MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 list MUŠIČAR

Ići dole 
+20
Oholiver
VLADISANS
pedjabg
zvezdan
vladabgd
radojica-pop
bokac
Superfly
bogi
Goci
simpson H
vlajkoni
GORAN R.
Djole Nis
Zox
Prota71
karadjon
100ka
Zeka
cori
24 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
cori
Green drake
Green drake
cori


Broj poruka : 200
Godina : 69
Location : Novi Sad
Datum upisa : 09.01.2008

list MUŠIČAR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 8 EmptyČet 21 Okt 2010 - 0:44

Nova anketa na sajtu www.musicar.rs , pa dajte svoje mišljenje.

Prethodna:

list MUŠIČAR - Page 8 2ed1c85


Poslednji izmenio cori dana Sre 27 Okt 2010 - 21:48, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.corivans.com
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

list MUŠIČAR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 8 EmptyČet 21 Okt 2010 - 12:26

cori ::
Nova anketa na sajtu www.musicar.rs, pa dajte svoje mišljenje.
Probao da dam svoje učešće ali na klik na link dobio: Oops! This page appears broken.
A imalo bi se štošta sugerisati za sadržaj "Mušičara" ali eto i stranica na webu vezana za isti ne funkcioniše...
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

list MUŠIČAR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 8 EmptyČet 21 Okt 2010 - 22:10

Lepo je sto "Musicar" sponzorise lepa takmicenja. Medjutim, ne smatram dobrim sto je jednostran i zasupa u stavovima i pristupu musicarenju samo "etabliranu" (po misljenju vlasnika i urednika, verovatno zbog "zlatne podloge" koja stoji iza takve) stranu. A i odluke o objavljivanju tekstova, posebno onih sa stavom i kriickim osvrtom, urednistvo (ili urednik sam) menja bez obavestavanja njihovih autora. I pored mnostva vidljivih mana tog casopisa i mnogo odijuma medju musicarima, smatrao sam da je bolje sto ipak postoji, ali mislim da je ovakav kakvim je dosada "ispao" taj list samo jos jedan verodostojni odraz stanja drustva u kome zivimo: isto je tako "fenserski", haotican, toliko blaziran i opterecen musicarima nebitnim, a samo vlasniku i njegovim bliskima (opet, po njegovom shvatanju) bitnim svarima u musicarenju. Samo jos jedan "autofetis", bez drustvene uloge i teznje da se iole pomere stvari napred, vec samo prema samom sebi.
Cist egocentrizam.
Steta.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

list MUŠIČAR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 8 EmptyPet 22 Okt 2010 - 1:56

Jao pa ne Peđa pa nemoj tako ipak je to prvi pravi mušičarski magazin na ex-SFRJ prostorima koji izlazi tek 2 godine affraid . Mora malo da preleži neke dečije bolesti, da sačekamo da postane punoletan makar pa da ga iskritikujemo za 18 rođendan ipak je još mlad Idea
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

list MUŠIČAR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 8 EmptyPet 22 Okt 2010 - 13:57

Tako je Joco!
Ima samo jedan "sitan" problem: ja teško da ću doživeti punoletstvo "Mušičara" pa bih voleo da sad bude kako treba!

Poslednji broj je dostigao vrhunac! Beskonačni prikazi nekih takmičenja koja me zanimaju koliko i prosečan prinos pirinča po glavi stanovnika provincije Jao Pao u severnoistočnom delu zapadne Kine. Ok, ti prikazi znače izdavaču "Mušičara" pošto će (barem) ti koji su učestvovali na takmičenjima kupiti časopis a za nas ostale ko nas...

Objavljene mape (na više strana!) terena gde se održava neko prvenstvo, mape neupotrebljive jer su sitne (takmičari sigurno dobijaju veće mape od organizatora takmičenja) a i šta meni (ili bilo kome od nas) te mape znače?!? Kad se saberu raznorazna takmičenja i reklame - 80% časopisa je NEŠTO što "običnim" čitaocima (čitaj: mušičarima) uopšte ne treba!

Da nije Goranovih i Acinih tekstova (i još par časnih izuzetaka) "Mušičar" bi komotno mogao da se zove "Šta se radi po EX-Yu i šire"! Šteta, a lepo je počelo...

Pazi trip: trenutno više tekstova direktno o mušičarenju ima u "Spin&Fly" časopisu nego u "Mušičaru" koji nema deo za varaličarenje!

Žali bože... No u uređivačku politiku gospodina Kohnera se ne možemo(?) mešati a možda čovek jednostavno nema kvalitetnog materijla pa onda popunjava koječime...?

Ne znam kako ide sa pravima za objavljivanje ali samo sa Neta bih prikupio materijala za deset mušičarskih časopisa svakog meseca...
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

list MUŠIČAR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 8 EmptyPet 22 Okt 2010 - 14:31

Pa, do skoro sam smatrao da zaista treba sacekati da se malo uredjivacka politika "Musicara" ustali i novinarski zanat ispece, ali na ovim prostorima politika je zabrazdila ustalivsi se, a zanat evoluirao u skladu s njome. "Musicar" je postao zatvoren i jednoglasan, cak sve vise i jednoobrazan. Recimo, da li ocekujete da u njemu bude nekih upotrebljivh i tacnih informacija o navodnom ukidanju dozivotne garancije od danske SCIERRA-e (i ja imam njihove stapove i odlicno iskustvo prilikom reklamacija koje sam imao pre neku godinu, mene direktno vest vrlo intrigira) ili o promasajima uravljanja pastrmskim fondom na nekoj vodi, ili o socio-ekonomskoj (ne)odrzivosti cena dozvola u sadasnjim uslovima i na ovim prostorima i nelegalnim nacinima naplacivanja dodatnih dozvola na pojedinim vodama, ili o logickoj neodrzivosti poribljavanja sa C&R rezimom na pojedinim vodama, i sl.? Ma sreca je cista sto prosecan (u sociolosko smislu, ne psiholoskom ili bacackom ili po vestini musicarenja) musicar NE RAZMISLJA i NE ZAMARA GLAVU, vec placa sta moze kad treba, samo da provede taj miran dan ukraden od stvarnosti. E, pa kad je tako, treba li mu uopste normalan musicarski casopis kakav je upola (bez luka) SPIN & FLY?
Ispada da je musicarenje takmicarski vid ribolova i da se od toga finansiraju ribarski reviri, podrucja, ko god i kako god to hoce da te vode nazove. Promovisu se takmicenja i takmicari koji poznaju jedni druge i citaju o sebi i svojima, a ocekuje se (valjda) da se promocijom voda na kojima se drze takmicenja navuku rekreativci da placajuci visoke cene dnevnih dozvola dozive uzbudjenja kakva su bila, je li, na takmicenjima, sta li???? Da bace struniu, istina nesto manje daleko, ali na istoj vodi gde su XX i YY izbacili i ceo backing... Malo mi je bolesno da se identifikujem s time. Ne bi me cudilo da uskoro pocbnu po granama iznad takvih voda da kace i slike odabranih musicara i da krivine nazivaju njihovim imenima... Sto ce meni ili bilo kome kad tamo dodje delovati otprilike isto kao i spomenici-krajputasi poginulim ucesnicima u sabracaju, najiskrenije receno. Brrrr, da se covek najezi!
Dotle su stvari koje se ticu rekreativnog musicarenja i njegovog daljeg omasovljenja potpuno (ili skoro potpuno) zanemarene, a o upravljanju tim revirima i stvarima koje su statusna pitanja (koga zanimaju te stvari neka pogleda bilo koji strani musicarski forum) ni reci. Bilo kakvi kriticni, iole upitni clanci se izostavljaju ukoliko dovode u pitanje sadasnjicu i njene aktere cije je vreme doslo, bez obzira sto nama ostalima time svetla buducnost musicarenja bas i nije izgledna, zbog toga sto takav pristup nije nista novo, a "trokira" rekreativno musicarenje koje ionako ima problema sa kapacitetima i perspektivom razvoja.
Ali, sto bi to bilo razlog za brigu! Mnogo je veci problem sto su (samozvani) musicarski pregaoci svojim angazmanom u zadnjih deset godina doveli do pada broja musicara u USA, gde je musicarenje pokretac tehnoloskog razvoja i industrije pribora. Nase musicarenje i problemi ne mogu se s time ni porediti. Ili bi mozda, ako se pazljivije razmisli, i mogli...?
E KUD BAS JA ZAPOCEH BAKSUZNU STRANU U OBVOJ TEMI!
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

list MUŠIČAR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 8 EmptyPet 22 Okt 2010 - 17:10

Zanimljivo je ovo,ali ja mislim da svako ima pravo da uredjuje casopis onako kako on misli da treba ili zeli iz razloga sebi znanih.Na potencijalnim citaocima i kupcima je da odluce da li ce da kupuju taj casopis ili ne.E sad sta je to sto ce vecinu musicarske populacije privuci je pravo pitanje (bar za mene).Cisto sumnjam da je nesta ekstra zanimljivo citati o vec znanim revirima,komercijalnim vodama.pa cak i takmicenjima.Eto ta takmicenja okupljaju mali krug ljudi a nasuprot toga je dosta veliki krug kog to ne zanima.
Misljenja sam da su naj zanimljivi tekstovi o "divljim" vodama bas onim na koje vecina i ide da upraznjava ovaj hobi.Zatim prikazi vezivanja musica,izrada bilo cega sto ima veze sa musicarenjem.Prezentacija nekih tehnika,koje su nepoznate vecini ili pak retke na nasem podruciju.naravno da je i deo oko pribora potreban ali ne u smislu komercijale pa se pribor predstavlja samo u vidu reklame na 2 strane.Ekologija se podrazumeva pod obavezno,nije lose pisati o problemima nasin voda,zar ne?
Kolika je isplatljivost takvog casopisa stvarno ne znam,znam da ima mnogo ljudi koji bi uvek pomogli u smislu materijala,tekstova,slika...Isve to ostaje na kraju vlasniku,uredjivacu il kom vec da odluci kakav ce biti taj casopis koji izdaje,na nama da li ce mo ga kupovati ili ne....
Nazad na vrh Ići dole
bogi
Elk hair caddis
Elk hair caddis
bogi


Broj poruka : 261
Location : Još. Banja
Datum upisa : 08.04.2008

list MUŠIČAR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 8 EmptyPet 22 Okt 2010 - 19:00

da...svako ima pravo da uredjuje njegov časopis kako on misli da treba, ali....stavi se na mesto urednika, ti pokušavaš da "prodaš" nešto i da privučeš veliki broj ljudi da i kupuju to što prodaješ...pitanje glasi...kako ćeš ti da prodaš takav časopis ako na sve strane imaš sve više i više nezainteresovanih kupaca koje sve manje i manje interesuje jedan takav časopis i ono što piše u njemu...
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

list MUŠIČAR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 8 EmptyPet 22 Okt 2010 - 20:30

Meni je oduvek bilo čudno da se uređivanje časopisa brka sa vlasništvom na istim.

Od kad se to časopis štampa zbog vlasnika, a ne zbog čitaoca?!?


@Peđa
uopšte nisi pokrenuo baksuznu polemiku; sasvim je na mestu...
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

list MUŠIČAR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 8 EmptySub 23 Okt 2010 - 15:20

bokac ::

Od kad se to časopis štampa zbog vlasnika, a ne zbog čitaoca?!?
Nažalost, i u svetskim okvirima se često časopisi štampaju zbog vlasnika!
Seti se Randolfa Hersta koji je pokretao ratove kada je to njemu odgovaralo... Odnosno, nije direktno on pokretao ali je formirao javno mnjenje u tom pravcu... Znači&Znači, uspevao je da čitaoce ubedi da je to što štampa baš ono što su hteli da pročitaju - e, to je umeće novinarskog (izdavačkog) posla!

E, sad, u usko specijalizovanom izdavaštvu kakvo je izdavaštvo u oblasti ribolova i to "u bari prepunoj krokodila" nije lako opstati i ponekad se mora(?) pribeći "očajničkim" merama kako bi se opstalo na tržištu, po svaku cenu... S te strane donekle opravdavam uređivačku politiku "Mušičara" ali ne opravdavam više u punoj meri moju podršku koja se ogleda u pretplaćivanju na časopis koji nije ni bleda senka prvih brojeva...
A možda bi trebao da animiram ljude u mojoj zgradi da napravimo takmičenje u pecanju (mušičarenju) pa da i moje komšije i ja budemo ovekovečeni u jednom od brojeva? Uz malo nameštaljki (Oholi u ronilačkom odelu kači ribe na moju udicu) mogao bih i da pobedim pa bi taj broj "Mušičara" uramio za buduća pokoljenja? Very Happy

No, šalu na stranu, kao što je već rečeno, na čitaocima je da odluče hoće li kupovinom časopisa podržati uređivačku politiku pa neka vreme pokaže da li je ista ispravna ili nije! Ako je gospodinu Kohneru potrebna pomoć oko uređivanja sadržaja "Mušičara", on će već znati kako da je zatraži i od koga to da zatraži, barem se nadam. Ako je tržište za mušičarski časopis suviše malo pa je onda neophodno(?) pratiti sva moguća i nemoguća takmičenja kako bi se prodalo što više komada časopisa, lično ne bih imao ništa protiv da se tematika časopisa proširi na sve moguće vidove ribolova kao što rade u "Ribolovačkom magazinu". (Ne kažem da mi se u ovom časopisu sve dopada ali Goranove i Acine tekstove sa uživanjem pročitam ali ne gadim se ni ostalih tema o ribolovu u svim mogućim vidovima.) Na taj način bi deo o mušičarenju bio esencija tog vida ribolova kao što i treba da bude.

Sve ovo pišem zbog onih koji nemaju sreću kao mi u Galovici da se stalno, uživo srećemo sa legendama mušičarenja u ovoj zemlji pa nam "Mušičar" niti bilo koji časopis tog profila nije nužan - sve potrebne i dovoljne informacije možemo dobiti iz "prve ruke"! Treba voditi računa o deci koja ulaze u svet ribolova, pa neka to bude i mušičarenje, negde daleko gde nemaju mogućnosti da lako čuju uživo savete iskusnih, gde nemaju mogućnosti da uživo vide opremu i pribor za ovaj sport, tamo gde je kineski štapić od 200 dinara vredan rođendanski poklon... Zamislite koje je otkrovenje toj deci kada im dođe neki časopis do ruku - nauče sve od prve do poslednje strane napamet! Ako je 80% toga što su naučili napamet to da je Petar Petrović pobedio sa ribom od XXX cm na takmičenju u Bosanskoj Krupi ili da je Petrović Petar bio drugi u Mrduši Donjoj sa ribom od XX cm i da su u oba slučaja svi učesnici po obavljenom oficijelnom delu navalili na ubijene prasiće i jagnjiće, termički obrađene, i sve to zalili hektolitrima "vatrenih voda" u najrazličitijim oblicima - onda je to žalosno... (Navedeni konkretni geografski lokaliteti su slučajno izabrani, ilustracije radi - da se ne pomisli da je potcenjivanje ili navođenje u negativnom kontekstu u pitanju!)

"Spin&Fly" je, barem za sada, u svom većem delu, primer kako bi trebao da izgleda časopis namenjen mušičarima i varaličarima. Naravno, i tu ima tekstova koji će se nekom više a nekom manje dopasti ali je toga dovoljno da za svakog bude ponešto. Dalo bi se štošta i tu prigovoriti ali o tom - potom, još je "mlad" časopis i videćemo kako će mu teći razvojni put.

Nadam se da će se oglasiti i urednik "Mušičara" - ako ga ova diskusija uopšte zanima, tj., ako smo uopšte ostavili tragove u prašini puta koji je sebi zacrtao...


Poslednji izmenio ZORAN R. dana Sre 27 Okt 2010 - 15:47, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

list MUŠIČAR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 8 EmptySre 27 Okt 2010 - 15:38

bogi ::
da...svako ima pravo da uredjuje njegov časopis kako on misli da treba, ali....stavi se na mesto urednika, ti pokušavaš da "prodaš" nešto i da privučeš veliki broj ljudi da i kupuju to što prodaješ...pitanje glasi...kako ćeš ti da prodaš takav časopis ako na sve strane imaš sve više i više nezainteresovanih kupaca koje sve manje i manje interesuje jedan takav časopis i ono što piše u njemu...

Svako zaista ima pravo da uredjuje svoj casopis kako hoce, dakako.
Ali i citalac da sa druge strane odluci hoce li ga citati tako uredjenog ili ce uzeti neki drugacije uredjen.
Od toga citalac ne moze da bankrotira, a vlasnik i urednik ipak moze.
Pristup uredjivanja casopisa o kome pricamo i koji kritikujem lici na onaj dosta siroko zastupljen u rekalamama u kojima se reklamiraju razni artikli prevashodno namenjeni zenskom delu potrosacke populacije, tipa : "Ove ne-znam-ti-ni-ja-sta koristi npr. Lepa Juna, pa sto ne probas i ti?". Mislim da sam video bilbord sa nekom Divac ili Mijatovic ili nekom tako zvucnog perizimena djevuskom i nekim visoko sofisticiranim detergentom za rublje u tri-kile-pakovanju, sa gore parafraziranim natpisom. E, pa, ako list "Musicar" racuna da ce slicnim pristupom da "navuce" decake da ga kupuju zato sto takmicari kupuju e da bi videli pojavilo im li se je ime u tim novinama, mislim da to, najblaze receno, UOPSTE NIJE U REDU! Sad
Ali moje misljenje je pojednacno, a ako se casopis dobro prodaje, verovatno da s mojim misljenjem, tj. sa mnom nesto nije u redu. rendeer
Ne verujem da je stvar u onima koji ga kupuju. lol!
Nazad na vrh Ići dole
bogi
Elk hair caddis
Elk hair caddis
bogi


Broj poruka : 261
Location : Još. Banja
Datum upisa : 08.04.2008

list MUŠIČAR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 8 EmptySre 27 Okt 2010 - 21:07

pedjabg ::
...
ne znam šta ste pronašli u mom postu koji nije upućen vama...mene lično ne interesuje kako će jedan urednik ili ako je urednik i vlasnik časopisa da uređuje isti i da li će imati prođu ili ne kod čitalaca.. ja od toga nemam ni koristi ni štete....bacio sam samo akcenat na to da je bitnije u svemu šta čitaoci žele da čuju i pročitaju u takvom jednom časopisu, normalno je da ako su čitaoci nezadovoljni da takav jedan časopis i neće kupovati to je jasno kao dan...

Nazad na vrh Ići dole
cori
Green drake
Green drake
cori


Broj poruka : 200
Godina : 69
Location : Novi Sad
Datum upisa : 09.01.2008

list MUŠIČAR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 8 EmptySre 27 Okt 2010 - 21:49

ZORAN R. ::
cori ::
Nova anketa na sajtu www.musicar.rs, pa dajte svoje mišljenje.
Probao da dam svoje učešće ali na klik na link dobio: Oops! This page appears broken.
A imalo bi se štošta sugerisati za sadržaj "Mušičara" ali eto i stranica na webu vezana za isti ne funkcioniše...

zarez je pravi problem - ispravio sam u original postu. Oprostite Ivan

Interesantni postovi, hvala vam sto ste mi dali dobre savete. Bistro Ivan
Nazad na vrh Ići dole
http://www.corivans.com
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

list MUŠIČAR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 8 EmptyČet 28 Okt 2010 - 2:53

Anketa
Tekstovi i prilozi u listu Mušičar su mi bili:
izuzetno korisni
korisni
ponekad korisni
bezkorisni
ne čitam ih


Rezultati

Je li to ta "anketa" (sa ili bez navodnika)?
Dobra šala! No, ako Vama ta i takva anketa nešto suštinski govori, neka bude - kliknuo sam! Sviđa mi se što je najveći procenat kliknuo na "izuzetno korisni"... Very Happy
Ako budete hteli pravu anketu, onda na svakoj strani časopisa stavite ovu anketu pa ćemo "kliktati" na svakoj strani i onda će Vam to biti prava slika "prolaznosti" svakog broja "Mušičara". Dovoljno je da bude jedna traka na svakoj strani časopisa na netu sa ocenama (recimo) od 1 - 5 pa da vidimo prosek na kraju...
Nazad na vrh Ići dole
cori
Green drake
Green drake
cori


Broj poruka : 200
Godina : 69
Location : Novi Sad
Datum upisa : 09.01.2008

list MUŠIČAR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 8 EmptyČet 28 Okt 2010 - 23:52

Prva anketa je bila:



list MUŠIČAR - Page 8 Prvaanketa214anketirani

Uploaded with ImageShack.us
Nazad na vrh Ići dole
http://www.corivans.com
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

list MUŠIČAR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 8 EmptyPet 29 Okt 2010 - 1:32

Hmm, ovo liči na srpsku statistiku!
Jedan jede "klot" pasulj, drugi krmenadlu a u proseku to bude "pasulj sa kobasicom"!
No, bolje obuhvaćena materija nego u aktuelnoj, svakako!
Problem je što se iz ovih brojki ne vidi koliko čega faktički ima u "Mušičaru"!

Ako usvojimo ove procente kao procentualnu zastupljenost navedenih tema u časopisu (koliko bi trebalo toga da bude, recimo), to prolazi (primer: izrada mušica + FT, materijali + ribe koje se love tehnikama mušičarenja + entomologija + reportaže i putopisi = (23,83 + 6,54 + 9,81 + 7,01 + 8,88)% = 56,07%)! Na ovo dolazi oko 20% nužnih (?) reklama pa je to ukupno 76,07% a ostatak od 23,93% bi činili ostali tekstovi... To bi "prolazilo", donekle, ali nažalost to nije procentualna zastupljenost pojedinih tema u časopisu već je to "spisak želja" čitalaca (čitaoci žele krmenadlu a nudi im se "klot" pasulj)! Ovako, teme koje sam naveo, teško da prebacuju 30% zastupljenosti u časopisu i to bez ulaženja u kvalitet pojedinih članaka.

Tu je problem. To bi bilo, kad bi bilo...

Ponavljam, najmerodavniji sud o svakom primerku časopisa ćete dobiti kada bi se napravila na netu šlajfna od (recimo) 1 - 5 na svakoj strani časopisa i sabiralo "kliktanje" na svaku od tih šlajfni. Ako pojedini broj ne pređe ocenu 3,51 (zbirno) trebalo bi da se, automatski, pale signalne lampice Idea na kompjuteru urednika! Teme koje budu ocenjene sa manje od 2 izbegavati u "širokom luku"! Prosto, da ne može biti prostije...

Druga je stvar kad se ima u vidu sve što smo ranije pisali o "Mušičaru", prepunjenost raznoraznim prikazima takmičenja, FC day-ovima, najavama takmičenja, intervjuima sa pitanjima tipa: "Šta Vas nisam pitao a hteli biste da kažete?" i sličnim biserima za popunjavanje izdavačke niske. Uostalom, lako je napraviti poređenje - samo se paralelno prelista neki od prvih brojeva sa nekim od poslednjih i sve će biti jasno...

Ili, uzmite "Spin&Fly", odvojte strane namenjene mušičarenju i uporedite sa sadržajem "Mušičara" i sve će Vam biti kristalno jasno... Daleko od toga da je "S&F" najbolji moguć časopis sa ribolovnom tematikom (ima li takvog?) ali je koncentrovan.

Vi kao urednik "Mušičara" najbolje znate zašto je takav kakav je, naravno i ako Vam tako posao lepo ide - aferim! Morate shvatiti da mi je najmanji problem da izdvojim to malo para mesečno ili dvomesečno za časopis, tu svotu spalim "pred nosom" kroz cigarete svakodnevno! Željno iščekujem "Mušičar" i kad stigne, obradujem se kao malo dete - prelistam od korica do korica za par minuta pa ponovo i ponovo...! I kad, posebno u poslednjim brojevima, zaključim da nemam šta da pročitam (čast izuzecima u vidu Gorana i Ace!) onda sam jako tužan... A sa Goranom sam često na pecanju i u klubu pa mi njegovi (i Acini) tekstovi nisu nužni - tu je čovek uživo kad god je potreban savet ili neko iskustvo sa vode ali opet pročitam sa uživanjem.

Ne ubijajte "mušičarsko dete" u meni!
Nazad na vrh Ići dole
cori
Green drake
Green drake
cori


Broj poruka : 200
Godina : 69
Location : Novi Sad
Datum upisa : 09.01.2008

list MUŠIČAR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 8 EmptyUto 2 Nov 2010 - 23:13

Prelistajte novi 17. broj lista Mušičar

www.musicar.rs

list MUŠIČAR - Page 8 Dceuf6
Nazad na vrh Ići dole
http://www.corivans.com
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

list MUŠIČAR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 8 EmptyUto 2 Nov 2010 - 23:31

Lepa naslovna strana...
Nazad na vrh Ići dole
cori
Green drake
Green drake
cori


Broj poruka : 200
Godina : 69
Location : Novi Sad
Datum upisa : 09.01.2008

list MUŠIČAR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 8 EmptyUto 30 Nov 2010 - 23:20

Hvala.

List Mušičar
Ekstra ponuda

www.musicar.rs
Nazad na vrh Ići dole
http://www.corivans.com
cori
Green drake
Green drake
cori


Broj poruka : 200
Godina : 69
Location : Novi Sad
Datum upisa : 09.01.2008

list MUŠIČAR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 8 EmptySre 29 Dec 2010 - 14:50

Obaveštenje

List Mušičar postaje deo izdavačke kuće Reviri d.o.o. Naredni 18. broj izlazi iz štampe u Januaru 2011. Obim, cena, dimenzije lista i dinamika izlaženja ostaju isti.

Urednik lista ostaje isti (Ivan Korhner), kao i cela ekipa koja je do sada učestvovala u izradi lista Mušičar. Kvalitet lista se neće menjati. Povećava se broj mesta na kojima će se list Mušičar moći kupiti, na celom prostoru ExYu.

Urednik Ivan Korhner
Nazad na vrh Ići dole
http://www.corivans.com
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

list MUŠIČAR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 8 EmptySre 29 Dec 2010 - 18:15

cori ::
Kvalitet lista se neće menjati.

Šteta Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

list MUŠIČAR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 8 EmptySre 29 Dec 2010 - 20:49

100ka ::
cori ::
Kvalitet lista se neće menjati.

Šteta Evil or Very Mad

No hope at all! Shocked
Pa, ima i drugih. Svako ima svoj izbor. afro
Nazad na vrh Ići dole
cori
Green drake
Green drake
cori


Broj poruka : 200
Godina : 69
Location : Novi Sad
Datum upisa : 09.01.2008

list MUŠIČAR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 8 EmptyČet 30 Dec 2010 - 22:27

list MUŠIČAR - Page 8 Nh175k
Nazad na vrh Ići dole
http://www.corivans.com
cori
Green drake
Green drake
cori


Broj poruka : 200
Godina : 69
Location : Novi Sad
Datum upisa : 09.01.2008

list MUŠIČAR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 8 EmptySre 12 Jan 2011 - 23:03

List Mušičar: Obaveštenje o pretplati

Poštovani pretplatnici,

molio bih vas da obnovite pretplatu na list Mušičar za 2011 godini.

Videti na www.musicar.rs
Nazad na vrh Ići dole
http://www.corivans.com
cori
Green drake
Green drake
cori


Broj poruka : 200
Godina : 69
Location : Novi Sad
Datum upisa : 09.01.2008

list MUŠIČAR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 8 EmptySre 19 Jan 2011 - 9:47

Mušičar otišao u štampu i od petka, 21 januara, je na kioscima u svim republikama ExYu

list MUŠIČAR - Page 8 2z9h087
Nazad na vrh Ići dole
http://www.corivans.com
Sponsored content





list MUŠIČAR - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 8 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
list MUŠIČAR
Nazad na vrh 
Strana 8 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Pismo saradnje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Slobodni sastavi :: Ozbiljne stvari-
Skoči na: