MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Lead wing COACHMAN

Ići dole 
+4
Oholiver
100ka
Zox
Vukman
8 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Lead wing COACHMAN Empty
PočaljiNaslov: Lead wing COACHMAN   Lead wing COACHMAN EmptyPon 18 Feb 2008 - 9:48

COACHMAN (kocijas) je ortodoksna, tipicno engleska, mokra caddis musica... kazu da je nastala u 18 v. Ciljno se koristi za lov pastrmke. Od nje je kasnije nastala mnogo poznatija royal varijanta, ali i ova musica ima svoje pristalice.

Lead wing COACHMAN Coachm10


udica: 8-12 mokra
osnovni konac: crni
telo: paun
hackle: smedji petao retko namotan
krila: isecak iz pera guske
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Lead wing COACHMAN Empty
PočaljiNaslov: Re: Lead wing COACHMAN   Lead wing COACHMAN EmptyPon 18 Feb 2008 - 11:43

Ovo je mušica sa kojom sam vrlo lepo prolazio u lovu klena ali samo u trenutcima kada je padao atmosverski pritisak ili kada je rominjala sitna jesenja kiša.
Vrlo lepo navezana mušica, Vukmane svaka čast cheers
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Lead wing COACHMAN Empty
PočaljiNaslov: Re: Lead wing COACHMAN   Lead wing COACHMAN EmptyPon 18 Feb 2008 - 11:52

Fala ziv bio. Al vidis da imam problem sa aparatom... a i ljepak me ponekad zajebe pa sklizne u okce - a ja ne vidim. Pa kad odem na pecanje, muku imam da proturim predvez.... Embarassed

Da, to sam ispustio (a ti, vidim, nisi): stvarno je super u trenucima pada pritiska i pocetka onog rosenja kise... Po nekom mom zapazanju, tad obicno udaraju krupni klenovi!
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Lead wing COACHMAN Empty
PočaljiNaslov: Re: Lead wing COACHMAN   Lead wing COACHMAN EmptyPon 18 Feb 2008 - 12:07

Što se klenova tiče, svaki koga sam uhvatio još pliva u svom okruženju.
Što se tiče laka u okcima čika Oliver za to kristi jedan jednostavan sistem a sastoji se u tome da nakon lakiranja proturi kroz okce čitavo perce koje svojim ispercima skine višak koji bi začepio okce...
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Lead wing COACHMAN Empty
PočaljiNaslov: Re: Lead wing COACHMAN   Lead wing COACHMAN EmptyPon 18 Feb 2008 - 12:16

Ma znam i ja za tu foru, al sve se nadam da nece.... kad se desi, obicno ne vidim, a tad je kasno! What a Face
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Lead wing COACHMAN Empty
PočaljiNaslov: Re: Lead wing COACHMAN   Lead wing COACHMAN EmptyPon 18 Feb 2008 - 13:31

Ma i ja se nadam ali obično tek na vodi zaključim da je "nevina" Wink A onda muke žive Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Lead wing COACHMAN Empty
PočaljiNaslov: Re: Lead wing COACHMAN   Lead wing COACHMAN EmptyPon 18 Feb 2008 - 13:40

Može jedan predlog oko tih nedeflorisanih okaca.
Lepo kad vežeš muvu turi komad debljeg monofila u okce dok se ne osuši par min onda najlon izvadiš i rupa je tu Wink
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Lead wing COACHMAN Empty
PočaljiNaslov: Re: Lead wing COACHMAN   Lead wing COACHMAN EmptyPon 18 Feb 2008 - 13:49

Mali, samo pricas.... nije ti se desilo, pa nemas pojma!
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Lead wing COACHMAN Empty
PočaljiNaslov: Re: Lead wing COACHMAN   Lead wing COACHMAN EmptyPon 18 Feb 2008 - 13:54

100ka ::
Može jedan predlog oko tih nedeflorisanih okaca.
Lepo kad vežeš muvu turi komad debljeg monofila u okce dok se ne osuši par min onda najlon izvadiš i rupa je tu Wink

Pitaću te kad dođeš u moje godine kako je deflorisati okce na vodi a naočare u jednom od 100 džepa Twisted Evil cyclops
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Lead wing COACHMAN Empty
PočaljiNaslov: Re: Lead wing COACHMAN   Lead wing COACHMAN EmptyPon 18 Feb 2008 - 13:56

Ja za take poduhvate (defloratio in tacta ex aqua) koristim veeeeliku barbless udicu, koju nosim iskljucivo za takve zahvate.
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Lead wing COACHMAN Empty
PočaljiNaslov: Re: Lead wing COACHMAN   Lead wing COACHMAN EmptyPon 18 Feb 2008 - 14:06

Ja sam, do skoro koristio onaj mali provlakač koji se dobija uz komplet konca (sličan provlakaču za bobinu) , sa pijace ali mi je sada pukao pa sam "naoštrio" vadičep na švajcarcu i radim sa njim
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Lead wing COACHMAN Empty
PočaljiNaslov: Re: Lead wing COACHMAN   Lead wing COACHMAN EmptyPon 18 Feb 2008 - 14:10

Zox ::
...pa sam "naoštrio" vadičep na švajcarcu i radim sa njim
Parola snadji se lol!
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Lead wing COACHMAN Empty
PočaljiNaslov: Re: Lead wing COACHMAN   Lead wing COACHMAN EmptySre 2 Jul 2008 - 14:05

ma pero i cim zavrsim muvu i lakiram je provucem pero i kraj
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Lead wing COACHMAN Empty
PočaljiNaslov: Re: Lead wing COACHMAN   Lead wing COACHMAN EmptySre 2 Jul 2008 - 14:26

oholi ::
ma pero i cim zavrsim muvu i lakiram je provucem pero i kraj

Čini mi se da je ovo najjednostavni i funkcionalan sistem. cheers
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Lead wing COACHMAN Empty
PočaljiNaslov: Re: Lead wing COACHMAN   Lead wing COACHMAN EmptyUto 17 Nov 2009 - 20:33

Ne kazem da su klasicne bolje ili losije, ali ovih dana se pomenuse neke, da se ne zaborave (za sledecu sezonu, klenarosi, pozor...!)...
Lead wing COACHMAN Kocijas
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Lead wing COACHMAN Empty
PočaljiNaslov: Re: Lead wing COACHMAN   Lead wing COACHMAN EmptyUto 17 Nov 2009 - 21:34

Znači za klena malo punije telo!
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Lead wing COACHMAN Empty
PočaljiNaslov: Re: Lead wing COACHMAN   Lead wing COACHMAN EmptySre 18 Nov 2009 - 7:21

Za bilo koju ribu, malo punije ..., zar ne? Smile
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Lead wing COACHMAN Empty
PočaljiNaslov: Re: Lead wing COACHMAN   Lead wing COACHMAN EmptySre 18 Nov 2009 - 14:53

G. Vukman sa pocetka teme prikazao je izvornu verziju Kocijasa sto se iz opisa vidi (krila su bela, isecci pera guske). Verovatno je zbog slabije svetla zalicio na mladjeg brata iz porodice Coachman - Lead-winged Coachman pa je tema dobila takav naslov. Pretpostavlja se da je prvobitni Kocijas nastao prvih decenija XIX veka dok ova sivokrila varijanta negde oko 1870. vezana od ruke H.R. Fransisa. Prvobitno nazvana Dark Coachman prekrstena je u Kocijasa olovnih krila.
Mnogi musicari imaju svoje objasnjenje sta to u kojim situacijama imitiraju obe verzije Kocijasa pa se ona krecu od kopnenih insekata, preko tularasa do jednodnevki. Ovo sa kopnenim i tularasima mozemo da razumemo gledajuci musicu ocima ljudi ali su musicari veoma cesto stavljali Kocijasa sa olovnim krilima na visoko mesto imitacija kada su na vodi Ephemerelle, pogotovo to potenciraju Amerikanci koji imaju veliki odredjen broj vrlo krupnih Ephemerella, za razliku od Evropskog kontinenta a jednodnevci Isonyshia bicolor dali su cak musicarsko ime Ledwing Cochman - krupna jednodnevka tamnog tela i bukvalno sivoplavih krila.
Lead wing COACHMAN Dscn58781
Ovakvom musicom i mi smo cesto lovili zadnjih dana juna i ceo juli. Uvek kada bi zatekli situaciju sa svakakvim (mesanim - kompleksnim) rojenjem, proba i lov zavrsavali su se Kocijasem. Najbolje je bilo potopiti ga desetak cm ispod povrsine i drzati sistem blago zategnutim. Poprecna bacanja nisu davala rezultate kao kod nekih drugih vlaznih muva ali svlacenje niz vodu je bilo vrlo produktivno.
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Lead wing COACHMAN Empty
PočaljiNaslov: Re: Lead wing COACHMAN   Lead wing COACHMAN EmptySre 18 Nov 2009 - 14:55

Veliki odredjen - pleonazam neodredjen!!!
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis
avatar


Broj poruka : 461
Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Lead wing COACHMAN Empty
PočaljiNaslov: Re: Lead wing COACHMAN   Lead wing COACHMAN EmptySre 18 Nov 2009 - 15:00

Jel moze malo objasnjenje za "svlacenje niz vodu"?
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Lead wing COACHMAN Empty
PočaljiNaslov: Re: Lead wing COACHMAN   Lead wing COACHMAN EmptySre 18 Nov 2009 - 15:18

Zdravo Vlajkoni, pa to je kad trcis niz vodu i svlacis se ili kad bacis nimfu ili vlaznu muvu direktno uz vodu i povlacis je niz vodu direktno maticom ali samo nesto malo brze od vode. Struna mora brzo da se sakuplja a ona ustvari pod pritiskom vodene struje tera musicu tek malo brze od vode. Ako se pitas kako je ne istera na povrsinu, te su putanje retko duze od 3-4 m. Cesto tamo gde to situacija namece baca se na dvostruku duzinu stapa i i samo njime proprati tok vode. Nema mnogo mlacenja strunom vec je pustis da (ukoliko nema napada) odradi skroz iza tebe i samo svrcnes napred - uzvodno. Gradac je ubio dusu za takve stvari a vi zapeli il' nimfe il' plivajuce.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Lead wing COACHMAN Empty
PočaljiNaslov: Re: Lead wing COACHMAN   Lead wing COACHMAN EmptyČet 19 Nov 2009 - 0:55

Saša,
dobili smo domaći za sledeću sezonu... Zapeo bi' ja i za mokre, kad bi' znao...
Mokre sam jedino bacao popreko i nizvodno, tako da voda zateže i udarac se i vidi i oseti na vrhu štapa. Ovo je nešto drugo i podseća me na neke situacije za nimfu - evo, opet je pominjem; neću više, časna pionirska!
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Lead wing COACHMAN Empty
PočaljiNaslov: Re: Lead wing COACHMAN   Lead wing COACHMAN EmptyČet 19 Nov 2009 - 9:05

Evo, vidim nedostaje jos samo komentar o velicini. Treba imati od No8 do No14, obavezno. Pamtim jednu osmicu..., posebno...
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Lead wing COACHMAN Empty
PočaljiNaslov: Re: Lead wing COACHMAN   Lead wing COACHMAN EmptyČet 19 Nov 2009 - 17:25

bokac ::
...časna pionirska!
Bando crvena geek
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Lead wing COACHMAN Empty
PočaljiNaslov: Re: Lead wing COACHMAN   Lead wing COACHMAN EmptyČet 19 Nov 2009 - 19:50

mlad si da bi razumeo Razz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lead wing COACHMAN Empty
PočaljiNaslov: Re: Lead wing COACHMAN   Lead wing COACHMAN Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lead wing COACHMAN
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Prodajem "Wing burner",
» SBS split wing jednodnevka
» ROYAL COACHMAN DRY
» Royal Coachman Dry Fly (modifikovana)
» ROYAL COACHMAN wet (mokra)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mušice :: Mokre mušice-
Skoči na: