MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci

Ići dole 
+3
Sale Župa
100ka
Oholiver
7 posters
AutorPoruka
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci Empty
PočaljiNaslov: Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci   Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci EmptyČet 21 Jan 2010 - 0:12

Sto vise kazete to bolje, kakvo je vino, da ga cuvam jos....?

Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci P1170344

Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci P1170343
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci Empty
PočaljiNaslov: Re: Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci   Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci EmptyČet 21 Jan 2010 - 0:41

Imao je moj deda isto ovo vino u podrumu samo berba 1983. Kažu da je to godina kad su nastajale vrhunske stvari Very Happy Ako je vino bilo uskladišteno na odgovrajući način trebalo bi da je i dalje OK. Nažalost ovo koje sam ja imao sam bacio kada smo sređivali podrum posle dedine smrti pošto je podrum bio topao pa je vino propalo.
Inače žilavka je bila poznato i cenjeno belo vino na teritoriji bivše Juge. Sorta grožđa Žilavka je bila karakteristična za Hercegovinu. Bile su neke priče da je vinograd u kojem je ovo vino uzgajano tokom rata uništen od strane jedne vojske kad je preuzela teritoriju od protivnika iz osvete, po onom dobrom sistemu da komšiji crkne krava.
Sada postoje nova vina sa ovim imenom, ali nemam pojma da li su kao i ono staro.

P.S.Ono da je vino sa godinama sve bolje je istina ali ne uvek.
Nazad na vrh Ići dole
Sale Župa
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 220
Godina : 52
Datum upisa : 22.04.2008

Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci Empty
PočaljiNaslov: Re: Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci   Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci EmptyČet 21 Jan 2010 - 8:04

Vlado,ako je vino čuvano na konstantnoj temperaturi,a flaša u kosom položaju da vino "pokrije" čep,ovo je lek za dušu.
U ćaletovom podrumu,temperatura varira u toku godine za dva-tri stepena celzijusa,odnosno,uvek je između 5 i 8 C.Tako da vino,ukoliko se sve odradi kako treba,može vrlo dugo da potraje i da mu se sačuvaju najbolja svojstva.Inače,vino je u hrastovim buradima koje je nabolje drvo za čuvanje,kako vina tako i rakija,kada želite dobar šmek.Ovo posebno važi za sve vrste viskija,drugo drvo ne sme da se upotrebljava.
Za čuvanje u flašama,treba imati odgovarajuće stalaže ili ih čuvati u pesku,tako da flaša bude u kosom položaju.Ne valja čuvati vino u prostorijama gde temperatura mnogo varira,kako u toku dana tako i u toku godine.I ne valja ih držati u vertikalnom položaju,jer će se neka svojstva izgubiti,čep osušiti i "povući" miris,pa to više nije to.

Ovo je iz mog skromnog znanja o vinima,jer ipak treba pitati nekog tehnologa vinara o svemu.Samo da ne počne da filozofira mnogo,a da je nauka-jeste,nema dileme.
Nazad na vrh Ići dole
rancic
Green drake
Green drake
rancic


Broj poruka : 171
Datum upisa : 02.04.2009

Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci Empty
PočaljiNaslov: Re: Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci   Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci EmptyČet 21 Jan 2010 - 8:18

To vino je vrhunsko. BILO NEKAD. E sad, kako reče Sale Župa, ako si ga čuvao kako treba - to da otvoriš kad ti se rodi dete.
Ako nisi.....????? moraš da pitaš nekog dobrog vinogradara.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci Empty
PočaljiNaslov: Re: Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci   Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci EmptyČet 21 Jan 2010 - 8:39

Pa iskreno sumljam da je cuvano kako treba, otvoricu ga da vidim kakvo je, imam karton ovoga kuci Smile ako valja ostaje u podrumu i dalje

hvala za savete Smile
Nazad na vrh Ići dole
rancic
Green drake
Green drake
rancic


Broj poruka : 171
Datum upisa : 02.04.2009

Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci Empty
PočaljiNaslov: Re: Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci   Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci EmptyČet 21 Jan 2010 - 12:30

Obavezno pitaj nekog vinogradara šta da radiš. Ne verujem da je sve propalo, ako je propalo.
Reći će ti kako da ga ubuduće paziš.
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci Empty
PočaljiNaslov: Re: Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci   Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci EmptyČet 21 Jan 2010 - 14:11

Auuuuuuuuuuuuuuuuuuu Vlaaaaaaaaaaaaaaado,to ništa ne valja,moraš mi verovati...au strašno...ništa,flaša odnosno tečnost iz nje se mora odstraniti i blagovremeno uništiti...predlažem sebe kao izvršioca tih nečasnih radnji...

Pozzzzzzzz.......
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci Empty
PočaljiNaslov: Re: Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci   Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci EmptyČet 21 Jan 2010 - 15:14

Što reče Sale ako nije položeo da je čep stalno mokar neje dobro Mad

Proto kakav venac oćeš lol!
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci Empty
PočaljiNaslov: Re: Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci   Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci EmptyČet 21 Jan 2010 - 20:15

Жилавка је једно од три најбоља бела вина "са наших простора" који то више нису. Конкретно, на месту бр. 2.

Ако ти је фрка, ево ја ћу да се жртвујем у дегустацији... Све за ПАЦЕРе!
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci Empty
PočaljiNaslov: Re: Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci   Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci EmptyPet 22 Jan 2010 - 0:46

Pojedini su probali ovo vino veceras, moj utisak je da to vise nazalost nije prava stvar, ima ok miris, kao porto samo jaci dosta, boja je takodje poput porta a ukus dosta jaci i naravno manje uskladjen. moze da se pije ali nije uzitak kakav bi neki ocekivali:)
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci Empty
PočaljiNaslov: Re: Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci   Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci EmptyPet 22 Jan 2010 - 1:35

A ne bi trebalo da je ukusa kao porto No
Ali me je vrlo iznenadilo stanje u kom je ovo vino bilo, očekivao sam nešto mnogo, hm, čudnije scratch Iskreno iznenadilo me je da je moglo da se pije.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci Empty
PočaljiNaslov: Re: Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci   Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci EmptyPet 22 Jan 2010 - 2:27

Мој деда је, док је празнио бутељке, овакво вино звао урктнело. Да л' је укус помало крт, или се вино предуго укртожило, не би знао кас'ти...
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci Empty
PočaljiNaslov: Re: Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci   Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci EmptyPet 22 Jan 2010 - 3:04

Ne nego dobro ide uz krtinu Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sale Župa
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 220
Godina : 52
Datum upisa : 22.04.2008

Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci Empty
PočaljiNaslov: Re: Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci   Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci EmptyPet 22 Jan 2010 - 6:27

Najbolje se pijucka čisto uz suvo meso Wink
Nazad na vrh Ići dole
cicvara
Green drake
Green drake
cicvara


Broj poruka : 183
Location : Lešnica
Datum upisa : 03.12.2009

Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci Empty
PočaljiNaslov: Re: Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci   Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci EmptyPet 22 Jan 2010 - 7:33

-Uh, ovo sam pio , extra, sad samo crna vina, pomalo.
Nazad na vrh Ići dole
Sale Župa
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 220
Godina : 52
Datum upisa : 22.04.2008

Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci Empty
PočaljiNaslov: Re: Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci   Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci EmptySub 23 Jan 2010 - 15:41

Mislio sam da je nabolje da se pije čisto vino uz mezuckanje suvog mesa,ali, da ne bude posle da se neko napije od vina.Nije to od vina,već od količine Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci Empty
PočaljiNaslov: Re: Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci   Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci EmptySub 23 Jan 2010 - 21:28

Cisto je najbolje, sve ostalo je bezveze....mada ako ljudima pricinjava zadovoljstvo, neka ih
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci Empty
PočaljiNaslov: Re: Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci   Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Cekam poznavaoce vina da mi kazu nesto o ovoj boci
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Evo nesto animirano!
» Nesto novo od SA
» Nesto za budzenje
» Nesto opreme za prodaju (cekrk i strune)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Slobodni sastavi :: Ćorava kutija-
Skoči na: