MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Pastrmke

Ići dole 
+20
micko
vlajkoni
sale
sulecriba
ZORAN R.
milance
Prota71
aca-laki
Goci
bbss1977
simpson H
dusan.momcilovic
bokac
panic
Oholiver
cori
hitna
100ka
Vukman
pedjabg
24 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Pastrmke   Pastrmke EmptyPon 14 Jan 2008 - 8:25

Verovatno "najmusicarskije" ribe, pastrmke na Balkanu imaju zavidnu raznovrsnost koja po strukturi ukazuje da bi nase podrucje moglo biti "kolevka" dobrog dela danasnje ukupne raznovrsnosti pastrmki sirom Evrope, od krajnjeg severa Skandinavije do iranskih pritoka Kaspijskog mora i severne Afrike. Pripadnik populacije na slici, verovali ili ne, nosi u sebi verovatno najstarije pastrmske gene dunavske linije.

Pastrmke Vrla1s10


U Srbiji se zbog hidrografske strukture nalaze (jos uvek) tri od danas ustanovljenih sest molekularnih linija pastrmke: dunavska (D), jadranska (Ad) i glavaticina - marmoratus (Mar). U okviru dunavske i jadranske linije postoji odlicna verovatnoca da se na danasnjem podrucju geoloski starog Vlasinskog platoa desavao nastanak tih linija a da je predak bila starosedelacka vrsta pastrmke koja je dala i ostale, danas endemicne vrste zapadnog Balkana, ali i neke druge linije koje su danas daleko od dinarske i peri-dinarske prapostojbine.

Detaljan prikaz poznatog dela evolucione istorije pastrmki ovog podrucja namenjen je prvim brojevima novog musicarskog casopisa koji je u pripremi.

Ono sto je evidentno jeste ignorantski odnos prema pastrmskom fondu od strane kako vlasti i paraadministrativnih organa koji ucestvuju u urpavljanju ribolovom kao delatnoscu, a onda i direktnih upravljaca voda koji pastrmku smatraju zakonski odredjenom vrstom "vece bioloske vrednosti" samo pri pokretanju krivicnih umesto prekrsajnih postupaka i naplati stete prilikom hvatanja krivolovaca, ali nemilice i nekontrolisano dopustaju i sprovode poribljavanja i zajedno sa pravosudjem (ovo dposlednje u poslednje vreme, istina, sve manje) tolerisu krivolov i time "peglaju", tj. kroz zacarani krug prelova i neodgovarajucih poribljavanja umanjuju postojecu originalnu biolosku raznovrsnost pastrmskog fonda (npr. sliv Bozice i Dragovistice, sliv Crnog Timoka, sliv Vlasine, Nisave i Toplodolske reke, pa i slivovi Drine i Kolubare). Tako su u nase vode dunavskog sliva dospele invazivne varijante ribnjacki uzgojene pastrmke atlantske i jadranske linije, a pitanje je otkud neretvanska varijanta jadranske pastrmke u izvorisnom delu Pcinje. Ni fond ostalih pastrmskih voda nije ostao manje-vise ocuvan promisljenoscu, vec zbog nedostupnosti ili cistog sticaja srecnih okolnosti da u njima nema posebnih varijanti pastrmke, samo onih siroko rasprostranjenih u celom dunavskom slivu.

Pored ovoga, energeticari i hidrogradjevinci izgleda da su resili da zatru sve planinske vode i stanista pastrmke branama i akumulacijama bez obzira na posledice. Rzav, Drina, Ljubovidja, Mlava... sve su to buduca rupasta jezera.

Sumari sa eksploatacijom suma, erozijom i njenim uticajem na vodotokove ispadose, apsurda li, jos i najmanje zlo i u novije vreme, cak, na dobrom su putu da postanu i cuvari voda, jer u upravljanju njima (ukljucujuci i pastrmske vode) vide i svoju perspektivu. Neverovatno, ali sve blize istini, mada jos na dugackom stapu. U nedostatku snage i ugleda bilo kakvog ribolovnog esnafa (poznatog po gledanju kroz prste krivolovcima, uzimanju provizija za sacuvaj-Boze-kakva poribljavanja, najblaze receno nelojalnu konkurenciju sa pilicarskim rezonima kako upravljaca vode, tako i nadlezne administracije) ovaj moguci i potencijalno vrlo snazan oslonac zastite pastrmskog fonda zasluzuje da se odneguje.

Ribolovci? Da li oni ugrozavaju pastrmski fond? Da li oni uticu na njegovo ocuvanje i unapredjenje? Da li je u tom pogledu njihovo mesto, uloga i svest zadovoljavajuce u datom trenutku ili...? Imam odrecan, mada i blago ambivalentan stav u odgovoru na ova pitanja, ali bih voleo da vidim akciju koja bi demantovala taj moj stav i obradovala me sto gresim. U toj akciji, uz sve ostale, musicari bi trebalo bar ravnopravno da ucestvuju.

Ovo je samo pokusaj da se napravi "prolet" kroz temu koja bi tek trebalo da se razvije i iznedri iz sebe nove teme.
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastrmke   Pastrmke EmptyPet 28 Mar 2008 - 0:21

Da li neko moze da mi objasni razliku izmedju brown i jezerske pastrmke. Skoro sam bio ucesnik jedne diskusije, pa sav pun nedoumica ostadoh bez pravog odgovora.

Pastrmke Brown_10
Brown trout

Pastrmke Lake_t10
Lake trout
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastrmke   Pastrmke EmptyPet 28 Mar 2008 - 1:24

Ne bih smeo da tvrdim, ali koliko sam ja upoznat Salmo trutta iliti po engleski Brown trout ima tri oblika:
1.potočaru (koja je na gornjoj slici),
2.jezersku pastrmku (na donjoj slici) i
3.morska pastrmka.
E sad fora je u tome što ova jezerska pastrmka sa slike nije isto što su i "jezerske" pastrmke kod nas. Ove jezerske pastrmke su varijetet za sebe, dok su pastrmke koje kod nas žive u jezerima samo potočare koje su u jezeru. Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastrmke   Pastrmke EmptyPet 28 Mar 2008 - 6:26

...Marica... kriv k***c... Razz

...ajmo dalje.....
Nazad na vrh Ići dole
hitna
Mali mrav
Mali mrav
avatar


Broj poruka : 32
Datum upisa : 09.02.2008

Pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastrmke   Pastrmke EmptyUto 20 Maj 2008 - 22:04

evo jos koja od ovi dana......


Pastrmke Dsc00050yt7.th


Pastrmke Dsc00037te0.th


Pastrmke Dsc00013hf6.th
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastrmke   Pastrmke EmptySre 21 Maj 2008 - 14:47

Bravo hitna cheers

@Vukman
Matori zeznuo sam se!
Ovo što si ti okačio je severnoamerička "Lake trout", inače iz roda zlatovčica, latinsko ime joj je Salvelinus namaycush!
A evo i slike
http://picasaweb.google.com/lh/searchbrowse?q=Salvelinus%20namaycush&ie=UTF-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&um=1&sa=N&tab=wq#0
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastrmke   Pastrmke EmptyČet 3 Jul 2008 - 12:07

Pogledajte donji link:
http://www.fishandfly.com/articles/20080422_1
Pre dosta vremena na jednom drugom forumu bOGDAN JE BIO INICIRAO ovu pricu kroz jedan britanski forum.
Sad je jasno da je to drzavna politika upravljanja PASTRMSAKIM VODAMa, a ne necija zelja ili volja.
Kod nas jos ima voda gde jos nema potrebe za restauracijom originalnih genofondova i linija pastrmki, jer su jos nenarusene, ali pritisak da se naruse je neverovatan. I to od laika koji sve vide kroz paru i samo kroz paru.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastrmke   Pastrmke EmptyČet 3 Jul 2008 - 15:27

Sumnjam da bilo koga od nadležnih kod nas baš zabole za ovo (nažalost) Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
cori
Green drake
Green drake
cori


Broj poruka : 200
Godina : 69
Location : Novi Sad
Datum upisa : 09.01.2008

Pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastrmke   Pastrmke EmptyPon 19 Jul 2010 - 23:52

Sa Ribnika ovih dana, jedna od najinteresantnijih pastrmki - potočara koju sam ulovio do sada.

Pastrmke 34447lu

Detalj masnog peraja

Pastrmke 2s8ol8y
Nazad na vrh Ići dole
http://www.corivans.com
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastrmke   Pastrmke EmptyUto 20 Jul 2010 - 1:09

jes prelepa Smile
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastrmke   Pastrmke EmptyUto 20 Jul 2010 - 7:46

Prelepa Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastrmke   Pastrmke EmptyPon 26 Jul 2010 - 19:06

Pre nekoliko dana, po vrlo niskom vodostaju, pirotski mušičar najstarije generacije, Božidar Andrejević, poznatiji kao Ćona upecao je ovu pastrmku u Visočici, koristeći nimfu BH Zečje uvo # 10. Mušičar od ranih pedesetih prošlog veka Ćona ima mnogo ovakvih ulova ali je ovaj posebno važan budući da se radi o ribolovcu na pragu sedme decenije života. Pastrmka je bila duga 62 cm i teška 2,3 kilograma. Smirivanje i vađenje je trajalo 40 minuta budući da je predvez bio prečnika 0,18 mm a mesto ulova izuzetno zaraslo i stenovito.


Pastrmke Coninariba
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastrmke   Pastrmke EmptyPon 26 Jul 2010 - 19:34

Svaka čast cheers
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastrmke   Pastrmke EmptyPon 26 Jul 2010 - 20:04

Браво за Ћону!
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastrmke   Pastrmke EmptyPon 26 Jul 2010 - 20:56

bem ti zivot ekstra je
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastrmke   Pastrmke EmptyUto 27 Jul 2010 - 1:43

Ћоно, пироћански батлијо, алал ти ћуфте!
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastrmke   Pastrmke EmptyUto 27 Jul 2010 - 21:39

Bravo za Conu i njegove ulove. Ovo je jedan od njih! Pastrmke ni blizu mere, a o postovanju propisa o kolicini ulova nema ni govora.Pastrmke Conasudopera2

Tuzno je da se slave ovakvi ljudi i da se nazivaju musicarima. Jadno i bedno!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastrmke   Pastrmke EmptySre 28 Jul 2010 - 6:30

Bojane, pretpostavljam da si ovu fotografiju uradio licno cim sa ovakvom sigurnoscu reagujes. Ja nisam ni policajac ni ribocuvar da pratim sta ko radi po Visoku vec sam samo napisao vest na osnovu dobijenih fotografija. Svako je dovoljno pametan za sebe i zna kakva je trenutno kaznena politika u vezi sa krsenjem jasno propisanih pravila .. pa izvolte.
Ukoliko reagujes na osnovu podatka dobijenog od nekoga sa strane, onda je to u najmanju ruku neozbiljno. Pomislicu o da si mozda samo naseo necijoj zlobi a uspeo da prideve jadno i bedno stavis uz moje angazovanje da se onaj prvi ulov prikaze. Jadno i bedno je (ukoliko je moja druga pretpostavka tacna) to sto taj neko drugi nije ragovao kada i ako je snimak autenticno nacinjen nego je cekao ovakvu situaciju a ovo verovatno slikao i cuvao za uspomenu i uzivanje.
Buduci da znam da u ovaj kraj nisi svracao, jer bi se verovatno videli, snimak nije tvoj ... dali je suvise ocekivati da saznamo ime junacine koja moze da se pohvali autorstvom.
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastrmke   Pastrmke EmptySre 28 Jul 2010 - 10:06

Sasa,

i ti i ja postavismo sliku ulova istog coveka i u cemu je problem. I tvoju i moju napravio je "neko drugi". Nema ni trunke zavisti kod mene a jos manje zlobe kada je bilo kakvo pecanje u pitanju. Samo ogorcenje sto se u nebo dizu neki koji to ne zasluzuju svojim ponasanjem na vodi jer su jako los primer drugima.
Ne brini slika koju sam ja objavio je 100% autenticna samo o njoj se nece pricati legende kao o ovoj koju si ti postavio. Brzo ce biti zaboravljena i to je ono sto je tuzno u celoj prici. Pricasu superlativu o iskusnom musicaru koji pastrmku od 2.3kg vadi 40 minuta na 0.18 (da nisi pogresio za jednu nulu) pa je i ocigledno njegovo iskustvo na ovim nedoraslim primercima.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastrmke   Pastrmke EmptySre 28 Jul 2010 - 11:57

Bojane,

Bez namere da bilo koga branim ili napadam, samo baratam stvarima u koje sam prilicno siguran. Siguran sam da je ulovio onu veliku pastrmku i to se jasno vidi na desetak fotografija koje sam dobio bas u svrhu objavljivanja .
Kako taj covek provodi svoj ribolov je njegova odgovornost (i mozda rizik) i stvar ljudi koji su zaduzeni da sve nas kontrolisu. Baviti se pretpostavkama je neozbiljno a taj "neko" mogao ti je reci i da je ono moj lavabo. Zasto ne bi poverovao i u nesto tako. Ponavljam, autor druge fotografije je trebao reagovati kod ribocuvara i time bi uradio ispravnu stvar, ovako ja imam sumnju u ovu zakasnelu reakciju. Imamo za takve likove (u svim oblastima zivota) ovde jedno lepo ime a verujem i da je kod vas isto. O svemu ovome sam obavestio Bozidara Andrejevica a on ce vec znati sta i kako da uradi i kome da se obrati za ovaj nenadani sled dogadjaja.
Ono sto je mene poteralo da ovo objavim je zelja da eto malo promovisem reku na kojoj i sam pecam i nekakva radost sto takve ribe opstaju u njoj. Bas iz razloga sto mnogi ribolovci umeju da preteraju u svom tumacenju pravila na vodi u ribolov idem iskljucivo sam, sa sinom ili Goranom, te o Coninoj ribolovackoj etici ne mogu da kazem nista jer bih onda i sam pretpostavljao. Ne vidim razlog daljoj polemici jer smo obojica preneli sto smo hteli a ostalo neka urade direktni akteri.
Nazad na vrh Ići dole
bbss1977
Woolly Bugger
Woolly Bugger
avatar


Broj poruka : 57
Datum upisa : 29.01.2008

Pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastrmke   Pastrmke EmptySre 28 Jul 2010 - 13:03

hmmm....reka Ibar
https://2img.net/r/ihimizer/img829/5610/09062010184.jpg
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastrmke   Pastrmke EmptySre 28 Jul 2010 - 15:02

Lepa dužičasta Smile
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastrmke   Pastrmke EmptySre 28 Jul 2010 - 22:34

Sasa,

taj "neko" nikad ni u najvecem snu ne bi rekao da je to tvoj lavabo i ribe iz njega, u to sam apsolutno siguran. I ti bi trebao da si siguran da pricas o ozbiljnoj temi sa ozbiljnim sagovornikom koji odlicno razume sta znaci izneti javno ovakve stvari.
Nego mi nije jasno da tom "nekom" sugerises da je trebao da "reaguje kod ribocuvara" ali si ti regaovao kod Bozidara Andrejevica iako si imao isto pravo da i ti reagujes kod ribocuvara. Veruj mi, vise je tebi u interesu nego meni, ali ti to odlicno znas.
Zastita reke ne pocinje od ribocuvara vec od nas samih a efekti negativne reklame se brzo vide i cuju. Meni je neverovatna stvar da musicari o kojima se najvise prica obicno budu najveci kasapi i 99% ljudi ce pre da cestita na ulovu nego da pita dal' je riba pukim slucajem vracena. Ne, mi i dalje C&R svatamo kao super stvar u revirima gde je to obaveza a ni na kraj pameti nam ne pada da vratimo nesto u tkzv. slobodne vode. Umesto da se makar na ogranicen period dozovemo pameti i promovisemo nesto poput C&R, na taj nacin pruzimo realnu sansu da nam se reke oporave i da svaki vir Visocice krije po 5 ovakvih primeraka, mi se hvalimo ubijenom maticom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastrmke   Pastrmke EmptyČet 29 Jul 2010 - 9:18

Bojane, nemoj da sudis o mom ponasanju jer sam godine potrosio u ribolovackom udruzenju ucestvujuci cak i u akcijama kontrole (zamerivsi se time prijateljima i poznanicima koji su tada uhvaceni u prekrsajima) a par puta doveo i Gorana u neprijatnu situaciju da prisustvuje verbalnom duelu koji je bio na granici fizickog obracuna a nije se izrodio u to iskljucivo zbog njegovog prisustva. Uvidevsi u praksi jalovost angazovanja na direktnom volonterskom cuvanju voda i znajuci kako se ponasa vecina ribolovaca sklanjam se zadnjih godina i odlazim u ribolov sam da ne bih ni video ni slusao o svakojakim ulovima.
Autentican ili ne, snimak je izvadjen u trenutku kada se prikazuje jedan legalan i vredan ulov i to svemu daje jeftin i bljutkav ukus. Kao neko ko je od Bozidara - Cone, dobio podatke o ulovu i bio zamoljen da ih prosledim u medije, ne zelim da o njima sudim iz bilo kog ugla a buduci da je napadnut na osnovu mog pisanja red je bilo da ga o tome i obavestim. Sta ce i kako preduzeti ili ne preduzeti njegova je stvar a moja da ovu polemiku prekinem i uputim tvoj izvor podataka da malo razmisli o sebi samom ili samoj, jer je fotografisuci ulov sa znanjem vlasnika (ma ciji on bio) i sam bio ucesnik ili ucesnica u celoj toj raboti. Ukoliko je to uradjeno tajno a sa namerom da se prekrsioc prijavi, ovo svakako nije ni mesto ni nacin za ostvarivanje nauma uz debelo razmisljanje o zakonitosti takvog postupka (ma gde da je on izveden). Ja ovim zakljucujem ucesce u ovoj temi i izrazavam zaljenje sto su ostali ucesnici na forumu morali da prate ovu ni na koji nacin utemeljenu i validno potkrepljenu raspravu.
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastrmke   Pastrmke EmptyČet 29 Jul 2010 - 9:36

Sasa,

potpuno se slazem sa tobom i odlicno znam kako izgleda borba sa vetrenjacama. Ne zameram ja tebi a jos manje sudim o tome, samo sam reagovao kada si i ti neosnovano kritikovao zasto se ova slika nije prosledila nadleznima. Nije iz prostog razloga sto je praksa pokazala da od toga nema nista. Ostalo je samo pisanje po sajtovima kao potpuno legalan nacin za javno izrazavanje negodovanja kod ovakvih dela.

Opet ti o validnosti slike koju sam postavio, a ona nije nista manje validna od one koju si ti postavio. Ako je moja mogla da bude iz ko zna cije sudopere, mogla je i tvoja da bude slika pastrmke uhvacene na glistu. Nemoj pogresno da me shvatis, ni na kraj pameti mi nije da tvrdim nesto ili da sumnjam, ali bih te molio da i ti ne sumnjas u mene jer nemam ni jedan razlog da te foliram. Obavestio si vlasnika ulova, to je ok i on i ja znamo sta i kako dalje ako bude trebalo...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Sponsored content





Pastrmke Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastrmke   Pastrmke Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pastrmke
Nazad na vrh 
Strana 1 od 5Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Mekousne pastrmke
» Mrest pastrmke

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarska biologija :: Ribe-
Skoči na: