MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Royal Wulff Triangle taper

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorPoruka
Amel
Green drake
Green drake
Amel

Broj poruka : 107
Datum upisa : 25.07.2009

Royal Wulff Triangle taper - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 6 EmptySub 13 Mar 2010 - 2:34

100ka ::
Aj da krenem od kraja.

Doug je čovek za kontakt firme Wulff, na njihovom sajtu stoji njegov e-mail kao kontakt osoba je on ostavljen. Znači čovek radi za njih tako da najverovatnije zna o čemu priča.

Što se tiče kraćenja. Ovo sam pročitao odmah kad sam i postavio ovaj link negde ranije da Amel vidi i skontao sam odmah zašto ponavlajš staln oda treba da se skrati. Na moju sreću ja znam engleski, nažalost Amel ne zna engleski, a ti si mu rekao samo da treba da se skrati 20cm. Pošto te znam već 2-3 godine znam da nikog ne bi prevario namerno, ali mislim da si imao obavezu kada si mu rekao da skrati da mu objasniš i zašto to treba da učini.
Na dnu ove strane sa linka je objašnjenje. Podebljan je deo koji je najbitniji.
http://www.flyfishusa.com/lines/wulff-tt.html
Citat :
Customizing a Triangle Taper
Tapering of the fly line is the key to gentle presentation. It's the reason we don't use level lines for trout fishing. The front end of the Triangle Taper can be customized by the individual angler. This is accomplished by cutting off some of the taper. If you never fish with 6X tippet and size 20 - 24 flies, but instead use larger wind resistant dry flies, weighted nymphs or streamers, you might cut off 12" or so of the fly line and still have delicacy of presentation.
The heavier line weights have larger diameter line at the beginning of the taper but, here again, if you are a bass fisherman or salt water angler and find that cutting back the taper improves the turnover of your flies, you can do it and still have a taper.
Always go slowly with this process, cutting a foot to begin with, then trying the leader and fly combination to see the effect. If it is still not perfect, cut only inches at a time from then on.
Amele evo ti i prevod ovih rečenica koje su bitne.
Prednji deo TT strune svaki riblovac može prilagoditi za sebe. Ovo se postiže odsecanjem dela strune...Možete odseći oko 12inča (12in=1stopa=30,5cm) vaše strune, a i dalje ćete imati delikatnu prezentaciju.
Uvek ovaj proces radite postepeno, odsecite stopu (30,5cm) za početak, onda probajte kombinaciju sa predvezom i muvom da biste videli efekte. Ako ovo nije dalo perfektne rezultate nastavite sa odsecanjem po nekoliko inča (1in=2,54cm) strune odjednom.

Nadam se da su TT-jke različite boje pa da možemo da ih isprobamo 28. (je l' beše 28? Embarassed ).
I još jedna stvar prvobitno si napisao da se razlikuju u tvrdoći, a ne u skliskosti, i da se zbog toga bela lošije baca.

Amele pre nego što je budeš kratio probaj je sa kraćim predvezom, pošto ona već ima jako fin konus ne treba ti predvez dug kao kod obične strune.
Ako odlučiš da je kratiš radi to postepeno i pažljivo i uspešno.
Hvala 100ka na ovom prevodu, eh sada kazes krati pazljivo i uspjesno, ovo me podsjeca na stimanje gitare s tim da ako otpustis malo vise mozes je ponovo dotegnuti al za spagu nema povratka, e posto ja nisam nikakv iskusni fly fisher definitivno nemam osjecaja i to kracenje moze samo biti napamet:) to jest 20 cm ili malo vise,koja bi kraca duzina predveza pa da ja to pokusam preko neta poruciti???
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Broj poruka : 6814
Godina : 37
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 6 EmptySub 13 Mar 2010 - 3:34

Uff, to za kraću dužinu predveza preko neta će teško da šljak, jedino ako imaš kontakt nekog ko pravi pletene predveze, pa da ti uradi kraći predvez po meri. U stvari najjednostavnije je ako imaš predvez kom je otkinut prednj deo, eto ti skraćenog predveza.
Znaš šta ovo sa kraćenim predvezom je možda čak i komplikovanije od skraćivanja strune za početnika.
Moj ti je predlog da uzmeš strunu i odeš na neki mirnij deo reke (ili ako imaš neko jezero u blizini još bolje) i gde imaš čistinu da se razmašeš, pa mašeš jedno sat vremena da se struna "izlomi", ako misliš da je potrebno postupak ponovi. Onda lepo uzmi nov predvez kakav inače nameravaš da koristiš (pleteni ili monofilni) i namontiraj ceo sistem (mislim da bi bilo dobro da ovo radiš po malo toplijem vremenu +15°C), pa probaj sa nekom muvom. Ako ti se učini da se predvez ne otvara dobro, tj. da kolabira pri zabačaju (kao da nema dovoljno snage da se otvori do kraj i prevrne muvu) ti počni sa postepenim kraćenjem strune.
Voleo bih da se Zeki malo razveže jezik u ovom slučaju tastatura, pa da ti on objasni kako se to tačno radi pošto ovo što ti ja pišem je neki moj zaključak na osnovu onog što sam čuo i pročitao o celom postupku.
Namerno sam ti napisoa da prvo malo vežbaš u prazno prvo da bi stekao osećaj sa novom strunom drugo da bi je izlomio. Možda ti zvuči glupo ali temperatura vazduha i vode je bitna. Sad kad su spoljašnje temperature oko nule, struna će se ponašati kao sajla.

Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 974
Datum upisa : 16.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 6 EmptySub 13 Mar 2010 - 9:28

100ka ::

I još jedna stvar prvobitno si napisao da se razlikuju u tvrdoći, a ne u skliskosti, i da se zbog toga bela lošije baca.

Tvrdoca coatinga je u direktnoj proporciji sa, kako Zeka rece, "skliskosti". Tvrdji coating=malo plasticnija struna=bolje oticanje strune kroz karike=obicno vise memorije...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 6 EmptySub 13 Mar 2010 - 14:20

Onda bi to značilo da je ta struna "lošija u prezentaciji" (nemora da znači da ovo igra ulogu u ribolovu pošto je ta razlika možda i neprimetna) pošto ako je tvrđa više će udariti o vodu po toj logici?!

Pure blood moderator
Pure blood moderator

Broj poruka : 2530
Godina : 48
Datum upisa : 12.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 6 EmptyNed 14 Mar 2010 - 15:11

Joco,postoji ni sam ne znam koliko zabačaja koji će ti omogućiti prezentaciju bez pljuskanja po vodi čak i sa kanapom za veš.

To se zove Fly Casting,i bilo bi dobro bar nešto znati o tome.

It is not just about catching a fish,it is how you look doing it
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 6 EmptyNed 14 Mar 2010 - 16:19

Nemaju svi dovoljno vremena da uvežbaju dovoljno fly casting (kao što neki nemaju dovoljno vremna ili želje da vezuju muve), pa zato kupe kanap koji će im omogućiti da lakše prezentuju svoje muve i sa svojim skromnim bacačkim umećem.
Monogi ljudi u današnje vreme puno rade i nemaju dovoljno vremena da se previše posvete usavršavanju svoje tehnike bacanja, pa im je lakše da kupe kvalitetan štap i strunu koji će im u glavi, a najverovatnije i realno pružiti mogućnost da bolje zabace.
Ako neko već uloži 50ak € u strunu logično je očekivati da je ta struna napravljena da pomogne ribolovcu u zabacivanju. Ako je to neka struna za ekstremne distance sa njom će lakše postići distancu, ako je to struna sa vrlo finim konusom kao TT logično je da ona treba da ribolovcu omogući bolju prezentaciju. Ne možemo svi da bacamo dobro poput tebe ili Ace, ali nemogu ni svi da vežu muve kao Panić i Grubić. Zato tu nastupaju čuda moderne tehnologije poput Heliosa i Nor Vise-a Wink

Pure blood moderator
Pure blood moderator

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 6 EmptyNed 14 Mar 2010 - 18:08

Da posvetiš bacanju vremena kao i vezanju,vjerovatno bi bio uspješniji u ribolovu.Prosto ko pasulj,Joco.I ne moraš meni da govoriš o poslu i vremenu,mislim da znaš jako dobro da moje radno vrijeme traje 24/7,a ipak se nađe vremena i za bacanje.Ako ne u Srbiji,onda u Dojčlandu.Samo treba htjeti.Sjediti za kompom,i diskutovati o nečemu o čemu se nema pojma,priznat ćeš,bata Joco,poprilično nema veze s mozgom.

A druga stvar,jako gadana,je ta ,da ti znaš koliko sam para ja uložio u moju diplomu,a i dalje sumnjaš u nešto što kažem.Ostali...ma nisu bitni,jer me ne poznaju toliko,i samo traže izgovore da budu pametni.A rezultat ti ja posve jasan.

Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 6 EmptyNed 14 Mar 2010 - 20:19

Problem je što mene mrzi da izađem na livadu (sam) i mašem. Ako ću da izađem napolje otići ću da pecam (makar bacao i varke) ili da vozim bajs.
Po prirodi sam sumnjičav i uopšte se ne radi da sumnjm u nešto što ti kažeš, samo kada čujem ili pročitam nešto što mi zvuči neobično volim to da proverim iz više izvora.
Mislim da bi i ostali trebali da budu bitni, pošto sada kad imaš diplomu instruktora u neku ruku imaš obavezu da objasniš onima koji ne znaju ono što ti znaš, ako si već uključen u diskusiju.

Pure blood moderator
Pure blood moderator

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 6 EmptyNed 14 Mar 2010 - 21:04

U pravu si,za mene su svi bitni,ali to ima granicu.Ne mogu pomoći onome ko misli da je najpametniji.Jesi li ikad od mene čuo da učestvujem u diskusiji o muvama?Jesam li se ikad miješao na ovom forumu u čarke i besmislice a da se nisu mene ticale.Joco,izvini,znaš da te cijenim kao druga,ali sve ima svoju mjeru.Ovaj forum je postao takav da više ničije mišljenje na važi,da se svačija važe i da se sprda sa svakim ko nije Pacer.To tako ne ide.Znaš kako smo počeli,a sada sve više ličimo na onaj sajt,gdje vlada diktatura ..... i gdje treba dobro razmisliti da li uopšte nešto napisati, a da te administracija ne obriše,banuje ili smatra da je neki od "stručnjaka " uvrijeđen.

Bojan je dobro napisao,dajem vam sve džaba,a to niko ne cijeni.Podsmijeh i ovdje i u Galovici dolazi od ljudi koji ne da nemaju dva razred u mušičarenju,nego nemaju čime ni da pokušaju da se pohvale,sem tezama i tuđim iskustvima.I iskustvima sa interneta.A to je,znaš i sam,više nego smiješno.

Čujem da ja ne pecam,što je više nego glupo.Ja imam dozvolu za mnoge vode u BiH free.I koristim je.I učim mnoge ljude koji me zamole za pomoć,kao i svi ostali EFFA instruktori iz Srbije.Ako misliš da smo mi pozeri,kao i oni na "onom" sajtu,molim te da se moje ime skine sa liste moderatora.To sam već jednom i zahtijevao.Pa nije usvojeno.

Bez obzira što mi se ne priznaje članstvo u Pacerima,bez obzira što to isto članstvo dovode u pitanje ljudi koji mušicama pecaju na plovak ili ni ne pecaju sem na Gradcu,TI Joco znaš kako samo krenuli,i da je to isključivo ideja TVOJ koju je nas nekoliko,tada demonizovanih,podržalo svesrdno.I ja,i taj ZOX,kome se sad ništa ne priznaje.Ne misliš li da je to malo degutantno?Jer,iskreno,do tvog mi je mišljenja stalo.

Čast mnogima Galovčanima.Mnoge poštujem i mnogi su mi prijatelji.Ali,zbog par stručnjaka,čitava stvar se otela i puno je smijeha i podsmijeha...Misliš da ne treba da mariš za to,ti,kao osnivač?Misliš da nije bitno šta javnost u Srbiji o tome misli?Misliš da nije bitno što ovaj forum posjećuju samo Paceri i niko više?Zaboravljaš kako smo počeli?

Ne dozvoli da te drugi vode.Misli svojom glavom gdje smo bili a gdje smo sada.I šta bi Matori rekao na ovo.

Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver

Broj poruka : 4215
Godina : 38
Datum upisa : 28.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 6 EmptyNed 14 Mar 2010 - 21:15

malko ste skrenuli obojica-u spisateljskom smislu, ne psihickom Razz
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 6 EmptyPon 15 Mar 2010 - 7:19

Zeka ::
I šta bi Matori rekao na ovo.
To si u pravu skroz. Skrenuli smo što reče brat Oholi, ali sa nečeg što je matori započeo i ne znamo ni sami gde ćemo.
Ne znam ko ti ne priznaje da si jedan od Pacera Evil or Very Mad
Royal Wulff Triangle taper - Page 6 8sekretaraskoja
Ovo je slika sa prvog okupljanja u Galovici, reko bih da si ovaj bradonja u gornjem desnom uglu ti. Mislim da smo svi mi sa ove slike osnivači sekcije, odnosno Pacera, ideja jest bila moja , ali bez svih vas ne bi uspela. Ima ljudi koji su dosta doprineli Pacerima, koji su kasnije počeli da dolaze. Nažalost imam dovoljno nekih svoji obaveza koje me sprečavaju da se posvetim više mušičarenju pa time i Galovici. Jesam sekretar u muš. sekciji Galovice, ali tu su i Prota kao predsednik i Oholi i Eko Ljuba kao podpredsednici i Bokac kao PR, i svi mi kao i ostali članovi treba da predstavljamo Glaovicu u najboljem svetlu. Jedino zajednički možemo sekciju, a i ovaj forum da učinimo boljim.

Royal coachman
Royal coachman
Oholiver

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 6 EmptyPon 15 Mar 2010 - 17:49

neke kritike izrecene su na mestu ali ubuduce bih voleo da se iznose bez gorcine, ili bar da ih prvo raspravimo izmedju sebe, ovo je javni forum a nase medjusobno neslaganje koje mora da postoji treba prvo unutar nas resiti
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 6 EmptyPon 15 Mar 2010 - 18:32

Oholog za moderatora cheers

Pure blood moderator
Pure blood moderator

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 6 EmptyPon 15 Mar 2010 - 19:06

Podržavam

Nazad na vrh Ići dole
Amel
Green drake
Green drake
Amel

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 6 EmptyPon 15 Mar 2010 - 22:02

hajde ko ce potpisati aktere sa slike s lijeva na desno:))))
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 6 EmptyPon 15 Mar 2010 - 22:22

necu da budem moderator, nemo da vas razresim sve sa duznosti alien
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic

Broj poruka : 844
Datum upisa : 31.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 6 EmptyPon 15 Mar 2010 - 22:38

Amel ::
hajde ko ce potpisati aktere sa slike s lijeva na desno:))))

Batica 1, Zox, Joca, Vlajkoni, Zeka, Batica 2, Batica 3, dr Goran Grubić.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac

Broj poruka : 2471

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 6 EmptyUto 16 Mar 2010 - 0:13

S leva u desno:

Vuk Janačković, Zox, Joca 100ka, Vlajkoni, Zeka, Peđa Simonović, Ivan Dragojlović i Goran Grubić.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 6 EmptyUto 16 Mar 2010 - 1:32

Ne mogu pomoći onome ko misli da je najpametniji.
Malo je smorno čitati dnevničke ispovesti... Šalje pogrešnu sliku o tebi u javnost, da ne umeš da imenuješ onog ko (ili šta) te muči.

Jesi li ikad od mene čuo da učestvujem u diskusiji o muvama?
https://musicarenje.serbianforum.info/mokre-musice-f8/polaganje-jaja-t618.htm
(OPREZ - čitanje ovog linka nije za osetljive! Ima tu gadosti...)

Ovaj forum je postao takav da više ničije mišljenje na važi,da se svačija važe i da se sprda sa svakim ko nije Pacer.To tako ne ide.Znaš kako smo počeli,a sada sve više ličimo na onaj sajt,gdje vlada diktatura ..... i gdje treba dobro razmisliti da li uopšte nešto napisati, a da te administracija ne obriše,banuje ili smatra da je neki od "stručnjaka " uvrijeđen.[
Svo ovo gore navedeno bilo bi tužno, da nije neistinito. Naravno, svako ima pravo da mu se čini da je njegov doživljaj jedini i istinit i uopšte mi ne smeta da tako i ostane. Jedino što na ovom forumu postoji od prvih dana do sada, bez gototo ikakvog izuzetka je:

• svi imaju jednaka prava (uključujući i tebe i Jocu, koji ste moderatori)
  • nema članova koji se tretiraju kao vođe čopora ili klanova
  • ...pa zbog prethodnog nema ni njihovih dupeuvlakača
  • svako sme da svoju slobodu koristi za lupetanje dok god to ne ugrožava druge
  • ovaj forum ima nekakvu srećicu da ne trpi umišljene veličine koje bi da budu na sceni a svi ostali u publici
  • ovaj forum je jedini koji "dobronamerne" i povremeno konfliktne predlaže i za moderatore (da nisi do sada bio moderator, kladim se Zeko da bi sad sigurno zaslužio bar predlog za modratora Smile )
  • na ovom forumu su mnogi unesrećeni preneli svoje muke i svađe sa drugih foruma, zloupotrebljavajući ga po meri sopstvene mizerije
  • ovaj forum je forum u najširem i najslobodnijem smislu te reči
  • ovaj forum se nikad nije upinjao da bude najposećeniji ili najmnogobrojniji
  • većini ovde aktivnih je sasvim dovoljno da budu smatrani za outsider-e i večite početnike (tj. PACERe...)
  • na ovom forumu, u gotovo svakom trenutku ima više gostiju nego aktivnih članova!?!
  • ovaj forum ne traži da se registruješ da bi čitao
  • na ovom se forumu mogu prosipati dijagnoze, lečiti kompleksi i mrzeti ceo svet do podne (a i sebe od podneva)
  • kome sve ovo gore pobrojano nije dovoljno, može slobodno da potraži pomoć stručnih ljudi.

Bojan je dobro napisao,dajem vam sve džaba,a to niko ne cijeni.
Meni se čini da problem nije u tome što tebi fali više zahvalnosti ili više cenjenih obožavalaca misli&diplome. Problem je što "tako treba" "jer to neko tako kaže" nije način na koji slobodni ljudi rešavaju svoje probleme. Ko je naučio da nekritički usvaja šta mu se kaže i to isto očekuje od drugih, zaista može da naleti na neodobravanje. Da stvar bude još gora - ako se sve to desi na forumu kome je demistifikacija sranja kroz praktično i mentalno budženje skoro pa jedini zajednički imenitelj u haotičnoj raznovsrnosti ideja i ličnih stilova - onda je to znak o čemu se, u stvari, radi...

Podsmijeh i ovdje i u Galovici dolazi od ljudi koji ne da nemaju dva razred u mušičarenju,nego nemaju čime ni da pokušaju da se pohvale,sem tezama i tuđim iskustvima.I iskustvima sa interneta.A to je,znaš i sam,više nego smiješno.
Bez imalo ironije, podsmeh nisam skorije primetio na forumu, posebno upućen tebi. Ali jesam primetio tone podsmeha na *.com-u i to tako redovno izlivan tebi u lice da to nije bilo ljudski ni čitati, pogotovo dok se nisi vratio iz Germanije sa ćagom. Da nisi promašio forum za ovu vrstu primedbi?

Čujem da ja ne pecam,što je više nego glupo.Ja imam dozvolu za mnoge vode u BiH free.I koristim je.I učim mnoge ljude koji me zamole za pomoć,kao i svi ostali EFFA instruktori iz Srbije.Ako misliš da smo mi pozeri,kao i oni na "onom" sajtu,molim te da se moje ime skine sa liste moderatora.To sam već jednom i zahtijevao.Pa nije usvojeno.
Stvarno mi nije jasno odakle ove ispovesti stižu. Verujem da bi ti laknulo kada bi ih se rešio tamo gde su i nastali problemi. Ne bavim se tobom ni na ovom forumu, ali ne verujem da bi mi promaklo nešto kao tvrdnja da si "pozer" ili da "ne pecaš", pogotovo što si se iz petnih žila trudio (ranije i to u više navrata) da svima staviš do znanja gde, čime i koliko pecaš.

Bez obzira što mi se ne priznaje članstvo u Pacerima,bez obzira što to isto članstvo dovode u pitanje ljudi koji mušicama pecaju na plovak ili ni ne pecaju sem na Gradcu,TI Joco znaš kako samo krenuli,i da je to isključivo ideja TVOJ koju je nas nekoliko,tada demonizovanih,podržalo svesrdno.I ja,i taj ZOX,kome se sad ništa ne priznaje.Ne misliš li da je to malo degutantno?Jer,iskreno,do tvog mi je mišljenja stalo.
Stvarno nisam medicinski potkovan da se bavim gornjim tvrdnjama, ali veruj mi Zeko da je tvoja fobija da ćeš (ili već jesi) izbačen iz PACERskog društva sasvim nestvarna. Svako ko bude uhvaćen u krivolovu se sam ispisao iz PACERa. Osim tebe, niko od PACERa nijednom nije pomenuo izbacivanje bilo koga.
Zox je aktivan na ovom forumu koliko (i kako) mu drago, po čemu se ne razlikuje od svih ostalih. Osim što u Galovicu nije svratio od juna, nipočemu se ne razlikuje od bilo koga drugog.

Misliš da nije bitno što ovaj forum posjećuju samo Paceri i niko više?
Meni uopšte ne treba publika, što je samo moja stvar. Naravno, mogu da zamislim da postoje likovi koji ne mogu bez tuđe nege&pažnje, ali čak i oni bi mogli ovde da nađu svoju sreću, jer ovaj forumčić ima više gostiju nego što se čini. To može svako u svakom trenutku da proveri na prvoj stani.

Ne dozvoli da te drugi vode.Misli svojom glavom gdje smo bili a gdje smo sada.I šta bi Matori rekao na ovo.
Kada su me banovali na *.org-u, u temi o pošalicama i zajebanciji, u kojoj smo se Ranđa Mixmaster i ja zezali daleko benignije nego što se to radi u ovoj temi, sećam se da se tadašnji gazda na forum izvinjav'o jer moje kažnjavanje nije trajalo samo 7 dana, kako je najavljeno. Zanimljivo mi je bilo, i tada i sada, da čitam kako mi "dobronamerni" gazda org-a poručuje da su mi drugi "napunili uši"?!? Tek tada sam shvatio razmere drame - da lik oupšte nije svestan granica stvarnosti, te da je mnogo bolje za mene da se ni ne vraćam tamo. Niti znam ko Joci puni uši, niti čijom glavom Joca misli (do sada sam verovao da to sve sam radi Joca, glavom i bradom), ali sve više sumnjam da Joca ima bar jednog kandidata koji bi rado da mu šapne šta treba i kako treba da misli. Ama ič se ne brinem za Jocu. Wink

Kladim se da matori takođe ne bi bio u krdu koje proguta svako "tako treba" "jer neko to tako kaže".

Na kraju, sve će biti na svom mestu. Zato, budi bez brige.
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 974
Datum upisa : 16.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 6 EmptyUto 16 Mar 2010 - 11:33

Jel' treba da se krati ili ne?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Amel
Green drake
Green drake
Amel

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 6 EmptyUto 16 Mar 2010 - 12:27

bokac ::

S leva u desno:

Vuk Janačković, Zox, Joca 100ka, Vlajkoni, Zeka, Peđa Simonović, Ivan Dragojlović i Goran Grubić.
Hvala kolega cheers
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 6 EmptyUto 16 Mar 2010 - 15:09

Amel ::
Hvala kolega cheers

Molim i drugi put!

Možda nije zgoreg da se pomene (ako negde grešim - neka me se ispravi&dopuni...) da je ovo slika sa prvog okupljanja u Galovici, koje je usledilo posle prvog okupljanja u nekom kafiću na ušću..? Tako da ovo biva drugo okupljanje mušičara u Beogradu, a prvo u Galovici.

U međuvremenu:

Vuk Janačković peca iz kajaka na muvu i varku. Posao i par sitnica ga sprečavaju da dolazi češće.

Zox piše knjigu, redovno beži na Peštan, obožava PACERe i rado ih se seća.

Joca se ošišao, sekretar je Sekcije, radi u tri smene a ipak svraća u Galovicu kad stigne.

Vlajkoni je pustio kosu, resetovao Sekciju i vodi mrtvu trku sa mnom ko će prvi da postane inventar u Galovici.

Zeka je postao vlasnik bazena za mahanje i instruktor EFFA, iz prve.

Peđa Simonović sve češće svraća u Galovicu i drži nivo, navike&običaje.

Ivan Dragojlović, tadašnji instruktor EFFA, je pokrenuo Mušičarsku Federaciju Srbije.

Goran Grubić je u međuvremenu objavio drugu knjigu sa Aleksandrom Panićem.

Iza fotoaparata, pretpostavljam da stoji Neša, naš kafedžija u Galovici.

Zanimljivo je da se devet meseci kasnije, u aprilu 2008. godine, u ovoj istoj prostoriji sa znatno povećanim brojem prisutnih, rodila Mušičarska Sekcija SRD "Galovica", inače prva u Beogradu, a za njenog predsenika izabran Zox. Posle godinu i po dana, Sekcija je malo resetovana, tačnije ono što se u praksi već odvijalo samo je zvanično organizovano i doneli smo Pravilnik o radu Sekcije.

Ako je to moguće u nesalmonidnim Beogradu, onda je moguće i drugde.

Sve ovo je samo deo onog što se na mušičarsku temu (organizovano) pokrenulo u Beogradu...
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox

Broj poruka : 1411
Godina : 61
Datum upisa : 24.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 6 EmptyPon 22 Mar 2010 - 17:38

bokac ::

Zox je aktivan na ovom forumu koliko (i kako) mu drago, po čemu se ne razlikuje od svih ostalih. Osim što u Galovicu nije svratio od juna, nipočemu se ne razlikuje od bilo koga drugog.

Javljam se samo zarad tačnije informacije Very Happy
Zadnji put smo Nikola i ja bili u Galovici u oktobru, 4 dana pošto je on izašao iz bolnice a sve čestitke mojim Pacerima na ovome što su odradili do sada iako su neki od samog početka bili protiv bilo kakve instualizacije sekcije, bilo im je dovoljno neformalno druženje Twisted Evil
Tačno, ovo je fotogafija sa drugog "okupljanja" a prvi se desio 20-tak dana ranije u Kafiću, pored "Arene" i tada su prvo pivo popili, kao budući Paceri Peđa, Vlajkoni, Vuk Joca i ja. Tako je sve i počelo a svi smo došli na Jocin poziv i, recimo ja nisam poznavao nikoga osim Peđe i Vuka koga sam doveo...Okupila se dobra ekipa koja je želela da podeli i svoju ljubav prema ovom sportu. Mnogi su dolazili ali, koliko je meni poznato NIKO još nije otišao iz nje...Čak i oni koji pominju Pacere sa ironijom a bili su bar jednom, dolaziće ponovo...Mušičarenje je ono što nas vezuje a to je tamo primarno...
Živi mi bili Momci još hiljadu leta cheers
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic

Broj poruka : 844
Datum upisa : 31.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 6 EmptyPon 22 Mar 2010 - 18:09

Ziveli Paceri jos hiljadu leta cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole

Royal Wulff Triangle taper
Nazad na vrh 
Strana 6 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarski pribor :: Strune za mušičarenje-
Skoči na: