MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 SkIndikator (Skakavac - Indikator)

Ići dole 
+4
cicvara
tuta
100ka
bokac
8 posters
AutorPoruka
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

SkIndikator (Skakavac - Indikator) Empty
PočaljiNaslov: SkIndikator (Skakavac - Indikator)   SkIndikator (Skakavac - Indikator) EmptyPet 21 Maj 2010 - 11:50

СкИндикатор је исто као и скакавац од пене, с тим да је намењен да носи другу муву на репу...

удица .......... Gamakatsu F16 #12
омча ............ монофил 0.35 мм
тело ............. пена, лепљена у сендвич, обликована маказама
крила #1 ...... полипропилен ('фала Саши Панићу!)
крила #2 ...... сноп јеленске/срнеће длаке везан врховима уназад
крила #3 ...... сноп јеленске/срнеће длаке везан преко главе па пресавијен уназад (Madam-X)
ноге ............. кинеске гумице ('фала Зокију!)
индикатор ... жути полипропилен ('фала донатору који је желео да остане анониман Wink)

SkIndikator (Skakavac - Indikator) Hpim4621a

SkIndikator (Skakavac - Indikator) Hpim4622ay
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

SkIndikator (Skakavac - Indikator) Empty
PočaljiNaslov: Re: SkIndikator (Skakavac - Indikator)   SkIndikator (Skakavac - Indikator) EmptyPet 21 Maj 2010 - 13:27

Boki kebo si mu jevu Very Happy
cheers cheers cheers cheers cheers
Vidim samo nazad ima omču?
Nazad na vrh Ići dole
tuta
Gola udica
Gola udica
avatar


Broj poruka : 21
Datum upisa : 11.04.2008

SkIndikator (Skakavac - Indikator) Empty
PočaljiNaslov: Re: SkIndikator (Skakavac - Indikator)   SkIndikator (Skakavac - Indikator) EmptyPet 21 Maj 2010 - 18:56

Bokac, svaka cast...Mnogo mi se svidja... cheers
Ovu nece moci potopiti ni nimfa #8 sa tungstenom.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

SkIndikator (Skakavac - Indikator) Empty
PočaljiNaslov: Re: SkIndikator (Skakavac - Indikator)   SkIndikator (Skakavac - Indikator) EmptyPet 21 Maj 2010 - 20:26

@Јоца

Тако је, има омчу само позади. Клизећи још увек превише клизи, па...


@Тута
'Фала!
Nazad na vrh Ići dole
cicvara
Green drake
Green drake
cicvara


Broj poruka : 183
Location : Lešnica
Datum upisa : 03.12.2009

SkIndikator (Skakavac - Indikator) Empty
PočaljiNaslov: Re: SkIndikator (Skakavac - Indikator)   SkIndikator (Skakavac - Indikator) EmptyPet 21 Maj 2010 - 20:30

-Dobar, odličan rad.
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

SkIndikator (Skakavac - Indikator) Empty
PočaljiNaslov: Re: SkIndikator (Skakavac - Indikator)   SkIndikator (Skakavac - Indikator) EmptyPet 21 Maj 2010 - 22:18

Bojane, nece valjati da klizi jer ce ovu inace odlicno vezanu muvu precesto da pokupi neka riba kojoj ce kontra koju lupis da proklizi i bice samo nerviranja. Predlazem ti da ili vezujes nimfu za luk, ili za omcu ili da nakon oka kroz omcu najlon ide duplo pa uhvati luk udice, tako ce manje da se vozi. Dali se secas Bow Tie Buzzera kome je Sojer vezivao mali cuperak polipropilena ispred tako da je nimfa bila totalno slobodna a polipropilen je uspevao da prenese energiju kontre i da iznese ribu. Eto neke ideje. Evo i slike Bow Buzzera.



SkIndikator (Skakavac - Indikator) Bowtiebuzzer1
Nazad na vrh Ići dole
!ogi!
Green drake
Green drake
!ogi!


Broj poruka : 170
Datum upisa : 10.02.2009

SkIndikator (Skakavac - Indikator) Empty
PočaljiNaslov: Re: SkIndikator (Skakavac - Indikator)   SkIndikator (Skakavac - Indikator) EmptyPet 21 Maj 2010 - 23:22

Gosim Panicu jer mozete malo bolje da objasnite Bow Tie Buzzera?
Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

SkIndikator (Skakavac - Indikator) Empty
PočaljiNaslov: Re: SkIndikator (Skakavac - Indikator)   SkIndikator (Skakavac - Indikator) EmptySub 22 Maj 2010 - 4:33

Boki je ovde prilagodio ideju jednog američkog mušičara. Njegov skakavac ima omče i na nosu i na guzi, pa se kroz nosnu napravi neka klizeća petlja-poluomča koja se stegne i skakavac-indikator navodno ne mrda. Kroz guznu omču se provuče ostatak najlona za koji se veže nimfa. Nadam se da će uskoro biti isproban ovaj Bokijev skakavac Very Happy
A siguran sam da bez ovakvih ili vrlo sličnih neću ići ove godine na B.T. Very Happy

Ako sam dobro ukapirao, pošto ni meni kao ni Ogiju nje skroz jasno ovo oko Sojerovog bazera. On je vezivao polipropilen na najlon, a sam bazer je klizao po najlonu, ili grešim?


Poslednji izmenio 100ka dana Sub 22 Maj 2010 - 14:00, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

SkIndikator (Skakavac - Indikator) Empty
PočaljiNaslov: Re: SkIndikator (Skakavac - Indikator)   SkIndikator (Skakavac - Indikator) EmptySub 22 Maj 2010 - 8:04

Na Bokcevim slikama nisam video tu prednju omcu ali i bez nje to se moze uraditi na oku udice. Sa dve poluomce , na oku i luku, ce verovatno biti dobro fiksiran da prikaci ribu. Dizanja ce sigurno biti a ova muva je uradjena u najboljoj tradiciji Cernobilj atraktora i lovice ciljano i sama a i kao indikator.
Slika Bow Tie Buzzera je radjena za tekst o Frenku Sojeru pa je slikana iz ugla gde se vidi sve ali najmanje kako izgleda ta "leptir kravata" tehnika. Nimfa je uradjena samo od bakarne zice i fazanovih isperaka kao Fazanov rep ali bez vracanja isperaka za imitiranje krilnih pupoljaka. Tako vezana (#12-16) navuce se na preedvez a na njegovom kraju se sa par obicnih cvorova veze cuperak belog polipropilena koji se sam rascveta i makazicama skrati na po 3-4 mm sa svake strane cvora. Inercija bacanja dotera nimfu do polipropilena, potpuno je slobodna da mrducka i klati se a polipropilen imitiara skrge dvokrilca na vrhu glave i drzi dovoljno cvrsto da se zakacena riba izvadi. Nisam verovao pa sam probao, najlon je pukao jer sam udicu drzao klestima ali kravata nije pustila. U praksi nismo to jos isprobali ali vreme je pred nama. Ovakva ideja nije najprihvatljivija za klizeceg Skakavca ali ako ga treba fiksirati onda moze. Sa druge strane ako hocete fiksiranje postoje mnogo prihvatljiviviji nacini a ovo je ipak jedna genijalna ideja vezana za slobodnije kretanje izdizucih nimfi i lutaka dvokrilaca.
Za Beli Timok bi ovako bogata musica trebalo bez problema da vadi klenove.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

SkIndikator (Skakavac - Indikator) Empty
PočaljiNaslov: Re: SkIndikator (Skakavac - Indikator)   SkIndikator (Skakavac - Indikator) EmptySub 22 Maj 2010 - 14:01

Boki je namerno napravio bez prednje omče svog skakavca.
Hvala za objašnjenje za buzzer-a.

panic ::
Za Beli Timok bi ovako bogata musica trebalo bez problema da vadi klenove.
Tome se i ja nadam, a i Ogi je iz tih krajeva pa će i njega zanimati Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

SkIndikator (Skakavac - Indikator) Empty
PočaljiNaslov: Re: SkIndikator (Skakavac - Indikator)   SkIndikator (Skakavac - Indikator) EmptyNed 23 Maj 2010 - 0:46

Saša,

ideja o skakavcu-indikatoru je potekla u spoju dve teme - prve, na koju mi je Joca skrenuo pažnju o kalifornijskom mušičaru koji skakavcem imitira indikator (koji je potpuno klizeći) - i druge, a to je Zokijeva privremeno-početnička potreba da peca na nimfu i istovremeno preživi povremeno "udaranje" pastrmki na indikator... Kalifornijski SkIndikator je veličine skakavca koje sve livade Zlatibora ne mogu da na'rane, a Zokijeve su želje neuslišive, tako da sam skromno sažeo priču na privremno rešenje, gore okačeno.

Hvala za lepe reči o skakavcu, koji je sasvim nezasluženo pohvaljen, pošto je to samo kloniran skakavac koga sam jedared dobio od Gorana Grubića. S druge strane, ideja o potpuno klizećem skakvcu nije do sada "proradila", te si potpuno u pravu o nerviranju i promašenim kontrama.

Pošto mi ovo sluti na vrlo zahvalnu muvu u peckanju nimfom, poradiću na potpuno bezčvornom/klizećem skakavcu, što ovaj gore nije. Ideja je u tome da monofil u petlji, na oba kraja SkIndikatora, pre vezivanja u petlju tj. omču na oba kraja udice, prethodno provučem kroz konac nalik bekingu. Konkretno, radi se o još boljem materijalu od bekinga, a to je konac kojim ribari privezuju mreže za kanap. Finije pleten konac obezbeđuje trenje i sprečava klizanje kod indikatora koje trošim u ovoj sezoni, i prema trenutnom stanju nemam nameru da ga menjam, dok monofil u 2jezgru" obezbeđuje čvrstinu i povećava otpor trenjem. Možda će dve petlje, "presvučene" tim koncem preko monofila, obezbediti dovoljno oslonca za kontre?

Do tada, hvala na predlozima i priči o Bow Tie Buzzer-u. Do malopre nisam kapirao u čemu je štos sa tom muvom!

Inače, danas je SkIndikator isprobavan na Gradcu; kao indkator je radio Zokju ceo dan (naravno, baksuzno vezan za omču na luku udice, dakle u kontra smeru!!!). Kako god, nosio je nimfe, čak je jednom izazvao izlaženje i uzimanje "neke čudne braonkaste pegave ribe" (kraj citata Zokija Tigra).
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

SkIndikator (Skakavac - Indikator) Empty
PočaljiNaslov: Re: SkIndikator (Skakavac - Indikator)   SkIndikator (Skakavac - Indikator) EmptyUto 25 Maj 2010 - 18:12

Ne da sam video već IMAM cica-macu tj. Bokijevog Space Hoppera!

Mnogo dobra muvetina (teško je za ovu kreaciju reći mušica - deluje suviše deminutivno)!
Lepo pliva, posebno kad se namaže nekom maščurom - Goranov alhemičarski poduhvat sasvim lepo obavlja tu funkciju!
Dobro, u ovoj veličini ne može baš da nosi kedera ali sasvim solidno radi sa nimfama #12!
Ovo komotno može da se baca kao osnovna muva - vidi pod „klen“...
Zeza je jedino Lejzenring, tada hoće malo da potone ali to je i normalno s obzirom na polugu koju čini kanap (Fly Line)...

Boki, ako ti neko opljačka gajbu i nestanu samo ovi skakavci, ništa nemoj da razmišljaš - šalji pandure na moju adresu oma!

P.S.

Ništa nisam ukapirao o klizećim varijantama a posebno „čemu to služi a uz to još i (ne)radi“ ali ima vremena, mlad sam...
Klizeće plovke znam ali ovo je misterija, za sada...

Nuotare, ergo sum!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

SkIndikator (Skakavac - Indikator) Empty
PočaljiNaslov: Re: SkIndikator (Skakavac - Indikator)   SkIndikator (Skakavac - Indikator) EmptyUto 25 Maj 2010 - 23:26

Zoki klizeća varijanta je evo ovde
https://www.youtube.com/watch?v=pkrnqcxNSMw
Ovaj lik sa klipa koristi skakavca koji ima dve petlje jednu napred i jednu nazad. Prednja petlja služi za fiksiranje klizećeg čvora, a kroz zadnju samo provučeš ostatak predveza sa nimfom. Prednost ove montaže je što regulišeš dubinu samo pomeranjem skakavca, a mana je što je taj klizeći čvor po Bokijevoj priči (nisam isprobao ali mu verujem) previše klizeći. Zato njegov skakvac (ovaj sa slike) ima samo guznu petlju za koju se vezuje "podvez", a pošto ti dobro barataš ovim stranjskim teriminima da ga nazovemo i dropper.
P.S.Možda nemaš ovaj najnoviji model skakavca sa petljom već stari bez petlje.
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

SkIndikator (Skakavac - Indikator) Empty
PočaljiNaslov: Re: SkIndikator (Skakavac - Indikator)   SkIndikator (Skakavac - Indikator) EmptySre 26 Maj 2010 - 8:48

Uh!
Gledao spot ali nije u HD rezoluciji i sa 3D naočarima pa ništa nisam video.
Verovatno treba klasičan stoper čvor negde gore pa onda ova karakondžula da klizi po kanapu, jbg.

Generalno dobra fora, tačnije rečeno, izvanredna pošto se dubina stalno menja (reke su nam prilično neurednog dna!) a dodatno, skraćuje se najlon stalno kako se menjaju mušice pa bi ovo bilo super montirati!

Ok, ako se neće da i klizeći plovak (indikator) bude „naoružan“ udicom, rešenje je krajnje jednostavno: klasična „balerina“, manjih dimenzija naravno i čas posla se promeni dubina.


Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

SkIndikator (Skakavac - Indikator) Empty
PočaljiNaslov: Re: SkIndikator (Skakavac - Indikator)   SkIndikator (Skakavac - Indikator) EmptySre 26 Maj 2010 - 12:20

Ne treba ti stoper čvor obrati pašnju šta čovek u spotu koristi Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

SkIndikator (Skakavac - Indikator) Empty
PočaljiNaslov: Re: SkIndikator (Skakavac - Indikator)   SkIndikator (Skakavac - Indikator) EmptySre 26 Maj 2010 - 13:01

Džabe...
Bečio sam ove čelično braon ostarele okice ali to mi je van domašaja žute mrlje!
Možda bih, da je na biskopskom platnu u stereo-6D-drmajućoj tehnologiji, nešto i video ali ovako...
Da mi je kolega Rej Čarls nešto živ, sad bih ga pitao ali ode čovek bez "zbogom"!SkIndikator (Skakavac - Indikator) Icon_rr


Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

SkIndikator (Skakavac - Indikator) Empty
PočaljiNaslov: Re: SkIndikator (Skakavac - Indikator)   SkIndikator (Skakavac - Indikator) EmptyČet 28 Apr 2011 - 10:37

SkIndikator, al' ovog puta original kopija. Mickey Wier je tatko na muvu, novozelanđanin koji živi&peca u Kaliforniji:

SkIndikator (Skakavac - Indikator) Hpim5704c


udica ........... #10, za plivajuće
omče ........... najlon, 0.35mm
telo&glava ... policelon (preklop i na repu i na glavi)
krila ............. polipropilen i srneća dlaka
bataci .......... policelon (tamniji)
noge ........... gumice
indikator ...... polipropilen, žuti


Prema tome - 'de je legalno bacati dve udice...
Dabome - ako vratiš, biće više za sledeće pecanje.


Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

SkIndikator (Skakavac - Indikator) Empty
PočaljiNaslov: Re: SkIndikator (Skakavac - Indikator)   SkIndikator (Skakavac - Indikator) EmptyČet 28 Apr 2011 - 11:31

boki ocu par komata pliiiiiizzzzz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





SkIndikator (Skakavac - Indikator) Empty
PočaljiNaslov: Re: SkIndikator (Skakavac - Indikator)   SkIndikator (Skakavac - Indikator) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
SkIndikator (Skakavac - Indikator)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» skakavac
» Skakavac...!!!
» Indikator...
» Curly Q indikator

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mušice :: Sve ostalo-
Skoči na: