MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Royal Wulff Triangle taper

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
simpson H
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 974
Datum upisa : 16.01.2008

Royal Wulff Triangle taper - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 3 EmptyPet 16 Okt 2009 - 16:01

Ko zivi pored Save nema mu druge vec da bude mesanac varalicaromusicarplovkaros. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

Broj poruka : 2530
Godina : 48
Datum upisa : 12.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 3 EmptyPet 16 Okt 2009 - 20:02

simpson H ::
Posto se o WCII dosta pisalo i imate predstavu kakav je, onda mogu da kazem da je jedina prednost TT u odnosu na WCII iskljucivo i samo roll cast. Zaista je lakse izvoditi ga sa TT cak nisam siguran da sam probao bolju strunu za roll od TT. TT nije proizvodjac strune to za njih radi 3M takod a je kvalitet coatinga provereno dobar.
I cisto da znate da nema vise dobih performansi i dugog trajanja strune ni kod jednog proizvodjaca. Sve novije kvalitetne strune uz pravilno odrzavanje potrajace oko 2 sezone, posle vec krecu problemi sa plovnoscu. Ako pritom vezbate na livadi, racunajte na jos kraci vek strune. Naravno da ima i izuzetaka ali ti izuzeci nisu strune vec ljudi koji ne pridaju znacaj tome pa kazu da im neka struna traje 5 god. Ima nas raznih ali licno volim kada mi struna savrseno lezi na stapu, ako malo odstupi od savrsenog, menjam je odmah. Zato i mislim da u musicarenju, struna i odlazak na pecanje predstavljaju i najvecu investiciju. Sem ako ne zivite na Drini i nemate rodjaka zaposlenog u RIO ili 3M Very Happy

Dobro.Ajmo dalje.Sad sam s bazena gdje bacam TT strunu.Stvari ovako stoje.Rio WC je neuporedivo bolji za distancu od TT.I tu je jedino bolji.Ali bolji.U svem ostalom su ,osin prezentaciomih zabačaja,podjednake.Druga,meni vrlo bitna stvar.TT je extra ,gej crvene boje.Vidim svaku svoju i tuđu grešku.Toliko o bacanju.

Ribolov.Dvobojnost WC je njena i prednost i mana.Meni lično mana.Jer...Ne vidim taj prvi dio,a volim da ga vidim.Za nimfarenje u plićoj vodi,metod dead drift down stream je svakako,ako pecate na neviđeno,a tako se tom metodom najčešće radi,uočljiviji trzaj ,ugriz,uzimanje ribe kod TT.

E sad,ako pecate,ili pokušavate da pecate,na Drini i ne jurite distancu sa vodom do pazuha,onda TT.Ako vam treba distanca,i ne polažete mnogo na prezentaciju jer na Drini mek pad strune na vodu znaju i mogu da izvedu tri čoveka,onda WC.Onoj trojici je svejedno.

A sad opet bacanje.Svič....Samo ga treba znati izvesti.Sasvim svejedno koja je.JA imam obje.TJ,imat ću obje sutra.

It is not just about catching a fish,it is how you look doing it
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg

Broj poruka : 822
Godina : 57
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 3 EmptySre 25 Nov 2009 - 11:47

vlajkoni ::
U temi "Royal Wulff Triangle taper" od 45 posta u 7 se makar spomenula ova struna.
Odlicno.
A da otvorimo temu "JA mogu da pojedem.." mozda ce neko nesto da napise o TT stuni?

Pa dobro bre, sta jos 'oces o TT? Ljudi apsolvirali, pa kao sav uspesan svet seli na zakusku, a ti bi i dalje "TT", pa "TT"!
I mene si navukao u "Malim oglasima"!

A sasvim je moguce da je od svih univerzalnih struna koje se prodaju kod nas, ona RIO struna medju najboljima.

Ja sa dobrim, starim Cortland-om 333 nemam problem vec tri sezone, bice ni cetvrte, jer sam ga tek skoro obrnuo (DT).
To znaci da Air Cell koji vec tri godine stoji i ceka na red nece taj red skoro ni docekati.
Ziveo FETISHISM.
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis

Broj poruka : 461
Godina : 55

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 3 EmptySre 25 Nov 2009 - 12:33

Daj meni taj Air cell da se ne ukvari
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg

Broj poruka : 822
Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 3 EmptySre 25 Nov 2009 - 14:09

Nece, u vinu je, plutani cep daje joj da dise, optimalna vlaznost i temperatura, ravnomerno starenje, okrece se jednom mesecno...
Uostalom, ni strune u nasim posecenim musicarskim prodavnicama ne bajate, cak ni kad su na vazduhu, a kamoli ovako zbrinute...
lol!
Nazad na vrh Ići dole
johnny
Woolly Bugger
Woolly Bugger
johnny

Broj poruka : 91
Godina : 36
Datum upisa : 11.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 3 EmptyUto 5 Jan 2010 - 17:13

Evo ovako,imam štap VISION 3ZONE #6 i češće mi je bitna dobra prezentacija nego velika distanca(lovim najčešće na malim vodama).Do sada sam lovio na neku DT6F šnjuru i zadovoljan sam ali je oštećena i treba mi nova.Planirao sam baš Royal Wulff TT,pa me zanima mišljenje pošto sam čitajući gornje postove sve zbunjeniji...Zanima me i boja!Po čemu da je biram???HVALA!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Broj poruka : 6816
Godina : 37

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 3 EmptyUto 5 Jan 2010 - 17:21

Boju biraš po ličnom nahođenju. Možda je najbolje na uzmeš neku drečavu (narandžastu ili crvenu) lakše se uočava. Što se tiče plivajućih struna imam jednu belu i jednu boje kajsije, ali se obe u principu slabo vide. Možda će ti neko reći i suprotno pošto možda više voli strune koje su manje uočljive.

Pure blood moderator
Pure blood moderator

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 3 EmptyUto 5 Jan 2010 - 17:39

TT isključivo orange.

Nazad na vrh Ići dole
johnny
Woolly Bugger
Woolly Bugger
johnny

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 3 EmptyUto 5 Jan 2010 - 18:52

ok!a u čemu je fora s tim trokutom?aerodinamika ili šta?ne znam ništa o tom-preporučeno mi je.i sad se još mislim između DT-a i TT-a,jebiga ovo mušičarenje je kao nuklearna fizika...
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver

Broj poruka : 4215
Godina : 38
Datum upisa : 28.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 3 EmptyUto 5 Jan 2010 - 20:13

Ne, musicarenje je lako ljudi prave nuk. fiziku od njega Smile
Nazad na vrh Ići dole
johnny
Woolly Bugger
Woolly Bugger
johnny

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 3 EmptyUto 5 Jan 2010 - 23:58

lako je i meni kad dođem na vodu,ali zato kad treba nešto kupiti pa kad krenu polemike i razilaženja u mišljenjima-dođe mi da kupujem po principu eci peci pec!!! Wink
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 3 EmptySre 6 Jan 2010 - 0:13

ako nisi neki bas iskusan sa katingom, sumljam da ces videti neku bitnu razliku izmedju dva kanapa, ja osetim razliku ali ne umam da je definisem, zato koristim sta stignem od kanapa i pecam, to mi je najbitnije Smile
Nazad na vrh Ići dole
johnny
Woolly Bugger
Woolly Bugger
johnny

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 3 EmptySre 6 Jan 2010 - 1:08

ma znam-i ja sam nešto slično,samo sad sam odlučio dati 40-50€ za novi pa bih volio uzeti nešto što valja...a do 1.3. ništa od pecanja!!!
Nazad na vrh Ići dole
johnny
Woolly Bugger
Woolly Bugger
johnny

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 3 EmptySre 6 Jan 2010 - 1:33

usput,želiš li mi reći da je pametnije kupiti 2 od po 20-ak € nego jedan od 40-50?
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Broj poruka : 6816
Godina : 37

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 3 EmptySre 6 Jan 2010 - 4:21

Džoni ne trebaju ti 2 od po 20-ak, ali pitanje da li ti treba i kanap od 50€. Svakako je bolje (lakše) bacati kvalitetniji kanap zbog njegovih performansi, ali ako pecaš na malim vodama na kojima je maximalna dužina izbačaja 15-ak m. Kupiš lepo neku DT strunu srednje klase 30-35€ (možda i manje) i lepo jedne sezone jedna strana druge sezone druga i uživancija Very Happy

Ovde možeš videti kako izgleda profil TT strune i ostalih struna i pročitati nešto o TT struni.
http://www.flyfishusa.com/lines/wulff-tt.html
http://hipwader.com/2003/royal-wulff-triangle-taper-fly-line

Royal coachman
Royal coachman
Oholiver

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 3 EmptySre 6 Jan 2010 - 12:44

jonny, vec pune tri sezone, a mozda i duze pecam samo na neki konac koji sam kupio kod djola iz nisa za 1000din, valjda je neki sekspir... dt je u pitanju, imam 3zone ali #5, i mlatio sam po mnogim rekama, cak i na drini je koriscen a i livadama, pomalo je ispucao ali i dalje bacam sa njim....ako imas dokonih 50e onda kupi dobar kanap ako ne....samo kupi kanap bilo koji i pecaj.... osecaj mozda nece biti 100% isti ali mocice da se peca....meni je bitno da se naviknem na kanap, sad imam utisak d do 15+m lakse bacam sa svojim dt-om nego sa tudjim wf-om,
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 3 EmptySre 6 Jan 2010 - 13:07

Johnny,da te poštedim muke,za 40-50€ ćeš teško kupiti iole valjan kanap.Tu mislim na TT,RIO i sl,pogotovo u HR.

KOd TTejke je bitna boja ne zbog boje ,nego zbog coating-a(Završni sloj na struni koji daje osobine kao "klizavost").Ta orange o kojoj ja pričam i koju koristim,ima najbolji coating,i zato se i koristi.Bijela,ili IVORY,ima nešto mekši i malo se ima subjektivan osjećaj da teže klizi kroz karike.

E sad,ovdje ti se savjetuje sve i svašta.Ali,red se mora znati.Naravno da možeš dati 100kn za neku strunu,ali će ti onda i ugođaj biti takav.Ja koristim TTejku bezmalo godinu dana,skoro svaki dan na livadi i bazenu,a nosim je i na pecanje.Samo je održavan propisno i nemam nikakvih problema.

Ja u ničiji džep ne virim,samo ti kažem kako stvari stoje.
Higijena strune je bitna,nema veze okojoj se struni radi.Znači,spram svetca i tropar.Ti biraš.

Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 3 EmptySre 6 Jan 2010 - 19:24

ovo sto ti zekonja veli je u pravu. samo se ljudi razlikuju, meni je bitnije trenutno da kupim jeftiniji nego bolji....tako da ne mogu da zameram kanapu sto je pomalo losiji...tako mo trenutno odgovara Smile
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 3 EmptyČet 7 Jan 2010 - 22:09

Ne vjerujem Vlado da je bitnije to što kažeš.Možda ti samo situacija ne dozvojava,ali jeftiniji ili bolji...Ta dilema uvijek ima samo jedan odgovor.Bolji

Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 3 EmptyČet 7 Jan 2010 - 22:27

Oholiver ::
ovo sto ti zekonja veli je u pravu. samo se ljudi razlikuju, meni je bitnije trenutno da kupim jeftiniji nego bolji....tako da ne mogu da zameram kanapu sto je pomalo losiji...tako mo trenutno odgovara Smile

citaj pazljivije zeko....
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 3 EmptyČet 7 Jan 2010 - 23:29

Čitam ja vrlo pažljivo,ali nisam siguran za tebe.Ovo je bio odgovor Johnny-u.Znači,ako možeš BOLJE uzmi

Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 3 EmptyČet 7 Jan 2010 - 23:45

zeko jonny-ju si mozda pisao ali moje ime je u postu, a ja kazem da mi trenutno vise odgovaraju jeftiniji, ne treba biti matematicar,nuklearni fizicar pa provaliti zasto, naravno da ko moze treba da uzme bolje.....o tome je glupo raspravljati
Nazad na vrh Ići dole
johnny
Woolly Bugger
Woolly Bugger
johnny

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 3 EmptyPet 8 Jan 2010 - 13:29

ljudi puno hvala na uloženom trudu i pomoći!

oholivera sam razumio,u istoj smo situaciji-upravo sam ostao bez posla pa ni ja nemam opara za bacanje ali to možda znači da ću ovu godinu provesti u ribolovu pa ću se počastiti nekom solidnom strunom.

zekane,TT sam našao kod đoleta u nišu-upravo za te pare i mislim da će to biti moj izbor
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 3 EmptyPet 8 Jan 2010 - 20:13

ako mozes da ga priustis kupuj... ja sam ga koristio vrlo kratko i svidja mi se, ali ja nisam nesto izbirljiv sa tim stvarima, draza mi je pastrmka od 40+ nego TT Smile
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 3 EmptyPet 8 Jan 2010 - 23:28

Johnny,bez da se namećem,na Đoletovom sajtu nema te strune o kojoj ja pričam.Ima TT od Royal Wulf,ali te,plivajuće TT u ORANGE boji,Nema.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole

Royal Wulff Triangle taper
Nazad na vrh 
Strana 3 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarski pribor :: Strune za mušičarenje-
Skoči na: