MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Odabir pozadine prilikom slikanja mušica

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Odabir pozadine prilikom slikanja mušica Empty
PočaljiNaslov: Odabir pozadine prilikom slikanja mušica   Odabir pozadine prilikom slikanja mušica EmptyNed 16 Avg 2009 - 0:26

Bokac je već nešto pisao na ovu temu
https://musicarenje.serbianforum.info/foto-aparat-u-funkciji-musiearenja-f45/gff-s-guide-to-choosing-a-background-for-your-fly-photos-t468.htm
Međutim Goran HARDY je imao malo problema sa odabirom pozadina. Krenuo sam ovo da mu pišem kao privatnu poruku pa sam odlučio da okačim ovde, ako neko ima da doda nešto ili me ispravi.

Gorane slike su ti jako dobre što se tiče oštrine, ali te zeza pozadina, ni ona zelena nimfa (pretpostavljam vodene device) se ne vidi najsjajnije. Ne znam da li si upozant sa terminom "green screen" (zeleni ekran), ponekad se koristi i "blue screen". Od prilike to je tehnika u snimanju filmova koja se zasniva na tome da glumac stoji ispred jarko zelene ili plave pozadine (u odeći koja ima kontrast u odnosu na te boje) i onda se pozadina namontira. Jedan od filmova u kome je ovo bilo u velikoj meri korišćeno je "Ratovi zvezda", u današnje vreme se često korisit i na TV-u za vremenske prognoze, voditelj stoji ispred praznog platna, a oni posle namontiraju kartu na kojoj se vide slike. Ako te interesuje opširnije o toj temi pogledaj ovaj LINK. E sad kakve veze ovo ima sa tvojim muvama. Poenta je da staviš muvu na pozadinu koja ima kontrast. Recimo onaj killer bug je super ispao na žutoj pozadini ali bi verovatno dobro ispao i na plavoj možda čak i na zelenoj. Probaj uvek na 2-3 boje pozadine da slikaš muvu. Ako ne znaš koju boju da odabereš vodi se uvek time kako se koja boja dobija, tj. mešanjem kojih boja.
Odabir pozadine prilikom slikanja mušica Additive_colours
Recimo nemoj da stavljaš braonkasto-maslinaste muve na zelenu pozadinu pošto je maslinasta nijansa zelene sa primesama braon. fazan je braon ali može da ima često primese maslinaste zato zelena ovde niej najsrećniej rešenje. Gledaj da ne stavljaš ni zelene nimfe na plavu pozdinu pošto je zelena mešavina plave i žute.
Jedna od bitnih stvari na koju treba da obratiš pažnju je osvetljenje, najbolje je da koristiš dnevno svetlo. U slučaju da koristiš veštačko osvetljenje najbolje da koristiš mlečno bele sijalice ili makar neonske-živine sijalice i da imaš izvor svetla (ili još bolje više izvora iz različitih pravaca) relativno blizu onog što slikaš. Nešto što može da pomogne u ovoj situaciji može da se vidi na linku koji mi je odavno poslao Vukman.
http://homepage.mac.com/riverwader/tying/Personal24.html

Druga jako bitna stvar možda i još bitnija od osvetljenja je da ako imaš na aparatu mogućnost podešavanja balansa bele prvo to da uradiš. Naime stavićeš list belog papira umesto pozadine, aparat stavi na stalak (ako ga imaš, ako ne kupi ga košta 100-200din onaj mali tronožni kao što ja imam) i pritisni odgovarajuće dugme da aparat izmeri balans bele. Kada aprat završi sa merenjem balansa bele (traje možda nekoliko trenutaka) stavi pozadinu boje koje želiš i opali.

Experimentisanje je ovde jako bitno.
Vežbom se stiže do perfekcije cheers
Nazad na vrh Ići dole
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.


Broj poruka : 426
Godina : 58
Location : Borca, BEOGRAD
Datum upisa : 07.09.2008

Odabir pozadine prilikom slikanja mušica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odabir pozadine prilikom slikanja mušica   Odabir pozadine prilikom slikanja mušica EmptyNed 16 Avg 2009 - 1:45

Ok drugari primljeno k znanju, pokusacu da sto je u mojoj moci koliko toliko,poradim na tome.Ako negde omanem slobodno javite ili sta vec samo da ispadne kako valja pozdrav...
Nazad na vrh Ići dole
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.


Broj poruka : 426
Godina : 58
Location : Borca, BEOGRAD
Datum upisa : 07.09.2008

Odabir pozadine prilikom slikanja mušica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odabir pozadine prilikom slikanja mušica   Odabir pozadine prilikom slikanja mušica EmptyUto 15 Sep 2009 - 21:11

Odabir pozadine prilikom slikanja mušica Dsc02964resize

Jocko jesi li mislio na izbor pozadine koji bi dao ostrinu samoj muvi-tj-slici uopste.
p.s. nadam se da sam konacno uklavirio...
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Odabir pozadine prilikom slikanja mušica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odabir pozadine prilikom slikanja mušica   Odabir pozadine prilikom slikanja mušica EmptyUto 15 Sep 2009 - 21:24

E Gorane ovo je super ubo si i osvetljenje i pozadinu cheers
Nazad na vrh Ići dole
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.


Broj poruka : 426
Godina : 58
Location : Borca, BEOGRAD
Datum upisa : 07.09.2008

Odabir pozadine prilikom slikanja mušica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odabir pozadine prilikom slikanja mušica   Odabir pozadine prilikom slikanja mušica EmptyUto 15 Sep 2009 - 21:44

E fala Stojku.Ma taj balans me kecao celo vreme nanu mu naninu poljubim,A TAKO JE JEDNOSTAVNO.

Jocko Bokac hvala.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Odabir pozadine prilikom slikanja mušica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odabir pozadine prilikom slikanja mušica   Odabir pozadine prilikom slikanja mušica EmptyUto 15 Sep 2009 - 21:58

Ništa bratori Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Odabir pozadine prilikom slikanja mušica Empty
PočaljiNaslov: Re: Odabir pozadine prilikom slikanja mušica   Odabir pozadine prilikom slikanja mušica Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Odabir pozadine prilikom slikanja mušica
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mala tehnička pomoć u upotebi :: Foto-aparat u funkciji mušičarenja-
Skoči na: