MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 OLD vs. NEW

Ići dole 
+4
tolefly
Zeka
Oholiver
Blue Fox
8 posters
AutorPoruka
Blue Fox
Green drake
Green drake
Blue Fox


Broj poruka : 132
Godina : 45
Location : Nis
Datum upisa : 14.02.2008

OLD vs. NEW Empty
PočaljiNaslov: OLD vs. NEW   OLD vs. NEW EmptyUto 11 Nov 2008 - 1:03

Interesuje me vase misljenje vezano za skolu pravljenja musica.
Dali pripadate stroj skoli i prostijim imitacijama ili novom pokretu vernih imitacija koje samo pa sto ne polete...........
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.urg
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

OLD vs. NEW Empty
PočaljiNaslov: Re: OLD vs. NEW   OLD vs. NEW EmptyUto 11 Nov 2008 - 16:58

stara skola
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

OLD vs. NEW Empty
PočaljiNaslov: Re: OLD vs. NEW   OLD vs. NEW EmptyUto 11 Nov 2008 - 17:00

Čini mi se da sam i ja stara škola
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Blue Fox
Green drake
Green drake
Blue Fox


Broj poruka : 132
Godina : 45
Location : Nis
Datum upisa : 14.02.2008

OLD vs. NEW Empty
PočaljiNaslov: Re: OLD vs. NEW   OLD vs. NEW EmptyUto 11 Nov 2008 - 17:04

Slazem se OHOLIJEM I ZEKOM>>STARA SKOLA<<
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.urg
Blue Fox
Green drake
Green drake
Blue Fox


Broj poruka : 132
Godina : 45
Location : Nis
Datum upisa : 14.02.2008

OLD vs. NEW Empty
PočaljiNaslov: Re: OLD vs. NEW   OLD vs. NEW EmptyUto 11 Nov 2008 - 17:38

Osim stare i nove skole pravljenja musice,cuo sam skoro jos jedan naziv ali ne za one koje ih prave vec aktivno musicare a muhe --KUPUJU--
Cim se poprisetim otvaram TEMU
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.urg
tolefly
Green drake
Green drake
tolefly


Broj poruka : 156
Datum upisa : 01.11.2008

OLD vs. NEW Empty
PočaljiNaslov: Re: OLD vs. NEW   OLD vs. NEW EmptySre 12 Nov 2008 - 21:22

Zaista dobra tema.Svedoci smo velikog napretka u svetu Musicarenja, a posebno u izradi musica. Sve je vise vezaca koji tragaju za bolesno realisticnim kreacijama, a da bi do toga dosli prinudjeni su da koriste puno lakiranja , plastike i raznorazne materijale , pa je i pitanje kako ce se ta musica ponasati na vodi, i koji je njen krajnji cilj ? dali da prevari ribu ili coveka.Moje licne realisticne i polurealisticne kreacije ni po cemu nisu dale bolje rezultate od mnogo jednostavnijih musica.Pored toga veliki broj musica koje datiraju prilicno odavno( na pr. fazanov rep i zecje uvo), a prestavljaju olicenje jednostavnosti i posle toliko godina imaju veliku primenu u ribolovu, dok takodje veliki broj izuzetno zahtevnih musica za izradu , mogu dati iste pa cak i slabije rezultate na vodi. Da ne bih duzio dalje moj licni stav je: da svaki vezac( a posebno kolege pocetnici ) svoje licno umece skoncetrise na to da vezana musica bude upotrebjiva i da rezultate, dok sa godinama iskustva moze se pozabaviti eksperimentisanjem i mastom , gde ce se iskreirati neka izuzetno realisticna musica koja ce opet biti vise produkt nekog prestiza i takmicarskog duha , nego sto ce dati neke vanserijske rezultate.Pravimo musice da se dopadaju ribama a, ne ljudima.
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 111
Datum upisa : 22.09.2008

OLD vs. NEW Empty
PočaljiNaslov: Re: OLD vs. NEW   OLD vs. NEW EmptySre 12 Nov 2008 - 21:45

Mozda bi se mogao sloziti sa tobom tolefly,da tu ne postoji josh jedan chinilac a to je kolichina ribe u rjekama.Mozda u 18vjeku ili josh ranije kad su engleski plemici mahali bambusovim shtapovima i imali shpagu od svile su i mogli uhvatiti ribu na neki smotani komad platna na udici ili perce.Niko ni iz daljine ne osporava da tradicionalne mushice nisu lovne,ali zbog ove chinjenice da je ribe sve manje u rjekama doshao je trend prvo semirealistichnigh a zatim i realistichnih mushice Tek kasnije je masovno krenulo i art tying.Zato nemojte da padnete u neku konfuznu situaciju ima muha (art)koje su samo namjenjene da pokazu koliko artist moze prici prirodi,te muhe nikad nece uhvatiti ribu,Medjutim u ovim drugim dvjema grupama lezi naprimjer Oliver Edwards sa svojom Mohican Mayfly mushica koju i dan danas koristim kao bazu svojih dunova,ta mushica ima vishe ulovljenih riba nego mnogo tzv tradicionalnih muha.Ima josh jedna fora u tradicionalnom stilu chovjek imitira 2 ili vishe insektne vrste ili nimfe sa istom muhom a u semi se to rasporedilo na 2-6 razlichitih mushica te se dao izbor ribaru da sam probere iz pogleda na vodu shta klija ili koja je nimfa u migraciji.Ako tad ribar uzme pravu mushicu semi realnu garantujem da ce pobiti svaku staru shkolu,jer udara bash na pravu strunu instrumenta.Naravno da tradicionalne mushice imaju chak i pochasno mjesto u mom zivotu i kutiji za muhe,ali kao shto na zadnjem sajmu kad sam bash na ovu temu razgovarao sa Oliverom to je i dalje stvar lichnog ukusa.Ponekad bash ta realnost daje nekakvu nevidljivu snagu i sigurnost ribaru a to je jako bitno jer ljudi chesto odustanu od neke situacije zato shto im unutarnja volja i sigurnost opadnu tu realistichne muhe vode za dvije milje ispred tradicionalne.
Na kraju izabrali vi semyrealnu,realnu ili tradicionalnu ako ste loshe prochitali vodu i slabo prezentirali nishta od tog dana
Josh samo da vam kazem da je moj apsolutni favorit Killer Bug od Franka Sowjeara
najprostija mushica na svijetu sa najvishe lipena ulovljenih na nju
Zivi bili i oprostite shto sam oduzio htio sam samo da vam dam svoje mishljenje
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

OLD vs. NEW Empty
PočaljiNaslov: Re: OLD vs. NEW   OLD vs. NEW EmptyČet 13 Nov 2008 - 0:47

pa svako misljenje je dobrodoslo, ko se slaze ok, ko ne, takodje je ok
Nazad na vrh Ići dole
tolefly
Green drake
Green drake
tolefly


Broj poruka : 156
Datum upisa : 01.11.2008

OLD vs. NEW Empty
PočaljiNaslov: Re: OLD vs. NEW   OLD vs. NEW EmptyČet 13 Nov 2008 - 13:39

Postujem stavove svojih kolega i clanova foruma, posebno starijih i iskusnijih poput gos. Ibra. Svrha foruma upravo bi trebala da bude ovo: iznosenje svojih stavova , iskustva i ostalih komentara na temu Musicarenja.Da se ipak vratim na temu:pripadam grupi vezaca koji tragaju za idealnom musicom, posebno sad u 21 veku, kad je tehnicko-tehnoloska revolucuja u ekspanziji, a sa njom i napredni materijali u svetu musicarenja.Medjutim pre svih ja imam razlog za naprednim kreacijama, jer sam na samom vrhu musicarenja u Srbiji, po tome sto pecam na najsiromasnijim i najugrozenijim rekama kod nas.S obzirom da zivim na Kosovu i Metohiji ,gde je ratni vihor doneo anarhiju i haos na reci, sto je uslovilo da se krivoribolovom unisti oko 60 do 70% riblje populacije.U takvoj situaciji musicarenje se svelo na pravo opterecenje da izradim ili kupim naj realisticnije i napredne musice , kako bih taj oskudan broj riba upecao , radi svog zadovoljstva i normalno u duhu " uhvati i pusti" ponovo vratio u vodu.Celokupni serijal zaista realisticnih kreacija koje sam vezivao ili nabavljao od drugih, nije dalo posebne rezultate , sem mozda sto je Ibro pomenuo Ceh nimfe, ove musice su dale lepe rezultate.Moguce da cenjene kolege svoje stavove grade na razlicitom iskustvu, meni je cilj bio da samo iznesem svoje iskustvo, bez namere da isticem svoje stavove u prvi plan. Al ga oduzi! Spostovanjem.
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 111
Datum upisa : 22.09.2008

OLD vs. NEW Empty
PočaljiNaslov: Re: OLD vs. NEW   OLD vs. NEW EmptyČet 13 Nov 2008 - 17:15

Apsolutno se slazem stobom tolefly a kako i nebi jer ti sve to iznosih shto kazu taze sa vode.Naravno da mi je jako zao shto se sve desilo ne samo kod tebe nego i na mnogim drugim prelijepim vodama.Eto mi ni neznamo shta cemo izgubiti dok to ne izgubimo.Vratimo se temi,ja neznam koje si ti realistichne kreacije koristio ali evo ja se nudim kao shto sam ti vec rekao da ti poklonim nekoliko mushica da ih probash u iducoj sezoni pa nam onda napishi kako je bilo Ja mislim da od ovoga ne moze biti poshtenije.Osim tog samo mi malo opishi koje ribe pecash kako stojih sa insektima i koji su po tebi najmnogobrojniji ostalo prepusti meni
Placash to u osmjesima koje cesh imati na vodi
Poshtovanje
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 111
Datum upisa : 22.09.2008

OLD vs. NEW Empty
PočaljiNaslov: Re: OLD vs. NEW   OLD vs. NEW EmptyČet 13 Nov 2008 - 17:17

Ja mislim poshto sam vidio tvoju fotografiju da bi ti trebao da probash BiH nimfanje taj stil sam ja usavrshio i jako je lak i dobar za manje vode kao shto je tvoja
Mogao bih poslije da postavim jer se ne sjecam jesam li postavio ovdje na forumu pa da i ostali drugari mogu probati
Poshtovanje
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

OLD vs. NEW Empty
PočaljiNaslov: Re: OLD vs. NEW   OLD vs. NEW EmptyČet 13 Nov 2008 - 17:26

Ja pecam iskljucivo na musice koje mi ne oduzimaju previse vremena za vezivanje. Ali to opet ne znaci da realisticne musice nisu lovne, samo stvarno nemam pojma sta bi me nateralo da stavim na tipet bas realisticnu musicu. Uvek su mi delovale da slabije plivaju ili da se okrecu nekontrolisano dok lete kroz vazduh ako pricamo o plivajucim musicama. Medjutim znam da Vanjine policelonske tipa ose, zunzare, pcele...umeju da daju odlicne rezultate. Nemam pojma, nekako nikada nisam obracao previse paznje na njih.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
falco
Green drake
Green drake
falco


Broj poruka : 157
Datum upisa : 08.02.2008

OLD vs. NEW Empty
PočaljiNaslov: Re: OLD vs. NEW   OLD vs. NEW EmptyPet 14 Nov 2008 - 9:58

100% se slažem. Obično se divimo realističnim muvama dok stoje u kleštima stege. Problem je što se često takve imitacije u praksi ponašaju dijametralno suprotno originalu. Materijali koji daju realističan izgled ponekad su preteški, kruti, ne odaju utisak nečeg živog ... pa je i imitaciju nemoguće naterati da se ponaša kao uzor iz prirode. Ovo je najuočljivije kod suvih muva, mada i kod nimfi ima dosta primera.
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 111
Datum upisa : 22.09.2008

OLD vs. NEW Empty
PočaljiNaslov: Re: OLD vs. NEW   OLD vs. NEW EmptyPet 14 Nov 2008 - 11:29

U potpunosti se slazem falco ali semi realne a i realne mushice starac ubijaju u nekim situacijama
Pogledaj Olivera Edwardsa napr beatis nymph ta mushica nema premca ili njegovog pesha ili gammarusa ili heptagonindnu nymfu sa svim tim bash njegovim kreacijama sam lovio dugo vremena i mogu ti reci da je dosta puta dosta klasichara otishlo kuci sa nosem dole dok su te mushice vadile ribu iza ribe.Kao dobar primjer za suhe muhe imash mohican mayfly to je jedna semirealna mushica koja ubija probaj je i sam pa cesh duboko promjeniti mishljenje.Znachi nisu ni sve te old skool muhe stavi je i riba se sama kachi kao shto to nisu ni realistichne mushice.Mozda svoja negativna iskustva bazirash na nekoj pogreshnoj mushici ali generalno gledajuci obe shkole poshtujem i koristim
I obe su dobre dok smo mi dovoljno strpljivi i iskusni da proberemo i prezentiramo pravu mushicu.
Poshtovanje i respekt
Nazad na vrh Ići dole
falco
Green drake
Green drake
falco


Broj poruka : 157
Datum upisa : 08.02.2008

OLD vs. NEW Empty
PočaljiNaslov: Re: OLD vs. NEW   OLD vs. NEW EmptyPet 14 Nov 2008 - 12:04

Nismo se izgleda do kraja razumeli. Nemam ja ništa protiv realističnih imitacija, čak bih voleo češće da ih isprobavam, samo mi se čini da se u trci za realizmom često zaboravlja upotrebna vrednost onog što pravimo. Ako je neko u stanju da napravi hiperrealističnu suvu imitaciju koja će idealno da pliva u pravilnom položaju, sigurno će biti izuzetno lovna - nešto poput muve koju si pomenuo. Još jedan faktor je vreme i trud uložen u imitaciju. Ja, lično, ne mogu da sedim pola sata za stegom kako bih navezao nešto što ću možda otkinuti u prvom zabačaju ili će ga razbucati prva riba koju zakačim.
Na kraju, kao što ti reče, sve muve su dobre i sigurno će naći svoju namenu Very Happy .
Nazad na vrh Ići dole
tolefly
Green drake
Green drake
tolefly


Broj poruka : 156
Datum upisa : 01.11.2008

OLD vs. NEW Empty
PočaljiNaslov: Re: OLD vs. NEW   OLD vs. NEW EmptyPet 14 Nov 2008 - 17:33

Desi Ibro! sa velikim zadovoljstvom bih probao tvoje muve , a takodje i materijale koje ti koristis. Nadam se da cemo jednom razmeniti svoje kreacije . Sto se postavljenih pitanja tice : za metod pecanja cemo nekom drugom prilikom jer ce mi trebati dosta vremena da pisem , a pored toga malo skrecemo sa teme.Sto se akvaticnih insekata tice, u nasim rekama dominiraju sledese grupe:Jednodnevke iz roda Beatis, martovke Ecdyonurus,Tularasi- trichoptera: Ryacophila,potamophylax , ovaj zuto-smedji tular je najcesci i ima dobru primenu u ribolovu( njegove imitacije) i Kamenjarke- Plecoptera najcesca Zuta kamenjarka - isoperla grammatica.Ovom prilikom prestavljam neke svoje kreacije koje koristim , akoje pripadaju imitacijama pomenutih grupa insekata;OLD vs. NEW Rikofilzaforumlf6.thOLD vs. NEW ThpixOLD vs. NEW Larvazaforra3.th[img=https://2img.net/r/ihimizer/img186/6082/martzaforld6.th.jpg][img=https://2img.net/r/ihimizer/images/thpix.gif]
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 111
Datum upisa : 22.09.2008

OLD vs. NEW Empty
PočaljiNaslov: Re: OLD vs. NEW   OLD vs. NEW EmptyPet 14 Nov 2008 - 17:52

Mogu ti reci Tolefly da sam jako impresioniran talentom a i snalazljivoscu
za drugu imitaciju cu ti kasnije poslati moju verziju tular larve da je probash
OLD vs. NEW 17_dsc01010208
Malo je za nijansu zivlja od tvoje mada mi se i tvoja puno svidja
Za kamenjarku bice
za beatis bi ti srchano preporuchio da nadjesh ima chak i na you tubu kako se mota ova mushica koje je Oliver Edwards originator
Nazad na vrh Ići dole
tolefly
Green drake
Green drake
tolefly


Broj poruka : 156
Datum upisa : 01.11.2008

OLD vs. NEW Empty
PočaljiNaslov: Re: OLD vs. NEW   OLD vs. NEW EmptyPet 14 Nov 2008 - 17:56

evo jos par komada :[img=https://2img.net/r/ihimizer/img186/6082/martzaforld6.th.jpg][img=https://2img.net/r/ihimizer/img361/2933/martizaforumwa8.th.jpg][img=https://2img.net/r/ihimizer/images/thpix.gif]shack.us/thpix.php][img=http://img186.imageshack.us/images/thpixOLD vs. NEW Perlazaforumaf2.thOLD vs. NEW Thpix.gif][/url] Da ne ispadne kontradiktorno, kao sto se vidi i ja se trudim da vezujem sto realisticne kreacije ali napominjem moje iskustvo sa ovakvim kreacijama nista nije previse bolje od ostalih jednostavnijih kreacija.Svaka cast drugim vezacima na njihovim realisticnim musicama. Posebno u ovom serijalu istakao bih ovu poslednju musicu - pupa maslinasto zelenog tulara sa perlom u mojoj varijanti zaista ukras moje kolekcije , gde god sam pecao : od reke Radike i drugih reka na Kosovu i Metohiji pa sve do Sokobanjske Moravice ,ova musica vodjena u vodenom filmu daje neprikosnovene rezultate, preporucujem je i vama u lovu na Pastrmku, pa i na Klena.
Nazad na vrh Ići dole
tolefly
Green drake
Green drake
tolefly


Broj poruka : 156
Datum upisa : 01.11.2008

OLD vs. NEW Empty
PočaljiNaslov: Re: OLD vs. NEW   OLD vs. NEW EmptyPet 14 Nov 2008 - 18:10

Slanje ovih slika me strasno nervira i buni! OLD vs. NEW Martizaforumxo4.thOLD vs. NEW Thpix[img=https://2img.net/r/ihimizer/img186/3241/emerzaforumbn0.th.jpg][img=https://2img.net/r/ihimizer/images/thpix.gif]
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 111
Datum upisa : 22.09.2008

OLD vs. NEW Empty
PočaljiNaslov: Re: OLD vs. NEW   OLD vs. NEW EmptyPet 14 Nov 2008 - 18:46

supermushice izuzetan talent i promishljavost
Svaka chast
Nazad na vrh Ići dole
tolefly
Green drake
Green drake
tolefly


Broj poruka : 156
Datum upisa : 01.11.2008

OLD vs. NEW Empty
PočaljiNaslov: Re: OLD vs. NEW   OLD vs. NEW EmptyPet 14 Nov 2008 - 18:52

hvala Ibro!
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 111
Datum upisa : 22.09.2008

OLD vs. NEW Empty
PočaljiNaslov: Re: OLD vs. NEW   OLD vs. NEW EmptyPet 14 Nov 2008 - 19:51

I kad budesh imao vremena poshalji mi svoju adresu da ti poshaljem par mushica na probu
Nazad na vrh Ići dole
johnny
Woolly Bugger
Woolly Bugger
johnny


Broj poruka : 91
Godina : 40
Location : Knin
Datum upisa : 11.06.2009

OLD vs. NEW Empty
PočaljiNaslov: Re: OLD vs. NEW   OLD vs. NEW EmptyČet 11 Jun 2009 - 20:08

Stara škola ali s puuuno usvojenih novih fazona
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





OLD vs. NEW Empty
PočaljiNaslov: Re: OLD vs. NEW   OLD vs. NEW Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
OLD vs. NEW
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mušice :: Sve ostalo-
Skoči na: