MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Kako postaviti fotografiju u tekst

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Broj poruka : 6813
Godina : 37
Datum upisa : 10.01.2008

Kako postaviti fotografiju u tekst - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst - Page 2 EmptySre 5 Nov 2008 - 7:49

Trebalo bi da se pojavi odmah, ali je problem što forum brlja u poslednje vreme poprilično scratch

Green drake
Green drake
tolefly

Broj poruka : 156
Datum upisa : 01.11.2008

PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst - Page 2 EmptyPet 7 Nov 2008 - 10:08

Hvala !
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst - Page 2 EmptyPet 7 Nov 2008 - 23:40

Da li si uspeo?
Ako imaš problema sa postavljanjem prego IMAGESHACK-a proaj na photobucket-u da otvoriš nalog i tamo okačiš slike, pa ih odande linkuj.
Ako možeš da okačiš slike na imageshack, ali imaš problem da istu postaviš u text ostavi samo link ka slici u tekst, pa neka korisnici sami kliknu da bi videli sliku Exclamation

Green drake
Green drake
tolefly

PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst - Page 2 EmptyUto 25 Nov 2008 - 12:49

Molim vas nek mi neko odgovori, juce sam postavio 4 slike svojih musica, 2 slike su bile ko u linku pisanom tekstu. Danas ih nema , ostale su samo druge dve u slici, dok slike prestavljene tekstualno nema .
Nazad na vrh Ići dole
Superfly
Admin
Admin
Superfly

Broj poruka : 201
Datum upisa : 08.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst - Page 2 EmptyUto 25 Nov 2008 - 22:52

tolefly ::
Molim vas nek mi neko odgovori, juce sam postavio 4 slike svojih musica, 2 slike su bile ko u linku pisanom tekstu. Danas ih nema , ostale su samo druge dve u slici, dok slike prestavljene tekstualno nema .

Na žalost, juče su se mogle videti samo dve slike tvojih mušica. Osim njih, pojavila su se još dva linka (koji su se videli kao URL adrese), ali nisu bili ispravnog formata, pa nisu ukazivali na slike. Administrirajuću temu, juče sam uklonio neispravne linkove da bih poboljšao čitljivost tvog odgovora. Nisam imao drugog izbora nego da ih uklonim, da korisnici foruma ne bi (pogrešno) prijavljivali probleme u učitavanju slika. Zamolio bih te da još jednom pokušaš da postaviš slike ili da mi pošalješ linkove do njih kako bih ispravio grešku.

Izvinjavam se jer sam zaboravio da te obavestim o uklanjanju nekorektnih linkova!

Istovremeno bih ti se zahvalio što slike linkuješ preko "thumbnail" linkova, čime u mnogome oklakšavaš pregledanje onim korisnicima koji nemaju brzu vezu!

Nadam se da imaš razumevanja i da ćeš i ubuduće doprinositi našem forumu!

S poštovanjem,
zaboravni SuperFly

https://musicarenje.serbianforum.info
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71

Broj poruka : 2347
Godina : 48
Datum upisa : 12.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst - Page 2 EmptyUto 25 Nov 2008 - 23:21

Ma za mene je ovaj novi nacin na koji mi se postavljaju fotografije totalno OFF.........gubimi volju Sad
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

Broj poruka : 2530

PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst - Page 2 EmptyUto 25 Nov 2008 - 23:39

Aj što je ti gubiš,al ja nemam pojma kako se to radi.Majke mi.Ubih se da nakačim neke fotke,al ne ide.

It is not just about catching a fish,it is how you look doing it
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver

Broj poruka : 4215
Godina : 38
Datum upisa : 28.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst - Page 2 EmptySre 26 Nov 2008 - 3:28

ja sam prestao da pokusavam
Nazad na vrh Ići dole
tolefly
Green drake
Green drake
tolefly

PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst - Page 2 EmptySre 26 Nov 2008 - 10:04

Nema problema Superfly!
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac

Broj poruka : 2471

PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst - Page 2 EmptyČet 27 Nov 2008 - 0:14

@Zeka, oholi, Prota

meni imageshack ne pravi nikakve probleme..? Možda je suvišno, ali da probam...

1. Na http://my.imageshack.us/registration/ otvorite svoj nalog. (Ukoliko nemate, to jest...)

2. Odaberite "akciju" Upload Image - označeno strelicom:

Kako postaviti fotografiju u tekst - Page 2 Howto1

3. pojaviće se prozor u kome treba odabrati:
(1) lokaciju slike koju želite da postavite na forum
(2) čekirajte opciju resize image?
(3) odaberite odgovarajuću rezoluciju (i veličinu) slike. Ukoliko želite da vam slike budu veličine kao ove
koje gledate (ili malo veće od ovih koje sada gledate!) - izaberite 640x480. Ako koristite slike veće od
ove predložene rezolucije, nećete postići Bog-zna-kakav efekat u gledanju slike na mreži, ni u vizuelnom
ni u informativnom sadržaju.

Kako postaviti fotografiju u tekst - Page 2 Howto2

4. ovako to izgleda kada birate kao što je predloženo:

Kako postaviti fotografiju u tekst - Page 2 Howto3

5. dok se vaša slika pohranjuje na server imagseshack-a, videćete ovo:

Kako postaviti fotografiju u tekst - Page 2 Howto4

6.
po završenom upload-u, možete potražiti vašu sliku. Ovde je kao zamorče poslužila slika moje prve muve urađene na Zoxovoj stegi, u Galovici. Označena je narandžastim okvirom (1). Pored svake slike, pa tako i ove koju ću da postavim na forum, nalazi se taster "i" označen strelicom (2).

Kako postaviti fotografiju u tekst - Page 2 Howto5

7. Kliknite na "i" željene slike, da bi ste u novootvorenom prozoru videli linkove do vaše slike.

Kako postaviti fotografiju u tekst - Page 2 Howto6

Da bi ste postavili pregled slike, tzv. "thumbnail" - označite i kopirajte sadržaj označen strelicom (3). Sadržaj nalepite u tekst na mestu na kome želite da se pojavi slika. Tako "linkovani" pregled slike ("thumbnail") se vidi ovako...

Kako postaviti fotografiju u tekst - Page 2 Howto7

...i može se videti u onoj rezoluciji koju ste odabrali u koraku 3. označen strelicom (3), kada kliknete na "thumbnail". Otvoriće se slika u novom prozoru, te je kasnije možete sačuvati i gledati do mile volje...

Ako, pak želite da se odmah učita vaša slika, kopirajte sadržaj koji je označen strelicom (4). Sadržaj nalepite u tekst na mestu na kome želite da se pojavi slika. Tako "linkovana" slika se vidi ovako...

Kako postaviti fotografiju u tekst - Page 2 Howto7

Pošto nemaju svi brzu vezu, niti sve posetioce zanimaju baš sve slike, dobrim mrežnim običajem se smatra upotreba "thumbnail" slika, odnosno treba koristiti sadržaj označen strelicom (3). Kao što već vidite, izuzetak od pravila učinio sam upravo sada, koristeći slike i samo jedan thumbnail, da bi step-by-step bio jasniji nekome ko ga nalazi korisnim. Izbegavajte takvu praksu. Koga zanima detalj, kliknuće i na "thumbnail"...

That's all folks!

PS: svima koji ovo nalaze poznatim ili nepotrebnim, želim da još jednom pročitaju i usliše želju iz "post scriptum-a"... Smile
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst - Page 2 EmptyČet 27 Nov 2008 - 0:41

Brate Bokac alal ti dial up konekcija, il da nisi ti ubrzao protok dok ja bejah na putu scratch
Svaka čast za korak po korak objašnjenje cheers

Royal coachman
Royal coachman
bokac

PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst - Page 2 EmptyČet 27 Nov 2008 - 0:46

100ka ::
Brate Bokac alal ti dial up konekcija, il da nisi ti ubrzao protok dok ja bejah na putu scratch
Svaka čast za korak po korak objašnjenje cheers

Dobrodošao sa jesenovanja, bata-Joco!

Kilavi dial-up i dalje... Monopolističko sranje, šta ćeš.

'Ajd uzdravlje!
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver

Broj poruka : 4215
Godina : 38
Datum upisa : 28.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst - Page 2 EmptyČet 27 Nov 2008 - 0:58

cheers
svaka cast,samo sam ja to sve radio bez da se ulogujem na imageshack
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst - Page 2 EmptyČet 27 Nov 2008 - 2:32

Hvala na dobrodošlici i bolje vas naš'o stavio sam malo slika u temu Drina u novembru iako nisam pecao na ovoj prelepoj reci već na jednoj njenoj pritoci geek

Green drake
Green drake
tolefly

PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst - Page 2 EmptyČet 27 Nov 2008 - 9:35

Svaka cast Bokac!Prakticno objasnjeno .
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71

PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst - Page 2 EmptyČet 27 Nov 2008 - 11:16

FALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac

PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst - Page 2 EmptyČet 27 Nov 2008 - 14:11

oholi ::
cheers

Охоли,
можда те претраживач аутоматски улогује, кад год кренеш на imageshack? Бар је код мене то тако...
Није битно, док ради. И то за џ. Very Happy

Хвала свима! Ова тема је и даље отоворена за сва питања...
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71

PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst - Page 2 EmptyČet 27 Nov 2008 - 15:41

bokac ::
oholi ::
cheers

Охоли,
можда те претраживач аутоматски улогује, кад год кренеш на imageshack? Бар је код мене то тако...
Није битно, док ради. И то за џ. Very Happy

Хвала свима! Ова тема је и даље отоворена за сва питања...

Na teee... i računamo daso,kompadre ako smem citirati...
Nazad na vrh Ići dole
ranko jokic
Mudra starina
Mudra starina
ranko jokic

Broj poruka : 110
Datum upisa : 30.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst - Page 2 EmptyPon 28 Dec 2009 - 13:16

<embed src="http://img189.imageshack.us/slideshow/smilplayer.swf" width="426" height="320" name="smilplayer" id="smilplayer" bgcolor="FFFFFF" menu="false" wmode="transparent" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" flashvars="id=img189/pb240804.jpg"/>
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole

Kako postaviti fotografiju u tekst
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mala tehnička pomoć u upotebi :: Postavljanje fotografije u tekst posta-
Skoči na: