MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Plastika VS. Metal

Ići dole 
+9
VLADISANS
Zeka
Oholiver
bokac
Zox
vlajkoni
falco
Prota71
100ka
13 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Plastika VS. Metal Empty
PočaljiNaslov: Plastika VS. Metal   Plastika VS. Metal EmptyČet 26 Jun 2008, 15:28

Prilikom izbora čekrka prednost dajete plastici ili metalu?
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Plastika VS. Metal Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika VS. Metal   Plastika VS. Metal EmptyČet 26 Jun 2008, 17:38

PUNK,HARD-CORE...i sve sto vole mladi.... Twisted Evil
UAAAAAAAAAAAA PLASTIKA,nesto mi neuliva poverenje... study
Nazad na vrh Ići dole
falco
Green drake
Green drake
falco


Broj poruka : 157
Datum upisa : 08.02.2008

Plastika VS. Metal Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika VS. Metal   Plastika VS. Metal EmptyČet 26 Jun 2008, 17:52

Čekrk najčešće nije najvažniji deo mušičarskog pribora, ali uvek prednost dajem metalu.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Plastika VS. Metal Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika VS. Metal   Plastika VS. Metal EmptyČet 26 Jun 2008, 18:21

Pretpostavio sam da će reakcije biti ovakve, al i da vidimo ko voli stikupla cheers
Nazad na vrh Ići dole
falco
Green drake
Green drake
falco


Broj poruka : 157
Datum upisa : 08.02.2008

Plastika VS. Metal Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika VS. Metal   Plastika VS. Metal EmptyČet 26 Jun 2008, 20:22

Za nekog početnika sa skromnim budžetom plastika je logičan izbor.
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis
avatar


Broj poruka : 461
Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Plastika VS. Metal Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika VS. Metal   Plastika VS. Metal EmptyPet 27 Jun 2008, 09:25

Imam i plasticni i metalni cekrk. Moje zapazanje je da metalni bolje balansira stap
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Plastika VS. Metal Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika VS. Metal   Plastika VS. Metal EmptyPet 27 Jun 2008, 09:47

Moj glas ide metalu. Jedna od prednosti plastike je težina ali upotrebim "novih" metala više ni to nije prednost...
Čak ni cenovni rang više ne određuje materijal jer Pfluger,Medalist je čitav od metala a košta samo 10-15 $...
U svakom slučaju sa metalnim čekrkom sam mnogo sigurniji i bolje mi "leži" na štapu.

Plastika VS. Metal Medali10

Vrlo rado bi ga posedovao Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Plastika VS. Metal Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika VS. Metal   Plastika VS. Metal EmptyPet 27 Jun 2008, 15:27

Dobro preSedniče ti si konzervativan čovek (upražnjavaš isključivo misionarsku pozu i tome sl). Od tebe nisam ni očekivao da voliš plastiku geek
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Plastika VS. Metal Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika VS. Metal   Plastika VS. Metal EmptyPet 27 Jun 2008, 16:06

Što se poza tiče, dovoljno sam star da se mogu pohvaliti da sam učestvovao u pisanju "one" Sutre a plastika mi, generalno izgleda kao štanc roba.
Naravno i tu se može naći ponešto kvalitetno ali proizvođači primenjuju taj materijal samo da bi snizili troškove proizvoda, pa sumnjam da nisu zakinuli i na još po nečemu pale
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Plastika VS. Metal Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika VS. Metal   Plastika VS. Metal EmptyPet 27 Jun 2008, 19:05

Ma znam da si imao buran studentski život Wink cheers

Jedini razlog zašto sam posatvio ovo pitanje je da bih video koliko ljudi pažnje pridaju čekrku kao delu pribora. Mislim da u nekim uslovima mušičarenja kod nas, čekrk igra krajnje nevažnu ulogu i da je on više ukras nego stvarno bitan deo pribora.
Naravno sada očekujem oprečne komentare Wink
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Plastika VS. Metal Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika VS. Metal   Plastika VS. Metal EmptySub 28 Jun 2008, 16:05

Sad malo off-topic...

Još uvek mi nikako nije jasno kako to da mušičarski čekrk košta toliko koliko košta, naročito u relativnom odnosu spram varaličarskih čekrka?

Porediti samo dva slučajno izabrana čekrka, jedan mušičarski i jedan varaličarski, npr. nema nikakvog smisla. Ali, smisao ove priče se sasvim lepo nazire kada se preleti kroz ponudu na tržištu čekrka raznih vrsta - ono što bode oči su cene na rafovima za mušičarske.

Nisam ni mašinski inženjer niti tehnolog da bih morao da se zapitam, kako to da tako priprosta konstrukcija (kao čekrk za mušičarenje) košta toliko, kada mnogo složenija konstrukcija (varaličarska mašinica ili multiplikator) uz te iste materijale košta čak i manje, uz daleko složeniju konstrukciju, mnogo veći broj delova i time faza izrade...?

Javljaju mi se neki odgovori, a istinu nikada nećemo saznati... (videti: CIA, BIA... i nikada prežaljeni KGB)
  • serije u proizvodnji čekrka za muvarenje su male u poređenju sa varaličarsko/plovkaroško/dubinkaškim serijama, pa su time cene veće?
  • mušičare svrbi novčanik, takva se trgovačka prilika ne propušta?
  • eksluzivnost, pa makar i samo šminkerska, nema cenu?
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Plastika VS. Metal Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika VS. Metal   Plastika VS. Metal EmptySub 28 Jun 2008, 18:43

bokac ::


istinu nikada nećemo saznati... (videti: CIA, BIA... i nikada prežaljeni KGB)
  • serije u proizvodnji čekrka za muvarenje su male u poređenju sa varaličarsko/plovkaroško/dubinkaškim serijama, pa su time cene veće?
  • mušičare svrbi novčanik, takva se trgovačka prilika ne propušta?
  • eksluzivnost, pa makar i samo šminkerska, nema cenu?

Bojim se da su oba 3 razloga Twisted Evil
Dobro pitanje si postavio...a ko može da da odgovor ? Ili ga je Bogdan dao u nekoliko starijih postova, a mi ne želimo da priznamo šta je, u stvari mušičarenje (tj. za koga je)...(?!)
scratch
Nazad na vrh Ići dole
falco
Green drake
Green drake
falco


Broj poruka : 157
Datum upisa : 08.02.2008

Plastika VS. Metal Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika VS. Metal   Plastika VS. Metal EmptySub 28 Jun 2008, 18:48

I ja mislim da ima puno istine u onom što je rekao bokac.
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Plastika VS. Metal Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika VS. Metal   Plastika VS. Metal EmptySub 28 Jun 2008, 19:25

Ali komso @bokac.....uvek ce biti po neko ali.......kupuje se 1 eventualno 2 "muvatorska"cekrka!!!!????A za varalicarenje??????Pazi,za varalicu.......a smudj,koliko 2-3 da se pokriju svi uslovi na vodi????Pastrmka???Som???Stuka???Morsko???Multiplikatori????Naravno.....pastrmke,lipljena nemamo u Bgd-u...al sava,Dunav,kanali,stajacice...okolina+stap pod misku i pljas pod mostove!!!????A za pastrmku najblizi nam Gradac.....
Naravno,sve bi platio do 100evra........al kvadratni metar u Beogradu bi platio do 1000evra/samo sto me ljudi mogu nazvati ludakom pa u bloku 45 gde je metar bio 800dm sad je 2000evra!!!!Trziste,XXI vek.......i bratac,i Mi smo se kultivisali,hocemo i mozemo da za svoje zadovoljstvo i kvalitet platimo!!!!Zasluzili smo da uzivamo u svakom trenutku....stedecemo na nekim drugim stvarima... Wink

lol! lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Plastika VS. Metal Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika VS. Metal   Plastika VS. Metal EmptySub 28 Jun 2008, 21:23

da ne vrede cekrci te pare ne vrede,mi tu nista nemozemo,nazalost.
a cekrk mi je najmanje bitan u svemu tome,tako da volem plastiku
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Plastika VS. Metal Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika VS. Metal   Plastika VS. Metal EmptySub 28 Jun 2008, 22:21

oholi ::
da ne vrede cekrci te pare ne vrede,mi tu nista nemozemo,nazalost.

Verovatno 100% tacno,mada jak standar u Svedskoj....... Wink Laughing Laughing
U zemljama sa DOBRIIIIIIIM standardom tako je mala razlika da li ce dati 200-350evra a i vise za limitirane stvarcice,jubilarce i slicno......i hiljadarke Twisted Evil Twisted Evil Zato se kod nas jos uvek mogu naci neke stvari po vrlo pristupacnim cenama,al svako po svom afinitetu,zeljama i mogucnostima...a i zasto postoje prijatelji i drugari....moramo se snalaziti Wink
PUNK's NOT DEAD al setam METALCA,moj glas za METALNI!
lol! flower afro
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Plastika VS. Metal Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika VS. Metal   Plastika VS. Metal EmptyNed 29 Jun 2008, 00:51

oholi ::
da ne vrede cekrci te pare ne vrede,mi tu nista nemozemo,nazalost.
a cekrk mi je najmanje bitan u svemu tome,tako da volem plastiku
Za ovo imaš ljutu mučenicu od mene čim se vidimo!

Ovo što je Bokac napisao pod 3. je po meni najbliže istini.
A istina, da citiram druga Lisca Molderovića "Istina je tamo negde" scratch
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Plastika VS. Metal Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika VS. Metal   Plastika VS. Metal EmptyNed 29 Jun 2008, 14:18

Ma ljudi da se razumemo, mušičarenje nije za svakoga... Nije u pitanju samo novac ili elitizam već odnos prema prirodi, ribi, opremi ljudima...
40 god. sam varaličaro i upoznao hiljade ribolovaca ali tek među mušičarima sam osetio onaj filing koji objedinjuje ribolov kroz puno podhobija (FT,FC, entomoligiju,floru, metereologiju, geografiju...i ko zna šta još).... E pa sada ako pripadamo toj subkulturi onda i prihvatimo neka načela. Naravno na brdovitom balkanu su sistemi merila malo pomereni a o standardu da i ne govorim, tako da se slažem sa Protom. Onaj ko može biće fensi, oni drugi retro ali sve je u službi mušičarenja.
Važno je da se družimo kvalitetno i da smo što više na vodi.
PS. I dalje mislim da su plastikaneri za jednokratnu upotrebu Twisted Evil


Plastika VS. Metal Pictur52

Dajte za ovo 10 evra i žvakaće vam strunu k'o baba koru 'leba
No
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Plastika VS. Metal Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika VS. Metal   Plastika VS. Metal EmptyNed 29 Jun 2008, 23:06

al bih rado posedovao vision koma pa da ga uparim sa 3zone
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Plastika VS. Metal Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika VS. Metal   Plastika VS. Metal EmptyNed 29 Jun 2008, 23:50

Prota71 ::
Ali komso @bokac.....uvek ce biti po neko ali.......kupuje se 1 eventualno 2 "muvatorska"cekrka!!!!????A za varalicarenje??????Pazi,za varalicu.......a smudj,koliko 2-3 da se pokriju svi uslovi na vodi????Pastrmka???Som???Stuka???Morsko???Multiplikatori????

...2 - 3 чекрка за смуђа??? Само?!?
А један за бандара, па још један за гргеча? Smile

Prota71 ::
...al kvadratni metar u Beogradu bi platio do 1000evra/samo sto me ljudi mogu nazvati ludakom pa u bloku 45 gde je metar bio 800dm sad je 2000evra!!!!Trziste,XXI vek.......
lol! lol! lol!

Управо о томе и говорим. Замисли да квадрат стана у 45. блоку платиш 2000 евра на непарним, иначе вараличарско-дубинкашким спратовима, а тај исти квадрат, у том истом улазу, у том истом блоку платиш од 3000 до 6000 евра на парним, али мушичарским спратовима...
Тржиште?
Да. И то какво се само пожелети може.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Plastika VS. Metal Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika VS. Metal   Plastika VS. Metal EmptyNed 29 Jun 2008, 23:54

bokac ::


Управо о томе и говорим. Замисли да квадрат стана у 45. блоку платиш 2000 евра на непарним, иначе вараличарско-дубинкашким спратовима, а тај исти квадрат, у том истом улазу, у том истом блоку платиш од 3000 до 6000 евра на парним, али мушичарским спратовима...
Тржиште?
Да. И то какво се само пожелети може.

Waistinu Boki veliš Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis
avatar


Broj poruka : 461
Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Plastika VS. Metal Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika VS. Metal   Plastika VS. Metal EmptyPon 30 Jun 2008, 16:31

Drugari,
Lepo je procitati kako Bokac gazi po nekim nedodirljivim temama.
Zox i ja smo pricali o ovim temama. Tad je bio na sasvim drugim stanovistima (SAGE cini cudo od ribolovca).
Cela prica oko Galovice je postavljena jer je nas nekoliko hteo da musicarenje priblizimo nekim klincima koji ce sutra da nas ostave u arhivu. Sve smo radili u cilju populacije i priblizavanja ovog vida ribolova svima. Znate da vas ne lazem ako kazem da je mene "pedjabg" ubedjivao 5 (pet) godina da pristupim ovom vidu ribolova. Ubedjivali su me jos neki ali o njima necu da pricam (ti su se posrali na sve sto su znali ili culi).
Pre godinu dana istu temu sam pokrenuo i na .....com
Reakcije su iste kao i Protine i Zox-ove.
Na prostoru bivse SCG je Shimano prodao tri komada "Stella Milenium" - za ceo svet ostaje jos 97. Koliko je nas a NJIHHHHH.
Pogledajte dobro ovu masinicu iz Zox-ovog posta .............. jel ima nesto tu da kosta vise od 5 E. Ja sam slicnu platio 60 E i dobro prosao.
JBG Proto stap i masinica ne znaci da ces ista uhvatiti. Gledaj muve (kako se prave), strunu (pitaj Zeku kako se baca) i budi coooooool
Pozdrav Vlajkoni
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Plastika VS. Metal Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika VS. Metal   Plastika VS. Metal EmptyPon 30 Jun 2008, 17:09

vlajkoni ::
Drugari,
Lepo je procitati kako Bokac gazi po nekim nedodirljivim temama.
Zox i ja smo pricali o ovim temama. Tad je bio na sasvim drugim stanovistima (SAGE cini cudo od ribolovca).
Cela prica oko Galovice je postavljena jer je nas nekoliko hteo da musicarenje priblizimo nekim klincima koji ce sutra da nas ostave u arhivu. Sve smo radili u cilju populacije i priblizavanja ovog vida ribolova svima. Znate da vas ne lazem ako kazem da je mene "pedjabg" ubedjivao 5 (pet) godina da pristupim ovom vidu ribolova. Ubedjivali su me jos neki ali o njima necu da pricam (ti su se posrali na sve sto su znali ili culi).
Pre godinu dana istu temu sam pokrenuo i na .....com
Reakcije su iste kao i Protine i Zox-ove.
Na prostoru bivse SCG je Shimano prodao tri komada "Stella Milenium" - za ceo svet ostaje jos 97. Koliko je nas a NJIHHHHH.
Pogledajte dobro ovu masinicu iz Zox-ovog posta .............. jel ima nesto tu da kosta vise od 5 E. Ja sam slicnu platio 60 E i dobro prosao.
JBG Proto stap i masinica ne znaci da ces ista uhvatiti. Gledaj muve (kako se prave), strunu (pitaj Zeku kako se baca) i budi coooooool
Pozdrav Vlajkoni

Morao sam quotiram čitav Vlajkonijev post i da se složim sa njim ( SAGE kvari čoveka-definitivno affraid )
I da ponovim, mi smo recidivi britanskih mušičara koji su mahom bili lordovi ili neki sličan Q.... Retko se ko od običnih smrtnika bavio ovim što nas veže. Na žalost Balkan je prostor koji "se prima" na sve što je skupo i IN a dokaz je i ta Stella. Sada dolazimo do situacije da neko plaća štapove po 500-600 evra i hvali se njima a tvrdi da nije elita...Da li jedan Hardy čekrk vredi 800 funti? Ne razumem se previše u metalurgiju ali taško da vredi pa makar bio pravljen i od one keramike sa svemirskih brodova... pale
Moram se takođe složiti i sa činjenicom da smo svi ušli u ovo sa različitim afinitetima, znanjem, shvatanjima i ukusima pa poštujem nečiju nameru da plati 2-3 000$ za bambus samo da bi ga imao.
Što reče Zeka "svaka luda ima svoje radosti...." a ja svoje tražim u retro mada nisam isključiv i uzeću ono što mi olakšava svaki trenutak u ribolovu...
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Plastika VS. Metal Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika VS. Metal   Plastika VS. Metal EmptyPon 30 Jun 2008, 20:15

@Vlajko,

nemaš pojma,druže,samo u Srbiji ima da ja znam i da sam vidio šest(6) stela milenijum.Poznajem i dobar sam s vlasnicima.JBG,ko je sad elita?
Drugo,tržište je to i takvo.I ja bih da kupim danielsona za 20€,al ga ne daju.Valjda misle da i oni moraju da nešto zarade,bem li ga.

@Bokac,

ode ti druže opet u neke teme da se svađamo.To ti je tako i tu mi samo možemo da plačemo i da se svađamo.Svi gledamo da bude što lakše i nastojimo da sami sebe zadovoljimo(ne ne,ne tako,sram vam uš'o)Koliko ja vidim,ovaj naš sport - hobi je najveći oblik hedonizma.A onda opet,daš 10€ za tu zoxovu makinu i ona ti udavi neki SAA MED Mad
kako da ne pop...

Ono što valja to MORA DA SE PLATI.U životu.

ENDE
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Plastika VS. Metal Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika VS. Metal   Plastika VS. Metal EmptyPon 30 Jun 2008, 23:55

ali koliko?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Plastika VS. Metal Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika VS. Metal   Plastika VS. Metal Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Plastika VS. Metal
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarski pribor :: Čekrci-
Skoči na: