MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Vlasinsko jezero

Ići dole 
+19
bugitrs
mike
Djole Nis
brankoogi
sale
nenad
vlajkoni
Zeka
amii
maric
simpson H
Prota71
rancic
bistrica
bokac
dusan.momcilovic
100ka
Oholiver
Goci
23 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
amii
Gola udica
Gola udica
amii


Broj poruka : 6
Datum upisa : 02.06.2009

Vlasinsko jezero - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlasinsko jezero   Vlasinsko jezero - Page 4 EmptyUto 2 Jun 2009 - 15:06

Pozz

musicar sam amater pa bih zamolio nekog od iskusnijih kolega za pomoc ako moze.
koje su musice najcesce lvne na Vlasinskom jezeru i gde mogu da ih nadjem(ako moze neka slika)
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Vlasinsko jezero - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlasinsko jezero   Vlasinsko jezero - Page 4 EmptyUto 2 Jun 2009 - 17:12

Kolega, evo jednog sasvim amatersko-kolegijanog odgovora. Pretraži ovde:
https://musicarenje.serbianforum.info/search.forum?search_author=dusan.momcilovic&show_results=posts
...one teme u kojima je odgovarao Dušan Momčilović, te proberi one u kojima se pominju muve, Vlasinsko jezero i ribe koje su tebi interesantne, pa ćeš naći dovoljno za početak (a i više od toga!).

Ili još prostije - prlistaj prethodnih 5 stranica iste ove teme i već ćeš se dalje snaći!

Ako imaš i dalje nekih pitanja, slobodno pitaj!
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Vlasinsko jezero - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlasinsko jezero   Vlasinsko jezero - Page 4 EmptySre 3 Jun 2009 - 8:38

Amii, kad ides na jezero na musicarenje, najavi ovde dan ranije, imaces puni info, to ti je najvaznije, a i po koju muvu. Sada, trenutno, jako je hladno, u subotu je bio sneg, od subote na nedelju mraz na vetrometini, kisa i magla su skoro stalno, ali ponesto je dobro - najbolje se love grgeci. Strimeri od crnog, narandzastog ili crvenog marabua, manje ili vise otezani, u zavisnosti od klase stapa, za #6 na udicama No6-8, do #3 na No12. Za plivajuce strune duuuugi predvez oko 4m, za tonuci vrh oko 2,5m. Riba je obicno na strmijim obalama na 2-3m dubine, sto je 2-3-4-5m od obale. Strimeri se vode 0,5-1m iznad dna, zavisno ima li trave ili ne, u kratkim, ne previse odsecnim 'skokovima'. Nisu potrebni daleki izbacaji, dovoljno je i 10ak m, ides obalom i bacas ukoso, kad ih nadjes, cooliraj. Ne podcenjuj ovaj ribolov, ne gazi vodu, nikad ne znas sta ces dobiti; beking je obavezan. To ti je za sad, u drugim uslovima ce biti, verovatno, drugacije. BISTRO!
Nazad na vrh Ići dole
amii
Gola udica
Gola udica
amii


Broj poruka : 6
Datum upisa : 02.06.2009

Vlasinsko jezero - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlasinsko jezero   Vlasinsko jezero - Page 4 EmptySre 3 Jun 2009 - 20:29

Dule hvala na infoformacijama bice mi od velike pomoci, a sto se tice izlaska planirao sam za subotu posto sam do tada zauzet i no na obali ispod groblja. Jos jednom hvala i bokcu i tebi.

Pozz do sledece prilike
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Vlasinsko jezero - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlasinsko jezero   Vlasinsko jezero - Page 4 EmptyČet 4 Jun 2009 - 0:38

Bistro do sledeće prilike i očekujemo tada neke slike ulova Wink
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Vlasinsko jezero - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlasinsko jezero   Vlasinsko jezero - Page 4 EmptyČet 4 Jun 2009 - 13:30

Ako se radi o obali ispod groblja na Vlasini Stojkovicevoj kod seoske mahale Stankovci (izmedju Bozickog kanala i 'lakat krivine' na magistralnom putu, kod one garaze - pa seoskim putem niz brdo pored groblja do obale...), onda ponesi i mrave i komarce, jer, evo, od jutros je otoplilo, minimalna t je bila 7*C, ako par dana do subote zapece, bice i plasica cheers
Idi obalom od ispod groblja prema severu, obavezno prodji oba mala zaliva!
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Vlasinsko jezero - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlasinsko jezero   Vlasinsko jezero - Page 4 EmptyUto 9 Jun 2009 - 7:38

Od juce je pocela (puna) sezona musicarenja plasica. Ne traje dugo, ko propusti, cekace sledecu godinu.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Vlasinsko jezero - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlasinsko jezero   Vlasinsko jezero - Page 4 EmptyUto 9 Jun 2009 - 7:45

Daj Dušane neku sliku tih plašica cyclops
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Vlasinsko jezero - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlasinsko jezero   Vlasinsko jezero - Page 4 EmptyUto 9 Jun 2009 - 12:37

Sinoc mi javili da su jata prisla priobalju, ove godine kasne dve-tri sedmice, bila je duga zima. Ako idem popodne, naslikacu nesto, svakako!
Amii, jel' si ti bio ispod Stankovskog groblja u subotu belim autom, skoro do obale?
Ja potrosih vikend dzabe, za soma.
Nazad na vrh Ići dole
amii
Gola udica
Gola udica
amii


Broj poruka : 6
Datum upisa : 02.06.2009

Vlasinsko jezero - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlasinsko jezero   Vlasinsko jezero - Page 4 EmptyUto 9 Jun 2009 - 13:25

bio sam ali ne belim autom vec plavim ali nema veze . Sto se tice ribolova nisam se zadrzao dug ali je bilo par plasica i par klen. grgeca nisam ni trazio jer kod sebe nisam imao strimere koje si mi preporucio a nadam se da ih vec danas ili sutra nabavim pa ako imas neki predlog osim onog sto si preporucio kazi. A sto se tice obale o kojoj pricamo imam informaciju da su neki momci juce imali klena na ruzno pace blizu obale.
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Vlasinsko jezero - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlasinsko jezero   Vlasinsko jezero - Page 4 EmptyUto 9 Jun 2009 - 14:17

Ja sam bio blizu te obale, na otvorenoj vodi u subotu kasnije popodne (crveni camac), u to vreme bio je beli auto ispod groblja, ako mislimo na istu obalu. Klen je skoro uvek 'kolateralna steta', ali da ne pricamo ovde o varalicama. Javi se kad ides na jezero, ili kazi gde da ti ostavim strimere (npr. na Promaji, u prodavnici kod Tome, u motelu, ili na Okruglici u prodavnici kod Paje, ili sl....). Grgec ce se loviti u priobalju jos par sedmica, posle cekas prve dane u septembru...
Nazad na vrh Ići dole
amii
Gola udica
Gola udica
amii


Broj poruka : 6
Datum upisa : 02.06.2009

Vlasinsko jezero - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlasinsko jezero   Vlasinsko jezero - Page 4 EmptyUto 9 Jun 2009 - 19:05

Moj auto je bio izmedju nekih breza, ja cu najverovatnije sutra pre podne negde do 16.00 da budem na istom mestu, a mislimo na istu obalu. U subotu cu biti gore ceo dan ali neznam tacno gde (posto idem porodicno) a sto se tice strimera moze bilo gde samo mi kazi da znam i puno ti hvala. Nadam se ddacemo se uskoro sresti gore.Inace ja vozim plavu astru karavan ,ako je vidis negde potrazi me . Bice mi drago da se upoznamo.

Pozz i BISTRO
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Vlasinsko jezero - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlasinsko jezero   Vlasinsko jezero - Page 4 EmptyČet 11 Jun 2009 - 9:04

Pre neki dan, potrazili smo plasice...

Bilo je bas lepo vreme, mada je za plasice bolje kada ima malo vetra i umerenih talasa...
Vlasinsko jezero - Page 4 26456391

... treba pretraziti male zatravljene zalive...,
Vlasinsko jezero - Page 4 21209986

Vlasinsko jezero - Page 4 98994763

pescane obale na odronima...,
Vlasinsko jezero - Page 4 93224001

i sprudove...
Vlasinsko jezero - Page 4 10779560

Moje najlepse drustvo!
Vlasinsko jezero - Page 4 29319983

I jezero.
Vlasinsko jezero - Page 4 59712431

I T3.
Vlasinsko jezero - Page 4 62415592

I plasice.
Vlasinsko jezero - Page 4 82690289
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Vlasinsko jezero - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlasinsko jezero   Vlasinsko jezero - Page 4 EmptyČet 11 Jun 2009 - 9:43

Juce sam potrazio plasice i na drugom mestu...
Vlasinsko jezero - Page 4 92350195

Iznenadjenje... klenovi su se brckali u plicaku...
Vlasinsko jezero - Page 4 56873911

Vlasinsko jezero - Page 4 59728527

Redje planiram pecanje klena klasom #3. Ovog puta nije bilo izbora.
Vlasinsko jezero - Page 4 12033950

Ponekad bude tako..., neocekivano, a dobro...
Vlasinsko jezero - Page 4 25319881

Ipak, ocekivano je bilo da ce najvise voleti krupne imitacije kopnenih insekata...
Vlasinsko jezero - Page 4 10619743

Vlasinsko jezero - Page 4 86145873

Predvece su dolazili i krupniji...
Vlasinsko jezero - Page 4 91131381

Vlasinsko jezero - Page 4 73167871

Vlasinsko jezero - Page 4 21379760
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Vlasinsko jezero - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlasinsko jezero   Vlasinsko jezero - Page 4 EmptyČet 11 Jun 2009 - 19:04

Svaka čast za glavonju sa poslednje slike i naravno za celu foto teportažu. Ima Zeka sad da te zavoli ko brata rođenog kad vidi da pecaš na T3 i to #3.
Da li je ovaj poslednji debeo zato što se nabokao plašica ili zato što se još nije izmrestio?
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Vlasinsko jezero - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlasinsko jezero   Vlasinsko jezero - Page 4 EmptyČet 11 Jun 2009 - 20:45

Dušane, Dušane...
'de će ti duša?!!

Pecaš, slikaš, motaš... A za kraj - glavonja! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Vlasinsko jezero - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlasinsko jezero   Vlasinsko jezero - Page 4 EmptyČet 11 Jun 2009 - 21:57

Svaka čast,Dušane.I na izboru muva,a za štap ćemo nasamo.Mislim da je možda,ali samo možda Helios bolji od T3 #3.Nisam siguran.Ta tvoja motka mi je extra,davna želja i jednom ću si je priuštiti.

Čestitke na svemu
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Vlasinsko jezero - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlasinsko jezero   Vlasinsko jezero - Page 4 EmptyČet 11 Jun 2009 - 23:03

Joco, vec u mraku sam morao da "ziher" slikam debelog (jednom ranije, pobegao mi je sa slikanja jedan godzila), i debeli je otplivao, nisam siguran sta mu je u trbusilu. Drugi nisu bili "skembavi".
Bokac, mora da pecam sam, kad me ne vodite na Gradac! Niti dolazite u pasivne krajeve, samo Tara i t.d....
Zeko, veruj mi, kad gledam fotke sa Ribnika, osecam u ruci T3#3! A na vrhu, kreice...
BISTRO, majstori!
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Vlasinsko jezero - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlasinsko jezero   Vlasinsko jezero - Page 4 EmptyČet 11 Jun 2009 - 23:07

dusan.momcilovic ::
...A na vrhu, kreice...
BISTRO, majstori!

Jeeeeeeeeeeeeeee... cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Vlasinsko jezero - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlasinsko jezero   Vlasinsko jezero - Page 4 EmptyČet 11 Jun 2009 - 23:26

Amii, idem sutra popodne na jezero, ostavicu ti neke imitacije u Tominoj prodavnici na Promaji (gde se otkupljuju sumski plodovi, znas!), kod prodavacice. Na kecici ce pisati "AMII". Necu moci da pecam za vikend, tek od utorka...
Javicu ti sutra uvece (posle 22h) sta je aktuelno za pecanje u subotu, ako ides. BISTRO!
Nazad na vrh Ići dole
amii
Gola udica
Gola udica
amii


Broj poruka : 6
Datum upisa : 02.06.2009

Vlasinsko jezero - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlasinsko jezero   Vlasinsko jezero - Page 4 EmptyČet 11 Jun 2009 - 23:46

Dusane majtore svaka cast.Ja i ti se znamo (video sam sliku gore). Na Vlasini si me vidjao sa Krstom neznam dali se secas a bili smo i kod tebe na poslu u vezi nekog placa na jezeru.
U subotu sigutrno idem ( ako ne pada kisa ) ali u svakom slucaju javi.
hvala i vidimo se .
Bistro sutra
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Vlasinsko jezero - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlasinsko jezero   Vlasinsko jezero - Page 4 EmptyPet 12 Jun 2009 - 8:46

dusan.momcilovic ::
J
Zeko, veruj mi, kad gledam fotke sa Ribnika, osecam u ruci T3#3! A na vrhu, kreice...
BISTRO, majstori!

Vjeruj mi druže da bi brzo tražili drugu destinaciju.Čuo sam ružne stvari sa Ribnika,nisu provjerene,pa ih neću iznositi.Ali T3 na TAri,Kupi....MA ... Uživaj samo
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
amii
Gola udica
Gola udica
amii


Broj poruka : 6
Datum upisa : 02.06.2009

Vlasinsko jezero - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlasinsko jezero   Vlasinsko jezero - Page 4 EmptySre 17 Jun 2009 - 11:28

Dusane hvala za imitacije pokupio sam ih iz prodavnice i probao u subotu.imao sam grgeca na njih ali i na osicu.drugo nista nije htelo bar da 15h kada sam se povuko zbog vremena.
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Vlasinsko jezero - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlasinsko jezero   Vlasinsko jezero - Page 4 EmptySre 17 Jun 2009 - 13:37

Amii, bio sam odsutan neki dan, čujem da je bilo osrednje (pa i lose...) ovog vikenda na jezeru..., ali bice bolje. Dosta je otoplilo, na povrsini se voda zagreva prema 20*C, grabljivice ce raditi bolje rano i kasnije, i dalje-dublje ... Pozdrav i BISTRO!
Nazad na vrh Ići dole
rancic
Green drake
Green drake
rancic


Broj poruka : 171
Datum upisa : 02.04.2009

Vlasinsko jezero - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlasinsko jezero   Vlasinsko jezero - Page 4 EmptyČet 18 Jun 2009 - 13:11

Dušane pozdrav, i jedno pitanje.
Što te nema i na drugim sajtovima.
Imaš dobre i kvalitetne - fenomenalno razrađene teme od A-Šteme, od mape kraja, mesta za pecanje i vrsta riba do muva za pecanje.
Mušice ti nisu samo radi vezivanja i "za oči" , već su za pecanje i proverene na pecanju.
Smatram da su ostali sajtovi oštećeni što tvojih tekstova i tema nema na njima.
Izvinjavam se svima za OF.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vlasinsko jezero - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlasinsko jezero   Vlasinsko jezero - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Vlasinsko jezero
Nazad na vrh 
Strana 4 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-
» Moji rekordi
» Biogradsko jezero
» Skadarsko jezero
» Savsko jezero "Ada ciganlija"

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Jezera-
Skoči na: