MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Velikousti bas (pastrmski grgeč)

Ići dole 
+3
Oholiver
rancic
100ka
7 posters
AutorPoruka
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Velikousti bas (pastrmski grgeč) Empty
PočaljiNaslov: Velikousti bas (pastrmski grgeč)   Velikousti bas (pastrmski grgeč) EmptySre 27 Jan 2010 - 19:33

Ova riba koja je poreklom iz severne Amerike, zahvaljujući ljudskom delovanju se raširila po većem delu severne hemisfere. Riblovoci ga vole pošto je atraktivan za lov, ali je na mnogim mestima postao napast za autohtone vrste ribe. Kod nas se najčešće hvataju dosta sitniji primerci od onih u njegovoj domovini, ali zato je najveći uhvaćen u Japanu.
http://worldrecord-giantbass.blogspot.com/


Poslednji izmenio 100ka dana Ned 31 Jan 2010 - 19:20, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
rancic
Green drake
Green drake
rancic


Broj poruka : 171
Datum upisa : 02.04.2009

Velikousti bas (pastrmski grgeč) Empty
PočaljiNaslov: Re: Velikousti bas (pastrmski grgeč)   Velikousti bas (pastrmski grgeč) EmptyČet 28 Jan 2010 - 7:49

U KG u Šumaričkom jezeru sam prošle godine viđao basove preko 40 cm. nadamo se za neku godinu da ih bude, ne baš ovolikih, ali će to biti vrhunska basovska voda.
Čuo sam da je u Gružu pušteno tridesetak basova pre neku godinu. Do sada nije uhvaćen na Gruži ni jedan. Pitanje je uopšte da li su preživeli i da li je bilo ženki da bi se izmrestio.
Možda ga je neko i uhvatio i pošto naši ribolovci malo znaju o njemu, verovatno su ga pomešali sa bandarom.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Velikousti bas (pastrmski grgeč) Empty
PočaljiNaslov: Re: Velikousti bas (pastrmski grgeč)   Velikousti bas (pastrmski grgeč) EmptyČet 28 Jan 2010 - 15:43

na sumaricama sam jednom prilikom, dok sam pecao basa sreo par ribolovaca koji su na pitanje ima li sta rekli ima jedna stuka, mala....pitam da vidim i ne verujem, bas od max 30cm u cuvarci....nisam mogao da verujem da toliko veze sa mozgom nemaju.

sa strmije strane jezera sam tada gledao komade od 40+cm, a to je bilo pre oko 4-5god
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Velikousti bas (pastrmski grgeč) Empty
PočaljiNaslov: Re: Velikousti bas (pastrmski grgeč)   Velikousti bas (pastrmski grgeč) EmptyČet 28 Jan 2010 - 19:15

Više bih veoleo da ima puno krupne štuke nego puno krupnih baseva. Ali šta da se radi tamo gde ga ima neka ga ali ga ne treba poribljavati dalje tamo gde ga nije bilo.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Velikousti bas (pastrmski grgeč) Empty
PočaljiNaslov: Re: Velikousti bas (pastrmski grgeč)   Velikousti bas (pastrmski grgeč) EmptyPet 29 Jan 2010 - 2:50

Vrlo je moguce da ima i nje
Nazad na vrh Ići dole
rancic
Green drake
Green drake
rancic


Broj poruka : 171
Datum upisa : 02.04.2009

Velikousti bas (pastrmski grgeč) Empty
PočaljiNaslov: Re: Velikousti bas (pastrmski grgeč)   Velikousti bas (pastrmski grgeč) EmptyPet 29 Jan 2010 - 7:54

Šumaričko jezero ima štuke i to dobre. Samo je gornji deo jezera proglašen za mrestilište i apsolutno je zabranjeno pecanje prvih 400 m jezera (nasuprot brani).
Dubina do 2-3 metra, a crvenperke, beovice, bodorke, babuške.....milijarde - za štuku rajsko naselje.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Velikousti bas (pastrmski grgeč) Empty
PočaljiNaslov: Re: Velikousti bas (pastrmski grgeč)   Velikousti bas (pastrmski grgeč) EmptyNed 31 Jan 2010 - 16:46

Basu nema premca po borbenosti kod nas.Vjerujte,lovio sam sve što vrijedi.I glupo mi je kad od ovih naših stručnjaka čujem da je korov.I s gurmanske tačke gledišta,daleko je najkvalitetnija riba.JA znam,puno sam ih spremio na razne načine.Lovio sam ga od '93.Čak je Joca našao neki moj stari text u "trofeju",o lovu ili čemu već.TAd sam bio mlad i glup i hrpu basova nosio kući.I hvalisao se time.E zato ga sad skoro i nema.I nisam baš ponosan na ta djela.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Velikousti bas (pastrmski grgeč) Empty
PočaljiNaslov: Re: Velikousti bas (pastrmski grgeč)   Velikousti bas (pastrmski grgeč) EmptyNed 31 Jan 2010 - 17:08

Ua Zeka ubica basova geek
'Si video onog što je Japanac uvatio?
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Velikousti bas (pastrmski grgeč) Empty
PočaljiNaslov: Re: Velikousti bas (pastrmski grgeč)   Velikousti bas (pastrmski grgeč) EmptyNed 31 Jan 2010 - 17:51

Jesam.Po mom neom saznanju,najgolemi basovi se nalaze na KUbi.E sad,to nije potvrđeno,ali je vrlo vjerovatno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Velikousti bas (pastrmski grgeč) Empty
PočaljiNaslov: Re: Velikousti bas (pastrmski grgeč)   Velikousti bas (pastrmski grgeč) EmptyNed 31 Jan 2010 - 18:19

Možda prosečno najveći, al' ovaj Japanac klepi najvećeg na svetu ima i sertifikat od IGFA-e. Bole ga uši.
http://farm5.static.flickr.com/4056/4309458130_dbcc29d441.jpg
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Velikousti bas (pastrmski grgeč) Empty
PočaljiNaslov: Re: Velikousti bas (pastrmski grgeč)   Velikousti bas (pastrmski grgeč) EmptyNed 31 Jan 2010 - 19:02

HEHEHE Joco,al si mald.IGFA ne boduje najveće ribe,nego ribe najveće uhvaćene određenom klasom ,iliti debljinom najlona.Tako da bas od kile na 0,08 definitivno ulati na njihovu listu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Velikousti bas (pastrmski grgeč) Empty
PočaljiNaslov: Re: Velikousti bas (pastrmski grgeč)   Velikousti bas (pastrmski grgeč) EmptyNed 31 Jan 2010 - 19:19

Znam, ali postoji i kategorija za svetski rekord tj. najveću ribu uhvaćenu bilo kojom klasom pribora (all tackle), što upravo i piše ovom dečkonji na sertifikatu Wink
Jesam mlad ali imam GOOGLE geek
Nazad na vrh Ići dole
ekoljuba
Gola udica
Gola udica
ekoljuba


Broj poruka : 23
Datum upisa : 15.01.2009

Velikousti bas (pastrmski grgeč) Empty
PočaljiNaslov: Re: Velikousti bas (pastrmski grgeč)   Velikousti bas (pastrmski grgeč) EmptyUto 2 Feb 2010 - 0:10

Zeka ::
Basu nema premca po borbenosti kod nas.Vjerujte,lovio sam sve što vrijedi.I glupo mi je kad od ovih naših stručnjaka čujem da je korov.I s gurmanske tačke gledišta,daleko je najkvalitetnija riba.JA znam,puno sam ih spremio na razne načine.Lovio sam ga od '93.Čak je Joca našao neki moj stari text u "trofeju",o lovu ili čemu već.TAd sam bio mlad i glup i hrpu basova nosio kući.I hvalisao se time.E zato ga sad skoro i nema.I nisam baš ponosan na ta djela.

Pa kada nisi hvato prave ribe pa ti bas najborbeniji! I stuka i som se bore bolje od njega, cak i smudj ume da prijatno iznenadi!

Te vase arhaicne klasifikacije korov, plemenita ne koristi niko sem ribolovaca! Bas je alohtona vrsta i ne treba da ima nikakvu zastitu kao ni bilo koja druga alohtona vrsta!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Velikousti bas (pastrmski grgeč) Empty
PočaljiNaslov: Re: Velikousti bas (pastrmski grgeč)   Velikousti bas (pastrmski grgeč) EmptyUto 2 Feb 2010 - 7:03

Jedino za šta je bas dobar je uništavanje cverglana, kažu da je najefikasniji od svih riba u tome.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Velikousti bas (pastrmski grgeč) Empty
PočaljiNaslov: Re: Velikousti bas (pastrmski grgeč)   Velikousti bas (pastrmski grgeč) EmptyUto 2 Feb 2010 - 10:32

To imerijalistiĆko govance ima da završi isto k'o cvreglan - volej pa u bagremac!

PS: sve tri pomenute biljke/živuljke su istog prekobarskog porekla...
Nazad na vrh Ići dole
Goci
Elk hair caddis
Elk hair caddis
Goci


Broj poruka : 299
Godina : 45
Location : Niš
Datum upisa : 11.10.2008

Velikousti bas (pastrmski grgeč) Empty
PočaljiNaslov: Re: Velikousti bas (pastrmski grgeč)   Velikousti bas (pastrmski grgeč) EmptyUto 2 Feb 2010 - 23:46

ekoljuba ::
Bas je alohtona vrsta i ne treba da ima nikakvu zastitu kao ni bilo koja druga alohtona vrsta!
A jel smem na akvarijum da stavim poklopac da ga ne izede komšijska mačka? Ona mi ulazi u kuću kad pržim smuđa, i večito merači bassa... Smem, Ok...

A u bazanče iza kuće, jel smem da ga zaštitim da ga komšija ne uvati i ne baci na roštilj? Smem, lepo!

A u privatno jezerce koja sam napravio na potočiću što prolazi kroz dvorištance od 10 ektara od mog ujaka Sema iz Ameriku? Smem čak i tamo, do jaja!

E sad, budi srce i daj dozvolu da ga zaštitimo od prekomernog lova u jezercima poput Šumarica, odakle gde nema gde da utekne? Čisto da imamo šta da pecamo na popere, strimere i wormove... geek

Ako mi to dozvoliš, ima sledeći put kad pecam da VBK da ponesem 1 od 700 g, ispečem ga na roštilju i u tvoje zdravlje u slas' izedem! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Velikousti bas (pastrmski grgeč) Empty
PočaljiNaslov: Re: Velikousti bas (pastrmski grgeč)   Velikousti bas (pastrmski grgeč) EmptyUto 2 Feb 2010 - 23:52

i ja bi jednog, znaci valjalo bi dva da bocnes
Nazad na vrh Ići dole
Goci
Elk hair caddis
Elk hair caddis
Goci


Broj poruka : 299
Godina : 45
Location : Niš
Datum upisa : 11.10.2008

Velikousti bas (pastrmski grgeč) Empty
PočaljiNaslov: Re: Velikousti bas (pastrmski grgeč)   Velikousti bas (pastrmski grgeč) EmptySre 3 Feb 2010 - 0:01

Mnogo je brate, da ih ne istrebimo? Laughing

Može bovanski smuđ u zamenu? Mada sam juče pojeo poslednjeg... Tačnije pojeli smo ga nas 6, jer je bio 2.5 kg. geek
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Velikousti bas (pastrmski grgeč) Empty
PočaljiNaslov: Re: Velikousti bas (pastrmski grgeč)   Velikousti bas (pastrmski grgeč) EmptySre 3 Feb 2010 - 0:26

slabo jedete Razz, drugar i ja bi smazali celog sami Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Velikousti bas (pastrmski grgeč) Empty
PočaljiNaslov: Re: Velikousti bas (pastrmski grgeč)   Velikousti bas (pastrmski grgeč) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Velikousti bas (pastrmski grgeč)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarska biologija :: Ribe-
Skoči na: