MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Klenovske

Ići dole 
+16
Mojsinjski
radezamora
tommylee
bugitrs
Zox
vlajkoni
ZORAN R.
fulcrum
bokac
aca-laki
!ogi!
Oholiver
dusan.momcilovic
cicvara
100ka
panic
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorPoruka
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 289
Godina : 71
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Klenovske - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klenovske   Klenovske - Page 7 EmptyNed 21 Jul 2024 - 7:43

прекјуче по сунцу у моравском брзаку, тад клен није радио, на велику полицелонку  узео скобаљ од преко 30 цм, скоро скочио на понуду. иначе ове године врло слабо сам прошао на з.морави сем једном кад сам ухватио између осталих клена величине око 1,5кг и једног преко пола кила, све преподне јер морава се мутила поподне.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6836
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Klenovske - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klenovske   Klenovske - Page 7 EmptyNed 22 Sep 2024 - 22:00

Чуо сам за то да скобаљ понекад хоће на крупније суве муве. Знам да на ситне суве муве као што је нпр мрав. може успешно циљано да се лови када се потрефе услови.

Да ли ти се то већ дешавало или је ово баш ретка ситуација на З. Морави?
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 289
Godina : 71
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Klenovske - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klenovske   Klenovske - Page 7 EmptyUto 24 Sep 2024 - 13:16

Ове године, иначе је Морава била изузетно мала(  из извештаја метеоролога била је мања једино  годину пре мог рођења тј. 1954-за око трећину ) ухватио сам 3 комада таквих примерака и нисам циљано на ову рибу ишао тј. свега неколико пута у животу али углавном на зулу као мокру и разне нимфе, са или без тунгстена,па мислим  а и других извештаја од осталих мушичара немам, да је ово редак а изузетно леп доживљај/све се десило у раздобљу око  десетак дана/.
Кад сам се већ јавио да кажем да је по тако малој води клен, а чак и они од 10-так цм,добио црвену прошару углавном по стомаку попут испупчења на кожи  а приметио сам да после ових киша и повећања воде а која су отприлике једнака уобичајеној летњо-јесењској дошло до мањег повлачења  црвенила, нигде не нађох на нету о овој болести  било шта, немам чиме да  то сликам. Код остале рибе тога нема, једино што сам необично видео је да се један скобаљчић понашао чудно, као помахнитао, тетура се и долази ми пред ноге-15 минута је било тако, а и оставио сам га у том стању!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Klenovske - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klenovske   Klenovske - Page 7 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Klenovske
Nazad na vrh 
Strana 7 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-
» Klenovske nimfe

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mušice :: Suve mušice-
Skoči na: