MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 DT vs. WF

Ići dole 
+10
ranko jokic
Amel
Oholiver
Blue Fox
Prota71
GORAN R.
Zeka
simpson H
vlajkoni
100ka
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

DT protiv WF
DT (double taper)
DT vs. WF - Page 5 Vote_lcap29%DT vs. WF - Page 5 Vote_rcap
 29% [ 9 ]
WF (weight forward)
DT vs. WF - Page 5 Vote_lcap45%DT vs. WF - Page 5 Vote_rcap
 45% [ 14 ]
L (level)
DT vs. WF - Page 5 Vote_lcap0%DT vs. WF - Page 5 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
TT (triangle taper)
DT vs. WF - Page 5 Vote_lcap6%DT vs. WF - Page 5 Vote_rcap
 6% [ 2 ]
Po malo od svega
DT vs. WF - Page 5 Vote_lcap19%DT vs. WF - Page 5 Vote_rcap
 19% [ 6 ]
Ukupno Glasova : 31
 

AutorPoruka
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

DT vs. WF - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF - Page 5 EmptyPet 23 Okt 2009 - 19:19

svi su uverljivi jer su svi tacni, ma kako paradoksalno zvucalo. svako od nas ima drugaciju "ruku", drugaciji ritam, samim tim leze nam razni stapovi i kanapi, zato se nikada necemo sloziti.
Nazad na vrh Ići dole
Amel
Green drake
Green drake
Amel


Broj poruka : 107
Datum upisa : 25.07.2009

DT vs. WF - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF - Page 5 EmptyPet 23 Okt 2009 - 19:25

Ev mene brat zeza kaze dat ces pare i opet ti spaga nece pasati na stap, a ja se pravdam i govorim da je to ko kad sam trazio felge za svog stila 15ke 4*98 i nema tu mudrolije, a i sam znam da to nije tako sablonski al moram malo bacati shuplju:)))
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

DT vs. WF - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF - Page 5 EmptyPet 23 Okt 2009 - 19:39

Uzmi ,brate TT by Royal Wulf,i nema greške.Sigurno mu paše.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

DT vs. WF - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF - Page 5 EmptyPet 23 Okt 2009 - 20:09

koju klasu? a opet mozda decku cena ne odgovara, kako da je naruci, sta si se stiso pisi malo opsirnije
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

DT vs. WF - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF - Page 5 EmptyPet 23 Okt 2009 - 20:31

Ama sad sam s puta,čovječe,ne znam kako se zovem.TT uzmeš istu klasu kao i štap i udri.To je najbolja kombinacuja DT i WF,banalizirano,koja postoji.Uz sbe to ,sa tim nečim što se zove J3,klizi kao luda kroz karike.JA sam prezadovoljan,i sve sam ostale strune rasturio.Koristim je i za pecanje i za livadu.Šta'š bolje???Ne,Simpsone,nije mi bolji WCII,ali to je samo moje subjektivno mišljenje. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

DT vs. WF - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF - Page 5 EmptyPet 23 Okt 2009 - 20:36

Zeka ::
Ne,Simpsone,nije mi bolji WCII,ali to je samo moje subjektivno mišljenje. Very Happy

A kad si ti to uopste probao da bi dao svoje subjektivno misljenje? WC 6 na Catapult 5?

Meni je ovaj thread stvarno interesantan jer se mogu cuti svacija misljenja, e sad jesu li subjektivna ili objektivna, bazirana na iskustvu,... nemam pojma. Nemam pojma ni kakvo je misljenje onih koji coveku daju savete da uzme DT zbog switch zabacaja, iako prva lekcija svakog instruktora pre nego sto uopste pokaze sta je switch glasi: "Ovaj tip zabacaja izvodi se iskljucivo WF strunom...".
Ponekad mi bude zao za energijom nasih instruktora i mojom licno koju izgubih organizujuci nekakve prezentacije i manifestacije. Izgleda je mnogima bilo vaznije da cavrljaju sa strane gledaju ko kakve patike nosi i popiju neko pivce, umesto da slusaju i gledaju o cemu se zapravo tu radi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Amel
Green drake
Green drake
Amel


Broj poruka : 107
Datum upisa : 25.07.2009

DT vs. WF - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF - Page 5 EmptyPet 23 Okt 2009 - 20:50

Vo0zdra Simpsone, sad se ovo razgrana, prvo 100ka uleti sa TT shnjurom a ti pricu ponovo vrati na WF snjuru, ode ovo u nedogled hehehe ,
Znaci TT shnjura je kombinacija dt i WF shnjure ako sam dobr oshvatio hmmm, ovo me podsjeca na zima ljeto gume za auto Smile))))))a za koje kazu da ne valjaju:)
Nazad na vrh Ići dole
Amel
Green drake
Green drake
Amel


Broj poruka : 107
Datum upisa : 25.07.2009

DT vs. WF - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF - Page 5 EmptyPet 23 Okt 2009 - 20:53

100ka evo nasao sam nesto pojeftino tj. snizeno na ovom sajtu ako je to ta shnjura mada ih ima brdo u ponudi pa hajd pogodi onu idealnu i kako za stap 5/6 uzeti shnjuru s isitim brojem heheh cijelo vrijeme se oko toga vrtimo Smile http://www.bearsden.com/product4055.html
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

DT vs. WF - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF - Page 5 EmptyPet 23 Okt 2009 - 21:16

Amel ::
Vo0zdra Simpsone, sad se ovo razgrana, prvo 100ka uleti sa TT shnjurom a ti pricu ponovo vrati na WF snjuru, ode ovo u nedogled hehehe ,
Znaci TT shnjura je kombinacija dt i WF shnjure ako sam dobr oshvatio hmmm, ovo me podsjeca na zima ljeto gume za auto Smile))))))a za koje kazu da ne valjaju:)

Nisi Amele dobro shvatio niti ti je objasnjeno kako treba. TT je klasicna WF struna a kod nas je obicaj da se stvari tako proizvoljno tumace pa je ispalo da je TT nesto izmedju WF i DT. Samo da si postavio pitanje kako je moguce da postoji tako nesto, voleo bih da vidim koliko bi odgovora dobio. Prevelika sloboda u interpretaciji dovodi do ovakvih stvari koje su nekada zaista zbunjujuce.
Triangle taper je konstrukcija glave WF strune, ona nije DT niti ce ikada to biti. Jedina prednost DT strune odnosi se na finansijsku ustedu jer kada "potrosis" jednu stranu, okrenes je. Nekada je vazilo misljenje da je za roll cast DT struna bolje resenje, medjutim pojavom dugoglavih WF struna i taj argument je pao u vodu. Jedan od primera za to je bas pomenuta struna Triangle taper koja je zaista izvanredna za roll cast.

Sto se preporuke tice, to je malo nezahvalno, ali ja uvek preporucujem WF strunu i to najbolju mogucu koju mozes sebi da priustis. Hoce li to biti RIO ili SA (SA pravi TT strune) manje je bitno. Ono sto je najbitnije je, da lezi tvom stapu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

DT vs. WF - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF - Page 5 EmptyPet 23 Okt 2009 - 21:22

Amel ::
100ka evo nasao sam nesto pojeftino tj. snizeno na ovom sajtu ako je to ta shnjura mada ih ima brdo u ponudi pa hajd pogodi onu idealnu i kako za stap 5/6 uzeti shnjuru s isitim brojem heheh cijelo vrijeme se oko toga vrtimo Smile http://www.bearsden.com/product4055.html

Citaj malo bolje, nasao si strunu koja se vise ne proizvodi i to u klasi 2.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Amel
Green drake
Green drake
Amel


Broj poruka : 107
Datum upisa : 25.07.2009

DT vs. WF - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF - Page 5 EmptyPet 23 Okt 2009 - 23:49

Znaci TT shnjura je WF shnjura s modifikovanom otezanom glavom koja posjeduje i jedinu prednost DT u odnosu na klasicnu WF shnjuru, a to je lagano izvodjenje roll cast zabacaja koliko sam shvatio, i to da se onda za TT shnjuru moze reci da je ''idealna'' ??
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

DT vs. WF - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF - Page 5 EmptySub 24 Okt 2009 - 0:42

Napredujemo, a samo to je bitno! cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Amel
Green drake
Green drake
Amel


Broj poruka : 107
Datum upisa : 25.07.2009

DT vs. WF - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF - Page 5 EmptySub 24 Okt 2009 - 0:45

Evo jos jedno pitanje vezano za ovu spagu: TT5 ili TT6 za stap GReys grxi 5/6, ili dok ne stavim spagu na stap necu saznati odgovor:)) ???
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

DT vs. WF - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF - Page 5 EmptySub 24 Okt 2009 - 1:22

Verovatno je to pravi nacin da saznas koja je najbolja....
Ako mozes probaj sto vise toga....mora da ima jos istomisljenika oko sebe ili u tvojoj blizini...
Nazad na vrh Ići dole
Amel
Green drake
Green drake
Amel


Broj poruka : 107
Datum upisa : 25.07.2009

DT vs. WF - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF - Page 5 EmptySub 24 Okt 2009 - 1:26

Moja sredina bliza i nije nesto zarazena flyfishingom u toj mjeri da bi se moglo tu sta korisno isceprkati:) uglavnom su to savjeti uzmi WF, nikave pojedinosti, i da nekom kazem TT snjura, bilo bi sta je to Smile))
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

DT vs. WF - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF - Page 5 EmptySub 24 Okt 2009 - 7:54

Amele nisam ti nikad napisao da uzmeš TT strunu. Nisam siguran da sam ikad mahao tom strunom uopšte mada znam koji je koncept te strune. Kao što je Simpson već napisao, ona ima jako dug prednji konus kao DT ali je po konstrukciji ipak WF (ima glavu i iza nje tanko telo). Kao što sam ti već napisao negde ranije ako imaš tu WF strunu koristi nju dok ne naučiš da mašeš, posle kupi ono što bude odgovaralo tvojim afinitetima Wink

@ Simpson
Nisam (na žalost) bio na svim FC danima koje si organizovao sa domaćim EFFA instruktorima, ali na ovih nekoliko na kojima sam bio se ne sećam da je iko pominjao da se switch izvodi isključivo WF-om, a drugo sećam se da je Đole (Niš) prodavao neku DT spey strunu dužine 120ft. Mada sad kad sam proguglao vidim da je većina spey struna WF. Možda grešim, ali moj subjektivni utisak je da je na malim i srednjim distancama 10-15m bolje vodene zabačaje izvoditi DT-om (govorim o iskustvu sa mojim štapom i strunama). Pošto koristim 2 plivajuće strune jednu WF, a drugu DT moguće je da je DT bolje legao mom štapu i da zbog toga imam ovakav utisak.
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

DT vs. WF - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF - Page 5 EmptySub 24 Okt 2009 - 10:15

Jesi li video mene nekada da savetujem kako se najbolje pravi Bloody Mary, Cactus Jack, Black Russian, French Connection ili Pina Colada? Mogu da kazem da mi se neki svidja a neki ne. I kraj price!

Ne delis savete okolo ako nesto ne poznajes solidno dobro. Takve stvari dovode do zabuna i gresaka.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Amel
Green drake
Green drake
Amel


Broj poruka : 107
Datum upisa : 25.07.2009

DT vs. WF - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF - Page 5 EmptySub 24 Okt 2009 - 11:14

100ka ::
Amele nisam ti nikad napisao da uzmeš TT strunu. Nisam siguran da sam ikad mahao tom strunom uopšte mada znam koji je koncept te strune. Kao što je Simpson već napisao, ona ima jako dug prednji konus kao DT ali je po konstrukciji ipak WF (ima glavu i iza nje tanko telo). Kao što sam ti već napisao negde ranije ako imaš tu WF strunu koristi nju dok ne naučiš da mašeš, posle kupi ono što bude odgovaralo tvojim afinitetima Wink

@ Simpson
Nisam (na žalost) bio na svim FC danima koje si organizovao sa domaćim EFFA instruktorima, ali na ovih nekoliko na kojima sam bio se ne sećam da je iko pominjao da se switch izvodi isključivo WF-om, a drugo sećam se da je Đole (Niš) prodavao neku DT spey strunu dužine 120ft. Mada sad kad sam proguglao vidim da je većina spey struna WF. Možda grešim, ali moj subjektivni utisak je da je na malim i srednjim distancama 10-15m bolje vodene zabačaje izvoditi DT-om (govorim o iskustvu sa mojim štapom i strunama). Pošto koristim 2 plivajuće strune jednu WF, a drugu DT moguće je da je DT bolje legao mom štapu i da zbog toga imam ovakav utisak.
Izvini kolega Zeka ju je predlozio a ja sam nesto uvrtio da si mi je ti spomenuo cheers
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

DT vs. WF - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF - Page 5 EmptySub 24 Okt 2009 - 18:23

simpson H ::
Ne delis savete okolo ako nesto ne poznajes solidno dobro. Takve stvari dovode do zabuna i gresaka.
Put do pakla je popločan dobrim namerama Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

DT vs. WF - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF - Page 5 EmptySub 24 Okt 2009 - 22:26

Al ste zagužvali,svaka vam čast.Ja sam spomenuo TT strunu jer sam se nabacao para na kojekakve strune.ALI;NI JEDNA STRUNA TI NEĆE POPRAVITI TEHNIKU BACANJA:[b]
Zato,Amele,poradi na tehnicibacanja.pa sam biraj ono što ti se sviđa.Moja namjera nije bila da te nateram na kupovinu TT ili bilo čega drugog.Ja ništa ni ne prodajem.Tako da nemam nikakvu financijsku korist od toga.

Ovo nije ni uterivanju Simpsonu,jer su Rio strune sam vrh te neke proizvodnje.Probao sam WCII i naravno da je dobra struna.Možda za pola klase teža,ali je extra struna za bržr štapovee.Probao sam i mnoge SA strune,od kojih i dan danas tvrdim da je Mastery XPS jedna od najboljih i najmekših struna koje sam probao.Probao sam i koristio i MED,i sem loše plovnosti,ne vidim joj manu.

I opet ponavljam,ljudi moji,poradite na tehnici bacanja,pa će vam biti svejedno čime bacate i koja je struna.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Amel
Green drake
Green drake
Amel


Broj poruka : 107
Datum upisa : 25.07.2009

DT vs. WF - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF - Page 5 EmptyNed 25 Okt 2009 - 1:35

Prvo Zeka da izbalansiram da spaga odgovara stapu a vjeruj da nisam cjepidlaka samo da spaga obavlja svoje neke minimalne zahtjeve, ne treba mi sada plafon neka imena, a i tehnika ce tada lakse nadoci, kako mi neki ribari , a i Aco na Plivi rekose uskladi stap i spagu inace ces zamrziti musicarenje i prije nego sto si poceo Smile
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

DT vs. WF - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF - Page 5 EmptyNed 25 Okt 2009 - 6:46

Amele postoji nešto što se zove The Common Cents System. Ako dobro znaš engleski pročitaj ovaj članak i videćeš da postoji način da odrediš tačnu klasu svog štapa i kanapa. Možda nije baš jendostavno za izvesti, ali ako nisi siguran da li tvoja struna leži tvom štapu to ti je najsigurnije. Bokac je tako merio svoj štap i strunu, a mislim da je i njegov štap klase 5/6. Ali bolje da ti on to objasni.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

DT vs. WF - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF - Page 5 EmptyNed 25 Okt 2009 - 10:29

Amele,dobro ti je rekao Aca.Najbolje je da probaš.Na Plivi imaš puno i mušičara i kanapa.Pitaj nekog da ti da da probaš.To je najbolji i najjeftiniji način.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Amel
Green drake
Green drake
Amel


Broj poruka : 107
Datum upisa : 25.07.2009

DT vs. WF - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF - Page 5 EmptyNed 25 Okt 2009 - 11:41

100ka nisa bas tako vichan engleskom, znam se predstavit i reci hoce li poso Smile))
Zeka najbolje bi bilo na Plivi to sve provjeriti al treba otici na Plivu Smile
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

DT vs. WF - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF - Page 5 EmptyNed 25 Okt 2009 - 12:53

Kupi najjeftiniju 5icu dt koju nadjes, mlati sa njom jednu sezonu(ja sam mlatio bar2 sa prvom)
u medjuvremenu ces u ribolovu sresti nekog musicara, probati njegov kanap, steci neka sopstvena iskustva... idi pecaj nemoj da pravis nauku od ovoga, to je za proizvodjace
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





DT vs. WF - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
DT vs. WF
Nazad na vrh 
Strana 5 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarski pribor :: Strune za mušičarenje-
Skoči na: