MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Zasto MUSICARENJE?

Ići dole 
+26
johnny
Šone
Oholiver
vlajkoni
bokac
ZORAN R.
dusan.momcilovic
ADNAN
Prota71
Komanchero
karadjon
Djole Nis
Zox
Superfly
cori
100ka
Zeka
Vukman
pedjabg
sjekloca
boki
boki64ja
Zoki
Fishkiller
Bambula
Admin
30 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto MUSICARENJE?   Zasto MUSICARENJE? - Page 7 EmptyPet 25 Sep 2009 - 20:05

Pa JBG Gene,znaš kakva smo generacija i da ne damo na sebe.I + ja još uvijek branim svoje stavove,pa ma koliko oni nekome bili pogrešni.To valjda ima veze sa genetikom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto MUSICARENJE?   Zasto MUSICARENJE? - Page 7 EmptyČet 1 Okt 2009 - 10:57

Ima li neko mere kalema za mušičarske konce? Oni kalemi što staju u onu napravu (bobina?) kojom se namotava konac na udicu.
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto MUSICARENJE?   Zasto MUSICARENJE? - Page 7 EmptyČet 1 Okt 2009 - 11:13

ZORAN R. ::
Ima li neko mere kalema za mušičarske konce? Oni kalemi što staju u onu napravu (bobina?) kojom se namotava konac na udicu.


Donosim Ti mustru u petak.....strpljenja Tigre Very Happy Wink
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto MUSICARENJE?   Zasto MUSICARENJE? - Page 7 EmptyČet 1 Okt 2009 - 11:17

Kasno je u petak! Hoću da dam strugarima da naprave par kalemova pa da namotam žice na njih (0,2 mm, već sam da o Bokiju jedno koturče) pa da vam donesem u petak, možda nekom treba. Ok, mogu da namotam na neko papirče ali je bolje da odmah bude na originalnom kalemu?
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto MUSICARENJE?   Zasto MUSICARENJE? - Page 7 EmptyČet 1 Okt 2009 - 11:24

ZORAN R. ::
Kasno je u petak! Hoću da dam strugarima da naprave par kalemova pa da namotam žice na njih (0,2 mm, već sam da o Bokiju jedno koturče) pa da vam donesem u petak, možda nekom treba. Ok, mogu da namotam na neko papirče ali je bolje da odmah bude na originalnom kalemu?

Nista lako cemo onda,daj neku lokaciju u toku dana....gde te co'ek moze naci i smislice se sta vec cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto MUSICARENJE?   Zasto MUSICARENJE? - Page 7 EmptyČet 1 Okt 2009 - 11:41

Trenutna lokacija Dušanovac (Dušanovačka pijaca), arbajten. Posle blok 70, druženje sa Kunta Kinteom ili već.
Ako imaš nešto skicirano, pošalji mi na kosmajservis@sbb.rs pa da organizujem „proizvodnju“.
Zna li neko nešto o Bokiju, čoveka je otišao na Gradac juče a nema ni pisma ni razglednice pa se štrecam da još nešto zamara tamo (nekog krokodila, medveda...)? Ko ponudi pouzdanu informaciju da je čovek živ – ima pivo u petak!
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto MUSICARENJE?   Zasto MUSICARENJE? - Page 7 EmptyČet 1 Okt 2009 - 11:48

ZORAN R. ::
Trenutna lokacija Dušanovac (Dušanovačka pijaca), arbajten. Posle blok 70, druženje sa Kunta Kinteom ili već.
Ako imaš nešto skicirano, pošalji mi na kosmajservis@sbb.rs pa da organizujem „proizvodnju“.
Zna li neko nešto o Bokiju, čoveka je otišao na Gradac juče a nema ni pisma ni razglednice pa se štrecam da još nešto zamara tamo (nekog krokodila, medveda...)? Ko ponudi pouzdanu informaciju da je čovek živ – ima pivo u petak!


Ahaaaaaaa..........ma ziv je ziv,medjedi ga nisu izjeli....mada mozda mu one kineskinje dodju glave....mislim noga...ma onoga izmedju Very Happy Very Happy Very Happy
Vrnuo se On nama ziv i zdrav ali umoran dasa.....polako bice danas glasa i od njega,glasa razuma cheers
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto MUSICARENJE?   Zasto MUSICARENJE? - Page 7 EmptyČet 1 Okt 2009 - 11:54

Uh, dobro je!
U nedelju me prepao, hteo sam vojsku spasa, rendžere, policiju, gorsku službu spasavanja i Crvene Beretke da zovem u pomoć da ga tražimo ali se, ipak, pojavio i to pre ponoći...
A gadno je tamo zvati bilo koga u pomoć pošto nema signala mobilnog.
Da sam morao ponovo se preoblačim u Tigrovog manekena da bi ga tražio, verovatno bi ja uginuo negde usput pa bi onda on mene tražio i tako u krug...
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto MUSICARENJE?   Zasto MUSICARENJE? - Page 7 EmptyČet 1 Okt 2009 - 12:06

ZORAN R. ::
Uh, dobro je!
U nedelju me prepao, hteo sam vojsku spasa, rendžere, policiju, gorsku službu spasavanja i Crvene Beretke da zovem u pomoć da ga tražimo ali se, ipak, pojavio i to pre ponoći...
A gadno je tamo zvati bilo koga u pomoć pošto nema signala mobilnog.
Da sam morao ponovo se preoblačim u Tigrovog manekena da bi ga tražio, verovatno bi ja uginuo negde usput pa bi onda on mene tražio i tako u krug...


Vidis Tigre............."Zato je MUSICARENJE....."!!!!!!!!!!Kapis!!???? Very Happy Very Happy Very Happy lol! lol! lol!



p.s. cimam te popodne,na radnom mestu sam od 14h...ufff al centar grada,pa sad mislim mustra je kod mene na dlanu!!!
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto MUSICARENJE?   Zasto MUSICARENJE? - Page 7 EmptyČet 1 Okt 2009 - 13:04

Pa izmeri nečim, pomično - nepomičnim merilom, trouglom, lenjirom, opkruži oblik na papiru pa skeniraj i šibni mi emajliranom porukom, pošalji putem goluba pismonoše... Problem je animirati majstore na vreme a za to su potrebne određene tekućine koje nisu sok i voda, a sve to treba organizovati...
Ako ništa ne uspemo, namotaću na nešto pa probajte da li vam odgovara pa ćemo se snaći za pravu stvar putem vremena.
I dalje važi WANTED za Bokija a pivo kao nagrada!
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto MUSICARENJE?   Zasto MUSICARENJE? - Page 7 EmptyČet 1 Okt 2009 - 15:00

...nema me pola dana, a već frka?

Mis'im, stvaaarno... Evo me, javljam se, ka' će to pivo? Zasto MUSICARENJE? - Page 7 Icon_biggrin Zasto MUSICARENJE? - Page 7 Icon_biggrin Zasto MUSICARENJE? - Page 7 Icon_biggrin
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto MUSICARENJE?   Zasto MUSICARENJE? - Page 7 EmptyČet 1 Okt 2009 - 15:05

Ma, čuj, „pivo“ – gajba!
A već sam mislio da odem do policijske akademije i da pozajmim jedno dvadeset dresiranih pasa tragača sa onim burićima pod glavom i da ih pošaljem na Gradac!
Dobro došao i javi šta je bilo: onaj vir me strahovito zanima!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto MUSICARENJE?   Zasto MUSICARENJE? - Page 7 EmptyČet 1 Okt 2009 - 15:11

Evo ti dimenzije danvilovog kalema Exclamation
Visina: 31mm
Prečnik ruba valjka: 26mm
Prečnik samog valjka: 22mm

Ako bih se ja pitao nešto u proizvodnji tog valjka, napravio bih malo dublju špulnu 8pod pretpostavkom da je od drveta) znači ovaj prečnik valjka sa 22mm smanjiti na 20mm možda čak i 18mm.

Srećno u poduhvatu cheers

P.S. majstoru daj vinjauk tek po završenom poslu da ne budu špulne kvadratnog preseka.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto MUSICARENJE?   Zasto MUSICARENJE? - Page 7 EmptyČet 1 Okt 2009 - 15:39

Na ovo Jocino bih samo dodao:

rupa od 8 mm (za "krake" bobine).
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto MUSICARENJE?   Zasto MUSICARENJE? - Page 7 EmptyČet 1 Okt 2009 - 15:54

Ma ne!

Obrnuto – bile bi kockaste bez vinjaka!

P.S.
„Rubinov“, isključivo.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto MUSICARENJE?   Zasto MUSICARENJE? - Page 7 EmptyČet 1 Okt 2009 - 16:31

ZORAN R. ::
„Rubinov“, isključivo.

A da li drugi postoji!

@Bokac
Napisah da posle prve ne funkcionišem najbolje Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto MUSICARENJE?   Zasto MUSICARENJE? - Page 7 EmptyPet 2 Okt 2009 - 18:35

ZATO "MUŠIČARENJE".......... https://www.youtube.com/watch?v=854fE08Nvog&feature=player_embedded#


https://www.youtube.com/watch?v=OzJhQKOUcBw&feature=related
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto MUSICARENJE?   Zasto MUSICARENJE? - Page 7 EmptyNed 16 Maj 2010 - 23:18

Zasto bas musicarenje????????Sad dal ce se iko ovde prepoznati....ali jedan od nas koji konstantno nema sve sto mu treba a marljivo skuplja kao kakav mali hrcak Very Happy cheers

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 24102009001

Uploaded with ImageShack.us

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 24102009002j

Uploaded with ImageShack.us

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 24102009003x

Uploaded with ImageShack.us

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 24102009004

Uploaded with ImageShack.us

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 24102009005u

Uploaded with ImageShack.us
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto MUSICARENJE?   Zasto MUSICARENJE? - Page 7 EmptyNed 16 Maj 2010 - 23:22

Ima li nade za nas...

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 24102009006

Uploaded with ImageShack.us

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 24102009007

Uploaded with ImageShack.us

Sve je krenulo svojim tokom....
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto MUSICARENJE?   Zasto MUSICARENJE? - Page 7 EmptyPon 17 Maj 2010 - 1:01

onaj c&f alat je bas koristan doticnom Razz
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto MUSICARENJE?   Zasto MUSICARENJE? - Page 7 EmptyPon 17 Maj 2010 - 4:49

Dotičnog ćeš ti na basketu koji je pominjan pre nek idan da iscimaš tako da istegne ligmanet na nogi, pa da nemere iz kuće jendo nedelju dve dana i onda lepo da nauči da mota, a i da malo smani ove zalihe Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto MUSICARENJE?   Zasto MUSICARENJE? - Page 7 EmptyPon 17 Maj 2010 - 10:49

Fotosi vode vremensko poreklo od januara meseca...okasnio sa postavkom...ček Vladice,doći ćes i Ti na red!!!! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Šone
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Šone


Broj poruka : 86
Datum upisa : 27.05.2010

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto MUSICARENJE?   Zasto MUSICARENJE? - Page 7 EmptyPon 31 Maj 2010 - 19:38

Ja ću se bazirati na naslovu tj topicu "Zasto MUSICARENJE?"

Od kada sam uhvatio prvu ribu na mahač svi ostali vidovi ribolova su za mene postali prošlost ,uspeo sam da rasprodam ostali pribor i veoma sam srećan zbog toga ...

Fly or Die !
Nazad na vrh Ići dole
johnny
Woolly Bugger
Woolly Bugger
johnny


Broj poruka : 91
Godina : 40
Location : Knin
Datum upisa : 11.06.2009

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto MUSICARENJE?   Zasto MUSICARENJE? - Page 7 EmptyPon 31 Maj 2010 - 21:16

Slažem se sa Šonetom-mada ja ništa nisam prodao,toliko volim ribolovni pribor da nemam srca(bolesnik)...
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zasto MUSICARENJE? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto MUSICARENJE?   Zasto MUSICARENJE? - Page 7 EmptyUto 1 Jun 2010 - 0:40

johnny ::
Slažem se sa Šonetom-mada ja ništa nisam prodao,toliko volim ribolovni pribor da nemam srca(bolesnik)...
Razumem te u apsolutnoj potpunosti Razz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zasto MUSICARENJE? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto MUSICARENJE?   Zasto MUSICARENJE? - Page 7 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zasto MUSICARENJE?
Nazad na vrh 
Strana 7 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Kako/zasto se lomi stap?
» Zasto na Ribnik kad moze i na Gradac!!!
» Musicarenje crvenperke
» Musicarenje u Srbiji
» Musicarenje u reviru ili na divljaka

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Uvod u mušičarenje - stil, potreba, moda :: Zašto baš mušičarenje?-
Skoči na: