MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite

Gradac 2019

Ići dole 
AutorPoruka
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Broj poruka : 6795
Godina : 35
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac 2019 Empty
PočaljiNaslov: Gradac 2019   Gradac 2019 EmptySre 13 Mar 2019 - 15:52

Sezona XII
Epizoda I 10.3.2019.

Sezona ribolova pastrmke je počela kao i svake godine 1. marta. Isidor i ja planiramo ponedeljak 4. mart da otvorimo sezonu, ali njemu je iskrsla tezga, a mene nešto mrzi da se cimam sam na vodu pa odlažemo za nedelju 10.3. Informišemo se prethodne večeri o vodostaju, dobijamo informaciju da je voda povišena ali nije mutna.

Naravno kad ja rešim da idem na Gradac neki maler mora da krene, crkao mi je far na kolima u  subotu, majstora naravno ni od korova pa se dogovaramo da idemo Isidorovim "pikslamobilom". Pošto je on svirao u subotu uveče, ja treba da vozim. Dogovaramo se da dođe u 8 kod mene, naravno obojica smo se uspavali. Maler uvek ide u 3 primerka, zapušilo se crevo veš mašine koju sam ostavio da radi preko noći pa je to još prolongiralo naš polazak. Na kraju stižemo na Gradac "najranije" ikada oko 13:30. Lep topao pravi prolećni dan oko 20°C i dok se presvlačimo na parkingu obojica komentarišamo izuzetno jak vetar. Nadam se da dole u koritu reke manje duva jer ipak smo na parkingu koji je na brdu. Naravno vetar razbija i dole. Zabacio sam 5 -10 puta tenkarom i shvatam da od toga nema ništa, raspakovao sam klasični mušičarac i nimfarim češki na kratko, dva promašaja ispod Pačetove brane, penjem se na branu i sledi prva riba u sezoni.

Do kraja dana ima sam još nekoliko udaraca i to je to. Isidor je prošao bolje upecao je i svog prvog lipljena cheers

Bistro svima u novoj sezoni 2019.

Gradac 2019
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Reke-
Skoči na: