MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Royal Coachman Dry Fly (modifikovana)

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Royal Coachman Dry Fly (modifikovana) Empty
PočaljiNaslov: Royal Coachman Dry Fly (modifikovana)   Royal Coachman Dry Fly (modifikovana) EmptySre 16 Jan 2008 - 15:52

"Royal" izgled muva u svim varijantama i podvarijantama ukazuje da je odlican sam pos ebi. Atraktor, koga u svim prirucnicima koje sam video preporucuju.

Royal Coachman Dry Fly (modifikovana) Royal_18

Ipak do sad ga nisam pravio, niti koristio. Ni sam ne znam zasto. Valjda sam vise bio sklon "deceiver" pristupu.
Resih da ove godine malo "hazardiram", a ovako je izgledala izrada mojih prvih plivajucih "kraljevskih kocijasa".
(Modifikacija se sastoji u tome sto sam umesto isecaka belog pera za krila koristio polipropilenske niti, jer se isecci pera brzo "razbiju" na isperke, pa muva izgleda "suvise razbaruseno".)
Materijali koji se koriste, kao i pribor prikazani su u nastavku.

Slike step-by-step:

Royal Coachman Dry Fly (modifikovana) Royal_10

Royal Coachman Dry Fly (modifikovana) Royal_11

Royal Coachman Dry Fly (modifikovana) Royal_12

Royal Coachman Dry Fly (modifikovana) Royal_13

Royal Coachman Dry Fly (modifikovana) Royal_19

Royal Coachman Dry Fly (modifikovana) Royal_14

Royal Coachman Dry Fly (modifikovana) Royal_16

Royal Coachman Dry Fly (modifikovana) Royal_17

Zivo me zanima kako ce se pokazati.
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Royal Coachman Dry Fly (modifikovana) Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Coachman Dry Fly (modifikovana)   Royal Coachman Dry Fly (modifikovana) EmptySre 16 Jan 2008 - 16:00

Nema razloga da se ponasa lose. Ali imam malo pitanje: ne mislis da je "kraljevski" dio malo veci nego sto bi trebalo i da boja tog istog dijela vuce vise na "PINK" nego sto bi trebalo?

Sve verzije "royal" musica su dobile taj naziv bas po tom, kraljevski crvenom, skerletnom detalju. Jos jedno pitanje: ne mogu da vidim bas najbolje, jesi li krila od niti podijelio nadvoje?

Lijep rad!!!
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Royal Coachman Dry Fly (modifikovana) Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Coachman Dry Fly (modifikovana)   Royal Coachman Dry Fly (modifikovana) EmptySre 16 Jan 2008 - 18:08

Profo,imam amandman:

Kraljevski kočijaš je moja najomiljenija muva iz više razloga.Npr,jedan od njih je što kad na ništa neće,ja ga turim i lijepo lovim.Na ribniku,kad u podne nema ni vjetra,a kamoli površinske aktivnosti,pastrmka se javlja na rojala.Prošle godine,na rojala na udici #18,lipljena sam lovio kao veseo.Lično smatram da je upotreba te muve malo zapostavljena kod naših mušičara.

Primjedba na tvog rojala je sljedeća,ako dozvoljavaš.Mislim da je tijelo,ili ova ovojnica ili kako se zove,pogrešne boje.Trebala bi da je boje crnog vina ili ove o kojoj Vukman govori.Ali,ne sekiraj se,lovit će taj na Gradcu,sve će da se puši.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Royal Coachman Dry Fly (modifikovana) Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Coachman Dry Fly (modifikovana)   Royal Coachman Dry Fly (modifikovana) EmptyČet 17 Jan 2008 - 6:42

Na zalost, to je jedina takva i kraljevski crvenoj najpribliznija boja flosa koju imam (od dve crvene). Takodje, ovde su kombinovane slicke dve muve u izradi, jer sam slikao telefonom pa kod svakog snimka nije bas sve ispalo najbolje (a vidim da mi je na jednoj ostala i sacica iz devedesetih), pa sam morao da kombinujem slike. Medjutim, pogledao sam i par izvora, negde je Royal duzi, negde kraci...
Ovo su prve, bice bolje ako se ove pokazu.
Vuko i Zeko, hvala na po'vali.
(Koji par, k'o u vicu! Laughing )
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Royal Coachman Dry Fly (modifikovana) Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Coachman Dry Fly (modifikovana)   Royal Coachman Dry Fly (modifikovana) EmptyČet 17 Jan 2008 - 11:06

Vuko i Zeko.... Razz kao Mirko i Slavko!

Kazes dve razlicite muve... ma vidim je, nesto mi bas i nije ... onako.
Sad mi nesto pade na pamet, mogo bih i ja da smotam bar dva, jednog mokrog jednog suvog. Mada, nikad mi se nesto nije bogzna kako pokazao. Ali da je lijep - jes je!
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Royal Coachman Dry Fly (modifikovana) Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Coachman Dry Fly (modifikovana)   Royal Coachman Dry Fly (modifikovana) EmptyČet 17 Jan 2008 - 21:17

He,čuj Mirko i Slavko.Pa ispade da ćemo da bombardiramo profu,a ne da ga hvalimo.

Ja ostajem pri stavu da volim rojala i da mi je stvarno kec u rukavu.Nadam se profo nekom zajedničkom pecanju pa da ti pokažem njegovu ubojitost.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Royal Coachman Dry Fly (modifikovana) Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Coachman Dry Fly (modifikovana)   Royal Coachman Dry Fly (modifikovana) EmptyČet 17 Jan 2008 - 21:38

Drage volje. farao
Nazad na vrh Ići dole
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.


Broj poruka : 426
Godina : 58
Location : Borca, BEOGRAD
Datum upisa : 07.09.2008

Royal Coachman Dry Fly (modifikovana) Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Coachman Dry Fly (modifikovana)   Royal Coachman Dry Fly (modifikovana) EmptyPet 11 Sep 2009 - 7:32

Royal Coachman Dry Fly (modifikovana) Dsc02717resize
Jedna modifikovana. drunken
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Royal Coachman Dry Fly (modifikovana) Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Coachman Dry Fly (modifikovana)   Royal Coachman Dry Fly (modifikovana) EmptyPet 11 Sep 2009 - 16:15

Gorane ova je mogla da bude malo svetlija (mislim na sliku ne na muvu), ali je bolje nego ranije.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Royal Coachman Dry Fly (modifikovana) Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Coachman Dry Fly (modifikovana)   Royal Coachman Dry Fly (modifikovana) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Royal Coachman Dry Fly (modifikovana)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» ROYAL COACHMAN DRY
» ROYAL COACHMAN wet (mokra)
» Lead wing COACHMAN
» Royal Wulff Triangle taper
» Royal Wulff TT Nymph Line WF6F

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mušice :: Suve mušice-
Skoči na: