MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 CDC bez badrljice

Ići dole 
+2
100ka
Oholiver
6 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

CDC bez badrljice Empty
PočaljiNaslov: CDC bez badrljice   CDC bez badrljice EmptySub 21 Nov 2009 - 18:03

Volim da lovim muvama koje imaju cdc u krilima a i ribe vole te muve. U pocetku sam vezivao ta pera sa badrljicom,ali takav nacin vezivanja nije bas najbolji jer badrljica je cesto prekruta. Moguce je da ona ne smeta ribi,cak je to i verovatno,ali moj neki trip mi je nametao da vezujem bez nje. Najlaksi nacin mi je objasnio u galovici Vlada.

Sistem je prost, u kontra pincetu se cdc perce ukvati za sam kraj a isperci se povuku unazad, da budu normalni u odnosu na badrljicu.

CDC bez badrljice Pb190109

potom se celo pero namota na vrh kontra pincete,svaki namotaj ide ispod sledeceg da pero ne bi spalo, takodje najbolje kontra pincete su one koje su ravne na vrhu i bez zaobljenih delova, u suprotnom pero spada sa njih-sklizne

namotano pero izgleda ovako

CDC bez badrljice Pb190110

Tako namotano pero se uhvati za badrljicu a pinceta se blago otvori da bi se pero skinulo sa nje. Sve sto treba izvesti je da se pero, bez pustanja i remecenja namotaja, presavije na pola. Tako da badrljica bude na jednom kraju a svi isperci na drugom.

Ovako nekako

CDC bez badrljice Pb190111

Badrljica je naravno izmedju dva prsta Smile, savijena,poput male loptice.

Sve sto nam je ostalo je da te isperke vezemo na muvu. Dal u vidu krila, nogica ili cega sve ne to je na vama.

to ovako izgleda Smile

CDC bez badrljice Pb200108

Badrljicu koja je u obliku lopte odsecemo, pero ucvrstimo sto je bolje moguce. Visak isperaka odsecemo i iskoristimo npr za dabingovanje grudi nase imitacije.

Finalni proizvod je jedna vrlo plovna i lovna muva, kojoj su krila izuzetno mekana i trajna, odlicno izgledaju...

ovako nekako

CDC bez badrljice Pb190114

Prednost ove tehnike osim u mekoci je i u iskoriscavanju celog pera, nema nista da se baci. Ko ne zeli cdc u grudima neka cuva viskove, kroz neko vreme imace izuzetan cdc dabing.




THE END


Poslednji izmenio Oholiver dana Ned 22 Nov 2009 - 12:28, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

CDC bez badrljice Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC bez badrljice   CDC bez badrljice EmptySub 21 Nov 2009 - 20:34

Totalno najdobro cheers
Svaka čast!
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

CDC bez badrljice Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC bez badrljice   CDC bez badrljice EmptySub 21 Nov 2009 - 21:40

i'm just trying to help Smile
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

CDC bez badrljice Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC bez badrljice   CDC bez badrljice EmptySub 21 Nov 2009 - 22:02

I uspeo si u tom helpovanju, doduše ja koristim nešto drugačiji sitem imam neki improvizovani CDC alat od parčeta policelona i plastične štipaljke za papir What a Face
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

CDC bez badrljice Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC bez badrljice   CDC bez badrljice EmptySub 21 Nov 2009 - 23:09

Ne ne decace, tajsistem je za druge stvari, ovaj je uglavnom za krila, jer su isperci grupisani, ta alatka od policelona je druga prica, (ako sam te dobro razumeo), sa tom alatkom dobijas lepo rasporedjene isperke koje stavljas u v omcu
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

CDC bez badrljice Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC bez badrljice   CDC bez badrljice EmptySub 21 Nov 2009 - 23:33

...da ne kvarim inače odličan korak-po-korak, samo da dodam:
i za petlju i za krilca meni se ovako jedino mili da se bakćem sa lojnim ispercima.
Kad ubacim snopić u petlju, zategnem je da ne poispadaju pa onda lagano ih rasporedim duž petlje...
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

CDC bez badrljice Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC bez badrljice   CDC bez badrljice EmptySub 21 Nov 2009 - 23:37

Apsolutno bokac. tehnika je vrh i primenljiva je bas na dosta stvari
Nazad na vrh Ići dole
bogi
Elk hair caddis
Elk hair caddis
bogi


Broj poruka : 261
Location : Još. Banja
Datum upisa : 08.04.2008

CDC bez badrljice Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC bez badrljice   CDC bez badrljice EmptyNed 22 Nov 2009 - 0:54

Oholiver ::
Apsolutno bokac. tehnika je vrh i primenljiva je bas na dosta stvari
za to služi ova sprava, ja to skidam sve prstima pola sa jedne, pola sa druge strane CDC-a a vrh mi ostaje za emerdžere, tako da uvek ima za dve muve od jednog CDC-a, mada zavisi i od kvaliteta CDC-a

Marryat CDC Feathers Winding Tool

CDC bez badrljice 2h4x6s8
Nazad na vrh Ići dole
Superfly
Admin
Admin
Superfly


Broj poruka : 201
Location : Na krilima Ephemera danica
Datum upisa : 08.01.2008

CDC bez badrljice Empty
PočaljiNaslov: CDC bez badrljice 1   CDC bez badrljice EmptyNed 22 Nov 2009 - 1:36

Oholi odlican sbs!
Nazad na vrh Ići dole
https://musicarenje.serbianforum.info
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

CDC bez badrljice Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC bez badrljice   CDC bez badrljice EmptyNed 22 Nov 2009 - 2:21

Superfly hvala Smile


bogi-znam za alatku al mi zao da dam pare za nju kad mi i kontrapinceta zavrsava posao Smile
magic tool sam zamenio polcelonom i snalama,i radi Smile

volim budzenje za neke stvari
Nazad na vrh Ići dole
Superfly
Admin
Admin
Superfly


Broj poruka : 201
Location : Na krilima Ephemera danica
Datum upisa : 08.01.2008

CDC bez badrljice Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC bez badrljice   CDC bez badrljice EmptyNed 22 Nov 2009 - 2:45

Oholiver ::
volim budzenje za neke stvari

Ne mogu oni da ga naprave toliko skupo koliko jeftino ja mogu da nabudzim Wink

Slazem se sa Oholiverom da samo neke stvari treba budziti.
Nazad na vrh Ići dole
https://musicarenje.serbianforum.info
bogi
Elk hair caddis
Elk hair caddis
bogi


Broj poruka : 261
Location : Još. Banja
Datum upisa : 08.04.2008

CDC bez badrljice Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC bez badrljice   CDC bez badrljice EmptyNed 22 Nov 2009 - 15:22

Oholiver ::
Superfly hvala Smile


bogi-znam za alatku al mi zao da dam pare za nju kad mi i kontrapinceta zavrsava posao Smile
magic tool sam zamenio polcelonom i snalama,i radi Smile

volim budzenje za neke stvari
ja imam alatku, ali mi samo hvata prašinu, sve odrađujem prstima.......
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

CDC bez badrljice Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC bez badrljice   CDC bez badrljice EmptyNed 22 Nov 2009 - 15:37

probao sam prstima ali mi sporo ide, uglavnom je najlakse kako prvi put naviknes i naucis
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

CDC bez badrljice Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC bez badrljice   CDC bez badrljice EmptyNed 22 Nov 2009 - 16:28

Буџим, дакле постојим.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

CDC bez badrljice Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC bez badrljice   CDC bez badrljice EmptyPon 23 Nov 2009 - 0:56

amin
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

CDC bez badrljice Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC bez badrljice   CDC bez badrljice EmptyUto 27 Dec 2011 - 11:07

Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

CDC bez badrljice Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC bez badrljice   CDC bez badrljice EmptySre 28 Dec 2011 - 22:23

Хвала и Богију који се с разлогом јавио у овој теми.Овај видео Охоливера је потребан и за оне(овде и мене) код којих на местима где треба да су слике излази онај црвени дебели крстић-вероватно немамо програм који то учитава, и питање: који је то програм.

Одговор 100ки/мислим да он беше/ од пре неки дан-пусти колегу и необријаног нека прича, а и други нека пусте браде и бркове, само да има више оваквих прилога/ 100 ко-ти треба да си главни утеривач-сви пацери по макар стотку видео приказа, о мушичарењу, давно прочитах да сте неко удружење па молим доказ, напред мускетари/.bounce
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

CDC bez badrljice Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC bez badrljice   CDC bez badrljice EmptyČet 29 Dec 2011 - 23:31

Najverovatnije da ti fali plug-in za internet pretrazivac (internet explorer, mozila fire fox, google chrome, opera...) koji koristis.
Da li mozes da gledas bilo koji video na youtube-u?
Moram ja malo da zezam Vladu (Oholiver), a ja imam bradu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

CDC bez badrljice Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC bez badrljice   CDC bez badrljice EmptyPet 30 Dec 2011 - 8:16

ti bre imas pripravnicku bradu hahahh
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

CDC bez badrljice Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC bez badrljice   CDC bez badrljice EmptyPet 30 Dec 2011 - 9:24

na koleginom kompu su na INTERNET EXPLORERU: Adobe flesh player 10 activex i Adobe flesh player 11 Plugin, a na mom Adobe Flesh Player 11Activex, no i pored toga ima crveni krstic, npr. i u avataru Panic,Stole Palmer,../ i na jednom mestu u ovoj temi/, no bez sekiracije, samo slikajte i pisite.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

CDC bez badrljice Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC bez badrljice   CDC bez badrljice EmptyPet 30 Dec 2011 - 10:03

Rade, pređi na FireFox.

http://www.mozilla.org/products/download.html?product=firefox-9.0.1&os=win&lang=en-US
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

CDC bez badrljice Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC bez badrljice   CDC bez badrljice EmptyPet 30 Dec 2011 - 15:32

BOJANE, STOKO,

presao sam na mozilu fajerfoks,medjutim cini mi se da je u internet eksloreru na mestu crvene nazvrljane putace/u paintu/,koju ja usmeravam roze debelom strelicom, bila originalna crvena putaca u nekom pravougaoniku-PO MENI TU TREBA DA STOJI SLIKA KOJU NISAM NIKAD VIDEO, ili mi posaljite pm sa originalom /na neki nacin bi to bio posao administratora, ne znam da li sam u pravu,izvinjavam se sto idem u detalje/

molim bojana da mi to detaljnije objasni putem pm , takodje i podesavanje prevoda na srpski svih originalnih tekstova iz fajerfoksa , saglasno poslatoj slici podesavanja u ovom trenutku/poput cekiranja opcija u toolsu u int. eksploreru/CDC bez badrljice Bojand

Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

CDC bez badrljice Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC bez badrljice   CDC bez badrljice EmptyPet 30 Dec 2011 - 19:47

Rade,

preći ćemo na privatne poruke, da ne zamaramo publiku...
Do tada, samo kratko: to što se svaki put ne učita slika ne mora da znači ništa drugo do preopterećenosti servera na koji je slika pohranjena. Dešava se ponekad, mada retko... (IE i FireFox otprilike poručuju istu stvar - treba da bude slika, ali nije dostupna...)

PS: mislim da se Joca neće odazvati na "stoko" već na "100ko", mada nije isključeno... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

CDC bez badrljice Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC bez badrljice   CDC bez badrljice EmptySub 31 Dec 2011 - 10:37

MENI JE LICILO BOKI KAO DA SI TI STOKA U CELOJ PRICI HAHAHAHAHAH

SALIM SE NARAVNO Smile
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

CDC bez badrljice Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC bez badrljice   CDC bez badrljice EmptySub 31 Dec 2011 - 11:28

Bojane, hvala na obavestenju, a i snasao sam se sa firefoksom, kolegi 100ki se izvinjavam, vise zla mu nanose njegovi drugari , pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





CDC bez badrljice Empty
PočaljiNaslov: Re: CDC bez badrljice   CDC bez badrljice Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
CDC bez badrljice
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mali saveti i recepti :: Mali saveti (kako da...)-
Skoči na: