MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Izvor Krupajske reke,Vrelo..

Ići dole 
+3
Zeka
simpson H
Prota71
7 posters
AutorPoruka
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Empty
PočaljiNaslov: Izvor Krupajske reke,Vrelo..   Izvor Krupajske reke,Vrelo.. EmptyPon 24 Avg 2009 - 23:58

Samo slikovito prikazivanje jednog lepog ali i sparnog dana u Krepoljinu i njegovoj okolini...

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Img1895ptb
By Prota71

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Img1894g
By Prota71

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Img1893u
By Prota71

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Img1896w
By Prota71

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Img1912g
By Prota71
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvor Krupajske reke,Vrelo..   Izvor Krupajske reke,Vrelo.. EmptyUto 25 Avg 2009 - 0:06

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Img1903g
By Prota71

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Img1904v
By Prota71

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Img1905h
By Prota71

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Img1922m
By Prota71

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Img1913p
By Prota71
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvor Krupajske reke,Vrelo..   Izvor Krupajske reke,Vrelo.. EmptyUto 25 Avg 2009 - 0:14

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Img1910epu
By Prota71

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Img1922k
By Prota71

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Img1923jnk
By Prota71

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Img1925z
By Prota71

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Img1915u
By Prota71

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Img1892r
By Prota71
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvor Krupajske reke,Vrelo..   Izvor Krupajske reke,Vrelo.. EmptyUto 25 Avg 2009 - 0:24

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Img1909o
By Prota71

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Img1919b
By Prota71

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Img1915
By Prota71

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Img1918
By Prota71

Misliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim sta reci............prirodno,nacionalno dobro....cista i pitka voda,struja,riba,kukuruzno i psenicno brasno....meso (sveza pastrmka)na stolu....domaca rakijica,pogaca,pivo....sve ovo posle teske Mlave!!!!!!

Obavezno posetiti....naravno peca se tek od treafoa,probajte sa C&R koji bukvalno niko ne primenjuje...BISTRO & CISTO!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvor Krupajske reke,Vrelo..   Izvor Krupajske reke,Vrelo.. EmptyUto 25 Avg 2009 - 1:25

Primenjuje se C&R naravno, ako ne verujete meni pitajte ekipu iz Pozarevca.

I nema veze Krepoljin sa Krupajskom rekom niti ona protice tuda. Selo se zove Sige a zaseok gde je vrelo Milanovac. Zahvaljujuci pomenutoj ekipi iz Pozarevca postoji neka mogucnost da se samo vrelo i mirni onaj deo do betonskog mosta proglasi za musicarski revir!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvor Krupajske reke,Vrelo..   Izvor Krupajske reke,Vrelo.. EmptyUto 25 Avg 2009 - 1:37

A jel ima ribe ili je to neko ribogojilište???Ne kapiram...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvor Krupajske reke,Vrelo..   Izvor Krupajske reke,Vrelo.. EmptyUto 25 Avg 2009 - 2:01

Ma to je mali ribnjak na samom vrelu. Breznacajan potpuno. Reka je jako teska za pecanje i jako strokava ali taj pocetni deo i nije tako los. Mogao bi da se napravi mali FF revir i da se ubace velike ribe.
Sama reka ima potocne pastrmke a ima i solidno krupnih komada. Medjutim na musice sam samo hvatao sicu. Wobblerom se mnogo bolje prolazi jar pustis da ga voda odnese bez bojazni da ce te riba primetiti pa varalicari rado posecuju ovu homoljsku recicu. Jako visoke obale reke traze i sunjanje i prikradanje a to nije za moju kilazu i godine Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvor Krupajske reke,Vrelo..   Izvor Krupajske reke,Vrelo.. EmptyUto 25 Avg 2009 - 2:04

Ni za moju kičmu.Još jedna rijeka precrtana.Imamo li mi u SRB ijednu rijeku koja bi pasala svim našim zahtijevima????

Ovo je hipotetičko pitanje,pa molim bez drvljenja o Drini.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvor Krupajske reke,Vrelo..   Izvor Krupajske reke,Vrelo.. EmptyUto 25 Avg 2009 - 2:05

Naravno da imamo... Drinu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvor Krupajske reke,Vrelo..   Izvor Krupajske reke,Vrelo.. EmptyUto 25 Avg 2009 - 7:02

Naravno da imamo...
Pišite o idealnoj reci ovde LINK_BRE_MORI!!!
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvor Krupajske reke,Vrelo..   Izvor Krupajske reke,Vrelo.. EmptyUto 25 Avg 2009 - 9:06

simpson H ::
Primenjuje se C&R naravno, ako ne verujete meni pitajte ekipu iz Pozarevca.

I nema veze Krepoljin sa Krupajskom rekom niti ona protice tuda. Selo se zove Sige a zaseok gde je vrelo Milanovac. Zahvaljujuci pomenutoj ekipi iz Pozarevca postoji neka mogucnost da se samo vrelo i mirni onaj deo do betonskog mosta proglasi za musicarski revir!


Ma tačnije kooooooooooooooooooordinate ostavih za danas ali hvala na preciznoj dopuni cheers cheers cheers
stime da se bas ne bi složio sa podatkom oko C&R jer se o tome moglo pročitati po relevantnim ribolovačkim časopisima a i čuti od ljudi u koje se netreba sumnjati na reči!!!!!!!!!Vidi se da reka(kao kanal u Pančevačkom ritu)ima potencijala ali nemar i nebriga na svakom koraku.....jedino Božiji dar i nemogućnost da se lako uništi zbog proglašenog nacionalnog dobra na Vrelu.
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis
avatar


Broj poruka : 461
Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvor Krupajske reke,Vrelo..   Izvor Krupajske reke,Vrelo.. EmptyUto 25 Avg 2009 - 9:32

Krupaja je jako lepa i divlja recica. Za musicarenje nije bogom dana. Visoke obale, uska a duboka voda, makar u Milanovcu. Poprilicno zarasla a djubreta, bar kad sam ja zadnji put bio pre par godina kolko oces. Ispod mosta u Milanovcu (most kod ribnjaka) uvek cuci po neka kalifa pobegulja od oko kilo. Interesantno da je tu pre nekih 10-tak godina uhvacena pastrmka preko 3 kg. E sad dal je bila potocara ili kalifa nesecam se. Najgore je sto je najbolji deo reke (od vrela do gore pomenutog mosta) trenutno zabranjen za ribolov.
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvor Krupajske reke,Vrelo..   Izvor Krupajske reke,Vrelo.. EmptyUto 25 Avg 2009 - 14:44

Pecanje na Krupaji vec godinama nije dozvoljeno od vrela pa sve do skole u Milanovcu. Tek od mosta kod skole pa nizvodno, ribolov je dozvoljen na varalicu i musicu.
Most kod ribnjaka i fudbalskog igralista se nalazi nekih 800-900m uzvodno od skole a potez izmedju ta dva mosta predstavlja ujedno i najbolji teren, ali na zalost svih taj deo nije dozvoljen za pecanje.
Dok sam varalicario najveca riba sa Krupajske reke mi je bila potocara od ravno 1.2kg (tada sam tako merio) a Bane Valkovic je imao jednu od 1.6kg. Medjutim bilo je mnogo onih riba izmedju 500g i 1 kg koje se danas retko vidjaju.

Reka nije pod C&R rezimom ali vecina musicara koja poseti ovu reku vraca sve ribe. Na zalost neuporedivo su brojniji varalicari koji i pored solidnog cuvanja nadju metode za odnosenje riba svih velicina i vrlo retko se pridrzavaju dozvoljenog broja riba. Tu sam prvi put u zivotu video patent Jagodinaca gde wobbler sluzi kao plovak a za njegov kraj je privezan najlon i udica namamcena kavijarom. Covek je mrtav hladan hvatao pastrmcice od 15cm i trpao u kesu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvor Krupajske reke,Vrelo..   Izvor Krupajske reke,Vrelo.. EmptyNed 21 Mar 2010 - 19:17

Posle dugog posta,natezanja ici ili ne, dogovor izmedju Slavka i mene je pao tek jutros, dvoumili smo se izmedju Gradca i Krupaje. buduci da nikad nisam bio na toj reci bilo mi je drago kad se Slavko slozio da odemo tamo.

Uz put sam se trudio da vidim sto vise stvari pa mi je za oko zapala i jedna gradjevina-zanima me da li iko zna sta je u pitanju?

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. P3180405

Nakon odlicne voznje,Slavko vozi brzo i sigurno, stigli smo na recicu. Moji strahovi da ce biti mutna su bili neopravdani, voda je bila blago sijerkasta ,skoro skroz bistra, providnost oko metra.
Obzirom da je jako obrasla, a visoke obale retko gde dozvoljavaju gazenje, prvo sam probao dobro otezane nimfe, ubrzo sa shvatio da tesko mogu da ih vodim kako treba pa sam presao na strimere. ubrzo se pokazalo da je odluka bila dobra, posle svega 5-6 zabacaja, riba je uzela strimerce, mala pastrmkica od nekih 20ak cm je ubrzo i otplivala.

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. P3180377

posao sam uzvodno,ubrzo otkinuo strimera kojeg sam navezao na #12 bas za ovakve prilike, jer mogu liciti i na pijavicu

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. P3140376

posle ovog vezao sam strimera sa telom od zlatne lamete i crnim marabuom, dobro otezan, opet nakon par zabacaja je usledio udarac i riba oko mere, koja je prilikom borbe bas dosta iskakala

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. P3180381

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. P3180379

reka je prelepa ali prepuna smeca, zato je skoro nisam ni fotografisao, evo jednog samo naizgled cistog mesta, po dnu je gomila stakla, koje verujem kasapi ribe tokom mresta

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. P3180382
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvor Krupajske reke,Vrelo..   Izvor Krupajske reke,Vrelo.. EmptyNed 21 Mar 2010 - 19:21

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. P3180384

usledio je mali predah

nakon predaha otisli smo na vrelo koje me je odusevilo i taj deo bi stvarno bila steta ne proglasiti musicarskim revirom

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. P3180389

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. P3180392

nisam odoleo i u ispust tople vode iz bazena sam tokom klope zabacio na brzinu i ulovio i prvo klence ove godine Smile

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. P3180399

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. P3180403
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvor Krupajske reke,Vrelo..   Izvor Krupajske reke,Vrelo.. EmptyNed 21 Mar 2010 - 19:33

Ma odakle to da ima smeca na Krupaji Very Happy

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. 86442393
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvor Krupajske reke,Vrelo..   Izvor Krupajske reke,Vrelo.. EmptyNed 21 Mar 2010 - 19:45

da bar nesto oboji fotku dok sve ne ozeleni Evil or Very Mad

stvarno su stoka ti ljudi tamo.

a po tvojoj fotki bih rekao da je voda bila dosta bistrija juce, a to nam je i cuvar rekao
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvor Krupajske reke,Vrelo..   Izvor Krupajske reke,Vrelo.. EmptyNed 21 Mar 2010 - 21:05

Superiška. Jedino je šteta što je reka tako zagađena No
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvor Krupajske reke,Vrelo..   Izvor Krupajske reke,Vrelo.. EmptyNed 21 Mar 2010 - 23:53

Ko se to nama upis'o ove sezone..? Smile

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Icon_cheers
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvor Krupajske reke,Vrelo..   Izvor Krupajske reke,Vrelo.. EmptyPon 22 Mar 2010 - 0:04

pa ja Embarassed

salim se, u principu vecina komentara je da krupaja nije za musicarenje, da je teska.... e obozavam izazove pa sam imao jaku zelju da nesto klepim, davno sam negde procitao i usvojio da je planiranje svega bitno ck i u pecanju, tako da uvek kad pridjem vodi pokusam da provalim gde bi mogla neka riba da bude, sta bi jela taj dan...tek nakon toga zabacim, naravno puno puta samo doletim do obale i razmasem se, pogotovu nakon predugog posta
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvor Krupajske reke,Vrelo..   Izvor Krupajske reke,Vrelo.. EmptyČet 7 Apr 2016 - 13:25

Bio sam pre nekoliko dana prvi put na vrelu Krupaje. Imam još neke snimke i fotke, ali za početak jedna mala potočara. Snimljeno ispod vodenice.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvor Krupajske reke,Vrelo..   Izvor Krupajske reke,Vrelo.. Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Izvor Krupajske reke,Vrelo..
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Vrelo
» Visocica
» ODBRANIMO REKE SRBIJE
» Nedaleko od reke Rasine...
» Reke sa dobitnom kombinacijom

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Reke-
Skoči na: