MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Proizvodjaci i musicarski modeli

Ići dole 
+13
sale
Zeka
simpson H
Prota71
Blue Fox
karadjon
MURSKI
Zox
Vukman
bokac
100ka
Admin
pedjabg
17 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Uzevsi u obzir sve modele, najvise koristim udice proizvodjaca:
Mustad
Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_lcap18%Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_rcap
 18% [ 10 ]
Tiemco
Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_lcap21%Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_rcap
 21% [ 12 ]
VMC
Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_lcap5%Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_rcap
 5% [ 3 ]
Gamakatsu
Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_lcap33%Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_rcap
 33% [ 19 ]
Kamatsu
Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_lcap7%Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_rcap
 7% [ 4 ]
Eagle Claw
Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_lcap2%Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_rcap
 2% [ 1 ]
Owner
Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_lcap4%Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_rcap
 4% [ 2 ]
Daiichi
Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_lcap4%Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_rcap
 4% [ 2 ]
Partridge of Redditch
Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_lcap0%Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Neke druge
Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_lcap6%Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_rcap
 6% [ 4 ]
Ukupno Glasova : 57
 

AutorPoruka
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyNed 2 Nov 2008 - 18:08

Jes,a moj lipljen sa Kupe?Mada,nisu loše,ali Tiemco je Tiemco.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyNed 2 Nov 2008 - 18:09

simpson H ::
Proto to su nove stvari kod nas a nikako na svetskom trzistu. I da, jeftinije su od TMC zato sto u pakovanju za suve ima 30kom i zato sto mi je marza mala na udice. Inace radi se o istoj klasi kao TMC sto ce reci vrhunskoj. Ipak moram da ubacim i TMC krajem novembra i to najatraktivnije modele. Resio sam da se ne bakcem nizom i srednjom klasom udica, tj onim koje licno ne koristim.

Novo kod nas kao brend Embarassed kaskamo za Evropom i svetom al na kratke staze......stizemo ih cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyNed 2 Nov 2008 - 18:55

Zeka ::
Jes,a moj lipljen sa Kupe?Mada,nisu loše,ali Tiemco je Tiemco.

Pobogu Zeko pa meni se otvorila svaka TMC100SP BL u velicini 18 na Ribniku. Ali svaka do poslednje koju sam bacao. I sad treba da kazem TMC lose udice?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
sale
Woolly Bugger
Woolly Bugger
sale


Broj poruka : 68
Godina : 47
Location : CACAK
Datum upisa : 25.01.2008

Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyPon 12 Okt 2009 - 23:27

ovaj model varivas udica nisam koristio ,ali jesam ovakvu sa pvratnom kukom i odlicna je
ali nije za primer za stap klase 6 i najlone 0,14 , 0,16 i slicne kombinacije , dakle prvo prilagodite pribor kojim lovite ribu pa cete videti da su sve ove udice odlicne .
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyPon 12 Okt 2009 - 23:34

Moze li misljenje o TMC 212Y i 103BL?
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyPon 12 Okt 2009 - 23:40

212Y nisam probao, 103BL vrhunska ali voli da joj pukne vrh pogotovo kod manjih velicina. No ne smeta previse ako vezujes za sebe i kontrolises musicu posle ribe ili kamenja/granja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
sale
Woolly Bugger
Woolly Bugger
sale


Broj poruka : 68
Godina : 47
Location : CACAK
Datum upisa : 25.01.2008

Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyUto 13 Okt 2009 - 11:46

212y nije losa udica ,dobra za emerdzere i manje reke isto za nize klase stapova i tanje najlone


Poslednji izmenio sale dana Uto 13 Okt 2009 - 11:48, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyUto 13 Okt 2009 - 11:47

gde da nabavim partridge udice za klinkhamera?
Nazad na vrh Ići dole
sale
Woolly Bugger
Woolly Bugger
sale


Broj poruka : 68
Godina : 47
Location : CACAK
Datum upisa : 25.01.2008

Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyUto 13 Okt 2009 - 11:50

http://www.taimen.com/mt/index.php?cPath=49_163_496
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyUto 13 Okt 2009 - 12:05

Oholiver ::
gde da nabavim partridge udice za klinkhamera?
Nabavio sam ja neke za klinka podseti me da ti pokažem kad se vidimo.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyUto 13 Okt 2009 - 14:30

sta ima da ih pokazujes daj,prodaj, ali ako nisu partridge nisu mi mnogo intersantne, koristio sam i ja alternative, varivas gamakatsu.... ali zelim da ih uporedim sa udicom koja je namenjena za to
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyUto 13 Okt 2009 - 21:46

Ne prodavam ništa drugarima Evil or Very Mad
Mogu da ti navežem klinka na toj udici. Pretpostavljam da je Partridge mnooooooooooogo dobra ali i ova radi posao za mnogo manje keša, provereno u praksi Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptySre 14 Okt 2009 - 0:27

ma rade sve one posao, ali voleo bih da nabavim original
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptySre 14 Okt 2009 - 0:43

Oholiver ::
ma rade sve one posao, ali voleo bih da nabavim original

Bice,bice....nabavice se...polako cheers
Original kazes,dogovoreno...
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptySre 14 Okt 2009 - 8:30

@Oholi
Ma kapiram te u apsolutnoj potpunosti Wink
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyPon 19 Sep 2011 - 21:33

Nestade mi danas #16 za dry fly te odoh da uzmem Mustad 539e. moje omiljene, i po odlikama i po ceni (odnos cena/kvalitet). Kad ono! U radnji dve fele toga, jedna RO29-539E u plasticnoj kesici, druga u klasicnoj plasticnoj kutijici sa natpisom "539E".
Na prvoj, koju sam kupio po ceni od 7.2 RSD/kom pise "Made with Norwegian techology in our state-of-art China facillity". Na drugoj ne znam sta sad pise, nekad je pisalo "Made in Norway", a kosta 8 RSD/kom.
Prvi put vidim ovu razliku. Posteno je, nema lazi, nem,a prevare, Kinez pa Kinez. Ali, dobar je, vec sam ga koristio, kriv i zilav kao original, a najlaksi ili medju najlaksim na trzistu. Nisam primetio razliku u odnosu na klasicnog, iz plasticne kutijice.
Samo sam se jako zacudio da su i Mustad preneli u Kinu. PRC!
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyUto 20 Sep 2011 - 8:12

Pedja, slazem se da je model 539E veoma lak ali je ta zica sklona ispravljanju kod ozbiljnih riba. U velicini 16 je VMC model 9279 nesto izvanredno. Imaju ga u LAV-u iz Pozege. #18 je malo slabije zice (ali i dalje veoma cvrsta i ostra). Cena je vrlo pristupacna, mislim da cete se lako dogovoriti da ih dobijes i postom. Iako tom modelu to nije namena, vezivao sam i male nimfe na njima i nema nikakvih problema. Podsecaju po malo na Mustad 9671 i 9672 osim po jacini zice koja je za nijansu slabija.
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyUto 20 Sep 2011 - 12:52

panic ::
Pedja, slazem se da je model 539E veoma lak ali je ta zica sklona ispravljanju kod ozbiljnih riba. U velicini 16 je VMC model 9279 nesto izvanredno. Imaju ga u LAV-u iz Pozege. #18 je malo slabije zice (ali i dalje veoma cvrsta i ostra). Cena je vrlo pristupacna, mislim da cete se lako dogovoriti da ih dobijes i postom. Iako tom modelu to nije namena, vezivao sam i male nimfe na njima i nema nikakvih problema. Podsecaju po malo na Mustad 9671 i 9672 osim po jacini zice koja je za nijansu slabija.


Hvala, Sale, srecom da ja ne hvatam ozbiljne ribe; kad god neku uhvatim, kad vide ko ih je uhvatio, umru od smeha i udica im se ne ispravi, vec ispadne iz usta, valjda sto im ubijam povratni jezicak :-)))
Kao ilustraciju ozbiljnosti riba koje hvatam, pogledaj sliku dole:
[IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img819/117/p8250020a.th.jpg][/IMG]

Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyUto 20 Sep 2011 - 13:42

Ako, neka, ipak ako se nekad odlucis za udicu na kojoj mogu da se lepo vezu i manje nimfe i solidna plivajuca musica, VMC 9279 u velicinama 16 i 18 je izuzetna. Mislim i ja isto o velicini naseg prosecnog plena ali sta smo ove godine kacili a i uspevali da prizemljimo, nije na odmet biti potpuno siguran u udicu. Izgleda da stoji ona teorija o punjenju Jerme i Visocice pastrmkama iz Nisave i Zavoja.
Nazad na vrh Ići dole
milance
Woolly Bugger
Woolly Bugger
milance


Broj poruka : 96
Godina : 61
Location : Pančevo
Datum upisa : 25.11.2009

Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyČet 22 Sep 2011 - 8:28

Evo još jedne odlične udice, istog oblika i namene i solidne cene: KAMASAN B401. Idealna bronzana 16-tica za suve muve po meni. Divna mala žaoka koja se lako da spljoštiti po potrebi bez oštećenja udice. Dugo ih koristim pa i na Drini za velke lipljenove bez ikakvih problema.
Evo jednog linka, a ima ih i na drugim sajtovima povoljnije. Ovde je prava fotka, pogledajte uveličanu!!!
http://mistpool.com/product_info.php?products_id=1055&language=en
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyČet 22 Sep 2011 - 16:51

http://www.mgpobrenovac.com/index.php?productID=241



Oko 300,00RSD za kutijicu cheers
Nazad na vrh Ići dole
sale
Woolly Bugger
Woolly Bugger
sale


Broj poruka : 68
Godina : 47
Location : CACAK
Datum upisa : 25.01.2008

Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyUto 27 Sep 2011 - 18:16

Nije ni blizu one stare udice , ne znam sta joj uradise Mad
Nazad na vrh Ići dole
Feanor
Gola udica
Gola udica
Feanor


Broj poruka : 1
Datum upisa : 17.12.2008

Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptySre 28 Sep 2011 - 11:01

Na ovaj model udice, velicine 14,ove godine sam ima mnogo spadanja, ali bukvalno cim stavim nju svaki krupniji klen (znate ono cuveno "usisavanje" musica Smile ) mi je spadao , a na udici tmc 100 (na te dve udice sam vezivao istog mrava), nijedno spadanje!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Proizvodjaci i musicarski modeli
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Musicarski sajtovi
» Fiberglass musicarski stap
» Kupujem musicarski stap
» Musicarski prsluk ili po svetski Vests...
» NOVI MUSICARSKI REVIR - Radovanska reka

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Pribor, alat i ostalo potrebno za vezivanje muva :: Udice-
Skoči na: