MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Krupa i okolne reke

Ići dole 
+3
aca-laki
100ka
sulecriba
7 posters
AutorPoruka
sulecriba
Woolly Bugger
Woolly Bugger
sulecriba


Broj poruka : 67
Datum upisa : 01.02.2010

Krupa i okolne reke Empty
PočaljiNaslov: Re: Krupa i okolne reke   Krupa i okolne reke EmptyNed 1 Avg 2010 - 12:01

100ka je pogodio. 'Tvrda' voda i pune ćizme gamarusa, toliko ih još nisam video nigde.

Krupa, pritoka reke Zrmanje, je puna riba, ima puno divljih pastrmka svih veličina u svakom viru po cca 10 komada, video sam i par komada od 2-3kg, ima i štuke - video sam jednu oko 75cm, i bandara, ilirskog klena, jadranske mrene i još nekih endemskih vrsta, npr. lički pior... ali dosta teška za mušičarenje, jer je duboka 3-10 metara, spora i veoma bistra...

Krupa i okolne reke DSC_3112
Krupa i okolne reke DSC_3115
Krupa i okolne reke DSC_3157
Krupa i okolne reke DSC_3184
Krupa i okolne reke DSC_3209
Krupa i okolne reke DSC_3220
Krupa i okolne reke DSC_3225
Krupa i okolne reke DSC_3282
Krupa i okolne reke DSC_3287
Krupa i okolne reke DSC_3294
Krupa i okolne reke DSC_3299
Krupa i okolne reke DSC_3374
Krupa i okolne reke DSC_3380
Krupa i okolne reke DSC_3381
Krupa i okolne reke DSC_3367
Krupa i okolne reke DSC_3364
Nazad na vrh Ići dole
http://posodimiblinker.com
sulecriba
Woolly Bugger
Woolly Bugger
sulecriba


Broj poruka : 67
Datum upisa : 01.02.2010

Krupa i okolne reke Empty
PočaljiNaslov: Re: Krupa i okolne reke   Krupa i okolne reke EmptyNed 1 Avg 2010 - 12:28

Zrmanja

Krupa i okolne reke DSC_3361
Krupa i okolne reke DSC_3301
Krupa i okolne reke DSC_3106
Krupa i okolne reke DSC_3109
Krupa i okolne reke DSC_3304
Krupa i okolne reke DSC_3305
Krupa i okolne reke DSC_3312
Krupa i okolne reke DSC_3314
Krupa i okolne reke DSC_3321
Krupa i okolne reke DSC_3327
Krupa i okolne reke DSC_3335
Krupa i okolne reke DSC_3434
Krupa i okolne reke DSC_3432
Krupa i okolne reke DSC_3358
Krupa i okolne reke DSC_3344
Nazad na vrh Ići dole
http://posodimiblinker.com
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Krupa i okolne reke Empty
PočaljiNaslov: Re: Krupa i okolne reke   Krupa i okolne reke EmptyNed 1 Avg 2010 - 13:34

Znači gamrusi su se dobro "izrojili" ove godine Wink
Vidim da si ti jurio i ove ribe što šetaju po obali, a ne samo one iz vode geek

Tereni us prelepi. Da li imaš slike nekih od tih endemskih vrsta riba?
Nazad na vrh Ići dole
sulecriba
Woolly Bugger
Woolly Bugger
sulecriba


Broj poruka : 67
Datum upisa : 01.02.2010

Krupa i okolne reke Empty
PočaljiNaslov: Re: Krupa i okolne reke   Krupa i okolne reke EmptyNed 1 Avg 2010 - 23:34

Nažalost nemam, veoma jaka bura bila pa nisam mogao loviti kako treba, ni slikati u vodu..idem još jednom u 9. mesecu...
Nazad na vrh Ići dole
http://posodimiblinker.com
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Krupa i okolne reke Empty
PočaljiNaslov: Re: Krupa i okolne reke   Krupa i okolne reke EmptyPon 2 Avg 2010 - 12:30

sulecriba ::
Nažalost nemam, veoma jaka bura bila pa nisam mogao loviti kako treba, ni slikati u vodu..idem još jednom u 9. mesecu...
Druze,kazi mi kakva je situacija sa ribolovom na Zrmanji,kakve su dozvole,gde je dozvoljeno agde zabranjen ribolov ako ima zabrana,gdje se uzima dozvola i te osnovne informacije???,ja jos nisam zabacio musicu u nju a planiram ici dole polovinom meseca.Uvjek kad odem zaglevim na Krku i nemrdam s nje.S obzirom da iz Kistanja mi je blizu i jedna i druga ove godine bi morao posjetiti obadvije.
Hvala unapred
Bistro Aca
Nazad na vrh Ići dole
sulecriba
Woolly Bugger
Woolly Bugger
sulecriba


Broj poruka : 67
Datum upisa : 01.02.2010

Krupa i okolne reke Empty
PočaljiNaslov: Re: Krupa i okolne reke   Krupa i okolne reke EmptyPon 2 Avg 2010 - 13:23

Krka je lepa i bogata reka, ali mislim, da je Krupa mnogo bogatija, ali Zrmanja (i okolina) je neuporedljivo ljepša kao mušičarska voda, bar za mene...

Što se tiče dozvola; razgovarao sam s jednim funkcionerom RD Mlinica Žegar, koji mi je rekao, da mogu slobodno da lovim, pa kad naidje ribočuvar (ili čuvar Velebitskog parka) platim dozvolu. Ja ga nisam sreo.

Sledeči dan, kad sam išao za Srb, sam sreo dva čuvara NP Velebit. Za istim stolom, jedan mi rekao da je tačno što mi je rekao onaj čovek, dok mi drugi istovremeno objašnjavao kako je ribolov bez dozvole kazneno delo, i da treba prethodno kupiti dozvolu... U svakom slučaju, ovo je broj - nazoveš dan-dva prije i dogovoriš se za dozvolu;

Vlado, čuvar NP Velebit
GSM: +385 91 516 68 88

Na terenu su svaki dan, to im je posao (i dozvole za ribolov).

Što se tiče režima; zabranjen je ribolov prvih 600m Krupe i prvih 800m Zmranje. Do ušča Krupe u Zrmanju je dozvoljeno samo mušičarenje, ali svi love na kruh, blinker i sl. Ima i jedna tabla "REZERVAT" u K.Žegar (cca. 10km nizvodno od izvora), ne znam što to znači, ali ionako ima terena koliko hočeš...

Želio bih te upozoriti, da je ribolov u ovo doba težak jer riba po danu uopšte nije aktivna, sva je u dubini, po malo dubljim virovima i ne hebe... I ne zaboravi gamaruse, posebno one od tungstena! Ima i dosta caddisa srednjih veličina svetli i tamni braon i nekih jednodnevki

Krupa i okolne reke DSC_3131
Krupa i okolne reke DSC_3205
Krupa i okolne reke DSC_3200
Krupa i okolne reke DSC_3216


Poslednji izmenio sulecriba dana Pon 2 Avg 2010 - 19:55, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://posodimiblinker.com
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Krupa i okolne reke Empty
PočaljiNaslov: Re: Krupa i okolne reke   Krupa i okolne reke EmptyPon 2 Avg 2010 - 14:00

Hvala druze,na detaljnom odgovoru.Ja sam planiro obici terene oko Ervenika na Zrmanji,A krka je cudo od reke tesko da u zrmanji ima potocne pastrmke od preko 10kg u krki ima garantujem.Kad budes u prilici odi do Manastira Krka i prosetaj pored reke uvece i videces kako pastrmka kanja klenove,imaces utisak da je prase u vodi.Ja bi trebo ici polovinom ovog mjeseca i ostajem neznam do kad Laughing...Ponjecu sve od muva sta imam.
Nazad na vrh Ići dole
sulecriba
Woolly Bugger
Woolly Bugger
sulecriba


Broj poruka : 67
Datum upisa : 01.02.2010

Krupa i okolne reke Empty
PočaljiNaslov: Re: Krupa i okolne reke   Krupa i okolne reke EmptyPon 2 Avg 2010 - 14:36

U Krki je glavatica principalno autohtona riba koliko znam ? To je ipak malo drugčija prića (potočne sigurno imaju ogromne glave), a i sigurno je bogatija ribom nego Zrmanja, mada i u Zrmanji mora da ima velikih komada...nego hteo sam da kažem, da je Zrmanja baš ona prava mušičarska reka, nije preplitka, ni preduboka, ni prespora ni prebrza, ni pretopla ni preladna, više-manje lako pristupačna peške, nema visokih bukova, ima lepih virova i brzaka svakih 50 metara, kristalno čista voda smaragdne boje, nema kidanja i kačenja po žbunju itd...reka kao stvorena za ovaj naš sport.
Nazad na vrh Ići dole
http://posodimiblinker.com
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Krupa i okolne reke Empty
PočaljiNaslov: Re: Krupa i okolne reke   Krupa i okolne reke EmptyPon 2 Avg 2010 - 14:44

Da jeste,bogatija je bas iz razloga sto je u nekih 60 posto neprohodna,nema silaska u kanjon bez planinarske opreme,plus sto je veliki deo nacionalni park,krka jeste prelepa reka,jaka i duboka i hladna, i bogata ribom,za musicarenje nije raj jer samo na malom delu se reka moze gaziti i mahati.Ma znam kako je lepa zrmanaj,na njoj sam se kupao svakog ljeta predivna je,samo sto na nekim delovima ponire.Voda se gubi kroz kameniti deo i nastavlja dalje izviranjem u koritu...to je koliko znam ja o njoj.Al videcemo je uskoro,tereni oko Ervenika su mi zacrtani.
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Krupa i okolne reke Empty
PočaljiNaslov: Re: Krupa i okolne reke   Krupa i okolne reke EmptyPon 2 Avg 2010 - 18:25

Alo Vas dvojica zemljaka......polako BRE!!!!!!!!!Te Krupa,Krka,Zrmanja..........UHHHHHH!!!!!!Ima nas emotivaca sa slabim seculencetom...jooooooooj lepoteeeeeee!!!!!!!!!!!!
Polakooooooooooo!!!!!!!!!Imam Ja lep predlog za obojicu!!!!!Da se lepo kontaktirate,dogovorite, porazgovarate o svemu i lepo izorganizujete-POZOVITE nas obavezno i evo "Pacera"dolaze.....pritom bili bi blagovremeno obavesteni o brojcanom stanju polaznika Very Happy
Ovo sve izgleda savrseno,fotografije terena,reka,priobalja i sto se tice Zrmanje stvarno cista 10-tka!!!!!!!!Prelepa reportaza....Divno!!!!Hvala na upoznavanju sa ovako lepom rekom Krupom i njenim okolisem...Pozzzzz
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Krupa i okolne reke Empty
PočaljiNaslov: Re: Krupa i okolne reke   Krupa i okolne reke EmptyČet 16 Sep 2010 - 22:12

Proto,ovoj tvoj post tek sad vide.Verovatno sam bio zbrisao dole pre tvog posta.Mozemo se dogovoriti za pecanje u dalmacij.Ali kad pocne sezona.Ja sam bio u augustu svega par dana,i nisam ni predvez pokvasio na zalost moju veliku.Trebao sam provesti dole septembar ali zbog nekih komplikacija nisam...ostaje nam da se spremamo do sledece sezone,pa juris.
Nazad na vrh Ići dole
johnny
Woolly Bugger
Woolly Bugger
johnny


Broj poruka : 91
Godina : 40
Location : Knin
Datum upisa : 11.06.2009

Krupa i okolne reke Empty
PočaljiNaslov: Re: Krupa i okolne reke   Krupa i okolne reke EmptyNed 9 Jan 2011 - 23:06

Zrmanja je značajno bogatija ribom od Krke-samo što je riba u njoj u glavnom sitna...U Krci ne živi glavatica nego potočara i endemska mekousna-zlousta pastrva(koje u vodi ima možda još par komada)!U kanjonu Krke se da naći krupnije ribe ali je za mušičarenje po meni neusporediva sa Zrmanjom barem kako sada stvari stoje...Ja sam iz Knina,moj broj je 095/90-000-78 i biće mi drago ako mogu pomoći bilo kojem pravom ribolovcu na bilo koji način!!!E pa eto,društvo-čekam vas...
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Krupa i okolne reke Empty
PočaljiNaslov: Re: Krupa i okolne reke   Krupa i okolne reke EmptyPon 10 Jan 2011 - 0:56

Jedva cekam prolece i leto pa cu u Kistanje i eto nas Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
sulecriba
Woolly Bugger
Woolly Bugger
sulecriba


Broj poruka : 67
Datum upisa : 01.02.2010

Krupa i okolne reke Empty
PočaljiNaslov: Re: Krupa i okolne reke   Krupa i okolne reke EmptyPon 10 Jan 2011 - 8:39

Pozdrav Johnny! I mene sve više proganjaju u snovima reke Dalmacie, tako da več imam u planu nekoliko izlazaka u sledečoj sezoni, pre svega Zrmanja, ali i Krka i Cetina, a ni izvorni deo Une nije za propust, pa možemo otpecati koji dan zajedno.
Nazad na vrh Ići dole
http://posodimiblinker.com
johnny
Woolly Bugger
Woolly Bugger
johnny


Broj poruka : 91
Godina : 40
Location : Knin
Datum upisa : 11.06.2009

Krupa i okolne reke Empty
PočaljiNaslov: Re: Krupa i okolne reke   Krupa i okolne reke EmptyPon 10 Jan 2011 - 16:58

može-nema frke,biće mi zadovoljstvo!!!izvorni dio une je savršen ako voliš krupne lipljene(a to svako voli)-iako se tamo krivolovi sve u 16...
Nazad na vrh Ići dole
sulecriba
Woolly Bugger
Woolly Bugger
sulecriba


Broj poruka : 67
Datum upisa : 01.02.2010

Krupa i okolne reke Empty
PočaljiNaslov: Re: Krupa i okolne reke   Krupa i okolne reke EmptyPon 10 Jan 2011 - 17:35

Bio sam tamo več - u Srbu... oko 21h, kad sam završio s ribolovom, sam sreo, jednog po jednog, jedno 35 vaserkuglaša, koji su tek došli. Kažu da najbolje radi od 22-24h, samo malo cimaš kuglu po površini i to je to... Very Happy A lipljena stvarno ko u priči...
Nazad na vrh Ići dole
http://posodimiblinker.com
johnny
Woolly Bugger
Woolly Bugger
johnny


Broj poruka : 91
Godina : 40
Location : Knin
Datum upisa : 11.06.2009

Krupa i okolne reke Empty
PočaljiNaslov: Re: Krupa i okolne reke   Krupa i okolne reke EmptyUto 11 Jan 2011 - 12:03

eee-vaserkuglaši su najmanji problem!!!iza njih idu lajneraši sa po 5 muva na vezu a onda šlag na tortu-lovi se i na ikru,crviće-ma na šta hoćeš!!!
Nazad na vrh Ići dole
johnny
Woolly Bugger
Woolly Bugger
johnny


Broj poruka : 91
Godina : 40
Location : Knin
Datum upisa : 11.06.2009

Krupa i okolne reke Empty
PočaljiNaslov: Re: Krupa i okolne reke   Krupa i okolne reke EmptyPon 7 Feb 2011 - 21:32

E da-u blizini postoji akumulaciono jezero puno krupnih potočara-ja tamo još uvijek lovim voblerom ali ako neko dobro vlada strimerima na velike udaljenosti-ne može bolje...
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Krupa i okolne reke Empty
PočaljiNaslov: Re: Krupa i okolne reke   Krupa i okolne reke EmptyPon 7 Feb 2011 - 23:43

naucicemo Smile
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Krupa i okolne reke Empty
PočaljiNaslov: Re: Krupa i okolne reke   Krupa i okolne reke EmptyUto 8 Feb 2011 - 14:41

Je l' može dubak (belly boat) u to jezero?
Nazad na vrh Ići dole
johnny
Woolly Bugger
Woolly Bugger
johnny


Broj poruka : 91
Godina : 40
Location : Knin
Datum upisa : 11.06.2009

Krupa i okolne reke Empty
PočaljiNaslov: Re: Krupa i okolne reke   Krupa i okolne reke EmptyUto 8 Feb 2011 - 21:57

e to ti nisam siguran-moram zvati da provjerim...jezerom gospodari park prirode.''Velebit''-aj ako ti zaboravim javiti ovdje podsjeti me sms-om na +385(0)95/90-000-78
Nazad na vrh Ići dole
sulecriba
Woolly Bugger
Woolly Bugger
sulecriba


Broj poruka : 67
Datum upisa : 01.02.2010

Krupa i okolne reke Empty
PočaljiNaslov: Re: Krupa i okolne reke   Krupa i okolne reke EmptySre 9 Feb 2011 - 17:41

johnny ::
E da-u blizini postoji akumulaciono jezero puno krupnih potočara-ja tamo još uvijek lovim voblerom ali ako neko dobro vlada strimerima na velike udaljenosti-ne može bolje...

vredi pokušati, stvarno prelepa voda-jezero, jedini problem je što tamo uvek puše bura, ili jugo...
Nazad na vrh Ići dole
http://posodimiblinker.com
johnny
Woolly Bugger
Woolly Bugger
johnny


Broj poruka : 91
Godina : 40
Location : Knin
Datum upisa : 11.06.2009

Krupa i okolne reke Empty
PočaljiNaslov: Re: Krupa i okolne reke   Krupa i okolne reke EmptySre 9 Feb 2011 - 22:25

na koje jezero misliš???kninski ''Golubić'' ili Štikadu pored Gračaca???Golubić mi se gadi radi kanalizacije i smeća od ribolovaca okolo(mada ok stoji s ribom)-a Štikada,e to je raj...i ne puše uvijek,mada sam tamo uspješno lovio samo u proljeće i jesen(valjda se onaj plićak ljeti ugrije pa odu u dubinu-a i izraste trava)...a potočare od 1-2-3kg najnormalnija pojava na štapu iako ima i značajno većih!ako se ne varam svake godine rekordna pastrva u HR bude ulovljena upravo tamo...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Krupa i okolne reke Empty
PočaljiNaslov: Re: Krupa i okolne reke   Krupa i okolne reke Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Krupa i okolne reke
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Visocica
» Vrelo
» ODBRANIMO REKE SRBIJE
» Nedaleko od reke Rasine...
» Reke sa dobitnom kombinacijom

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Reke-
Skoči na: