MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Royal Wulff Triangle taper

Ići dole 
+9
pedjabg
vlajkoni
bokac
Oholiver
sale
100ka
Prota71
simpson H
Zeka
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Royal Wulff Triangle taper - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 5 EmptyUto 9 Mar 2010 - 21:09

Amele,

ako si toliko dokon kao i ja, skokni na link ispod, pročitaj celu temu (vrlo je kratka), obrati pažnju na 6. odgovor u pomenutoj temi i na datum...

https://musicarenje.serbianforum.info/konci-za-musiearenje-f12/vision-presentation-2-t366.htm?highlight=presentation+2

Srećno budženje!
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Royal Wulff Triangle taper - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 5 EmptyUto 9 Mar 2010 - 21:40

E dobro mme podsjeti,ta na Ribniku biješe Ivory.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Amel
Green drake
Green drake
Amel


Broj poruka : 107
Datum upisa : 25.07.2009

Royal Wulff Triangle taper - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 5 EmptyUto 9 Mar 2010 - 21:45

bokac ::
Amele,

ako si toliko dokon kao i ja, skokni na link ispod, pročitaj celu temu (vrlo je kratka), obrati pažnju na 6. odgovor u pomenutoj temi i na datum...

https://musicarenje.serbianforum.info/konci-za-musiearenje-f12/vision-presentation-2-t366.htm?highlight=presentation+2

Srećno budženje!
mozda se nakon onog posta Zeka opet navukao na TT, spaga je kupljena i nema sumnje da ce sluziti svrsi, prva spaga mi je bila nejaka u odnosu na stap pa sam je odlucio zamijeniti, u medjuvremenu sam procitao o TT i univerzalnim osobinama i uzeo za broj jacu spagu da ne bi bilo istih problema, nisam zahtjevan dovoljno je da letiiiiiii Smile))
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Royal Wulff Triangle taper - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 5 EmptySre 10 Mar 2010 - 6:52

Znam da se nisi rasrdio, i ti znaš da ja ne palamudim, da vrlo dobro znam šta pričam i pišem čak i kada se zezam. Ako nemam praktičnog iskustva sa nečim makar mogu da zdravorazumski dam sud o nečemu na osnovu činjenica (ni ti nisi bio sa Selmom Hajek ali znaš da je dobra riba), što sam ovom prilikom i uradio.
Inače gospodin koji sje osoba za kontakt firme "Wulff" Doug Cummings mi je odmah odgovorio na mejl.
Dear Jovan,

There is no difference between the Ivory and Orange other than color. The coating formulation is the same on both lines.

Regards,

Doug Cummings


Upravo ono što je moglo i da se vidi na osnovu informacija na internetu, da su obe strune iste samo se razlikuju po boji.
Znam te Zeko dovoljno dobro da bih znao da ne lažeš, ali u čemu je fora ili bolje reći problem sa belom i narandžastom TT strunom i dalje mi nije jasno.
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Royal Wulff Triangle taper - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 5 EmptySre 10 Mar 2010 - 10:19

Doug je trgovac i ne poznaje bas najbolje tehnoloski proces proizvodnje struna. Tako je i generalno kod svih firmi u USA jer im ne spada u opis posla. Nije ukljucen u proizvodnju jer im strune radi SA.
Instant znanje crpljeno sa interneta nije znanje i Joca je izabrao potpuno pogresan put da nesto nauci, kao i Bokac svojim matematickim teorijama i odnosima.
Umesto toga treba probati nesto i onda komentarisati i ne vidim ni jedan razlog da se pruza otpor.

Dakle TT ivory i TT orange nemaju veze jedna sa drugom. Tako je kod skoro svih struna koje se proizvode u ovim kolorima. Uvek ona sa vise pigmenta ima nesto kruci coating iako je proces proizvodnje i recept identican (osim dodatka pigmenta i uz to obaveznih aditiva). Negde su te razlike ogromne kao recimo kod SA AirCel Supreme2 pa se orange ponasa kao zica dok je ivory kao guma. Negde su opet razlike male kao kod Varivas struna.
Sto se kracenja strune tice tek tu treba poslusati iskusnije i ne palamuditi bez potrebe. Krati se tip deo koji je level i namenjen iskljucivo za ceste promene predveza ako nema konektora. Znaci da bi onaj ko ne koristi konektore mogao da je krati vise puta dok ne dodje do pocetka konusa i taj deo ne utice na prezentaciju. Skracen TT ima neuporedivo bolji turnover a fabricki loop konektor i onako niko sem RIO ne ume da uradi kako treba.

Nije Zeka to izmislio niti sam smislio. U poziciji je da uci i crpi znanje od najboljih i zato ne treba ni jednog trenutka da sumnjate u to niti da se pravite pametniji, vec da cenite to sto uopste hoce da vam kaze i pokaze nesto.

Ne ucestvujem u diskusijama ovde ali ne mogu da odolim kada vidim ovolike budalastine. Zato mi savest ne dozvoljava da makar ne kazem ono sto mislim a kome ne odgovara neka preskoci.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Royal Wulff Triangle taper - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 5 EmptySre 10 Mar 2010 - 10:48

Opet si vaskrso, koji put 3-4, nema veze oprošteno ti je ipak si ti kum Pacerima, a kum nije dugme Very Happy
Mislim da nisam izabrao pogrešan put da nešto naučim. Internet obiluje gomilom podataka i korisni i beskorisnih. Jedini je problem kako korisne i ispravne razlučiti od beskorisnih i neispravnih. Baš pre neki dan sam pričao sa stricem koji mušičari +30 godina i rekao mi je da je prvih 10 godina vezivao muve po sećanju kako je video od nekih domorodaca na Pivi pošto kod nas nije bilo nikakve literature. Oni koji su počeli da se bave mušičarenjem u proteklih 5-10 godina (među koje i ja spadam) od kada je internet doživeo ekspanziju imaju obilje informacija na dohvat ruke i mnogo brže i lakše dolaze do nekih saznanja. Nažalost neke stvari je nemoguće naučiti preko interneta dok se čovek sam ne uveri u njih.
Drago mi je da si potrvrdio da je Zeka bio u pravu iako sam u tom slučaju ja pogrešio, pošto znam koliko puta si se svađao sa njim oko raznoraznih stvari vezanih za pribor.
U svakom slučaju dobrodošao nazad na najlepši mušičarski forum na Balkanu i šire.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Royal Wulff Triangle taper - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 5 EmptySre 10 Mar 2010 - 11:18

Sto se loopa tice,to je na TTejKi ajveci promasaj.Raspade se nakon dva treninga.Bojan je sasvim u pravu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Royal Wulff Triangle taper - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 5 EmptySre 10 Mar 2010 - 11:39

simpson H ::
Doug je trgovac i ne poznaje bas najbolje tehnoloski proces proizvodnje struna. Tako je i generalno kod svih firmi u USA jer im ne spada u opis posla. Nije ukljucen u proizvodnju jer im strune radi SA.
Instant znanje crpljeno sa interneta nije znanje i Joca je izabrao potpuno pogresan put da nesto nauci, kao i Bokac svojim matematickim teorijama i odnosima.
Umesto toga treba probati nesto i onda komentarisati i ne vidim ni jedan razlog da se pruza otpor.

Dakle TT ivory i TT orange nemaju veze jedna sa drugom. Tako je kod skoro svih struna koje se proizvode u ovim kolorima. Uvek ona sa vise pigmenta ima nesto kruci coating iako je proces proizvodnje i recept identican (osim dodatka pigmenta i uz to obaveznih aditiva). Negde su te razlike ogromne kao recimo kod SA AirCel Supreme2 pa se orange ponasa kao zica dok je ivory kao guma. Negde su opet razlike male kao kod Varivas struna.
Sto se kracenja strune tice tek tu treba poslusati iskusnije i ne palamuditi bez potrebe. Krati se tip deo koji je level i namenjen iskljucivo za ceste promene predveza ako nema konektora. Znaci da bi onaj ko ne koristi konektore mogao da je krati vise puta dok ne dodje do pocetka konusa i taj deo ne utice na prezentaciju. Skracen TT ima neuporedivo bolji turnover a fabricki loop konektor i onako niko sem RIO ne ume da uradi kako treba.

Nije Zeka to izmislio niti sam smislio. U poziciji je da uci i crpi znanje od najboljih i zato ne treba ni jednog trenutka da sumnjate u to niti da se pravite pametniji, vec da cenite to sto uopste hoce da vam kaze i pokaze nesto.

Ne ucestvujem u diskusijama ovde ali ne mogu da odolim kada vidim ovolike budalastine. Zato mi savest ne dozvoljava da makar ne kazem ono sto mislim a kome ne odgovara neka preskoci.

bojane, ne kapiram zasto mislis da bolje znas neku tematiku od ljudi iz neke firme koja se bavi istom? kao sad, otkud znas da dag nije prvo otisao u proizvodnju i pitao sta ga zanima? ili da nije popricao sa nekim ko prakticno proba sve kanape....? tako da ne znam otkud tebi pravo da karakterises nesto kao budalastinu? da nisi instruktor? ili si mozda 10 tt kanapa istrosio po vodama pa znas sta pricas? po istoj logici i ja tebi mogu isto da kazem, a i jesi samo teoreticar
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Royal Wulff Triangle taper - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 5 EmptySre 10 Mar 2010 - 12:04

Vlado,ja sam instruktor i potrošio sam mnogo kanapa,pa mi se opet ne vjeruje.A Bojan zna o čemu priča,vjeruj mi.Ja ga obavezno kontaktiram prije bilo kakve kupovine.Jer znam da poznaje materiju.A što se tiče trošenja kanapa,vjerujem,a i ti bi,druže mogao,da ih je pokidao popriličan broj.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Royal Wulff Triangle taper - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 5 EmptySre 10 Mar 2010 - 12:10

Oholiver ::


bojane, ne kapiram zasto mislis da bolje znas neku tematiku od ljudi iz neke firme koja se bavi istom? kao sad, otkud znas da dag nije prvo otisao u proizvodnju i pitao sta ga zanima? ili da nije popricao sa nekim ko prakticno proba sve kanape....? tako da ne znam otkud tebi pravo da karakterises nesto kao budalastinu? da nisi instruktor? ili si mozda 10 tt kanapa istrosio po vodama pa znas sta pricas? po istoj logici i ja tebi mogu isto da kazem, a i jesi samo teoreticar

Zato sto je znam i zato sto je u pitanju trgovac koga boli qrac sta ce da ga pita Oholi ili Amel, on i onako svima vrti istu pricu. I zato sto drzim musicarski sajt i na njemu pisem o priboru, i zato sto me jako interesuje ta tematika odavno. Uz to zelim da naucim sto vise, a kada nesto hocu da naucim onda se obratim na pravu adresu. I zato sto necu da dozvolim da mi neko kaze da sam ga zajebao u zivotu i zato sto mi je stalo do misljenja ljudi oko mene, pa makar i ti bio u pitanju.
U komunikaciji sam sa Doug Cummingsom nesto vise od dve godine, i imam dilerski status u firmi Royal Wulff odavno. A ne zelim u zivotu ni da razmisljam da drzim robu koju ne poznajem besprekorno. Zato kada ti kazem da nesto znam, onda sam siguran da znam, ako nemam pojma o tome ili cutim ili otvoreno kazem da nemam pojma. Ja nemam taj problem uopste u zivotu. Neka razmisle oni koji ga imaju.

Sto se mene tice ovo je kraj polemike na temu o TT struni, kome odgovara-odgovara, kome ne-ne!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Royal Wulff Triangle taper - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 5 EmptySre 10 Mar 2010 - 12:45

ok, znaci znas zato sto kazes da znas, razumeo sam ok.

sto se tice toga kad dodjem kod tebe u radnju mogu da kazem da si izuzetno korektan i nisi klasican trgovac iz srbije-samo bi da prodas, i to mi se dopada kod tebe.
ono sto me nervira je da si ovako na netu prilicno drzak, nervira me kad nekome kazes da prica budalastine to mi je prilocno nevaspitano.

a tt kanap sam probao i meni se licno svidja, a nisam toliko dobar caster da osetim razliki sa i bez tih 20cm, a sumljam da si i ti kao i mnogi od nas. ali mozda i gresim
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Royal Wulff Triangle taper - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 5 EmptySre 10 Mar 2010 - 13:08

Razlika je ogromna samo ako zelis da je vidis i ako pridjes svemu malo ozbiljnije. Danas su sitnice ono sto cine neki proizvod savrsenim.

Sto se drskosti tice ispoljavam je samo onda kada vidim da neko nekoga iz petnih zila ubedjuje da je crno=belo a ne vidi dalje od svog nosa, jer ocigledno mnogi ne razumeju drugaciji nacin komunikacije. I ocigledno ima efekta!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Royal Wulff Triangle taper - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 5 EmptySre 10 Mar 2010 - 14:14

simpson H ::
Ne ucestvujem u diskusijama ovde ali ne mogu da odolim kada vidim ovolike budalastine. Zato mi savest ne dozvoljava da makar ne kazem ono sto mislim a kome ne odgovara neka preskoci.

'Де си бре, Симпсоне, КУМЕ НА ПАЦЕРи!!! Smile Royal Wulff Triangle taper - Page 5 Icon_cheers

..сад знам што си нас игнорисао - није било довољно "будалаштина"!

Добродошао поново међ' ПАЦЕРе...и ти и твоја савест!
Nazad na vrh Ići dole
Amel
Green drake
Green drake
Amel


Broj poruka : 107
Datum upisa : 25.07.2009

Royal Wulff Triangle taper - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 5 EmptySre 10 Mar 2010 - 17:05

Ev na ovom sajtu cini mi se nesto spominju o rezanju al posto sam tanak s engleskim ne mogu prevesti, ako ko prevodi bolje nek skuzi da li se radi o trenutnoj tematici o cemu pricamo ?
http://www.flyfishusa.com/lines/wulff-tt.html
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Royal Wulff Triangle taper - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 5 EmptySre 10 Mar 2010 - 17:58

Amele,

na toj strani piše baš o skraćivanju vrha konusa strune. Piše, da ako nikad ne pecaš sa vršnim predvezom tanjim od 0.128mm, niti muvama sitnijim od #20, da možeš da skratiš 30 cm strune.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Royal Wulff Triangle taper - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 5 EmptySre 10 Mar 2010 - 19:31

Oholiver ::
ono sto me nervira je da si ovako na netu prilicno drzak, nervira me kad nekome kazes da prica budalastine to mi je prilocno nevaspitano.

Navikli smo od njega na takve stvari zato ga ignoriši.
Da bi izdigao sebe mora da spusti druge to se beše zove... scratch
Nazad na vrh Ići dole
Amel
Green drake
Green drake
Amel


Broj poruka : 107
Datum upisa : 25.07.2009

Royal Wulff Triangle taper - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 5 EmptySre 10 Mar 2010 - 23:27

bokac ::
Amele,

na toj strani piše baš o skraćivanju vrha konusa strune. Piše, da ako nikad ne pecaš sa vršnim predvezom tanjim od 0.128mm, niti muvama sitnijim od #20, da možeš da skratiš 30 cm strune.
Pretpostavljam da ovo potkrepljuje Zekinu tezu i da je covjek u pravu, ne vjerujem da cu ja tu sicu ikad bacati plafon 16-18 Smile)) a i to je pitanje cheers
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Royal Wulff Triangle taper - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 5 EmptySre 10 Mar 2010 - 23:33

Amele,

sad znamo i zašto "tako treba", a i kako ne treba objašnjavati. Malopre mi pade na pamet ideja, da kao je vrh toliko zašiljen da nema snage da prebaci predvez - da se proba sa tanjim i kraćim predvezom? U svakom slučaju, imaš super strunu - igraj se njom, pecaj&uživaj!
Nazad na vrh Ići dole
Amel
Green drake
Green drake
Amel


Broj poruka : 107
Datum upisa : 25.07.2009

Royal Wulff Triangle taper - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 5 EmptySre 10 Mar 2010 - 23:49

bokac ::
Amele,

sad znamo i zašto "tako treba", a i kako ne treba objašnjavati. Malopre mi pade na pamet ideja, da kao je vrh toliko zašiljen da nema snage da prebaci predvez - da se proba sa tanjim i kraćim predvezom? U svakom slučaju, imaš super strunu - igraj se njom, pecaj&uživaj!
ma normala drugar, beze samo tenzije dizemo, nek smo zivi i zdravi i dosta ih poderali cheers
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis
avatar


Broj poruka : 461
Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Royal Wulff Triangle taper - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 5 EmptyČet 11 Mar 2010 - 16:29

simpson H ::
Razlika je ogromna samo ako zelis da je vidis i ako pridjes svemu malo ozbiljnije. Danas su sitnice ono sto cine neki proizvod savrsenim.

Sto se drskosti tice ispoljavam je samo onda kada vidim da neko nekoga iz petnih zila ubedjuje da je crno=belo a ne vidi dalje od svog nosa, jer ocigledno mnogi ne razumeju drugaciji nacin komunikacije. I ocigledno ima efekta!
Ovo je valjda meni upuceno???
Ako imate nekog ko farba strune u orange da se prijavim. Pa sto ja da budem najgluplji. Aman ljudi pa ne pravi tu strunu Zika iz Pazove nego neka firma koja ima iskustva u tome. Ljudi ulozili hiljade ili desetine hiljada nekih novcanih jedinica u sopstveni proizvod i spali na to da ih brani neki mali Srbi. Obavezno kratite strune, tako je najbolje, ni to ne znaju. A i onaj Doug koji je bre on? Valjda bolje znaju ovi nasi. Amele, mozda nikad neces bacati muvu manju od 20 ali ce ti mozda nekad zatrebati predvez tanji od 0.13. Na kraju krajeva sigurno ces sjebati pocetak strune kad tad pa je brate onda krati.
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Royal Wulff Triangle taper - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 5 EmptyČet 11 Mar 2010 - 17:32

vlajkoni ::

Ovo je valjda meni upuceno???

Nisi mi pao ni na kraj pameti!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Amel
Green drake
Green drake
Amel


Broj poruka : 107
Datum upisa : 25.07.2009

Royal Wulff Triangle taper - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 5 EmptyČet 11 Mar 2010 - 19:19

vlajkoni ::
simpson H ::
Razlika je ogromna samo ako zelis da je vidis i ako pridjes svemu malo ozbiljnije. Danas su sitnice ono sto cine neki proizvod savrsenim.

Sto se drskosti tice ispoljavam je samo onda kada vidim da neko nekoga iz petnih zila ubedjuje da je crno=belo a ne vidi dalje od svog nosa, jer ocigledno mnogi ne razumeju drugaciji nacin komunikacije. I ocigledno ima efekta!
Ovo je valjda meni upuceno???
Ako imate nekog ko farba strune u orange da se prijavim. Pa sto ja da budem najgluplji. Aman ljudi pa ne pravi tu strunu Zika iz Pazove nego neka firma koja ima iskustva u tome. Ljudi ulozili hiljade ili desetine hiljada nekih novcanih jedinica u sopstveni proizvod i spali na to da ih brani neki mali Srbi. Obavezno kratite strune, tako je najbolje, ni to ne znaju. A i onaj Doug koji je bre on? Valjda bolje znaju ovi nasi. Amele, mozda nikad neces bacati muvu manju od 20 ali ce ti mozda nekad zatrebati predvez tanji od 0.13. Na kraju krajeva sigurno ces sjebati pocetak strune kad tad pa je brate onda krati.
nikad ne reci nikada hehehe cheers
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Royal Wulff Triangle taper - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 5 EmptyPet 12 Mar 2010 - 0:01

ma strune su tu da se trose Smile)
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Royal Wulff Triangle taper - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 5 EmptyPet 12 Mar 2010 - 19:36

DA skratim dalju nepotrebnu priču,upravo sam s puta iz m ile i drage mi germanije.TAmo sam se sreo sa dva dilera FF stvari i između ostalog, i TTejki.Jedan je iz D drugi iz CH.Strune se razlikuju u skliskosti.Znači,i materijal "coatinga" je drugačiji.To su njihove riječi.Pošto sam ih udavio i smarao glupim pitanji9ma koja samo nama padaju na pamet,dobio sam dve gancika noje TTejke.

Što se tiče kraćenja,samo je jedan razlog.To je bolje prevrtanje predveza,a to je Simpson već napisao.MAda ,po meni,još jedan postoji,a to je nervoza kad ti u ribolovu pukne njihova omča iliti loop.

E sad,ko je taj Dough,ja nemam pojma ,ali...nisamn ni uvjeren da on ima istog o tome,tako da...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Royal Wulff Triangle taper - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 5 EmptySub 13 Mar 2010 - 2:25

Aj da krenem od kraja.

Doug je čovek za kontakt firme Wulff, na njihovom sajtu stoji njegov e-mail kao kontakt osoba je on ostavljen. Znači čovek radi za njih tako da najverovatnije zna o čemu priča.

Što se tiče kraćenja. Ovo sam pročitao odmah kad sam i postavio ovaj link negde ranije da Amel vidi i skontao sam odmah zašto ponavlajš staln oda treba da se skrati. Na moju sreću ja znam engleski, nažalost Amel ne zna engleski, a ti si mu rekao samo da treba da se skrati 20cm. Pošto te znam već 2-3 godine znam da nikog ne bi prevario namerno, ali mislim da si imao obavezu kada si mu rekao da skrati da mu objasniš i zašto to treba da učini.
Na dnu ove strane sa linka je objašnjenje. Podebljan je deo koji je najbitniji.
http://www.flyfishusa.com/lines/wulff-tt.html
Citat :
Customizing a Triangle Taper
Tapering of the fly line is the key to gentle presentation. It's the reason we don't use level lines for trout fishing. The front end of the Triangle Taper can be customized by the individual angler. This is accomplished by cutting off some of the taper. If you never fish with 6X tippet and size 20 - 24 flies, but instead use larger wind resistant dry flies, weighted nymphs or streamers, you might cut off 12" or so of the fly line and still have delicacy of presentation.
The heavier line weights have larger diameter line at the beginning of the taper but, here again, if you are a bass fisherman or salt water angler and find that cutting back the taper improves the turnover of your flies, you can do it and still have a taper.
Always go slowly with this process, cutting a foot to begin with, then trying the leader and fly combination to see the effect. If it is still not perfect, cut only inches at a time from then on.
Amele evo ti i prevod ovih rečenica koje su bitne.
Prednji deo TT strune svaki riblovac može prilagoditi za sebe. Ovo se postiže odsecanjem dela strune...Možete odseći oko 12inča (12in=1stopa=30,5cm) vaše strune, a i dalje ćete imati delikatnu prezentaciju.
Uvek ovaj proces radite postepeno, odsecite stopu (30,5cm) za početak, onda probajte kombinaciju sa predvezom i muvom da biste videli efekte. Ako ovo nije dalo perfektne rezultate nastavite sa odsecanjem po nekoliko inča (1in=2,54cm) strune odjednom.

Nadam se da su TT-jke različite boje pa da možemo da ih isprobamo 28. (je l' beše 28? Embarassed ).
I još jedna stvar prvobitno si napisao da se razlikuju u tvrdoći, a ne u skliskosti, i da se zbog toga bela lošije baca.

Amele pre nego što je budeš kratio probaj je sa kraćim predvezom, pošto ona već ima jako fin konus ne treba ti predvez dug kao kod obične strune.
Ako odlučiš da je kratiš radi to postepeno i pažljivo i uspešno.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Royal Wulff Triangle taper - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Royal Wulff Triangle taper   Royal Wulff Triangle taper - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Royal Wulff Triangle taper
Nazad na vrh 
Strana 5 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Triangle Taper
» Royal Wulff TT Nymph Line WF6F
» Wulff
» Sage Quiet Double taper 2 DT5F
» ROYAL COACHMAN DRY

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarski pribor :: Strune za mušičarenje-
Skoči na: