MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...

Ići dole 
+9
panic
vlajkoni
ekoljuba
pedjabg
Zeka
bokac
rancic
100ka
ZORAN R.
13 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... EmptyPon 18 Jan 2010 - 11:20

Čestitke novim predsjednicima i ostalim funkcionerima!

Nisam stigao u onoj ludnici u petak lično da im čestitam pa koristim priliku da ovim putem to učinim!

Nemam pojma ni za šta se glasalo ni zbog čega ali nisam spuštao ruku sve dok glasanje nije završeno! Very Happy
Predlog: prodati one pehare na kilo (poskupelo gvožđe – digli cenu Kinezi) a zidove obložiti onom kartonskom ambalažom za pakovanje jaja kako bi se fon (nesnosne!) buke smanjio! Tako bi, možda, i mi matori mladi mušičari mogli da čujemo nešto i (ne daj bože) možda i da progovorimo neku reč...

Primećujem da nije osnovan organ „za istraživanje ruda i gubljenje vremena“ što je teška greška – ne uklapamo se u koncepciju države Srbije a to će nam kad tad biti zamereno... cheers
Takođe primećujem da je dobar broj članova ostao bez funkcija što nije lepo...! Evo, dobrovoljno se javljam za edukaciju mladih mušičarki! Naravno, ovo „mladih“ shvatiti uslovno – tolerisaće se i one do 25 godina (maksimum)... tongue What a Face albino rendeer

Šalu na stranu, mislim da bi trebalo osnovati tehničku sekciju sa Goranom i Bacačem kao predsednicima ogranaka Motanje mušica, Mlaćenje, što neće biti počasne funkcije već vrlo obavezujuće! Pomenuti će biti u obavezi da (barem) jednom mesečno održe javni čas „motanja mušica“ kao i „mlaćenja“. „Pribor i oprema“ bi bili poseban deo ove sekcije a ova dvojica pomenutih će angažovati nekog ko prati savremena dostignuća ribolovačkog (mušičarskog) pribora i opreme i prezentovati ostalima. (Zašto je koji štap bolji od drugog a zašto su leskovak i struna od dlake iz konjskog repa ii dalje „u trci“, zašto je ta i ta mušičarska struna bolja od te i te strune i u kojim uslovima primene, zašto se koriste dvostruko konusne strune i sa kojim štapovima... I još par hiljada pitanja (odgovora) koji zanimaju mušičare u razvoju kao i one koji su se razvili ali bi voleli da čuju još ponešto. Posebno je bitno da se ta „predavanja“ (sa ili bez navodnika) potkrepe primerima iz prakse a da se ne svedu na prelistavanje kataloga po sistemu „što je skupo, to je i dobro“...) U slučaju da navedeni ne budu održavali redovne sesije edukativnog karaktera biće javno ražalovani! (Naravno, da bi se čuli ljudi dok smo u zatvorenom prostoru, videti ono o dampiranju buke...) Evil or Very Mad

Važne stavke:

1. Stupiti ZVANIČNO (napravićemo neki pečat, to bar nije skupo) u kontakt sa ljudima koji „gazduju“ Gradcem i skrenuti im pažnju da nam je jeftinije da naselimo pastrmku u Savu nego da po ceni od 1.800 dinara idemo na Gradac da pecamo! Za te pare možemo da noćimo kod Sene, da ručamo i da se napecamo na Vrelu gde je prosečna riba težine dvadeset gradačkih zajedno! Nas petnaestak (najmanje) bi išlo na Gradac, recimo, deset puta najmanje u sezoni. To je 150 čovek/izlazaka što po staroj ceni od 500 dinara/izlazak daje minimalno 75.000 dinara samo za dozvole od Pacerskog Bratstva Bistrih Potoka. Tu se dodaju „donacije“ Pačetu, Roki, saobraćajnim pandurima usput, burekdžijama u Valjevu, pumpadžijama za gorivo, maziva, kafe usput... Suma summarum, opština Valjevo ostaje bez (minimum!) 500.000 dinara (paušalno) samo od nas! Ako im je malo, nema problema – branićemo Gradac sa Vrela! Džaba su krečili...
Ako ostane cena koju smo čuli na sastanku, trebalo bi da se dogovorimo da bojkotujemo Gradac ili da napravimo dogovor sa njima da kupimo godišnje dozvole po znatno nižim cenama (mislim da sam čuo cifru od 9.000 dinara za godišnju dozvolu)! 3 - 4.000 na godišnjem nivou po povlašćenoj, Pacerskoj ceni bi bilo (donekle) prihvatljivo i sve to pod uslovom da i ono malo ribe u Gradcu nije izlovljeno u međuvremenu! Bilo bi tužno (i ružno) kupiti godišnju dozvolu za vodu po kojoj treba da se slomiš pešačeći 15 km da bi upecao par ribica težine 100 gr po komadu (u proseku) kao što je sada... U suprotnom, dogovorimo se sa Senom i organizujemo „radne“ vikende na Vrelu i Drini – tamo je sevap ostaviti pare kako bi čovek nastavio da čuva i održava onu lepotu!

2. [/b]PEČAT je krucijalna stvar![/b]
Sa pečatom bi mogli(?) konkurisati za gazdovanje nekom vodom (Gradac i tsl.)!? Ne verujem da su ovi što drže Gradac (svaka čast ljudima ali...) nešto mnogobrojniji nego Paceri (sa simpatizerima i simpatizerkama)! Jedino što su oprganizovani u neko udruženje sa pečatom i potpisom nekog GLOD-a (Proto, istačinji se!). Moguće da kao takvi konkurišu diljem Valjeva i šire za neka sredstva (poribljavanje i tsl.) a to bi sve mogli i mi (a što ne bi moglo?!)! OK, treba se malo muvati po (vladajućim) političkim strukturama i laktati se Sad (bljak!) pa postati (vremenom) nešto nalik „Vojvodina vodama“ ili „Srbija šumama“ i tsl., organizacijama kojima je sa neba (čitaj: sa političkog vrha) palo zilion kilometara voda i šuma... Eh, to je već neka druga priča... A imamo ihtiologe, stručnjake sa poljoprivrednog i ostalih fakulteta tako da bi relativno lako ušli u celu priču, angažovali čuvare, naplaćivali dozvole i sve što ide uz to. Na kraju ćemo napraviti i „RIBOGRAD“ po uzoru na Kusturičin „Drvengrad“ sa ihtiološkim muzejom, muzejom ribarstva, sa objektima koji će biti napravljeni od čamaca, brodova...! Kroz Ribograd će proticati neka(e) rečica(e) nalik Vrelu prepuna riba svih mogućih i nemogućih vrsta (jedino bih pirane izbegavao iz praktičnih razloga) – „neka cveta hiljadu cvetova“...! U „Riboskopu“ (bioskop koji prikazuje 24h filmove o ribolovu, ribarenju o živom svetu u vodi)... I sve to pod patronatom PBBP (Pacerskog Bratstva Bistrih Potoka)!

Mora se težiti nemogućem(?) kako bi se ostvarilo maksimalno od onog što je, realno, moguće!

Na rukovodećim strukturama PBBP-a je da stvari maksimalno poguraju kako bi i mušičari (pecaroši) na zalasku pecaroške i (šmrc!) životne karijere „zakačili“ (čitaj: doživeli) nešto od ovih vizija! farao

Naravno, proglasiti Rudija Hegera za kuma PBBP-a, dovesti ga ovde (Neša obavezno da stavi leptir-mašnu!) pa se povezati sa nemačkim i inim mušičarima i, vremenom, napraviti SPBBP (Svetsko Pacersko Bratstvo Bistrih Potoka)!

P.S.
Boki, opomeni me – opet me hvata skribomanija!
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... EmptyPon 18 Jan 2010 - 11:35

P.S.

Dobar je LOGO, liči mi na ono što mušica koju ja bacam kad mlatim opisuje u vazduhu tokom bezuspešnih pokušaja da stigne do vode... Very Happy

Mislim da bi štap trebao da bude malo stilizovaniji, kao i mašinica (kotur) pošto će kao aplikacijica negde (prsluk, logo na memorandumu) biti nevidljivi. Podebljati ih, lično mislim da bi uz radni naziv „Paceri“ pristajalo da štap bude neki leskovak sa kanapom umesto strune! Slova „Paceri“ bi mogla da budu malo manje stilska i malo „kakofoničnija“ (nešto kao Comic Sans Serif ili već) – šta god to značilo, a sve u stilu naziva.

Ne bih želeo da mi kreator LOGO-a zameri, LOGO je odličan ali mislim da bi moglo još da se poradi kako bi se priveo konačnoj nameni. Voleo bih i ja da se malo poigram sa istim, ali za to bi mi trebalo dopuštenje autora trenutnog LOGO-a a ne bi bilo loše da imam i originalni fajl u Corel-u pa da se malo igram...

No, biće kako je Manuel rekao u svakom slučaju!

Samo napred u nove, bistre pobede!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... EmptyPon 18 Jan 2010 - 12:54

Zoki popi 2 piva odmori malo uvati vazduh...

Logo dobiješ u JPG formatu, ne znam da crtam vektorsku grafiku Sad
Nazad na vrh Ići dole
rancic
Green drake
Green drake
rancic


Broj poruka : 171
Datum upisa : 02.04.2009

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... EmptyPon 18 Jan 2010 - 13:45

Polako, dobro je što je urađen logo, ali mislim da Joca prihvata ovo kao radnu verziju. Sad svi zajedno sa idejama pravite VAŠ znak.
"PACERČINE" napred i uzdravlje.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... EmptyPon 18 Jan 2010 - 14:40

Zoki,
svaka ti je na mestu, viđen si PreCednika u sledećoj iteraciji.

Što se mene tiče, genijalci iz Valjeva&okoline su one cene smislili da i nama uzeli kintu; zašto bi ih sada spuštali? Ove godine je godišnja 10000 (deset hiljada) a prošle 6000. Tražiti 3000-4000, hm...?

Za cene na Gradcu je bolje započeti neku novu temu, pa tamo nastaviti... (Joco, premeštaj kad stigneš...)
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... EmptyPon 18 Jan 2010 - 14:54

KO je Bbacač????????????
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... EmptyPon 18 Jan 2010 - 16:07

Pa Zeka the greatest naravno!

Ono „Bacač“ mi deluje nešto kao „Supermen“ ili „Zoro“ pa sam tako i napisao... A razlog je prost: meni to mlaćenje baš i deluje nadljudski pa je zato poređenje sa navedenima (naročito sa Supermenom) što se mene tiče na svom mestu!

Moram da nađem negde šta je to „twich“ zabačaj (ili tako nešto) pošto Swisher i Richards u „Selective trout“ za neke mušice navode da ih treba bacati sa tim tvičom (ili već) pa podhitno to moram naučiti!
Zeko, pomaži, bio „Bacač“ ili ne!

Boki,

Treba pokrenuti inicijativu kod Gradčana (izem ti Gradac i njegove palatalizacije) da kolektivno kupimo godišnje dozvole – verovatno se ne bi bunili da se kupi, recimo, 30 godišnjih odjednom! I to po 4.000 maksimalno! Malo li je 120.000 dinara u komadu na ovu skupoću?

Ili, razgovarati sa njima da se kupi (recimo) 10 dozvola po ceni od 9.000 dinara a da budu istovetne i da glase na članove „Galovice“ i da važe samo uz člansku kartu „Galovice“ ili neke „Pacerke“ – ogranka Galovice? Teško da će nas više od 10 ići istovremeno (neko mora i da radi u ovoj zemlji!) tako da bismo se mi interno dogovarali ko će kad ići a učipimo se svi da kupimo tih 10 dozvola? Nas trideset (recimo) po 3.000 dinara i to bi bilo tih 90.000 dinara? Dozvole bi, recimo, stajale kod Neše (ili ovlašćenog organa „Pacera“) i uzimanje istih bi bilo kontrolisano kako ne bi bilo zloupotrebe (da se dozvola daje NN licu)! Ovo je jako bitno ne zbog toga što će neko „džabe“ da peca na naš račun nego što taj NN može da napravi pizdariju na Gradcu (krivolov, lov sa dve mušice – o užasa!...) a pošto bi dozvola bila opšteg tipa (ne na posebno ime) mogli bi da nam kolektivno zabrane pecanje a to bi onda bilo jako ružno...!

O, da! Lov na dve mušice!
Kad smo već kod toga, treba sa Gradčanima (ua padeži!) pokrenuti i temu o pecanju na kombinaciju suve i mokre (nimfe) mušice na istom štapu i kanapu! Jeste užasno i bogohulno, pardon, ribohulno ali šta ću kad sam takav! A za uzvrat – lomimo kontrakuke na udicama – ako ćemo i više riba upecati na taj način, manje ćemo ih kasapiti pa će biti bolje i za Gradčane! Imaće više zdrave i vesele ribe u reci a time i više mušterija! Generalno, ako se sva riba vraća a vraća se u vodu, manje - više nepovređena, ne vidim nikakav razlog da se ne sme pecati na dve, tri ili deset mušica istovremeno? Molim da me se ispravi ako grešim... Ok, dožive stres pri hvatanju, no, pecamo ih posle mresta a ribe pamte par minuta ako se ne varam pa tako da ni to nije argument (opet, po meni).

Vraćamo se na neka prva moja pisanija o pravilima („koja su nas udavila“) da se ne ponavljam... Što više pravila, to manje igre a pecanje jeste igra nadmudrivanja sa ribama, zar ne? Pa (videti opet ranija pisanija) „mušičarski“ i ostali „reviri“ i slične gluposti...! Očekujem, uskoro, bunkere sa snajperistima na početku i na kraju „revira“ (šta god ta reč značila) pa ko zakorači na pogrešan deo obale – metak u čelo! Budalaštine... No, dosadan sam i sam sebi pa ne bih dalje o ovoj temi...

Boki, opominji me!
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... EmptyPon 18 Jan 2010 - 17:18

ZORAN R. ::
Pa Zeka the greatest naravno!

Ono „Bacač“ mi deluje nešto kao „Supermen“ ili „Zoro“ pa sam tako i napisao... A razlog je prost: meni to mlaćenje baš i deluje nadljudski pa je zato poređenje sa navedenima (naročito sa Supermenom) što se mene tiče na svom mestu!

Moram da nađem negde šta je to „twich“ zabačaj (ili tako nešto) pošto Swisher i Richards u „Selective trout“ za neke mušice navode da ih treba bacati sa tim tvičom (ili već) pa podhitno to moram naučiti!
Zeko, pomaži, bio „Bacač“ ili ne!


Svič ili switch.Vodeni zabačaj po definiciji,jedan od osnovnih iz široke grupe spey zabačaja.Ako dozvolite.Pošto moj sajt nije gotov,a kad će ,ne zna se.proguglajte zera po netu.Nije komplikovani,a bilo pokazano u Niš,više puta.A da,niste bili.

I nema ni Supermana ni Zorota,samo vježba.ZAjebi ta spisanija i čekaj lijepo vrijeme i da se bazen napuni i proširi i produži,(jbg,meni kratak,Vlada preuzeo brigu o istom),pa put new now,da se malko vježbucka.Onda ti budalaštine tipa dve muve na predvezu neće padati na pamet.Imat ćeš riješenje za sve situacije,a poslje toga ćeš,kao evoluiraš,loviti samo na suvu muvu(pardon Joco,muHu).
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... EmptyPon 18 Jan 2010 - 22:12

ZORAN R. ::
Čestitke novim predsjednicima i ostalim funkcionerima!

Nisam stigao u onoj ludnici u petak lično da im čestitam pa koristim priliku da ovim putem to učinim!

Nemam pojma ni za šta se glasalo ni zbog čega ali nisam spuštao ruku sve dok glasanje nije završeno! Very Happy
Predlog: prodati one pehare na kilo (poskupelo gvožđe – digli cenu Kinezi) a zidove obložiti onom kartonskom ambalažom za pakovanje jaja kako bi se fon (nesnosne!) buke smanjio! Tako bi, možda, i mi matori mladi mušičari mogli da čujemo nešto i (ne daj bože) možda i da progovorimo neku reč...

Primećujem da nije osnovan organ „za istraživanje ruda i gubljenje vremena“ što je teška greška – ne uklapamo se u koncepciju države Srbije a to će nam kad tad biti zamereno... cheers
Takođe primećujem da je dobar broj članova ostao bez funkcija što nije lepo...! Evo, dobrovoljno se javljam za edukaciju mladih mušičarki! Naravno, ovo „mladih“ shvatiti uslovno – tolerisaće se i one do 25 godina (maksimum)... tongue What a Face albino rendeer

Šalu na stranu, mislim da bi trebalo osnovati tehničku sekciju sa Goranom i Bacačem kao predsednicima ogranaka Motanje mušica, Mlaćenje, što neće biti počasne funkcije već vrlo obavezujuće! Pomenuti će biti u obavezi da (barem) jednom mesečno održe javni čas „motanja mušica“ kao i „mlaćenja“. „Pribor i oprema“ bi bili poseban deo ove sekcije a ova dvojica pomenutih će angažovati nekog ko prati savremena dostignuća ribolovačkog (mušičarskog) pribora i opreme i prezentovati ostalima. (Zašto je koji štap bolji od drugog a zašto su leskovak i struna od dlake iz konjskog repa ii dalje „u trci“, zašto je ta i ta mušičarska struna bolja od te i te strune i u kojim uslovima primene, zašto se koriste dvostruko konusne strune i sa kojim štapovima... I još par hiljada pitanja (odgovora) koji zanimaju mušičare u razvoju kao i one koji su se razvili ali bi voleli da čuju još ponešto. Posebno je bitno da se ta „predavanja“ (sa ili bez navodnika) potkrepe primerima iz prakse a da se ne svedu na prelistavanje kataloga po sistemu „što je skupo, to je i dobro“...) U slučaju da navedeni ne budu održavali redovne sesije edukativnog karaktera biće javno ražalovani! (Naravno, da bi se čuli ljudi dok smo u zatvorenom prostoru, videti ono o dampiranju buke...) Evil or Very Mad

Važne stavke:

1. Stupiti ZVANIČNO (napravićemo neki pečat, to bar nije skupo) u kontakt sa ljudima koji „gazduju“ Gradcem i skrenuti im pažnju da nam je jeftinije da naselimo pastrmku u Savu nego da po ceni od 1.800 dinara idemo na Gradac da pecamo! Za te pare možemo da noćimo kod Sene, da ručamo i da se napecamo na Vrelu gde je prosečna riba težine dvadeset gradačkih zajedno! Nas petnaestak (najmanje) bi išlo na Gradac, recimo, deset puta najmanje u sezoni. To je 150 čovek/izlazaka što po staroj ceni od 500 dinara/izlazak daje minimalno 75.000 dinara samo za dozvole od Pacerskog Bratstva Bistrih Potoka. Tu se dodaju „donacije“ Pačetu, Roki, saobraćajnim pandurima usput, burekdžijama u Valjevu, pumpadžijama za gorivo, maziva, kafe usput... Suma summarum, opština Valjevo ostaje bez (minimum!) 500.000 dinara (paušalno) samo od nas! Ako im je malo, nema problema – branićemo Gradac sa Vrela! Džaba su krečili...
Ako ostane cena koju smo čuli na sastanku, trebalo bi da se dogovorimo da bojkotujemo Gradac ili da napravimo dogovor sa njima da kupimo godišnje dozvole po znatno nižim cenama (mislim da sam čuo cifru od 9.000 dinara za godišnju dozvolu)! 3 - 4.000 na godišnjem nivou po povlašćenoj, Pacerskoj ceni bi bilo (donekle) prihvatljivo i sve to pod uslovom da i ono malo ribe u Gradcu nije izlovljeno u međuvremenu! Bilo bi tužno (i ružno) kupiti godišnju dozvolu za vodu po kojoj treba da se slomiš pešačeći 15 km da bi upecao par ribica težine 100 gr po komadu (u proseku) kao što je sada... U suprotnom, dogovorimo se sa Senom i organizujemo „radne“ vikende na Vrelu i Drini – tamo je sevap ostaviti pare kako bi čovek nastavio da čuva i održava onu lepotu!

2. [/b]PEČAT je krucijalna stvar![/b]
Sa pečatom bi mogli(?) konkurisati za gazdovanje nekom vodom (Gradac i tsl.)!? Ne verujem da su ovi što drže Gradac (svaka čast ljudima ali...) nešto mnogobrojniji nego Paceri (sa simpatizerima i simpatizerkama)! Jedino što su oprganizovani u neko udruženje sa pečatom i potpisom nekog GLOD-a (Proto, istačinji se!). Moguće da kao takvi konkurišu diljem Valjeva i šire za neka sredstva (poribljavanje i tsl.) a to bi sve mogli i mi (a što ne bi moglo?!)! OK, treba se malo muvati po (vladajućim) političkim strukturama i laktati se Sad (bljak!) pa postati (vremenom) nešto nalik „Vojvodina vodama“ ili „Srbija šumama“ i tsl., organizacijama kojima je sa neba (čitaj: sa političkog vrha) palo zilion kilometara voda i šuma... Eh, to je već neka druga priča... A imamo ihtiologe, stručnjake sa poljoprivrednog i ostalih fakulteta tako da bi relativno lako ušli u celu priču, angažovali čuvare, naplaćivali dozvole i sve što ide uz to. Na kraju ćemo napraviti i „RIBOGRAD“ po uzoru na Kusturičin „Drvengrad“ sa ihtiološkim muzejom, muzejom ribarstva, sa objektima koji će biti napravljeni od čamaca, brodova...! Kroz Ribograd će proticati neka(e) rečica(e) nalik Vrelu prepuna riba svih mogućih i nemogućih vrsta (jedino bih pirane izbegavao iz praktičnih razloga) – „neka cveta hiljadu cvetova“...! U „Riboskopu“ (bioskop koji prikazuje 24h filmove o ribolovu, ribarenju o živom svetu u vodi)... I sve to pod patronatom PBBP (Pacerskog Bratstva Bistrih Potoka)!

Mora se težiti nemogućem(?) kako bi se ostvarilo maksimalno od onog što je, realno, moguće!

Na rukovodećim strukturama PBBP-a je da stvari maksimalno poguraju kako bi i mušičari (pecaroši) na zalasku pecaroške i (šmrc!) životne karijere „zakačili“ (čitaj: doživeli) nešto od ovih vizija! farao

Naravno, proglasiti Rudija Hegera za kuma PBBP-a, dovesti ga ovde (Neša obavezno da stavi leptir-mašnu!) pa se povezati sa nemačkim i inim mušičarima i, vremenom, napraviti SPBBP (Svetsko Pacersko Bratstvo Bistrih Potoka)!

P.S.
Boki, opomeni me – opet me hvata skribomanija!

Dragi moji, prica o Gradcu je tuzna i boooolna.
Ali, ne bi je trebalo pricati ovom neprilikom, iako je cenovni udar tako enorman da bi bila i samo povodom toga potpuno opravdana.
Ipak, mislim da nema potrebe ulaziti i ovom prilikom u zamku o gazdovanju, jer iz prilozenog (ocena o ribljem fondu Gradca, o upravljanju njime...) vidi se koliko je to i za postene pojedince tezak posao u valjevskim okvirima, a kamoli za "dodjose", makar i dobronamerne, a ne-daj-Boze strucne, takve i iz sopstvenih redova odstranjuju. Proslogodisnja smena sada se jasno predstavlja u vidu novog, ambicioznog cenovnika koji je resio da neizvrsavanje opstinskih budzetskih obaveza anulira iz dzepova ribolovaca koji ce pokriti sve realne troskove upravljanja ovim malim ribarskim podrucjem objektivno teskim za rad i cuvanje. Za one koji, trenutno, rade i organizuju rad.
Jedino sto mogu sa prilicnom sigurnoscu da vam prenesem je da je u gornjem delu Gradca u julu 2009. bilo vise od OSAM affraid puta manje pastrmke nego 2003. godine i pored poribljavanja koje je neko izveo 2008. godine i pored toga sto se dosad mislilo da Gradac nije ponornica jocolor i nema gde da u zemlju propadne tolika uneta riba, ali to po svemu sudeci nije tako, jer se manjak ribe iz gornjeg dela nije prelio u donji, gde je takodje nesto manje ribe nego 2003. godine, iako je neznatno komadno krupnija (citaj: starija, bez mnogo mladji). U istom uzorku jula 2009. godine u vodi zasticenog prirodnog dobra nadjene su dve atlantske monkey pastrmke maticne velicine, sto je sigurno posledica pristupanja i sporazuma o pridruzivanju EU scratch i niceg dodatnog. O ovome ce biti, nadam se, prilike u "Musicaru" da se procita u nekom od brojeva koji dolaze, evo, vec nekoliko meseci, koliko je proslo od napisanog teksta scratch, a pomenuti podaci se spremaju i za jednu svetsku naucnu konferenciju study u SAD, jer takvih cuda prirode nema ni u Yellowstone-u. farao
Eeee, zato i cudi ta ovogodisnja cena za Gradac. Cudo nevidjeno. Mislim, ... da je toliko skromna. elephant
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... EmptyPon 18 Jan 2010 - 22:41

Пеђа,
можеш 'ладно да отвориш неки ординацијицу за отпушавање бронхија и синуса - одавно се нисам 'вако (и оволико) најсмејао!!! (и продисао...)
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... EmptyPon 18 Jan 2010 - 23:01

E, da, baraba ja! Embarassed
Prvo da cestitam Proti na predsednikovanju.
Jel' moze sluzbeni auto jedan krug?
Drz' se Proto, za plutu i neces pogresiti.
A sekcija... samo da ostane ziva. Vivisekcija, takoreci.
Elem, mucna vremena i teski zadaci. Sa srecom i uspehom i sa toliko smisla kao i dosad.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... EmptyUto 19 Jan 2010 - 1:19

@Zeka & Zoki
Zeko vidi se da si zaboravio varaličarenje u potpunosti Evil or Very Mad

twitch(izgovara se tvič) ima višestruko značenje, ali se najčešće prevodi kao cim ili cimanje.
Zoki tebi je oprošteno što ne znaš šta je tvič pošto si u prošlom životu bio babuškar geek

Mislim da Swisher u jednom videu pokazuje baš jednu tehniku u kojoj vrhom štapa cima suvu imitaciju tularaša po površini vode i on to naziva skittering caddis tada muva klizi i povremeno poskakuje po površini imitirajući tulara koji polaže jaja.
A evo Zeko šta Orvis misli o pecanju na dve muve i o tehnici koju sam sada pomenuo.
http://www.orvis.com/store/product.aspx?pf_id=02H5
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... EmptyUto 19 Jan 2010 - 16:04

Zeko, Zeko,

Ako te prijavimo EFTI da ne znaš šta je twitch biće ti javno oduzeta titula „Bacača I klase“, bićeš privezan za mušičarski štap srama i dobiti 30 udaraca mušičarskim kanapom po leđima!

Strašno! A do jutros sam mogao ruku u vatru da stavim...

Dve mušice su vrlo korisna zajebancija! Uopšte se ne radi o pomanjkanju veštine (koji je za normalnog babuškara u mušičarenju sasvim normalan) već o suvoj mušici kao plovku koji inače i kačim na strunu kada pecam na nimfe. a ako baš udari riba na suvu muvu (plovak) bože moj, neka joj je sretan put...! Pazi, uopšte nemam trip tipa izgrađivanja šesnaestog čula za indikaciju ribljih grizova ili pak, pecanje zavezanih očiju sa uključenim pomenutim čulima. Prosto, za tako nešto su potrebne decenije uz intenzivno proučavanje Zena a ja za to nemam vremena a ni volje, da budem iskren.
Hoću još malo da se nauživam pecajući dok mogu da se (iole) krećem a to je u Tigrastom kompletu i sad prilično mučna stvar...!

Vrati se malo u prvobitnu zajednicu (u mislima, naravno) i seti se prvog i jedinog pravila u ribolovu: MORA SE UHVATITI RIBA kako bi se preživelo (fizički). Danas se MORA UHVATITI RIBA da bi se preživelo (psihički). No, ako se i ne uhvati, važno je da je priroda lepa, voda čista, da se ne vade pri svakom drugom zabačaju automobilske školjke na udicama... No, da se ne lažemo, LEPŠE JE KAD SE NEŠTO UHVATI pa još onaj trip „NA SVOJU MUŠICU“ – to je pravi sex! Da ne lamentiram dalje, jedna, dve ili sto mušica ne bi trebalo da bude problematično – neka peca ko kako voli!

Ali (ono što devojačku sreću kvari) da li jedna ili više mušica treba da bude bitno samo zbog vrste mušica! Naime, svi uredno motamo nimfe (ili već kako se to zove) – tonuće mušice sa OLOVNOM ŽICOM I VESELO KAČIMO I KIDAMO TO OLOVO PO DNU VODE I OKOLNOM RASTINJU! To nije dobro!
ZAKON VELIKIH BROJEVA JE NEUMOLJIV! Hajde da malo računamo...
Svako od pecaroša (na Gradcu recimo) u toku sezone otkine 20-tak (minimum) OLOVNIH MUŠICA. Neka je na svakoj 0,5 grama olova (u proseku) što znači da svako od nas ostavi 10 grama olova u vodi godišnje. Gradac (recimo) posećuje 1.000 različitih pecaroša u toku godine. To govori da u vodi i oko nje ostaje barem 10 kilograma olova svake godine! Za deset godina to je 100 kg olova, vrlo toksičnog, koje ostavlja strahovite posledice po živi svet u toj vodi i okolini!
Neću ni da pomišljam šta je sa ostalim vodama gde se u jednom pecanju po pecarošu ostavi kilogram olova ili više (na težim terenima) DNEVNO...

To je mnogo gore nego pecanje na dve ili više mušica...
Sad će Boki ponovo da me negde premesti!
Krajnje vreme je da napravim svoj Forum negde i da veselo sedim i lamentiram o svemu što mi padne na pamet i kad mi padne na pamet...
Nazad na vrh Ići dole
ekoljuba
Gola udica
Gola udica
ekoljuba


Broj poruka : 23
Datum upisa : 15.01.2009

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... EmptyUto 19 Jan 2010 - 16:13

Ja koliko znam nece se nista desiti to jes olovo se presvuce slojem oksida olova koje nije bas je hemiski aktivno i to olovo cuci na dnu i nista se ne desava.

Nisam ulazio u tu problematiku ali mislim da je tako.
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... EmptyUto 19 Jan 2010 - 16:28

Uđi Ljubo, uđi!

Primetio si sigurno da ti kad namotavaš olovnu žicu na udicu ostaje sivo na prstima? Dok stoji na kalemu neće nikud (manje - više), tu je, ali kad ga pomeraš i manipulišeš njime skida se sitna olovna prašina koja dalje veselo prodire u sve živo i neživo!

Kada to olovo padne u vodu i tamo ostane ono nije zalepljeno za dno – VODA GA POMERA, KAMIČCI UDARAJU U NJEGA I VREMENOM GA KOMPLETNO PRETVORE U ODVRATNU OLOVNU PRAŠINU! Posebno što je u pitanju brza voda pa je taj proces vrlo brz!

Evo ti jednostavnog eksperimenta: razbi pivsku flašu (prethodno popi pivo naravno!) i spusti je u nekoj mreži u neku SPORU, RAVNIČARSKU REKU. Izvadi tu mrežu posle godinu dana (recimo, nisam baš pravio eksperiment) i prevuci prstima preko prelomljenih delova – NEĆEŠ SE POSEĆI (nemoj baš da pritiskaš!) – voda je u međuvremenu zaoblila ivice. Problem je što voda nije samo voda nego je to emulzija koječega, prvenstveno peska, tako da funkcioniše kao tečna šmirgla...

Uostalom, tako nastaje šljunak, zar ne?
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... EmptyUto 19 Jan 2010 - 16:39

Zoki,

pre svega upotreba nimfe je prilično nepopularna metoda, naročiro u Valjevu&okolini. I među PACERima ima stogih ljubitelja suve muve, koji svojoj ljubavi ostaju verni. Razumem ih skroz, sex je dobar; kad se gleda je još bolji.

Inače, ovo što Ljuba reče je tačno - olovo se relativno brzo prevuče slojem oksiva, koji ga "deaktivira", pa nema uticaja na vodu.

Ovo što pišeš za olovni pesak... Ma nema toga u Serviji, ama ič. Mi smo čisti k'o suza detinja.

I još dve stvarčice:

1. 0.5 g olova po nimfi je mnogo za prosečnu nimfu ot Servija
2. ne premeštam te ja, nego moderator Joca, a na moj predlog, i to javan. U suprotnom bi bilo nemoguće po'vatati konce.
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis
avatar


Broj poruka : 461
Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... EmptyUto 19 Jan 2010 - 17:50

Sta da radim MORAM da kazem,
Ako je neko iz plovkaroskog miljea usao u ovu pricu to sam sigurno ja. I za sada nisam zazalio. Davno sam uhvatio vise riba od svih ostalih, uhvatio najvecu i tome slicno. Zorane ne shvataj ribolov kao sredstvo kojim se dokazuje muzevnost. Uhvatis ili ne u cemu je problem. Oces da pecas na vise muva - super. Nadji vodu gde je to dozvoljeno i cepaj. Sve tvoje elaborate procitah ali ti jos uvek nisi prihvatio neke stvari koje smo ti pricali - idi pecaj - pravi muve. Teoretises o nepravdi, o nekom sopstvenom vidjenju situacije a malo se trudis da nesto naucis. Kad prevladas neke sopstvene strahove bolje ces pecati.
@Pedja,
Verovatno si u pravu za navedene podatke u vezi kolicine ribe u Gradcu. Ali posteno bi bilo i da kazes da je za to stanje odgovornije predhodno rukovodstvo nego ovo novo. Mene ce Gradac tesko videti - zbog cena.
Na kraju Bez ljutnje ovo je samo moje vidjenje ove diskusije.
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... EmptyUto 19 Jan 2010 - 18:53

Tek kad ovako cujem i vidim u kakvoj ste situaciji sto se pecanja tice, pomislim da sam razmazen sa cetri prelepe reke na pola sata do sat, biciklom od kuce svaka.
Doplata za reke Stare planine (ako je bude) ce iznositi 1000 dinara na godisnjem nvou, bilo je tako, mada mozda i ovde nekom zine dupe.
Koliko vas je u Galovici, za razliku od Gradackih cena mozete da zakupite minibus i dodjete ovamo na vikend, Galovicani imaju nesto u Rsovcima i da se od miline potrudite da nesto upecate na mnogo raznovrsnijem terenu. E sad, da nije tih 300 km i tri sata voznje sve bi bilo jednostavnije ili bi i ovde neko obusio taktiku Valjevaca.
Sa druge strane, ko ode vise od dvadeset puta na Gradac, cena godisnje dozvole se isplati mada bi se isplatilo jos vise da je cena malo povecana u odnosu na staru. Mislim da je po sredi to sto ste konstatovali, Gradac treba da obezbedi gazdovanje i drugim vodama a mozda i da se izgradi neko obdaniste. Bar bi Valjevci trebali da znaju sta bude kad se Srbi zainate, ostace suva ... reka.
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... EmptySre 20 Jan 2010 - 9:00

Aco,

Pozlatile Vam se reči! Obezbeđujte prenoćište – dolazim(o) prvog vikenda kad malo ojuži! Branićemo Gradac iz Pirota i bliže i dalje okoline! Pa nek bude dozvola i SKUPLJA samo „nek crknu dušmani“!

Vlajkoni,

„Ko pogodi cilj – promašio je sve ostalo“ Ne mislim na tebe nego na sebe...
Ja NISAM upecao najviše riba od svih ostalih i NISAM upecao najveću ribu zbog čega i dan danas „suzama lepim tapete“.

Nešto si promašio što se tiče falusoidnosti pecaroškog štapa i dokazivanja muževnosti upotrebom istog. Verovatno te je potaklo poređenje sa prvobitnom zajednicom ali si prevideo da sam napisao da je tako BILO NEKAD a da je instikt LOVCA i dan-danas (priznali mnogi to ili ne) ono što nas goni na vodu ili lovce u šumu (UBITI i POJESTI). E. sad, što potiskujemo te instikte i umotavamo ih u neke druge „oblande“ to je već druga stvar, civilizacijski pomak itd.

Grešiš i u tome da ništa ne učim. Čitam, čitam, za jedno dvadeset godina ću biti teoretski potkovan do bola i dalje. No, kao što i sam kažeš, već previše(?) teoretišem, punim virtuelne stranice Foruma i to manje-više „ničim izazvan“. No, dok me (relativno) trpite, tu sam. Možda u mom bulažnjenju ima bar jedan promil nečeg o čemu vredi prodiskutovati (neću da kažem pametnog, to bi bilo suviše pretenciozno) no o tome će, odlučiti oni koji se odvaže da potroše koji (dragoceni!) minut sopstvenih života na čitanje... Ako misliš da nije nepravda (o kojoj stalno lamentiram sa više aspekata) bacati olovo u vodu, da nije nepravda ispuštati motorno ulje u kanalizaciju, da nije nepravda što se u „Ribolovačkom magazinu“ na više strana objavljuju tekstovi onog Aligatora, Kajmana, šta li uz prateće fotke sa nanizanih desetak smuđeva na žici preko ramena i čovek se glorifikuje i deklariše kao neko na koga se treba ugledati, da nije nepravda... Ma, Kalimero je mala beba za mene, bolje da ne nastavljam... Pri svemu tome sam vrlo blag u osudama pojedinih nepravdi za koje bi, u stvari, trebalo postupati po Staljinovim metodama – metak u čelo i obesiti na mestu zločina sa natpisom koji ukazuje na učinjeno zlodelo (Kinezi to još uvek veselo rade...).

Grešiš i za upotrebu „n“ muva (po meni). Za mene je užitak eksperiment (jednom žicar, uvek žicar!) a prigušeni porivi neandrtalca ubice koji se oličavaju u vraćanju ribe u vodu (zbog čega bi me pomenuti Aligator, verovatno, streljao) me (po mom mišljenju) opravdavaju. Kako stvari idu u mušičarskom svetu, ne bi me zaprepastilo da bude zabranjena upotreba i jedne mušice što prave znalce neće sprečiti da mlate štapićem i kanapom...

Vezivanje muva? Vezujem, vezujem... U proseku jednu nedeljno i to (uglavnom) lošu ali biće, biće... A za masovnu nabavku lovnih muva tu je Aca Panić i ostale dobre duše (čuvam i onu tvoju malu čupavu, palmerovanu nekim perom, izvini, zaboravio sam kako se zove, Crni Gnjecavi ili tako nešto).

Boki,

Nisi pažljivo pročitao ono o olovu. Napravi se oksid ali, da li bi pristao da pojedeš sastrugan taj oksid? Pročitaj do kraja ono o olovu pa će ti biti jasnije. Da nije greota, možeš i eksperiment da napraviš, ubaciš parče olova u neku tekuću vodu u nekoj sintetičkoj mrežici – za „delta t“ ga nećeš naći tamo, biće dovoljno trenje o mrežicu uz uticaj emulzije peska i vode koji protiču kroz mrežicu da nestane! U stvari, NEĆE nestati, nažalost, nego će pomešano sa vodom biti popijeno, pojedeno sa ribama i tsl. A to nije baš zdravo...

Uzmi primer Rimskog carstva za koje se novijim istraživanjima tvrdi da je propalo (između ostalog) i zbog korišćenja vode iz vodovoda načinjenog od olovnih cevi. Uočeno je da su vladajući slojevi bili sve više i više mentalno i fizički poremećeni kako je vreme proticalo. To je, neminovno, dovelo do pogrešnih političkih i vojnih poteza a time i do propasti najvećeg carstva u istoriji sveta! Toliko o olovu.

Suve muve? Simpatične stvarčice i baš lepo plutaju po vodi, milina jedna. Još kad se ukomponuje lepo, stilsko, bacanje – mnogo lepo za gledanje a bogami i snimanje. A pecanje na nimfu je malo nezgodno, ništa se ne vidi (osim ružnog plovka, eventualno) sve dok se ne izvadi riba, nema elegancije, samo savijanje štapa i praćakanje ribe unose malo živosti... Very Happy

Još uvek čekam neku zvaničnu adresu Gradačkog udruženja ili već nekog ko naplaćuje dozvole pa da sednemo sa našim Drugovima Organima i da se dogovorimo hoćemo li organizovano reagovati na nove cene dozvola i tražiti posebne uslove za PBBP?

Uostalom, šta se ja tu kurobecam kad (još) nisam zvanično ni član Galovice a kamoli tajnog udruženja PBBP?! Zorane, Zorane, ćuti i sedi di si ni za di si nisi...!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... EmptySre 20 Jan 2010 - 9:31

Zoki prvi naredni petak (ako stignu dozvole) Đumi daš 400RSD on tebi jedan kartončić na kom piše da si član Galovice i etooooooooooooooooooooooo rešenja Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... EmptySre 20 Jan 2010 - 10:27

Bravo Joco!

Imaš pivo(a) za ovo „paljenje svetla u tunelu“! Lele, pa kad počnem kao punopravni Drug Član da udaram šakom i ostalim organima o sto i da urlam!!! Neki ide život, žrtvovaćemo i tih 400 RSD-a – sve za punokrvnost, pardon, punopravnost!

Ali, učinio si sebi kontrauslugu ovim gestom! Čim postanem Punokrvni Drug Član ima da počnem da rovarim protiv aktuelnog rukovodstva, da pravim opozicione struje, vremenom ću da dovučem vršnjaka Krkobabića pa kad opletemo ima sve da se puši! farao Sleep geek affraid

A jednog dana ću osnovati ministarstvo za „Istraživanje ruda i gubljenje vremena“ kao podogranak Galovice i PBBP-a gde će biti okupljeni svi fosili i oni koji se takvima osećaju i proglasiću sebe, dekretom, za doživotnog predsednika! queen

Živeo JA! Svi za jednog (mene) a ja za sebe! drunken
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis
avatar


Broj poruka : 461
Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... EmptySre 20 Jan 2010 - 10:30

Zorane Zorane,
Imas sopstveno vidjenje sveta i ja to cenim. Razlicito je od mog pa to jos vise cenim. Ali dozvoli da ostali imaju pravo da se sloze ali i ne sloze sa tobom. Kazes da ucis i u to sam siguran. Ali mozda ucis na pogresan nacin? Dodjes u Galovicu i citas ribolovacku literaturu. Super. Ali bolje bi bilo da citas kod kuce a da u Galovici pricamo o tome sta si citao. Da li ti je sve jasno i tako to. Muve ce ti biti bolje sto vise vezujes. Ako vezes jednu muvu nedeljno znaci da ces za godinu dana vezati 52 komada. Posto te sve to interesuje vezaces verovatno 50 razlicitih muva. I na kraju godine ces opet biti na pocetku. Neces znati ni jednu da vezes korektno. Pogledaj Bokca. Dodje u Galovicu ponese par materijala i pici jednu te istu muvu 10 - 15 puta, I sigurno da ce da valjaju. Jednom je dosao da bi tebi pomagao oko vezivanja muva a ti si lakirao glave na nekim muvama. Niko se tamo naucen nije rodio. Da si bio pre dve godine u Galovici video na sta lice moje, Jocine, Bokceve muve pukao bi od smeha. Ali malo po malo nauci se. Pitaj crnog Gorana koliko smo ga davili a kako ovo a kako ono pa tako jedno 10 puta za istu muvu.
Druga stvar, na vise mesta sam procitao kako popularises pecanje na dve muve pa sam pomislio da je to tvoj stav. Izvini ako sam pogresio. Ali i ovde si isto pisao o tome kako bi na Gradcu trebalo omoguciti pecanje na dve muve bez kontra kuke. Iskreno ja sam shvatio da mislis da ces na taj nacin hvatati vise ribe. Zbog toga sam i napisao da ne mora svaka riba da se upeca. Sigurno si u pravu u vezi najnizih instikta koje lov i ribolov bude kod muzjaka homo sapiensa. Ali postoje mnogo efikasnije metode tamanjenja riba od musicarenja. Poenta musicarenja je u prevari. I to mene cini sretnim. Sto sam uspesniji u prevari ja sam srecniji. Pa cak i kad ne uspem u tome ja sam opet sretan.
Ostaj mi zdravo
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... EmptySre 20 Jan 2010 - 11:19

Bravo Vlajkoni!

Vidi ono sa Jocom od malopre i pivom – važi isto i za tebe!
Ne daj Darvine da smo svi isti! Zamisli svet sačinjen od nekih, recimo, Zorana R., isključivo! O užasa! Lično bih se iselio na Mars ili samoubio (i to više puta!)!

Pazi, 52 muve godišnje i nije tako loša količinica – za 10 godina je to 520 muva (pod uslovom da neka ne „obogati“ neku granu ili kamen u međuvremenu) što i nije tako loše a možda neka ispadne i dobra!? Seti se onoga o pisaćoj mašini i majmunima koji udaraju po dirkama – za par hiljada godina će to nasumično udaranje po tipkama iznedriti neko Šekspirovo delo po zakonima verovatnoće...

Jedno grešiš – u Galovici se ne može pričati! Kao što vidiš iz mojih pisanija, za priču sam uvek raspoložen u bilo kom obliku a u Galovici se može samo urlati! Izvinjavam se onima koji se osete ovom konstatacijom povređeni ali to je tako (videti moje pisanije o stavljanju ambalaže od jaja po zidovima). Nije to, u stvari, ništa loše, jednostavno se retko viđaju ljudi i žele što više informacija da prenesu u što kraćem vremenu... Pa kad tu žudnju za verbalnim izražavanjem pomnožiš sa deset – to onda bude buka, barem za mene... Uzmi kao primer naručivanje jarebice od Gage iz Vranja. Pet puta sam na jednom sastanku pitao treba li nekom i pošto nikom „nije trebalo“ uzeo sam Goranu i meni. Posle je Boki naručio i dobio. prošli put je Raša naručio i juče mi je stigla a, recimo, „shipping costs“ su faktički isti za jednu ili za pet komada. Očekujem da se na idućem sastanku još neko javi a sve je to moglo u jednom prolazu da se odradi i to mnogo jeftinije. Moja i Goranova su izašle 1.700 din, otprilike, a Bokijeva i Rašina pojedinačno po 1.000 din, pa ti vidi. A glavni komentar je kad sam to prvi put spomenuo da „je u Nišu jarebica bila 600 dinara a Gagina je mnogo skupa – 700 din“! Sad vidi koliki su bili troškovi transporta za pojedinačne narudžbine pa će ti biti jasno o čemu pričam.

Pazi dalje! Ovde na Forumu (u nekoj od tema, ne znam, ne razumem se u teme) sam spomenuo pokretanje inicijative za kupovinom univerzalnih 10 komada Gradačkih godišnjih dozvola po punoj ceni koje bi važile na donosioca (trenutnog korisnika) ili kupovini (recimo) 30 dozvola na ime po povlašćenoj ceni o čemu bi trebalo zvanično razgovarati sa Gradčanima a niko o tome ni reči da prozbori?! Da li je toliko blesavo da ne zaslužuje ni podsmeh a kamoli suvisli komentar ili neku konkretnu akciju u tom pravcu? Mislim da i među Gradčanima ima onih koji umeju da stave prst na čelo, opljunu plajvaz i sastave neku računicu na papiru i da im se probudi zrnce zdravog razuma?!

Zato mi se čini da „razgovor“ (u mom slučaju) gubi neku funkciju koju bi trebao imati pa zato: sedi Zorane i lakiraj glave, pametniji si kad ćutiš!
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis
avatar


Broj poruka : 461
Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... EmptySre 20 Jan 2010 - 13:22

Zoki,
U Galovici se moze pricati ali tesko da je to moguce preko celog stola. Bar smo ti i ja pricali kolko puta. Malo se koncetrises i to je to.
Citat :
Pazi dalje! Ovde na Forumu (u nekoj od tema, ne znam, ne razumem se u teme) sam spomenuo pokretanje inicijative za kupovinom univerzalnih 10 komada Gradačkih godišnjih dozvola po punoj ceni koje bi važile na donosioca (trenutnog korisnika) ili kupovini (recimo) 30 dozvola na ime po povlašćenoj ceni o čemu bi trebalo zvanično razgovarati sa Gradčanima a niko o tome ni reči da prozbori?! Da li je toliko blesavo da ne zaslužuje ni podsmeh a kamoli suvisli komentar ili neku konkretnu akciju u tom pravcu? Mislim da i među Gradčanima ima onih koji umeju da stave prst na čelo, opljunu plajvaz i sastave neku računicu na papiru i da im se probudi zrnce zdravog razuma?!
Sto se ove tvoje inicijative ajd da napisem nesto.
Kao prvo EKOD Gradac jos uvek nije zvanicno izasao sa cenovnikom za ovu godinu pa nemamo o cemu da pricamo.
Drugo kupovina univerzalnih godisnjih dozvola je nemoguca i to ti je verovatno jasno. Ne postoji takva mogucnost u zakonu.
Trece mozemo da pricamo o kupovini vise dozvola po povlascenoj ceni ali niti nas zainteresovanih ima 30 a verovatno ni njima se ne daju jeftinije dozvole. Verovatno su oni napravili neku kalkulaciju i dosli do toga da dozvola treba da kosta toliko. Kad budu shvatili da to nije realna cena doci ce jun mesec a onda niko nece kupiti godisnju dozvolu.
Sve u svemu dok zvanicno ne izadje cenovnik EKOD Gradac mi mozemo da se nadamo da je ovo sa cenama greska.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... EmptySre 20 Jan 2010 - 13:34

Vlajkoni,

Nisam stručnjak za dozvole pošto ih retko (obično na pecanju, bilo dnevne bilo godišnje) kupujem. Nisam mislio na zvaničnu godišnju dozvolu za Srbiju već na „revirsku“ – Gradačku. Ako mogu da odrede cenu koja njima odgovara, onda ni ne podležu Zakonu? Samim time ostaje mesta pregovaranju, ili se varam?

No, što kažeš, hajde da sačekamo to EKOnomsko Društvo Gradac da se oglasi još kad bi znali gde će se oglasiti, bilo bi dobro...

Može da se priča u Galovici ali nisu svi pušači a i zima je pa nije baš zgodno pred zgradom držati (duže) konferencije...

Ma, kad je mogla Helen Keler da komunicira, snaći ćemo se valjda nekako...

Još ako je „rogati“ pri ruci rendeer – diskusiji neće biti kraja...!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...   Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako bi ZokiR. rešio problem visoke cene dozvola...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 6Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Snizenje cene knjiga
» Problem
» Vi kako ocete!
» Kako preracunati mjere
» Kako sto pre doci do vode????

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Slobodni sastavi :: Ozbiljne stvari-
Skoči na: