MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Musicarenje totalno nebitnih riba....

Ići dole 
+3
bokac
100ka
Oholiver
7 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Musicarenje totalno nebitnih riba.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   Musicarenje totalno nebitnih riba.... - Page 2 EmptyČet 20 Mar 2014 - 18:17

evo odgovorcica i bokcu:
boja tela-svetla sa tim da prednji i zadnji deo treba malo da predju u drugu nijansu-umetnicki dojam, uglavnom rascupano je mnogo bolje. ako nekako mogu da ocenim vodjenje-35 stepeni prema vodoravnom polozaju, tu gde sam pecao u hladu i oko vrba a pod talasicima od vetra ne  mogu proceniti brzinu tonjenja, ali otprilike kao za crvenperku. ovaj gamarus moze da ima segmente od uocljivog materijala ali i ne mora, mogu i malo naglasene  nozice od jarebice, reda radi, ali i nema potrebe, moze za glavu i plasticna perlica/ovo su muve za obe vrste ribe/,  ponesi malio bakarne zice i  dodajes kod glave ili pokusavas da regulises duzinu podveza, sve u cilju onih 35 stepeni/plus-minus/( ili neku drugu stepenazu za crvenperku). dubina gde se peca babuska najmanje 80 cm; pokazalo mi se bolje kad je nestabilno vreme. na malim dubinama kad se ribe vide ribe na povrsini ili pod vodom mala je sansa da vodis musicu jer ona prati nju neko vreme, e sad koliko sam pomogao, u nacelu treba poznavati baru, deo bare gde ona obitava, gde su ostale ribe, u tom delu dana,itd.pecam bez indikatora i ne gazim.udice 12 i 14, izuzetno i 10.

dakle, ako si uporan kasce ti se samo. 


i jos ovo, u tim nestabilnim periodima zabacis tako da musica probije vodeni film, ali i to nije uvek pravilo(moj sinovac, sad beogradjanin, je pre tri-cetiri godine takodje pre aprila na jednoj bari uhvatio babusku od kilograma na  nekog fazana koji sam mu ja napravio-nisam ga pitao za detalje musice, znaci sve je moguce. a dobijao sam i na i  povrsinsku/odmah po padu musice/  na sam bozic ili novu godinu u moravskim zabarcima-davno bese).
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Musicarenje totalno nebitnih riba.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   Musicarenje totalno nebitnih riba.... - Page 2 EmptyČet 20 Mar 2014 - 19:18

Ovo za dubinu mi se sviđa. Dubine od 60 do 140 cm, uvek na dnu: babuške oko 20cm, deverike do 40+... Crvenperke su u ovo doba (mada ove godine malo prednjači sezona) oko 30cm pod površinom, u jatima. 

Prezentacija - kojom "brzinom" privlačiš muve, kolike pauze praviš?

'Fala!
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Musicarenje totalno nebitnih riba.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   Musicarenje totalno nebitnih riba.... - Page 2 EmptyČet 20 Mar 2014 - 21:51

vidis ovako, za ovo doba koristim stari stap, polomljen-2.1m, i staru strunu, sva kao opruga a koja  mi dosta usporava  propadanje, ti moras ovih 35 stepeni da napravis, mozda 10 cm putanje musice za 2 s, ovu brzinu pravis i da nemas ovo usporavanje koje ja imam, dakle bilo kako se snadi da  brzina musice  bude  oko 5cm/s(moras da imas dodatno povlacenje strune ka sebi) , posle pola metra tog propadanja , po dijagonali mereno, trgnes malo stap sa strunom da mamac palo poskoci i tako jos jedno  dijagonalno propadanje izvrsis i to ti je to, vrlo lako se oseti ugriz ako sve bude kako treba, ova moja opruga samo zavibrira-ispavlja se i ti  kontriras, metodom direktno /nikako klizeca kontra/,  bar ja tako praktikujem, ne znam kakve su vase babuske!
pokadkad stapom promenim smer propadanja za 90 stepeni/tad podizem musicu ili ostaje na toj dubini/ i cesto babuska krene za musicom u tom mom  begu.
vertikalni raspored barskih  riba zavisi od bare do bare  na uzem prostoru cak-npr. ima li u njoj lokvanja, sta je kao dno, kada je nastala-starost, zastupljenost vrsti ribe, razlicit je naravno od doba godine, itd. itd., zato je ovo i toliko zanimljivo, svaki put nanovo trebas da skockas stvari i , valjda, budes zadovoljan= musicarenje.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Musicarenje totalno nebitnih riba.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   Musicarenje totalno nebitnih riba.... - Page 2 EmptyČet 20 Mar 2014 - 23:26

Hvala lepo!
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

Musicarenje totalno nebitnih riba.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   Musicarenje totalno nebitnih riba.... - Page 2 EmptyČet 7 Avg 2014 - 8:49

Kako ne mogu na Drinu ili neku ozbiljnu pritoku tako sam se uputio na lokalne bare.Nadao sam se kakvoj sitnoj štuki ili bandaru.
No samo par sitnih klenčića i ova dosadna napast od sunčice.Koja je prekrila plićake bara.
Musicarenje totalno nebitnih riba.... - Page 2 5dWsme

Musicarenje totalno nebitnih riba.... - Page 2 E41vHs
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
Sponsored content





Musicarenje totalno nebitnih riba.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   Musicarenje totalno nebitnih riba.... - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Musicarenje totalno nebitnih riba....
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» prepariranje riba
» koje vrste riba
» Bela riba na musicu...
» Sajtovi sa slikama riba
» smrtnost riba nakon oslobadjanja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarska biologija :: Ribe-
Skoči na: