hendrickson

Zabacaj, riba polako uzima i krece rodeo...

Retro ili fensi... - Page 8 Rodreel

Brzi potret, pa natrag u vodu...

Retro ili fensi... - Page 8 Hendrickstrout

Pozdrav svima od Vladana
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Retro ili fensi... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Retro ili fensi... - Page 8 EmptySub 26 Apr 2008 - 2:46

Savršen foto-esej!
Nemam reči...

Dobrodošao Vladane!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Retro ili fensi... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Retro ili fensi... - Page 8 EmptySub 26 Apr 2008 - 23:05

Vladane bravo cheers
Da li je ova muva primenljiva i na starom kontinentu?
Da budem precizniji, da li postoji i u Evropi insekt koga ona imitira?
Nazad na vrh Ići dole
oldsurehand
Gola udica
Gola udica
avatar


Broj poruka : 10
Datum upisa : 10.04.2008

Retro ili fensi... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Retro ili fensi... - Page 8 EmptyNed 27 Apr 2008 - 1:27

Ova muva moze da imitira bilo koju jednodnevku crvenkaste boje tela. Materijal od koga je napravljeno telo je SUperhair-materijal od koga se izradjuju najcesce veliki strimeri za lov vecih grabljivica, morski ribolov i sl. Jednom prilikom mi je dosadilo da vezujem tela od biotsa, badrljica, isperaka...iako veoma volim njihov izgled, nisu mnogo trajna, narocito ako ih riba dobro uhvati zubima,...poceo sam da razmislja sta da probam, a da traje malo duze...

Super hair duze traje i prodaje se u svim bojama, a imam je u vecoj kolicini. Njene niti mogu da se mesaju da bi se dobile lepe kombinacije boja...ova na slici ima rdjasto crvenu i maslinasto sivu boju pomesanu. Kada se pogleda iz daljine, boje se fino prelivaju i telo svetluca...zavisno od boje osnovnog konca ispod...
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Retro ili fensi... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Retro ili fensi... - Page 8 EmptyNed 27 Apr 2008 - 2:27

Vladane,

da li su nožice na Hendrickson-u ošišane sa "donje" strane?

Da li je na slici tipična kriva savijanja štapova od fiberglass-a? Ili je dooobro "prepunjen" pa sam se prevario?
Nazad na vrh Ići dole
oldsurehand
Gola udica
Gola udica
avatar


Broj poruka : 10
Datum upisa : 10.04.2008

Retro ili fensi... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Retro ili fensi... - Page 8 EmptyNed 27 Apr 2008 - 3:05

Nozice od petla jesu osisane sa donje strane (da ih nazovem "support hackle", jer drze muvu na povrsini), dok su prednje nozice od mekog pera motane 'naopako' ("in reverse"), tako da su povijene unapred i njih ne secem.

Stap je snimljen sa ribom na kraju predveza... Inace stap ne spada u najlakse modele od fiberglasa koji su danas tipicni kod modernih proizvodjaca. Savremeni modeli su najcesce za strune 2,3,4, maksimalno 5... Ako neko trazi stap za malo jace strune od ovog materijala, preostaje mu samo neki vintage model. Medju vintage glass stapovima retki su modeli laksi od petice.

Ovo je stariji blank (Hardy made) i baca strune od DT5 do WF7-prema tome vrlo je zgodan za pecanje u ranoj sezoni koja je ovde vetrovita, sa tonucim predvezima i sl. S druge strane pruza vise nego dovoljno uzivanja sa ribama prosecne velicine. Takodje, nije neki glindzavi nekontrolisani stap-vrlo lepo baca ("nice backbone"). Ja sam ga isprobao sa muvama u velicinama 2-22, bez ikakvih problema.

Hardy je razvio ovu seriju baziranu na Fisher-ovom dizajnu, a Fisher je do pocetka 1990-ih bio jedan od najkvalitetnih americkih proizvodjaca kako stapova tako i blankova. Rani Winston glass stapovi (cesto preterano skupi na Ebayu) su svi radjeni na Fisher blankovima. Fisher-ovi stapovi su danas trazeni medju ljubiteljima ranijih generacija grafitnih i fiberglass stapova, ali se ne pojavljuju tako cesto na second-hand trzistu...
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Retro ili fensi... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Retro ili fensi... - Page 8 EmptyNed 27 Apr 2008 - 10:06

Koliko vidim,OSH,ova muva bi dobro prosla i kao bordo jednodnevka kojom extra lovim na Ribniku ljeti.Samo da jos ima CDC krila...Samo da ljepse pliva,mada ovaj hackle?(es tako pise) vrsi posao zadrzavanja muve na povrsini.

Sto se tice glass stapova,nisam ljubitelj,al Danetu je stigao neki model,pa se nadam da cemo ga probati zajedno,nekad...kad bude gotov...ne skoro...ali... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Retro ili fensi... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Retro ili fensi... - Page 8 EmptyNed 27 Apr 2008 - 14:46

oldsurehand ::
Stap je snimljen sa ribom na kraju predveza...
.
.
.
Takodje, nije neki glindzavi nekontrolisani stap-vrlo lepo baca ("nice backbone"). Ja sam ga isprobao sa muvama u velicinama 2-22, bez ikakvih problema.

Pretpostavio sam da je pastrmka ipak "prepunila" štap! Smile
Takodje, moja prva asocijacija na fiberglass štapove očigledno nije adekvatna za ovaj štap na slici... Ne samo što sam početnik, nego nisam nikada ni video glass mušičarac...
Nazad na vrh Ići dole
oldsurehand
Gola udica
Gola udica
avatar


Broj poruka : 10
Datum upisa : 10.04.2008

Retro ili fensi... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Retro ili fensi... - Page 8 EmptyNed 27 Apr 2008 - 16:17

Zeko,

Mozda se ne vidi na slici-ova muva ima dve vrste pera na njoj...Hackle koji je secen kao Comparadun krilo je kvalitetno petlovo pero koje namasceno sjajno pliva. Ono drzi musicu... Prednje mekane nozice su tu da daju akciju musici-ne da bi joj poboljsavale plovnost. Zahvaljujuci njima muva lezi vrlo nisko.

Stavise, ako se makazama iseku tvrde petlove nozice i ostave samo prednje, mekane, dobijes finu soft hackle musicu za pecanje pod povrsinom. Dve muve u jednoj...jako zgodno kad riba uzima potopljene spinere.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Retro ili fensi... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Retro ili fensi... - Page 8 EmptyNed 27 Apr 2008 - 23:02

Vidiš,nisam razmišljao u tom pravcu,dobra ideja.Primjetio sam ja da ima tu nekih različitih pera,ali me bilo sramota da pitam.Ipak me više interesuje FC od FT.
Hvala za objašnjenje,naći ću već nekog da smaram da mi to namota.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
oldsurehand
Gola udica
Gola udica
avatar


Broj poruka : 10
Datum upisa : 10.04.2008

Retro ili fensi... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Retro ili fensi... - Page 8 EmptyPon 28 Apr 2008 - 18:16

Ako neko koristi vintage ili retro pribor za hvatanje ribe, ne mora da znaci da ne voli savremene stapove i daleke zabacaje. Moje iskustvo je da bacanje glass i bamboo stapovima ne moze da odmogne vasoj bacackoj tehnici-stavise, bacanje grafitnog stapa onda postaje jos lakse... Ko je dobar bacac, bacace dobro bilo cime!

Evo jednog interesantnog clanka, u vezi bacackog takmicenja retro/vintage priborom... Na Classic Rod forumu je bilo polemike koliko su ovakvi testovi merodavni, ali po mom misljenju jedno od objasnjenja moze da lezi u tanjem profilu i specificnoj tezini svilene strune...interesantno u svakom slucaju...

http://www.overmywaders.com/cblog/archives/79-Breaking-News-Silk-Fly-Line-Casts-Farther-than-Modern-Plastic-Fly-Line.html
Nazad na vrh Ići dole
Superfly
Admin
Admin
Superfly


Broj poruka : 201
Location : Na krilima Ephemera danica
Datum upisa : 08.01.2008

Retro ili fensi... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Retro ili fensi... - Page 8 EmptyNed 4 Maj 2008 - 11:59

Zeka ::
Vidiš,nisam razmišljao u tom pravcu,dobra ideja.Primjetio sam ja da ima tu nekih različitih pera,ali me bilo sramota da pitam.Ipak me više interesuje FC od FT.
Hvala za objašnjenje,naći ću već nekog da smaram da mi to namota.
Vidim ja da će Vukman opet da ima pune ruke posla Wink
Nazad na vrh Ići dole
https://musicarenje.serbianforum.info
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Retro ili fensi... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Retro ili fensi... - Page 8 EmptyNed 4 Maj 2008 - 12:02

Pa nesto nas bojkotuje,druze.Da se ne zeni???
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Sponsored content





Retro ili fensi... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Retro ili fensi... - Page 8 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Retro ili fensi...
Nazad na vrh 
Strana 8 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» retro cuvarka

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Uvod u mušičarenje - stil, potreba, moda :: Zašto baš mušičarenje?-
Skoči na: