MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Kupujem knjigu "Savršeni pecaroš"

Ići dole 
AutorPoruka
Neretva
Gola udica
Gola udica
Neretva


Broj poruka : 12
Godina : 45
Location : Bosna i Hercegovina
Datum upisa : 12.04.2009

Kupujem knjigu "Savršeni pecaroš" Empty
PočaljiNaslov: Kupujem knjigu "Savršeni pecaroš"   Kupujem knjigu "Savršeni pecaroš" EmptyNed 31 Maj 2009 - 22:53

Naime, već dugo vremena tražim knjigu "The Compleat Angler" na srpskom jeziku. Još prije petnaestak godina, možda koju godinu i više, smo imali priliku da prevod ove kultne knjige Izaaka Waltona, koja se još naziva i "Biblija" ribolovaca, čitamo kao "feljton", u odlomcima u ribolovnom časopisu, poglavlje po poglavlje. Eto, zaboravio sam i o kojem se ribarskom časopisu radi, zaboravio sam i ko je tačno preveo na naš jezik tu knjigu, znam samo da ju je nazvao "Savršeni pecaroš". Mislim, nije teško na netu naći o kojem se prevodiocu radi, jer je originalna knjiga na engleskom jeziku jako specifična, pisana prije više stoljeća, dakle na staroengleskom jeziku, pa sa takvog jezika prevoditi ne može baš svaki prosječan prevodioc. Knjigu držim u rukama upravo sada, ali na engleskom jeziku. Jako bih volio ako bi mi neko rekao gdje mogu kupiti taj srpski prevod pod naziovom "Savršeni pecaroš", jer mi se veoma dopao stil prevođenja, svi ti starinski nazivi, jasnih rečenica, bez skretanja sa forme štiva.

Eto, od mene toliko, pozdrav svima iz Bosne i Hercegovine, a nadam se da ću nekad dobiti odgovor na ovo moje pitanje. Hvala unaprijed.

Siguran sam da većina Vas iz Srbije, sa ovog foruma, znate o kojem se prevodiocu radi i da ste na bilo koji način čuli ili došli u kontakt sa ovom knjigom. Zanimalo bi me gdje se može nabaviti i koja je cijena. study
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flybh.tk
 
Kupujem knjigu "Savršeni pecaroš"
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Prvi trening na Savi MS USR"Galovica"
» "Line Mending" - sakupljanje strune

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mali oglasi :: Mali oglasi-
Skoči na: