MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Oglasi

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Oglasi Empty
PočaljiNaslov: Oglasi   Oglasi EmptySre 13 Maj 2009 - 19:47

Samo da postavim pitanje administratoru u vezi pravila za oglase?

Mogu li ja recimo da prenesem 5 oglasa za krupan pribor iznad 85 eura u 2011. godinu pa da mogu da ih postavim 15?

Clan sam na raznoraznim forumima od negde 2000-te ali ovakva pravila su stvarno unikatna, bolje bre ukinite MO nego da namecete ovako nesto. Ja sasvim sigurno vise necu nuditi nista od pribora na ovom forumu
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Superfly
Admin
Admin
Superfly


Broj poruka : 201
Location : Na krilima Ephemera danica
Datum upisa : 08.01.2008

Oglasi Empty
PočaljiNaslov: Re: Oglasi   Oglasi EmptySre 13 Maj 2009 - 20:12

Ne možeš da preneseš oglase u narednu godinu. Naravno ako je nekom zaista potrebno* da proda neki deo pribora ne znači da mu nećemo izaći u susret i dozvoliti mu da stavi 6 oglas ili da prekorači ukupnu vrednost oglasa od 200€.
Pravila jesu unikatna kao što si napisao, ali nešto slično postoji i na varalicar.com koji je jedan od najvećih ako ne i najveći ribolovački forum na ovim prostorima.
http://forum.varalicar.com/viewtopic.php?f=15&t=1398
http://forum.varalicar.com/viewtopic.php?f=15&t=5709
Učešće na forumu je na apsolutno dobrovoljnoj bazi. Nadam se da razumeš stvarni razlog ovih pravila pošto si i sam administrator mušičarskog foruma i susrećeš se sa sličnom problematikom.


*Pod ovim da je nekome zaista potrebno smatram ne da mu te pare trebaju da bi kupio novi deo pribora pa zato prodaje stari nego da se npr. seli pa ne može da transportuje taj pribor sa sobom ili da je u teškoj materijalnoj situaciji u datom trenutku.
Nazad na vrh Ići dole
https://musicarenje.serbianforum.info
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Oglasi Empty
PočaljiNaslov: Re: Oglasi   Oglasi EmptyČet 14 Maj 2009 - 12:28

Jos mogu da razumem forume sa 3000 clanova pogotovo sto sa varalicarskim priborom gde trguje i kurta i murta, pa ima svega. Ali ne kapiram forum sa 200 clanova u drzavi u kojoj imas 2-3 trgovca musicarskim priborom i nikakvu ponudu. Pogotovo oko malih oglasa koji po svojoj strukturi nisu komercijalni. Izvini ali ogranicavati nekoga da proda svoj korisceni pribor ili da da dobru ponudu za nesto novo sto 3/4 nasih musicara nije imalo priliku da vidi uzivo, je meni smesno.
Ali sta da se radi, pravila su tu pa cu ih naravno postovati cak i sebi nametnuti stroziji kriterijum.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Goci
Elk hair caddis
Elk hair caddis
Goci


Broj poruka : 299
Godina : 45
Location : Niš
Datum upisa : 11.10.2008

Oglasi Empty
PočaljiNaslov: Re: Oglasi   Oglasi EmptyČet 14 Maj 2009 - 12:42

Tebi je smešno, ali je meni eto savršeno logično da se forum na koristi za prodaju novog pribora na crno. Na varalicaru je bilo desetine oglasa tipa "prodajem 10 Shimano Twin Power-a" po ceni koja je nešto niža od one koju nude zvanični uvoznici, poput Formaxa i Sportcoma. Ako forum to podržava distributer ima svo pravo da vlasnika foruma prijavi inspekciji za učestvovanje u nelegalnoj trgovini. I gotovo je izvesno da bi ga žestoko rebnuli po džepu...

S druge strane, svako ograničavanje prodaje pribora za koji je očigledno da je polovan (i po slici i po ceni), nema mnogo smisla.
Nazad na vrh Ići dole
rancic
Green drake
Green drake
rancic


Broj poruka : 171
Datum upisa : 02.04.2009

Oglasi Empty
PočaljiNaslov: Re: Oglasi   Oglasi EmptyČet 14 Maj 2009 - 14:40

E, jebiga, Goci. Šta ako sam dobio od tetke iz Kanade štap sa mašinom od 400 $, a ne treba mi nizašta.
Ne mogu da postavim oglas, postao sam trgovac na crno. Smešno.
Pa onaj ko drpi mušičarski štap nije lud da ga nudi oglasom na forumu.
Treba oglašavati bez ograničenja da vidimo ko šta ima i šta i pošto nudi.
Lako je u Nišu, Novom Sadu ili Beogradu. Ja moram, a i mnogi da idemo od grada do grada da gledam prvo gde, šta i pošto pa da onda kupimo.
Što ti je merka cena zvaničnih uvoznika Formaksa i Sportcoma. Pa koliko oni nakokaju maržu ?. Što njima da dam pare, zabole me.
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Oglasi Empty
PočaljiNaslov: Re: Oglasi   Oglasi EmptyČet 14 Maj 2009 - 14:46

Goci mislis da meni prija prodaja robe sumnjivog porekla? Druze ugorzeniji sam ja time nego ti, veruj mi. Pa opet cutim i trpim, ali ogranicenja ovog tipa su mi i dalje smesna.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Goci
Elk hair caddis
Elk hair caddis
Goci


Broj poruka : 299
Godina : 45
Location : Niš
Datum upisa : 11.10.2008

Oglasi Empty
PočaljiNaslov: Re: Oglasi   Oglasi EmptyČet 14 Maj 2009 - 16:03

Rančiću nisi me razmeo. Nisam mislio na JEDAN novi štap koji si dobio na krajnje nebitno koji način. Prodati takav je OK. Problem je kad prodaješ 10 takvih, pa kad ih prodaš onda objaviš da prodaješ još 10.

Govorim o ljudima koji odnekuda uvoze robu i prodaju na crno, bez plaćanja poreza i plus su direktni konkurent firmama koje uredno plaćaju porez. To nije OK.

Makar da uvoze nešto za šta Srbija nema zvaničnog distrubutera. To bi donekle bilo prihvatljivo, mada je opet kriminal i opet vlasnik foruma može da najebe. A ovde se mahom radi o tome - zašto da vlasnik foruma protiv svoje volje ulazi u sumnjive radnje.

Da ne tupim više, mislim da sam jasan...
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Oglasi Empty
PočaljiNaslov: Re: Oglasi   Oglasi EmptyČet 14 Maj 2009 - 17:03

Da se nelažemo koliko ljudi godišnje promeni 5 štapova i mašinica scratch
Razumem da neko recimo nađe povoljno negde neku strunu pa kupi 5 pakovanja pa jedno zadrži, a 4 proda. Ali ne verujem u priču da neko naiđe na povoljan štap pa kupi 5 komada. To može samo kad su ti štapovi toliko povoljni kao da su ispali iz kamiona rendeer
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Oglasi Empty
PočaljiNaslov: Re: Oglasi   Oglasi EmptyČet 14 Maj 2009 - 17:28

Joco nije pametno zavirivati drugima u dzep, mnogo ljudi ima koji 5x godisnje promene stap. To je isto kada bi pitao koliko zena godisnje promeni 5 pari cipela. MNOGO ih ima!

Nije ovde stvar trgovine, koliko vidim u oglasima niko ne prodaje 5-6-7 stapova ili cekrka niti ih je nesto ozbiljno prodavao na forumu.
Konkretno meni dodju moji drugari, znaju da se jos bakcem sa forumom i onda kukaju da im prodam stap ili neki drugi komad pribora. Ja tu cinim uslugu makar dvojici, drugaru koji je ponudio i nekom clanu foruma koji je kupio. Obicno je u pitanju interesantan pribor ili povoljan sa cenom ili (kako kazu ameri) "Hard to find". A mnogo njih zna da se u cene uglavnom ne ugradjujem. Na kraju ispada da sam vise tudjeg pribora prodao nego svog, ali kad meni ne smeta ne vidim zasto forumu 3biz to smeta.
Cak ne vidim da se registruju ucestalo i neki preprodavci poput onih na varalicarskim forumima, ne vidim uopste prema kome je ovo upereno. Ko je taj zbog koga se donose pravila da je potrebno koristiti kalkulator i podsetnik da bi se dao oglas za musicaski cekrk ili stap?

Nema smisla da ucestvujem u ovakvoj diskusiji, tako da je ovo moj poslednji post na ovu temu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Oglasi Empty
PočaljiNaslov: Re: Oglasi   Oglasi EmptyČet 14 Maj 2009 - 18:09

Uopšte mi nije bila namera da virim u bilo čiji džep, ako si ti to tako protumačio onda uredu to je tvoje pravo.
To što hoćeš da drugarim učiniš uslugu i prodaš neki deo njihovog pribora je apsolutno drugarski i lepo od tebe ako ništa drugo. U današnje vreme predpostavljam da je mali broj onih koji nemaju računar, tako da tvoji drugari treba da potroše 3 minuta vremena da okače oglas na forum, a ako nisu učlanjeni još 10 da bi postali članovi foruma. Ako ipak tvoji drugari nemaju kompjuter pa nemogu da okače svoj oglas na forum, mislim da nikome ne bi smetalo ako bi bilo ko okačio oglas u kome bi pisalo:"Moj drugar Pera Perić koji nije član ovog foruma želi da proda... Njegov kontakt telefon je 0612345678".

Citat :
simpsonH
Nema smisla da ucestvujem u ovakvoj diskusiji, tako da je ovo moj poslednji post na ovu temu.

Bojane čoveče pa ti si započeo ovu diskusiju scratch Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Oglasi Empty
PočaljiNaslov: Re: Oglasi   Oglasi Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Oglasi
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Riblja pijaca :: Predlozi, želje, čestitke, kritike...-
Skoči na: