MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite

Proizvodjaci i musicarski modeli

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Uzevsi u obzir sve modele, najvise koristim udice proizvodjaca:
Mustad
Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_lcap18%Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_rcap
 18% [ 10 ]
Tiemco
Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_lcap21%Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_rcap
 21% [ 12 ]
VMC
Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_lcap5%Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_rcap
 5% [ 3 ]
Gamakatsu
Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_lcap33%Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_rcap
 33% [ 19 ]
Kamatsu
Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_lcap7%Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_rcap
 7% [ 4 ]
Eagle Claw
Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_lcap2%Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_rcap
 2% [ 1 ]
Owner
Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_lcap4%Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_rcap
 4% [ 2 ]
Daiichi
Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_lcap4%Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_rcap
 4% [ 2 ]
Partridge of Redditch
Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_lcap0%Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Neke druge
Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_lcap6%Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Vote_rcap
 6% [ 4 ]
Ukupno Glasova : 57

AutorPoruka
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

Broj poruka : 2530
Godina : 47
Datum upisa : 12.01.2008

Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyNed 2 Nov 2008 - 18:08

Jes,a moj lipljen sa Kupe?Mada,nisu loše,ali Tiemco je Tiemco.

It is not just about catching a fish,it is how you look doing it
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71

Broj poruka : 2347
Godina : 48

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyNed 2 Nov 2008 - 18:09

simpson H ::
Proto to su nove stvari kod nas a nikako na svetskom trzistu. I da, jeftinije su od TMC zato sto u pakovanju za suve ima 30kom i zato sto mi je marza mala na udice. Inace radi se o istoj klasi kao TMC sto ce reci vrhunskoj. Ipak moram da ubacim i TMC krajem novembra i to najatraktivnije modele. Resio sam da se ne bakcem nizom i srednjom klasom udica, tj onim koje licno ne koristim.

Novo kod nas kao brend Embarassed kaskamo za Evropom i svetom al na kratke staze......stizemo ih cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 974
Datum upisa : 16.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyNed 2 Nov 2008 - 18:55

Zeka ::
Jes,a moj lipljen sa Kupe?Mada,nisu loše,ali Tiemco je Tiemco.

Pobogu Zeko pa meni se otvorila svaka TMC100SP BL u velicini 18 na Ribniku. Ali svaka do poslednje koju sam bacao. I sad treba da kazem TMC lose udice?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
sale
Woolly Bugger
Woolly Bugger
sale

Broj poruka : 68
Godina : 43
Datum upisa : 25.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyPon 12 Okt 2009 - 23:27

ovaj model varivas udica nisam koristio ,ali jesam ovakvu sa pvratnom kukom i odlicna je
ali nije za primer za stap klase 6 i najlone 0,14 , 0,16 i slicne kombinacije , dakle prvo prilagodite pribor kojim lovite ribu pa cete videti da su sve ove udice odlicne .
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyPon 12 Okt 2009 - 23:34

Moze li misljenje o TMC 212Y i 103BL?
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 974
Datum upisa : 16.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyPon 12 Okt 2009 - 23:40

212Y nisam probao, 103BL vrhunska ali voli da joj pukne vrh pogotovo kod manjih velicina. No ne smeta previse ako vezujes za sebe i kontrolises musicu posle ribe ili kamenja/granja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
sale
Woolly Bugger
Woolly Bugger
sale

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyUto 13 Okt 2009 - 11:46

212y nije losa udica ,dobra za emerdzere i manje reke isto za nize klase stapova i tanje najlone

Poslednji izmenio sale dana Uto 13 Okt 2009 - 11:48, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver

Broj poruka : 4215
Godina : 37
Datum upisa : 28.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyUto 13 Okt 2009 - 11:47

gde da nabavim partridge udice za klinkhamera?
Nazad na vrh Ići dole
sale
Woolly Bugger
Woolly Bugger
sale

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyUto 13 Okt 2009 - 11:50

http://www.taimen.com/mt/index.php?cPath=49_163_496
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Broj poruka : 6806
Godina : 36
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyUto 13 Okt 2009 - 12:05

Oholiver ::
gde da nabavim partridge udice za klinkhamera?
Nabavio sam ja neke za klinka podseti me da ti pokažem kad se vidimo.

Royal coachman
Royal coachman
Oholiver

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyUto 13 Okt 2009 - 14:30

sta ima da ih pokazujes daj,prodaj, ali ako nisu partridge nisu mi mnogo intersantne, koristio sam i ja alternative, varivas gamakatsu.... ali zelim da ih uporedim sa udicom koja je namenjena za to
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyUto 13 Okt 2009 - 21:46

Ne prodavam ništa drugarima Evil or Very Mad
Mogu da ti navežem klinka na toj udici. Pretpostavljam da je Partridge mnooooooooooogo dobra ali i ova radi posao za mnogo manje keša, provereno u praksi Very Happy

Royal coachman
Royal coachman
Oholiver

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptySre 14 Okt 2009 - 0:27

ma rade sve one posao, ali voleo bih da nabavim original
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptySre 14 Okt 2009 - 0:43

Oholiver ::
ma rade sve one posao, ali voleo bih da nabavim original

Bice,bice....nabavice se...polako cheers
Original kazes,dogovoreno...
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptySre 14 Okt 2009 - 8:30

@Oholi
Ma kapiram te u apsolutnoj potpunosti Wink

Royal coachman
Royal coachman
pedjabg

Broj poruka : 822
Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyPon 19 Sep 2011 - 21:33

Nestade mi danas #16 za dry fly te odoh da uzmem Mustad 539e. moje omiljene, i po odlikama i po ceni (odnos cena/kvalitet). Kad ono! U radnji dve fele toga, jedna RO29-539E u plasticnoj kesici, druga u klasicnoj plasticnoj kutijici sa natpisom "539E".
Na prvoj, koju sam kupio po ceni od 7.2 RSD/kom pise "Made with Norwegian techology in our state-of-art China facillity". Na drugoj ne znam sta sad pise, nekad je pisalo "Made in Norway", a kosta 8 RSD/kom.
Prvi put vidim ovu razliku. Posteno je, nema lazi, nem,a prevare, Kinez pa Kinez. Ali, dobar je, vec sam ga koristio, kriv i zilav kao original, a najlaksi ili medju najlaksim na trzistu. Nisam primetio razliku u odnosu na klasicnog, iz plasticne kutijice.
Samo sam se jako zacudio da su i Mustad preneli u Kinu. PRC!
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic

Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyUto 20 Sep 2011 - 8:12

Pedja, slazem se da je model 539E veoma lak ali je ta zica sklona ispravljanju kod ozbiljnih riba. U velicini 16 je VMC model 9279 nesto izvanredno. Imaju ga u LAV-u iz Pozege. #18 je malo slabije zice (ali i dalje veoma cvrsta i ostra). Cena je vrlo pristupacna, mislim da cete se lako dogovoriti da ih dobijes i postom. Iako tom modelu to nije namena, vezivao sam i male nimfe na njima i nema nikakvih problema. Podsecaju po malo na Mustad 9671 i 9672 osim po jacini zice koja je za nijansu slabija.
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg

Broj poruka : 822

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyUto 20 Sep 2011 - 12:52

panic ::
Pedja, slazem se da je model 539E veoma lak ali je ta zica sklona ispravljanju kod ozbiljnih riba. U velicini 16 je VMC model 9279 nesto izvanredno. Imaju ga u LAV-u iz Pozege. #18 je malo slabije zice (ali i dalje veoma cvrsta i ostra). Cena je vrlo pristupacna, mislim da cete se lako dogovoriti da ih dobijes i postom. Iako tom modelu to nije namena, vezivao sam i male nimfe na njima i nema nikakvih problema. Podsecaju po malo na Mustad 9671 i 9672 osim po jacini zice koja je za nijansu slabija.

Hvala, Sale, srecom da ja ne hvatam ozbiljne ribe; kad god neku uhvatim, kad vide ko ih je uhvatio, umru od smeha i udica im se ne ispravi, vec ispadne iz usta, valjda sto im ubijam povratni jezicak :-)))
Kao ilustraciju ozbiljnosti riba koje hvatam, pogledaj sliku dole:
[IMG=https://redcdn.net/ihimizer/img819/117/p8250020a.th.jpg][/IMG]

Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic

Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyUto 20 Sep 2011 - 13:42

Ako, neka, ipak ako se nekad odlucis za udicu na kojoj mogu da se lepo vezu i manje nimfe i solidna plivajuca musica, VMC 9279 u velicinama 16 i 18 je izuzetna. Mislim i ja isto o velicini naseg prosecnog plena ali sta smo ove godine kacili a i uspevali da prizemljimo, nije na odmet biti potpuno siguran u udicu. Izgleda da stoji ona teorija o punjenju Jerme i Visocice pastrmkama iz Nisave i Zavoja.
Nazad na vrh Ići dole
milance
Woolly Bugger
Woolly Bugger
milance

Broj poruka : 96
Datum upisa : 25.11.2009

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyČet 22 Sep 2011 - 8:28

Evo još jedne odlične udice, istog oblika i namene i solidne cene: KAMASAN B401. Idealna bronzana 16-tica za suve muve po meni. Divna mala žaoka koja se lako da spljoštiti po potrebi bez oštećenja udice. Dugo ih koristim pa i na Drini za velke lipljenove bez ikakvih problema.
Evo jednog linka, a ima ih i na drugim sajtovima povoljnije. Ovde je prava fotka, pogledajte uveličanu!!!
http://mistpool.com/product_info.php?products_id=1055&language=en
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyČet 22 Sep 2011 - 16:51

http://www.mgpobrenovac.com/index.php?productID=241

Oko 300,00RSD za kutijicu cheers
Nazad na vrh Ići dole
sale
Woolly Bugger
Woolly Bugger
sale

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptyUto 27 Sep 2011 - 18:16

Nije ni blizu one stare udice , ne znam sta joj uradise Mad
Nazad na vrh Ići dole
Feanor
Gola udica
Gola udica
Feanor

Broj poruka : 1
Datum upisa : 17.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 EmptySre 28 Sep 2011 - 11:01

Na ovaj model udice, velicine 14,ove godine sam ima mnogo spadanja, ali bukvalno cim stavim nju svaki krupniji klen (znate ono cuveno "usisavanje" musica Smile ) mi je spadao , a na udici tmc 100 (na te dve udice sam vezivao istog mrava), nijedno spadanje!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Proizvodjaci i musicarski modeli - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole

Proizvodjaci i musicarski modeli
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Pribor, alat i ostalo potrebno za vezivanje muva :: Udice-
Skoči na: