MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Lanac ishrane - učinak karika

Ići dole 
+4
bokac
rancic
Oholiver
dusan.momcilovic
8 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
rancic
Green drake
Green drake
rancic


Broj poruka : 171
Datum upisa : 02.04.2009

Lanac ishrane - učinak karika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanac ishrane - učinak karika   Lanac ishrane - učinak karika - Page 3 EmptyUto 22 Dec 2009 - 7:58

Kad pričamo već koja riba koliko i kako jede.
Jedan naš drugar odavde, pre nego što se okliznuo sa jedno 300 kg basova od po 20 cm u Šumaricama, ostavi jednog kod sebe u akvarijumu.
Držao ga je dve godine. Kaže to je toliko luda riba da je neverovatno.
U akvarijumu je imao panj i kad ubaci babuškice one prvo nemaju pojma šta se dešava. Za to vreme bas pokupi nekoliko komada, a onda one ukapiraju i zbrišu pod panj.
Priča da je ludilo kako gura i prevrće panj. Pojede ribu i dva dana mu viri rep babuške iz usta dok leži i vari polako jednu po jednu.
Ne može da prežali što je bio na putu kad mu se pokvarila pumpa za vodu, i uginuo mu bas.
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Lanac ishrane - učinak karika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanac ishrane - učinak karika   Lanac ishrane - učinak karika - Page 3 EmptyUto 22 Dec 2009 - 17:35

Po brojcanosti ribolovackih ulova, babuska je na drugom mestu, ali u ovoj prici nam nije interesantna; treci je klen, on gricne po koju ribicu... Pa saran, ni on nije ovge interesantan. Ni plasica. Sledeci, daleko ispod klena, je som (rekosmo: 3900kg/450kg). Koji od njih je veci predator u ovom jezeru, zbirno...?
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Lanac ishrane - učinak karika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanac ishrane - učinak karika   Lanac ishrane - učinak karika - Page 3 EmptyUto 22 Dec 2009 - 23:44

rancic ::
Kad pričamo već koja riba koliko i kako jede.
Jedan naš drugar odavde, pre nego što se okliznuo sa jedno 300 kg basova od po 20 cm u Šumaricama, ostavi jednog kod sebe u akvarijumu.
Držao ga je dve godine. Kaže to je toliko luda riba da je neverovatno.
U akvarijumu je imao panj i kad ubaci babuškice one prvo nemaju pojma šta se dešava. Za to vreme bas pokupi nekoliko komada, a onda one ukapiraju i zbrišu pod panj.
Priča da je ludilo kako gura i prevrće panj. Pojede ribu i dva dana mu viri rep babuške iz usta dok leži i vari polako jednu po jednu.
Ne može da prežali što je bio na putu kad mu se pokvarila pumpa za vodu, i uginuo mu bas.

Ljudi moji,bas je nesto najludje sto se moze uhvatiti na ovim nasim terenima.I sad se sjetim nekih epizoda dok sam dane prvodio na kupusinackom sunavcu.I dan danas mislim da je to najbolja basovska voda kod nas.Ada jede,ne da jede,nego urnise.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Lanac ishrane - učinak karika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanac ishrane - učinak karika   Lanac ishrane - učinak karika - Page 3 EmptySre 23 Dec 2009 - 1:18

dusan.momcilovic ::
Po brojcanosti ribolovackih ulova, babuska je na drugom mestu, ali u ovoj prici nam nije interesantna; treci je klen, on gricne po koju ribicu... Pa saran, ni on nije ovge interesantan. Ni plasica. Sledeci, daleko ispod klena, je som (rekosmo: 3900kg/450kg). Koji od njih je veci predator u ovom jezeru, zbirno...?

mislim da som ima dosta brz metabolizam, jede dosta a i veliki komadi nadoknade dosta to sto su malobrojniji od klena, oni vise pojedu
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Lanac ishrane - učinak karika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanac ishrane - učinak karika   Lanac ishrane - učinak karika - Page 3 EmptySre 23 Dec 2009 - 3:27

Mislim da je ovde pitanje ko više pojede som ili bandar scratch
Nazad na vrh Ići dole
rancic
Green drake
Green drake
rancic


Broj poruka : 171
Datum upisa : 02.04.2009

Lanac ishrane - učinak karika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanac ishrane - učinak karika   Lanac ishrane - učinak karika - Page 3 EmptySre 23 Dec 2009 - 13:16

Zeko,
di je tačno taj Kupusinački dunavac ?
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Lanac ishrane - učinak karika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanac ishrane - učinak karika   Lanac ishrane - učinak karika - Page 3 EmptySre 23 Dec 2009 - 15:45

Evo Kupusinački dunavac iz satelita. Koliko ja vidim sa ove karte tu je granica sa Hr.
Lanac ishrane - učinak karika - Page 3 Kupusinackidunavac
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Lanac ishrane - učinak karika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanac ishrane - učinak karika   Lanac ishrane - učinak karika - Page 3 EmptySre 23 Dec 2009 - 16:06

Blizu je i granica sa HR a i sa HU.Nalazi se između Sombora i Apatina.Boji je prilazak sa Apatinske strane,bar meni,jer mi je tamo dugo stajao čamac koji sam koristio.Od Sombora,ima da se pješači podosta,a sa motorom,rezervoarom,veslom...Jok,nije to za mene nikad bilo. Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Lanac ishrane - učinak karika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanac ishrane - učinak karika   Lanac ishrane - učinak karika - Page 3 EmptySre 23 Dec 2009 - 16:25

Šta ti je čovek komformista Very Happy
Mislim da bi tebi bilo idealno da nabaviš "jet pack" s njim možeš da se spustiš i na Gradac.

Ko nije igrao Worms-e i ne zna šta je "jet pack"!
https://www.youtube.com/watch?v=2gcurwcPs3U
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Lanac ishrane - učinak karika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanac ishrane - učinak karika   Lanac ishrane - učinak karika - Page 3 EmptySre 23 Dec 2009 - 17:05

Ja sam dolazio sa stojadinom do vode,i onda se nakako prevukao tih 15ak metara do čamca.Jedva,napor je to,EJ BRE... Very Happy

Ali vrijedilo je.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
falco
Green drake
Green drake
falco


Broj poruka : 157
Datum upisa : 08.02.2008

Lanac ishrane - učinak karika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanac ishrane - učinak karika   Lanac ishrane - učinak karika - Page 3 EmptySre 23 Dec 2009 - 20:42

Oholiver ::
dusan.momcilovic ::
Po brojcanosti ribolovackih ulova, babuska je na drugom mestu, ali u ovoj prici nam nije interesantna; treci je klen, on gricne po koju ribicu... Pa saran, ni on nije ovge interesantan. Ni plasica. Sledeci, daleko ispod klena, je som (rekosmo: 3900kg/450kg). Koji od njih je veci predator u ovom jezeru, zbirno...?

mislim da som ima dosta brz metabolizam, jede dosta a i veliki komadi nadoknade dosta to sto su malobrojniji od klena, oni vise pojedu

Prisustvo soma na manjoj zatvorenoj vodi baš može da se oseti. Doduše Vlasina je velika, ali i dalje je brka tu jedini ozbiljan "mesar".
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Lanac ishrane - učinak karika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanac ishrane - učinak karika   Lanac ishrane - učinak karika - Page 3 EmptySre 23 Dec 2009 - 21:19

A pri tome je i dosta pametan
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lanac ishrane - učinak karika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanac ishrane - učinak karika   Lanac ishrane - učinak karika - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lanac ishrane - učinak karika
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarska biologija :: Ekologija-
Skoči na: