MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 PACERi iz Galovice :: zečetina 2009

Ići dole 
+2
Oholiver
bokac
6 posters
AutorPoruka
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 Empty
PočaljiNaslov: PACERi iz Galovice :: zečetina 2009   PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 EmptySub 12 Dec 2009 - 18:46

U četvrtak, 10. decembra 2009. PACERi iz Galovice su nastavili svoje zimske akcije dranja&čerupanja. Napredovali smo od prošlogodišnjeg prvog pokušaja i ograničili smo plen samo na zečeve, fazanove repove i lojna pera pataka. Dakle, sveli smo izbor samo na najpotrebniji i provereni, klasični materijal za muve.

Pomenute večeri na repertoaru je bila isključivo zečetina. Konkretno - odrali smo maske i sredili zadnje zečije šape. Instrukcije i uputstva, kako za obradu tako i za inspiraciju konkretnim receptima za muve, dugujemo Aleksandru Paniću i Goranu Grubiću, na čemu smo im mnogo zahvalni.

Od ove sezone, sve maske i šape dobro operemo deterdžentom za sudove, više puta. Potom sledi dooobro ispiranje, takođe više puta. Kada smo završili tu fazu, shvatili smo da niko nije fotografisao događaj - mada je među nama bilo dovoljno obzirnih da poštede (duše)brižne posmatrače od prizora kojim je sve počelo... OK, ostadosmo bez slika sa početka. Maske i šape potom upadaju u veš-mašinu, na dodatno ispiranje i centrifugiranje. Kako je to potrajalo, rešismo da se okrepimo...

Avaj... Ono što je usledilo, je vašem neskromnom izveštaču predstavljalo izazov, ne u gurmanskom, (zar sumnjate?!?) već u spisateljskom smislu.

Dozvolite da krenemo... Ja ću kuckati p o l a k o, sve birajući reči koje su ionako previše škrte da opišu šta nam se (meni, to jest...) desilo, a vi meraklijski uživajte n a t e n a n e ...

Silvija i Željko su nam pripremili zečeve na francuski način. Ideja je da se u širokom luku zaobiđe tradicionalno krkanje previše začina svake vrste, koje (bar meni, a Bogu 'fala i Paunovićima) ubijaju čulo ukusa do neosetljivosti. Time se izgubi suština - ukus divljači. Gusti "gulaš", bez mnogo luka i sa sasvim malo začina, uz nešto bilja, sirove slanine i pečurki je bio dooobro ukuvan a zatim odvojen od koščica.

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 01zecijemaskesilvijazec1


Željko je izneo zečetinu a Silvija sveže krutone kao prilog; gozba može da počne:

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 02zecijemaskesilvijazec1


Stižu "repete":

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 03zecijemaskesilvijazec1


Ovo čudesno jelo, izaziva i mami... Blebetala ostavlja bez reči (moj slučaj), hrani telo, zatim dušu, pa opet telo, pa opet... u krug. Dejstvo je odloženo i kumulativno; svaki put žvaknuto, meso počinje da ispušta sve gušće (?!?) sokove, koje ne umem da opišem. Evo, sada dok se kucajući podsećam, sedim odmaknut od stola da ne balavim po tastaturi. Zvuči banalno, ali... koga ovo uživanje nije ponelo, ne zna šta propušta. Bolje da prestanem sa opisivanjem; nisam ja dobacio do gurmanskih epistola Gorčina Stojanovića, pisanih onomad za Yellowcab. Ovo je... nešto sasvim drugačije.

Ehhh... kad bih ovako brz, sa viljuškom, bio i sa štapom u kontri...

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 05zecijemaskesilvijazec1


Vino je bilo po meri zečetine, Prokupac. Vozači su bili uskraćeni, jer variti ovu božansku hranu možete samo uz pomoć dobrog gutljaja vina. Uhhhhhhhh.... kad će sledeća sezona na zečeve?

Živeli!

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 06zecijemaskesilvijazec1

...i prijatno!

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 07zecijemaskesilvijazec1


Predah...

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 08zecijemaskesilvijazec1

...i pobeda! Smile

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 09zecijemaskesilvijazec1


Posle tri porcije, useri među PACERima (Oholi i ja) ne možemo više. Duša ište, telo ne može.

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 10zecijemaskesilvijazec1


Inače, svi ostali su fini momci, znajte to! Nije da brojim(o) porcije... ali zaista su odmereni gosti. Pored mene svi su odmereni, naravno. Smile Dobro, možda zato što nam je 'falio komšija-Prota, ali i on je tada branio boje PACERa iz Galovice za slavskom trpezom - sve mu oprošteno...

Stiže slatko... Dve vrste pita. Ja sam se poslužio samo jednom, da ne uvredim domaćicu, tako da ne znam koja je bolja. A i nisam imao gde da smestim... Ostali su bili toliko fini da su sačuvali malo snage i za pite...

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 11zecijemaskesilvijazec1

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 12zecijemaskesilvijazec1


Eh, kakva je to klopa bila... Samo da znate, neki su se žalili na talase vrućine, neki na nepresušnu žeđ, neki na neumerenu potenciju (...i-ju!!!). Ako ni to nije dovoljno, skromno dodajem moj skromni doprinos činjenicom da sledećih 26 sati nisam ništa klopao; tek sam, posle povratka iz Galovice (sutradan uveče, u petak) malo čalabrcnuo...


Maske i šape su isprane i centrifugirane:

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 13zecijemaskesilvijazec1

...fazoniranje može da počne:

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 14zecijemaskesilvijazec1

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 15zecijemaskesilvijazec1

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 16zecijemaskesilvijazec1

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 17zecijemaskesilvijazec1

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 18zecijemaskesilvijazec1


...BACI KOSKU!

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 19zecijemaskesilvijazec1


Ovako izgledaju maske i šape kada se dobro obrade, pa zakucane posole boraksom... 'Falitet, bato!

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 20zecijemaskesilvijazec1


Umesto zaključka, želeo bih da pozdravim sve PACERe iz Galovice koji nisu mogli da budu sa nama.

Do sledećeg druženja, BISTRO!
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERi iz Galovice :: zečetina 2009   PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 EmptySub 12 Dec 2009 - 21:13

Tooooo bokili Very Happy.
Vrhunska klopa, kao i obicno. Uvek prijatna, drugarska atmosvera Very Happy
po pitanju pita, a na osnovu dva uzorka, od svake po jedan, bolja je desna Smile
jedva cekam sledece okupljanje, mada galovica zeljko.... mozda kupimo zajedno jednu zgradu da zivimo svi skupa :
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERi iz Galovice :: zečetina 2009   PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 EmptySub 12 Dec 2009 - 22:51

Oholiver ::
... mozda kupimo zajedno jednu zgradu da zivimo svi skupa :

Ma... jeb'o off topic!

Nemoj da ovo pročita Zoki Tajger, samo to ne. Čova je sračunao da petorica mesečno ostave u Galovici taman koliko za gajbu na Novom Beogradu... i to 24 sata na dan, 7 dana nedeljno, svaki dan u mesecu, a ne samo petak uveče u Galovici.

Familija je čudo.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERi iz Galovice :: zečetina 2009   PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 EmptySub 12 Dec 2009 - 22:53

Ja sam za.
ima da zajebemo siptare, oni su u okviru porodice brojni, a mi sve ima da dignemo na visi nivo hahahahha
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERi iz Galovice :: zečetina 2009   PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 EmptySub 12 Dec 2009 - 23:58

Boki pokvarenjaku jedan No
Znaš da ne dođoh zbog prokletih dušmana s posla mi, pa sad moraš da mi vadiš mas' geek

Vidim da je druženje i dranje bilo super, za ždranje ni ne sumnjam s obzirom na domaćine.

Ovi zecovi imaju šape ko tigrEvi cheers
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERi iz Galovice :: zečetina 2009   PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 EmptyNed 13 Dec 2009 - 13:50

Vidim , bice ovde hipi komune sa zakasnjenjem od cetrdesetak godina, taman da ovi momci sto su se rodili kasno osete malo atmosfere. Salu na stranu, javio sam se samo da pohvalim sve ovo sto radite i da se jos jednom zahvalim Silviji i Zeljku na ovakvoj slicnoj atmosferi kada sam proletos bio njihov gost. Naravno, dobar deo atmosfere ste i svi vi jer sam imao utisak da sam u nekom Teslinom generatoru toliko je pozitivno sevalo i varnicilo.
Nazad na vrh Ići dole
Sale Župa
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 220
Godina : 52
Datum upisa : 22.04.2008

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERi iz Galovice :: zečetina 2009   PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 EmptyNed 13 Dec 2009 - 14:38

Lepo,pogotovu zečetina.

Gde kupujete boraks?
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERi iz Galovice :: zečetina 2009   PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 EmptyNed 13 Dec 2009 - 15:23

@Panić

Ako ikad budeš imao uspeha sa onim krticama u regalu, znaj da je naša komuna i tvoja komuna. Wink



@Sale Župa
Čini mi se da je Željko kupio boraks na buvljaku. Taj prah koriste varioci... To je sve što znam.
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERi iz Galovice :: zečetina 2009   PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 EmptyNed 13 Dec 2009 - 18:43

@Bokac
Koliko li cu krtica morati da sakupim za onoliku serpu? Ja verovatno necu nikad uci u komunu. Mozda nesto ovako.PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 Picture100l

@Sale Zupa
Moze i obicna, sitna, kuhinjsla so
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERi iz Galovice :: zečetina 2009   PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 EmptyNed 13 Dec 2009 - 18:47

@ Bokac

Kad bih ti jos rekao da je nastradalo kao i onaj kurjak ....
Nazad na vrh Ići dole
Goci
Elk hair caddis
Elk hair caddis
Goci


Broj poruka : 299
Godina : 45
Location : Niš
Datum upisa : 11.10.2008

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERi iz Galovice :: zečetina 2009   PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 EmptyNed 13 Dec 2009 - 19:55

Meso na stolu šinko! cheers
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERi iz Galovice :: zečetina 2009   PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 EmptyNed 13 Dec 2009 - 22:45

@Panić

Aaauh! Pa ti baš štediš municiju! PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 Icon_biggrin PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 Icon_biggrin PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 Icon_biggrin
Za šerpu ćemo laHko; a za projekat "izbacivanje iz kuće zaboravljanjem krtica u regalu" se sam snađi...
(šifra: pojačaj dozu Wink)
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERi iz Galovice :: zečetina 2009   PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 EmptyPon 14 Dec 2009 - 0:08

Ma krtica je mleko, sta reci za dva naprsla kuvana jaja u dzepu ranca ili zaboravljenu kesu sa jajcarama pod sedistem kola, dva tri dana, jul mesec. Sreca ovo sa jajima se desilo na vikendici i izludelo samo nekoliko zunzara ali kad je moj drugar kome sam dao kesu pecuraka povezao u ponedeljak zenu na posao ... oboje su pobegli od kola kao da je unutra zvecarka.
Nazad na vrh Ići dole
Sale Župa
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 220
Godina : 52
Datum upisa : 22.04.2008

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERi iz Galovice :: zečetina 2009   PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 EmptyPon 14 Dec 2009 - 7:16

Bokac,hvala za info za boraks.Naći ću sigurno,ima puno varilaca kod mene.

G-dine Paniću,više puta sam tretman kože radio tako što sam mešao stočnu so i projno brašno.Uspevalo,ali ne onako kako želim.
Stočnu so sam uzimao jer je jača od kuhinjske,ali mi nije uspevalo da dobijem na većoj trajnosti maski.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERi iz Galovice :: zečetina 2009   PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 EmptyPon 14 Dec 2009 - 9:38

Sale, da ja ne pametujem mnogo pošto sam samo jednom učestvovao u (probnom) dranju prošle godine, ali ono što sam ja stekao utisak da je imperativ je da prilikom dranja skineš SVO meso i salo sa kože.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERi iz Galovice :: zečetina 2009   PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 EmptyPon 14 Dec 2009 - 10:39

Sale, jos bolje resenje je da potrosis te maske brze Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sale Župa
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 220
Godina : 52
Datum upisa : 22.04.2008

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERi iz Galovice :: zečetina 2009   PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 EmptyPon 14 Dec 2009 - 10:42

Ne pametuješ,samo konstantuješ šta mora da se odradi da bi posle bilo kako treba.
Često,kad se vratim iz lova,ne odradim sve kako treba (znam da izbrzam da bi uradio što pre) i to je baš to čišćenje od ostataka mesa i masti životinja.

Znam,Vlado,ali 5-6 maski treba potrošiti na muve.To je gomila,ali posao kreće lagano
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERi iz Galovice :: zečetina 2009   PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 EmptyPon 14 Dec 2009 - 10:50

Salim se Sale.
A sto se tice ciscenja mesa ume da bude dosadno. Nas su prosle godine patke upropastile koliko su masne bile, nema teorija da im se sva mast skine,morala bi i koza da im se cedi...
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERi iz Galovice :: zečetina 2009   PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 EmptyPon 14 Dec 2009 - 12:29

@Oholi
Prošle godine one prve dve-tri patke i fazana što smo drali se nisu dobro odledili, a i većina nas je tad prvi put drala divljač. A da su bili masTni jesu No
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERi iz Galovice :: zečetina 2009   PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 EmptyPon 14 Dec 2009 - 16:42

Joco, bez obzira, fazani su tad bili savrseni, a bili su zaledjeni.... mast nas je malkice zeznula, nista strasno....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERi iz Galovice :: zečetina 2009   PACERi iz Galovice :: zečetina 2009 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
PACERi iz Galovice :: zečetina 2009
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» PACERi iz Galovice :: shushureya 2011
» PACERi iz Galovice :: pihtijada 2012.
» PACERi iz Galovice :: majice 2013
» PACERi iz Galovice :: razmrdavanje 2014

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Slobodni sastavi :: Mušičarski klubovi i sekcije-
Skoči na: