MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Fazanov rep

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Fazanov rep Empty
PočaljiNaslov: Fazanov rep   Fazanov rep EmptyČet 12 Nov 2009 - 17:08

Dragi prijatelji,

Hvala za posiljku fazanovih pera u vrhunskom kvalitetu. Nadam se da cu i ja vama biti od koristi. Vec ih arcim.Fazanov rep 0cbakarnavojskaj
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Fazanov rep Empty
PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep   Fazanov rep EmptyČet 12 Nov 2009 - 17:10

Jeste li mogli ovo ubacivanje slike da napravite komplikovanijim?
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Fazanov rep Empty
PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep   Fazanov rep EmptyČet 12 Nov 2009 - 17:14

Panicu, jednostavno je. Slike smanjite u nekom programu, da budu oko 100kb, moze i manje. Velicina se namesti na 600x450npr, u imageshack se slika uploaduje, prekopira se "direct link" i prostor inzad polja za pisanje,gde pise slika, i to je to. Verujte, jedna dve slike i posle je lagano skroz. Kao motanje fazanovog repa Smile
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Fazanov rep Empty
PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep   Fazanov rep EmptyČet 12 Nov 2009 - 17:32

Tako sam uradio i prvi put ali je slika bila oko 700 KB. Valjda ce sad da ispadne dobro.Fazanov rep Bakarnavojska2
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Fazanov rep Empty
PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep   Fazanov rep EmptyČet 12 Nov 2009 - 17:44

Paniću nije bitna veličina slike u KB ne postoji ograničenje za veličinu na IMAGESHACK-u koji nam hostuje slike. Samo gledajte da slika bude manja od 800 tačaka u širinu, najčešće će biti 800x600 ako je samo smanjite bez isecanaj nekog viška.

Jedno pitanjce, je l' ovo crveno flos ili tanka žička scratch
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Fazanov rep Empty
PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep   Fazanov rep EmptyČet 12 Nov 2009 - 17:55

Saša,
bakarna vojska izgleda samo čeka na komandu..? Javi kada da opet pošaljemo lovce u regrutaciju...

PS: Za slučaj da se na ImageShack šalju nesmanjene slike, postoji opcija da se pri tom (slanju, je l'), uključi njihovo smanjivanje; 640 piksela je često sasvim dovoljna širina slike, najviše 800. Detaljnije, od 10. odgovora na ovoj stranici:
https://musicarenje.serbianforum.info/search.forum?search_id=newposts
Većina besplatnih foruma nema dovoljno mesta da pohrani sve slike; moramo da komplikujemo koristeći besplatne usluge ImageShack-a, na primer...
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Fazanov rep Empty
PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep   Fazanov rep EmptyČet 12 Nov 2009 - 18:10

Joco, u pitanju je najtanja bakarna zica ali oddve, sto bi rekli kod nas. Kad joj se kapne lak ili ..... to sam hteo da kazem, nema boljeg laka za glave od laka kojim vinkleri mazu namotaje motora, za ove nimfe koje se zavrsavaju cvorom od zice, takav lak je mnogo bolji od laka za nokte. Duze se susi ali kad se stegne,... njime smo fiksirali srafove na snajperskoj montazi i nikad nista nije mrdnulo ali smo i radjali mecku kad treba da ih odsrafimo, ja sam cak uspeo neke i da otkinem, snaga li je,... sta li je.
Bojane, jos jednom hvala za pera, vrhunska su a pakovanje koje si patentirao nema da se menja. Ocekujte moje konce sutra ili prekosutra, krenuli su danas oko podneva. Sto se tice slika mislim da sam sve shvatio.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Fazanov rep Empty
PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep   Fazanov rep EmptyČet 12 Nov 2009 - 19:21

Panicu odlicne muve, ali od vas se drugo i ne ocekuje. sad ima li kakve veze ako vezujem ove muve sa klasicnom bojom bakarne zice ili je bolja crvena?
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Fazanov rep Empty
PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep   Fazanov rep EmptyČet 12 Nov 2009 - 19:49

Olivere, ima veze da je boja bakarna, pa sad manje ili vise crvena nije toliko bitno koliko da je tanka kako bi se njome mogli da vezu cvorovi. Odlicno izgleda i sa zelenom zicom. Sa ovom verzijom pecali smo uvek kada su na vodi Sumporaste jednodnevke, cak nas nije interesovalo dali to ima veze sa njihovim rojenjem ( a ima) ili jednostavno ribi u rano leto lici na neku njenu hranu. Ovo je najverovatnije retka imitacija nimfe jednodnevki kojom se moze loviti do samog mraka, cak smo vec u potpunom mraku bacali gde cujemo da pljusne i samo drzali lagano zategnuto. Moze tada lepo da se peca i sa nekim l plivajucim fazanovim repom ali ovo samo otkacis, pogledas prema nebu da nije mnogo razbucano i slusas dalje. Molim vas, za persiranjem nema nikakve potrebe, em se znamo em nisam tolko matoriji od vas.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Fazanov rep Empty
PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep   Fazanov rep EmptyČet 12 Nov 2009 - 20:44

Ok, nema vise persiranja, hvala na odgovoru Smile
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Fazanov rep Empty
PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep   Fazanov rep EmptySub 14 Nov 2009 - 16:47

panic ::
...Ocekujte moje konce sutra ili prekosutra, krenuli su danas oko podneva.

Saša,

U ime svih PACERa iz Galovice - HVALA!!!
Konci (osnovni i za telo) i polipropilen su stigli juče:

Fazanov rep Hpim4196aa


Sinoć sam ih prošetao do Galovice; kako nije bilo kalemova, nije bilo ni premotavanja (da ne bude zabune - radi se o kalemima za industriju, ogromantnih kapaciteta). I klubko polipropilena nije stradalo ni malo, osim što je par muva namotano od njega. Sada su na redu kalemovi, sezona lova na kalemove samo što nije...
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Fazanov rep Empty
PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep   Fazanov rep EmptySub 14 Nov 2009 - 17:08

Momci, moglo je to da bude i mnogo vise, trevira imam u preko cetrdeset nijansi ali sa vam poslao samo cetri da svezete neke najcesce koncane muve,... Profesor, Grinvel, Kraljevski kocijas, tvrdi mrav, tek da se ima i tih musica.
Ako nesto pokusavamo to je da vam pokazemo kako posle dosta godina probanja svega i svacega najbolje prolazimo sa muvama tipa cdc/Elk, Zecje sape, Jezevi, Sparkle Dun, Deep Caddis Pupa, BH Hare's Ear, Fazanov rep ... najopstije moguce imitacije. Ove trevira takodje mozete koristiti kao osnovni konac, samo nakon pocetnog cvora zavrtite bobinu i konac ce da se uprede u tanku i jaku nit.
Ovi dvozilni su veoma jaki i u par debljina, sa oznakom 180 ili 200/2 su vema tanki a 120 je malo jaci ali i dalje dovoljno tanak da se njima veze do #16. Ne zazirite od onog plavog, odlican je za bilo koje dabiranja glava nakon lakiranja bude tamna, gotovo crna. Nema potrebe za posebnim zahvaljivanjem i vi ste meni nasli ono sto ovde ne mogu da nafatam.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Fazanov rep Empty
PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep   Fazanov rep Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Fazanov rep
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» fazanov rep
» fazanov rep....
» Fazanov rep, mokra
» SBS fazanov rep varijacija
» Fazanov rep parasut (video)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Pribor, alat i ostalo potrebno za vezivanje muva :: Materijali za izradu mušica-
Skoči na: