MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Dozvole za 2019. godinu

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Dozvole za 2019. godinu Empty
PočaljiNaslov: Dozvole za 2019. godinu   Dozvole za 2019. godinu EmptySub 15 Dec 2018 - 22:46

Poslednji put, ako me oči ne varaju, 2011. godine smo postovali o dozvolama. Pre oko mesec-mesec ipo novim rešenjem nadležnog ministra dozvola za rekreativni ribolov za2019. godinu porasla je sa 6 na 7 hiljada dinara, što zbog skoka vrednosti ribolovnih voda usled poboljšanja ribljeg fonda, što zbog porasta realnih troškova korisnika ribarskih područja koje su oni imali na postizanju tog cilja. Ovaj porast cene srećom je ispraćen i porastom plata u javnom sektoru u otprilike istom iznosu u kom je i poskupljenje dozvola, a njega mora da isprati i porast plata u privatnom sektoru, prosto zato jer je i minimalna cena rada povećana. Uz porast cene mnogo kvalitetnije i posebno "zelenije" struje od početka naredne godine, što će zaokružiti blagodeti boljeg života koje nas čekaju, a koje smo, eto, uprkos višegodinjoj neverici, konačno dočekali.
Verujem da svi Paceri, kao i ostatak svesne ribolovne javnosti, zdušno pozdravlja najavljen korak napred u ribolovu i raduju mu se od napred.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Dozvole za 2019. godinu Empty
PočaljiNaslov: Re: Dozvole za 2019. godinu   Dozvole za 2019. godinu EmptyNed 16 Dec 2018 - 18:09

Nikad nam nije bilo bolje stanje u vodama...
A tek na obalama...
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Dozvole za 2019. godinu Empty
PočaljiNaslov: Re: Dozvole za 2019. godinu   Dozvole za 2019. godinu EmptyNed 16 Dec 2018 - 20:11

Jel' da, i tebi tako izgleda? Pa, ko je učio školu i našao dobar posao, i treba da bude dobro.
Ma video sam na zgradi "Srbijašuma" nalepljeno dole na lokalu u prizemlju "ovde možete kupiti dozvolu za ribolov", i spremam se da odem da pitam je li to tačno, jer ako jeste, uštedeću taman onih pola kRSD (stara cena, pre povećanja plata) koje ne znam zašto plaćam-otprilike ista je relacija kao i s dozvolom za ribolov. Jer koliko je dobar postao pastrmski i generalno riblji fond ove godine, u stopu je prati-toliko je dobra i "Galovica" za Pacere. Goran i ja već se spremamo da "bacimo seme" (a ko zna, možda i bez navodnika) u jednoj mirnoj, tihoj i povučenoj kladionici u Джона Кенеддија, bez članarine, istina, bez stega, pa videćemo kako če to dalje funkcionisati.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Dozvole za 2019. godinu Empty
PočaljiNaslov: Re: Dozvole za 2019. godinu   Dozvole za 2019. godinu EmptyPon 17 Dec 2018 - 0:17

Ove godine sam se naterao posle nekoliko godina da ponovo kupim godišnju dozvolu za ribolov pošto sam planirao da češće pecam na Savskom jezeru, a tamo kao ima kontrole.
Imao sam 15-ak izlazaka na Savu i Dunav (Gradac ne računa pošto je zasebna dozvola). Od tih 15-ak izlazaka 6-7 je bilo na Savskom jezeru, 3-4 na Adi Međici, jedan na dunavskom keju, jedan na Savi u Boljevcima i nekoliko na Savskom keju. Ukupno sam upecao 3-4 grgeča (bandara), 4-5 bucovčića (jednog u meri kog sam na žalost pojeo) i 5-6 štukica (imao sam 2 ili 3 oko mere ali ne nosim zoliko male štuke).
Ako sledeće godine budem pecao negde na području koje pokriva republička dozvola nosiću sa sobom novčanicu od 1000 dinara, pošto je to cena dnevene dozvole, što bih i vama kolege preporučio.
Ribočuvara sam sreo ove godine 00 puta.

Inače sam ribočuvara na teritoriji Beograda video samo jednom za svojih 22-23 godine ribolovačkog staža na Savskom jezeru za vreme bombarodvanja '99.

Dok oni ne počnu da uvažavaju nas ribolovce kao svoje klijente koji ih 'lebom hrane, nemam nameru da im plaćam godišnju dozvolu.
Gde se riba čuva i gde ima ribe kupovaću dnevnu dozvolu, bolje da dam pare ljudima koji čuvaju vode, nego firmi Srbija šume koja ne radi svoj posao već samo parazitira u ovom trulom sistemu.
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Dozvole za 2019. godinu Empty
PočaljiNaslov: Re: Dozvole za 2019. godinu   Dozvole za 2019. godinu EmptyPon 17 Dec 2018 - 1:33

Već 15 godina u celoj Srbiji opada broj ribolovnih dozvola i legalnih ribolovaca. O tome je bilo saopštenje prezentirano javno, na skupu ljudi raznih fela.
Oni kojima je posao da o tome vode brigu prave se da ta činjenca ne postoji.
Tako prvo čuvanje voda prestaje da mude moguće, je nema dovoljno prihoda za to.
Reakcija na ovo stanje je podizanje cene godišnjih dozvola.
Tek sad će nastati katastrofa ribarstvenog upravljanja. I pored čini mi se jasnih upozorenja kakve će posledice sadašnja politika koja se vodi proizvesti. Kao da svi znaju sve, kao da nadri-struka i nadri-nauka zaista zanju sve, bolje i jače od onih koji su se za to školovali i školovali druge. Jbg. Nadam se da to neće proći samo tako.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Dozvole za 2019. godinu Empty
PočaljiNaslov: Re: Dozvole za 2019. godinu   Dozvole za 2019. godinu EmptyPon 17 Dec 2018 - 1:35

Nadam se i ja, ali ko vodi ovu državu ništa me više ne čudi.
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Dozvole za 2019. godinu Empty
PočaljiNaslov: Re: Dozvole za 2019. godinu   Dozvole za 2019. godinu EmptyPon 17 Dec 2018 - 7:29

Šta, vodi je neko?
Uhhhhhhhh.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dozvole za 2019. godinu Empty
PočaljiNaslov: Re: Dozvole za 2019. godinu   Dozvole za 2019. godinu Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dozvole za 2019. godinu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Dozvole za 2011.godinu!
» dozvole za 2010god
» Gradac 2019
» Odbranimo reke Srbije 21.9.2019.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Slobodni sastavi :: Ozbiljne stvari-
Skoči na: